Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panel kontra tégla lakás fórum

Panel kontra tégla lakás (beszélgetős fórum)


24. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Moonlight13)
2015. jan. 8. 19:21
legfelső..
23. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Fiabesca)
2015. jan. 8. 19:20

Ha lenne rá pénzetek, mindenképp a tégla lakást javasolnám, de ha hitelt kell felvennetek, akkor az olcsóbb lakást.

Ha pedig pár éven belül ki akarjátok adni, akkor inkább kis lakást vennék, mert azokat könnyebb kiadni is és eladni is.

A legfelsőbb szinttel kapcsolatban szerintem vigyázz, én hallottam olyat is, hogy beáztak, és akiket én ismertem, ott pl. nagyon hideg volt télen a legfelső emelet.

22. fincsi5 (válaszként erre: 21. - Fiabesca)
2015. jan. 8. 09:06
attól ezerszer. :))
2015. jan. 8. 08:41

Köszönöm az eddigi véleményeket :)

Lassan párom is belátja, hogy sajnos egyenlőre nincs más választásunk...és még mindig jobb, mint az albérletet fizetni.

20. kleeri (válaszként erre: 6. - Fiabesca)
2015. jan. 7. 22:08

nekünk semmi gondunk a panellal,

2 éve panelprogramba mentünk, szigeteltek, kicserélték a nyilászárókat, fütésszabályzóval felszerelt radiátor, teljesen jó


annyi hogy ha a melegebbet szereted többet fűtesz,

de ha nem akarsz többet fűteni, akkor 5-6 emeleti lakást válasszatok, onnan felfelé mindig melegebb van, igaz nyáron is, de légkondi kérdése,

egy jó panel felveszi a versenyt tégla lakással, és a központi fűtést semmi nem éri utol, itt mindenhol mindig egyforma meleg van

19. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Fiabesca)
2015. jan. 7. 21:50
Csak a fűtésszámlán nem fog bejönni a különbség. :)
18. indah
2015. jan. 7. 10:12

Mi "gyerekként" családi házban laktunk, utána tégla albérletekben, a saját lakásaink pedig panelek voltak már.


Panelt mindig úgy választottunk, hogy X. emelet + ha kinézünk az ablakon, akkor ne legyen szemben ház - így nincs panel érzet annyira, nagyon meleg a lakás télen is (nyáron klíma + redőny), és nincsen felettünk lakó :) Nekünk ez bejött, innen már csak családi házba mennénk.


Távhő így havi 18e átalány (70nm), persze egy újépítésű társasház fűtése lényegesen olcsóbb, de ami albérletekben mi voltunk, azok hiába tégla lakások voltak, éves szinten többre jött ki a fűtés számlánk.


Nálunk néha hallatszik csak a mellettünk lakó az egyik szobában, de mi szétbombáztuk teljesen a lakást, és így kivettünk egy csomó dolgot, ami a hangszigetelést segíthetné.. cserébe ezért viszont belülről van egy új építésűnek kinéző lakásunk.


Amit panelnél még mérlegelj: lift és/vagy szemétledobó melletti lakást nem vennék soha.


+ egy ingatlanostól hallottam: amelyik lakást meg szeretnéd venni, legalább 3x menj el a környékre (reggeli, délutáni, esti időpontokban és lehetőleg hétvégén is...), és minimum 2 számodra fontos időpontban látogasd meg magát a lakást is. Így ki lehet szűrni, hogy mennyire megfelelő a környék, és mennyire hangos a lakás...

17. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Fiabesca)
2015. jan. 7. 10:00

Nem éri meg. Én téglaépítésűben lakom, megcsináltuk cirkóra, mégsem tud olyan egyenletes meleget adni, mint a panel. Most adtuk el, cs. házba megyünk.

Viszont eladás szempontjából meg a tégla jobb.

nehéz ügy, de 4-5 mill. több hitelt sem érdemes felvenni.:)

16. fiabesca (válaszként erre: 15. - Bnedora)
2015. jan. 7. 09:50
Igen, sajnos főleg az anyagiak miatt választanánk a panelt. A kérdés az, hogy megéri-e 3-4 millióval több hitelt felvenni azért, hogy egy tégla lakásban éljünk néhány évig. Utána ki akarjuk adni a lakást, a bérleti díjak közt nincs túl nagy különbség (egy szép panelt is ki lehet adni kb. ugyanannyiért, mint egy tégla lakást).
15. bnedora (válaszként erre: 14. - Fiabesca)
2015. jan. 7. 07:16

Én családi házban lakom, de ha a szomszéd hangosan rádiózik, vagy kalapál valamit az udvaron, dübörög a ház.


Ezek szerint inkább a pénz motivál a panel felé. Az sem mindegy, hogy milyen a környék, hány lakás van az épületben. Ha tehetném, én nem mennék panelba.

2015. jan. 6. 23:19

Ami még talán számíthat az esetünkben: nem ebben a lakásban akarunk megöregedni, 10 éven belül valószínűleg elköltözünk az ország másik felébe. Egy panel lakáshoz kb. 10 évre kellene felvenni hitelt, míg egy tégla lakáshoz 17-re.

Egyébként én laktam pár hónapig panelban, nem volt vele bajom, viszont párom nem, így ő jobban tart tőle (most tégla lakásban lakunk albérletben, és néha itt is remegnek a falak a szomszéd zenéjétől, este meg hallom ha felettünk lehúzzák a wc-t...kb. a panel is ennyire volt zajos), csak így, hogy saját lakás lenne, több véleményt meg akarunk hallgatni, főleg az anyagi vonzataikról.

13. Katinkaboszi (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2015. jan. 6. 23:04
Panele válogatja, a 75 után épültek már nem áthallósak :)
12. Katinkaboszi (válaszként erre: 11. - Chickweed)
2015. jan. 6. 23:03

Nem rossz a panel, nem hallik át, jó a fűtéskorszerűsített és becsomagolt :D lakásunk, nagyon.

Viszont, amiről senki nem tehet, a fejünk felett elment a lakó, alattunk meghalt a néni, hónapokig azért volt hideg,mert egyik lakásban sem fűtöttek és hiába lett volna kellemes az idő egyébként nálunk, ez a két kiesett lakás, igen lehűtötte.

Egyébként sosem hallottam zajokat, kivéve a gyerekekét, ami nem zavaró.:)

2015. jan. 6. 22:34

Mi panel mellett döntöttünk, főleg azért, mert ennyi pénzünk volt összesen. De nem is bántuk meg. A fűtést csak decemberben kapcsoltuk be, addig teljesen jó idő volt, és most sem megy az összes konvektor, pedig már azért jócskán hideg van. Mindez úgy, hogy nem is panelprogramos még ez a sor, régi nyílászárók vannak mindenhol, amit '83-ban beleraktak.

Bár nekünk lehet szerencsénk van, nem biztos, hogy mindenhol ilyen jók a panelek. :)

10. bnedora (válaszként erre: 6. - Fiabesca)
2015. jan. 6. 22:25
Ti tudjátok:-)
2015. jan. 6. 22:19
ezen kívül a panelekben sokkal nagyobb a zaj, az áthallás
8. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Fiabesca)
2015. jan. 6. 22:17

hidd el, hogy nem jobb, sőt!


a rezsije is magasabb (távhő), ráadásul nem tudod, milyet fogsz ki: van ismerős, akinél molyan pocsék a távfűtés, hogy 18-19 fokban vacognak kisbabával a panelban

7. fiabesca (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2015. jan. 6. 22:14
Plusz nem újépítésű téglát nézünk, hanem 90-es években épült, de felújítottat, ami nem biztos, hogy sokkal fiatalabb, mint némelyik panel.
6. fiabesca (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2015. jan. 6. 22:12
Ezért akarnánk mindenképp panelprogramos lakást, ami szigetelt és ki vannak cserélve a nyílászárók.
5. Katinkaboszi (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2015. jan. 6. 22:08
Igaz, mert a panel nyáron meleg, télen hidegebb.
4. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Fiabesca)
2015. jan. 6. 22:07

Szia :)


Hasonló helyzetben vagyunk és mi is a gázcirkó mellett döntöttünk, főleg mert fiatalabb mint a panelek és felújtott, tehát drágább, de jobban megéri.

3. bnedora (válaszként erre: 1. - Fiabesca)
2015. jan. 6. 21:53
Egyértelmű, hogy a tégla lakás. Jobb a hőszigetelése és a cirkó is.
2015. jan. 6. 21:52
b
2015. jan. 6. 21:50

Sziasztok!

Párommal lakás vásárláson gondolkodunk. Szerintetek melyik érné meg jobban? Egy panelprogram keretében felújított, nem földszinti/zárószinti, hőmennyiségmérős panel 7 millió körül, vagy egy szintén szigetelt, cirkó fűtéses tégla lakás 10 millió körül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook