Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Családi ház kontra Panel lakás fórum

Családi ház kontra Panel lakás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2015. jún. 17. 11:11
És a gazdálkodásról mi a véleményetek? Mármint az ember magának megtermelné a zöldséget, gyümölcsöt, meg netalántán tartana egy-két tyúkot... Én bevallom őszintén szívesen foglalkoznék ilyesmivel, de nem tudom, mennyire érdemes, vagy mennyire éri meg?
2015. jún. 10. 13:51
Így van! ;)
208. horakulum (válaszként erre: 207. - Sziszi0528)
2015. jún. 10. 12:05
Na tessék! Csak ismételni tudom! Álmodni merni kell!!! :)
2015. jún. 9. 17:13

Az biztos, hogy én kitartok az álmaim mellett, rengetegszer voltam padlón, de mindig felálltam, mert akartam :). És ezzel is így vagyok, hogy nagyon-nagyon akarom, és olyankor úgy tudok viselkedni, mint az éhes tigris, aki nem ereszti a zsákmányát :D. Najó, ez egy kicsit béndzsa hasonlat volt, de amúgy igaz.

Volt olyan idő az életemben, amikor semmi nem akart összejönni, utolsó pillanatban szóltak, hogy nem államvizsgázhatok egy tanár döntése miatt, közben aprópénzért dolgoztam takarítónő-konyhalányként (még azután is egy darabig, hogy meglett a diplomám, mert nem találtam másik állást), anyósoméknál laktunk 6. éve (jöttek a generációs különbségek, gondok, alkalmazkodj mindig mindenkihez), nem volt még gyerekünk, na akkor azt éreztem, hogy itt omlott össze minden... Se iskolám, se normális munkám, se normális otthonom, ahova nyugodtan hazamehetek, semmi... De aztán összekaptam magam, hálát adtam azért is, amim van, mert sokszor eszembe jutott, hogy mások mennyivel rosszabb körülmények között élnek, nincs munkájuk, stb., és megcsináltam a diplomám, azóta a harmadikat tolom, addig kajtattam, míg nem találtam normális melót, anyósoméktól két hónap alatt, szinte egyik napról a másikra elköltöztünk, és most várom a pici babánkat :). Szóval soha nem szabad feladni, és most a következő célom elsősorban, hogy egészséges gyermekem legyen, szépen tudjam nevelni, és hogy vegyünk egy családi házat :).

206. horakulum (válaszként erre: 205. - Sziszi0528)
2015. jún. 9. 13:41

1. Álmodni merni kell!!! :)


2. Szeretem Miskolcot, a férjem odavalósi. Sokat változott,és nagyon zöld, ezt nagyon-nagyon szeretem benne!!!!!


Csak tarts ki az álmaid mellett, az élet útjai kifürkészhetetlenek! ;)

2015. jún. 9. 11:59
Tudom sajnos, jelenleg nekünk is kivitelezhetetlen :(, ha megfeszülnék se tudnék most váltani, de nagyon próbálok harcolni azért, hogy gyűjtsünk pénzt és elmenjünk a betondzsungelből (ez egyébként egy nagyon találó szó). Minden vágyam egy kis házikó, most jelenleg tanulok (nem is tudnék magasabb hitelt sem fizetni), de azért is járok suliba, mert remélem jobb munkahelyem lesz és jobban tudunk majd félretenni...
204. Tuksika
2015. jún. 9. 11:43
Sajnos a családi ház anyagi okok miatt sokaknak kivitelezhetetlen... :(
203. sziszi0528 (válaszként erre: 201. - Misaki Itó)
2015. jún. 9. 11:19
Tudom, olvastam.
202. sziszi0528 (válaszként erre: 200. - Horakulum)
2015. jún. 9. 11:19

Szia!


Köszi, hogy válaszoltál! Akkor ezek szerint Neked sem jön be a panelélet... Nekünk sincs pénzünk most jelenleg, annyi, hogy 4 év múlva fizetjük ki a lakásunkat, akkor már a miénk és alaptőkének jó + szeretnék kötni hozzá lakáskasszát, mert havi 20 000 Ft-tal fizetve 4 év múlva szép kis összeget ad és kedvező, fix forintalapú kölcsönt is lehet hozzá igényelni... Eddig ezt tartom járható útnak, aztán majd meglátjuk...


Mondjuk Pest és környékén biztos sokkal drágábbak a lakás- és házárak, mint itt (mi Miskolctól nem messze lakunk), Miskolcra nem költöznék - ahol jó a környék, ott meg is kell fizetni az árát - viszont annyi előnye van a térségnek, hogy alig pár kilométerekre vannak kisebb települések (5-25 km-es vonzáskörzetben), ahol egész baráti áron hozzá lehet már jutni családi házakhoz, kocsival sem nagy táv bejutni a városba meg a buszok is nagyon sűrűn járnak ezeken a vonalakon (10-15 percenként).

201. Misaki Itó (válaszként erre: 199. - Sziszi0528)
2015. jún. 8. 15:13
Előtted van 197darab vélemény.
2015. jún. 8. 15:08

Pontosan ugyanezt szeretném is, amit Te írsz. Nem túl sok, de nem is kevés.


Panelt nem. Abban élek, immáron 10 éve, de nem tudom megszokni. Vidéken nőttem fel, caládi házban, kisgyermek koromban társasházban éltünk, de ez a fővárosi panel élet...Nekem elfogadhatatlan szinte. A kényelme persze megvan, de akkor is azt mondom, túlzsúfolt. Mind a ház - nem csak emberrel, hanem állatokkal is osztozol - mind a közös helyiségek, a parkolók, a környék, a játszók...áh...


A nagy családi ház előnyeit és hátrányait is tökéletesen összefoglaltad. Én is egy formás, nem túl nagy, de különálló kis családi házra szavanék, nem is nagy alapterülettel, de baromi jó elosztással, de nekünk esélytelen, mert vagy életünk végéig fizetnénk hitelt - ha egyáltalán kapnánk annyit - és akkor meg minek, ha azt a kávét is idegesen innám meg a pénztelenség miatt, a hitellel terhelt házam udvarán. Szóval ha megteheted, akkor jól gondolkodtál választás tekintetében.

2015. jún. 7. 15:49

Sehol senki? Valami vélemény, ki miben lakik most, vágyik-e másra vagy éppenséggel elégedett, vagy elégedetlen volt, de már megtalálta a számítását, mert váltott, stb...


Várom a véleményeket!

2015. jún. 4. 12:44

Már régi a fórum, de nálunk aktuális a kérdés, szóval írok :)


21 évig laktam panelban, utána 6 évig egy kétszintes családiban anyósomékkal, aztán most különköltöztünk a férjemmel fél éve panelba. Mindennek van előnye is és hátránya is.


Panel: alacsony rezsi, könnyű tisztántarthatóság, gyors rendcsinálás, kényelmes (főleg suli és munka mellett), több szabadidő VISZONT kicsit "bezártságérzés", ha kifogja az ember a rossz szomszédokat, akkor azok közelsége, beázásveszély, közös játszótér...


Családi: saját kert és udvar, állattartás lehetősége, grillezés-sütögetés, nyugalom, "zöld övezet" VISZONT itt is ki lehet fogni a rossz szomszédokat (volt olyan, aki disznót tartott mocskos körülmények között, a patkány meg a mi udvarunkon szaladgált), állandó munka, a takarításnak-rendcsinálásnak soha nincs vége, magas rezsi...


Én vártam, hogy panelba költözzünk, viszont ha visszamegyünk anyósomékhoz, olyan jól érzem magam, mikor kiülök egy kávéval meg egy könyvvel olvasgatni, kutyázok, vagy csak kint vagyok az udvaron... Én valahol a köztes megoldást szeretném, tehát nem egy 180 nm-es kétszintes házat, hogy éjt nap alá téve csak pakolásszak meg takarítsak (mert ott konkrétan ez volt, soha nem volt vége, egy nap volt csak az összes 11 ablak + redőny + 9 ajtó megpucolása függönymosással együtt), a gázszámláról nem is beszélve... Én egy egyszintes, max 80-90 nm-es házikót szeretnék, közepes kerttel, hogy legyen idő egymásra is és ne az legyen, hogy éjjel-nappal csak a ház meg a kert...


Van még valaki, aki dilemmázik?

197. Avey (válaszként erre: 196. - Ff32697982)
2013. febr. 27. 13:56
Az osztrák határ mellett Sopron környékén van az ingatlan....nem hiszem, hogy eladhatatlan lenne később is. A bérház nem panel lakás. Szerintem egyébként van a bérháznak egy bizonyos bája...tetszenek. Eljön sajnos az idő,amikor nem tudjuk majd gondozni a házat, de a panelokat (a legtöbbet) is csak 20-30-40 évre tervezték, ha azoknak egyszer annyi, akkor hova tovább az ott élőknek? Mert valóban nincs egy tenyérnyi kis helye sem....Magam részéről szeretem a családi házat.. itt minden az enyém... az összes fal.Csak azt fizetem amit használok, nincs közös költség,olyan hangos vagyok amennyire csak jól esik... Én éltem panelban pár évet, de nem igazán szerettem. Nem csak falun lehet ám családi házat venni! van városban is....
2013. febr. 17. 19:35
Én családi házban nőttem fel, majd elkerültem egy nagyvárosi bérházba. Fiatal voltam, megszoktam. Jól érzem itt magam. Azóta elhunyt apám, és lebetegedett anyám (aki mindig falun lakott), most 70 éves. Időszerűvé vált, hogy ő is beköltözzön hozzánk közel. Most akadt egy vevő a házára, de be van pánikolva. Azt mondja, nem fogja tudni megszokni, ismerőse se lakik a közelben rajtunk kívül. Akik családi házat építenek fiatalon, meggondolták jól ezt a dolgot? Vagy csak egy nagy szar terhet raknak a szerencsétlen gyerekük nyakába azzal, hogy nem akarnak költözni, de a házat se tudják már ellátni? Elvárják a gyereküktől, hogy az ápolja, gondozza a kertet és javítsa-karbantartsa az öreg házukat? Mit tehet ilyenkor a gyereke, azon kívül, hogy hülyét kap? Érezzek lelkiismeret-furdalást, hogy nem költözök én ki a családi házba? Mindenkinek innen üzenem, jó dolog a családi ház, de gondoljanak arra is, hogy eljön az idő, amikor már nem lesz erejük annak gondozására!
2012. dec. 19. 16:54
Sziasztok.Én most családi házban lakom, de túlvagyok már a panelos gyerekkoron,emlékszem Anyám mindíg rámszólt hogy üljek le,képzelhetitek egy gyerek leülni?
194. Ncilány (válaszként erre: 193. - Avey)
2012. dec. 19. 05:46

Ez szuper hogy így átépítettétek... Nem mellesleg néhány dolog a renoválásnál, " kiabál így kell engem megcsinálni ".. És ha úgy érzed meg tudod csinálni, az sikerülni is fog.

Nekünk nagyon sok minden maradt jövőre, és nem biztos be tudjuk fejezni, ls be is tudunk költözni..

Szerettek ott lakni??

193. Avey
2012. dec. 18. 16:04
Nos az az igazság,hogymi vettünk egy házat és azt újítottuk fel. Az sem mindegy, hogy hol szeretne az ember építkezni ill. felújítani. Pl itt Sopron környékén eléggé drága a munkadíj, de nálunk após húzta át a villanyvezetékeket, járólapozott illetve parkettát csiszolt és lakkozott, tehát ezek anyagárban mentek nálunk. A fürdőszoba drága volt, mert a mi igényeinknek megfelelően alakították ki. Volt egy óriási padlásfeljáró helyiség a házban (12 négyzetméter-csak padlásfeljárásra használni nagy) Mi azt megszüntettük és egy szobát alakítottunk ki belőle. A spájzot is lebontottuk így van egy 20 négyzetméteres konyhám. A folyosót is megbolygattuk, mert nagy volt és kialakítottunk egy dolgozószobát az egyik részéből. A falak glettelését és festését párom oldotta meg ( nagyon precíz ember hisz mérnök). Szerencsére a nyílászárók újak voltak.Fűtés nem volt a házban,mivel a néni, akié volt az ingatlan csak vaskályhákkal fűtött. Mi építettünk egy szép cserépkályhát és rá lett kötve a központi fűtés. Így lett egy 4 szobás konyhás előteres fürdős házikónk....És lemértük a ház hasznos alapterülete nem 90 nm, hanem 110, ugyanis ez egy 10x10es kockaház volt, de már bővítették..
192. beuc
2012. okt. 30. 22:30
Mennyiből lehet és mekkora házat kihozni,ha sok mindent maga csinál az ember?Tégla házról van szó?Ismerősünk 3 éve építkezett téglából,amit lehetett maga csinált,így került a ház 110 netto 12 millióba plusz telek 4,5.Egyszerű sátortetős kocka.Minden vágyunk az építkezés volt régen,van is egy telkünk,de nincs rajta semmilyen közmű.Ha vannak aktuális tapasztalatok konkrét összegekről,érdekelne.Köszi!
2012. okt. 22. 21:19

Nagyon sokmindent mi csináltunk. És persze a neten is jó pár dolgot megnéztünk.Pl a padlás szigetelés. Nyáron ismerősök kérdzeték : hogy vagy? Végre élek! Nem vicc, én is úgy éreztem mintha több lenne az energiám. Pedig aztán voltak kánikulás napok.

Kőművest kellett hívni, volt olyan meló amire a férjem azt mondta : Na ezt én nem tudom megcsinálni. Gangfalazás, ablakbeépítés, szigetelésnél is, és bizony a vakolást is. Azt a hálót a férjem csinálta, meg alapozni is kellett, azt is.. Ev van.. ;)

190. Avey (válaszként erre: 189. - Ncilány)
2012. okt. 22. 15:01
Hát azt nem mondom, a renoválás nem volt egy leányálom, de ha újra kéne kezdeni ismét belemásznék :) Azt észrevettem, hogy a panelban én ellustultam, de itt mintha kicseréltek volna. Sokkal több az energiám, annak ellenére,hogy több a tennivalóm. A lényeg az, hogy amit tudtok azt oldjátok meg magatok.Mi sok dolognak a neten néztünk utána és úgy csináltuk meg. Persze vannak dolgok,amik mindenképp szakembert kívánnak. Nekünk pl nem maradt tavasszal pénz a fürdő felújítására, de most a hétvégén végre az is elkészült a padlás szigeteléssel együtt( az nem volt), így most kijelenthetem, hogy elkészült belülről teljesen a ház. Tavasszal még szeretnénk egy külső szigetelést is, de az már külső munkálat, ami bent nem koszol (szerencsére, mert e fürdőszoba renoválás után, amikor megláttam, hogy néz ki a ház, azt hittem elsírom magam--->rendmániás vagyok :D )
189. Ncilány (válaszként erre: 188. - Avey)
2012. okt. 16. 21:03

24 éve társasba lakok, most készülünk hogy amit lehet még télen is, meg tavasszal is bókolunk a házikón. Lesz mit, és mehet a költözés.

Nagyon remélem jó lépés volt ez. " Vénségünkre építkezni "..

188. Avey (válaszként erre: 187. - Ncilány)
2012. okt. 16. 16:22
Ráértettem :)
187. Ncilány (válaszként erre: 185. - Ncilány)
2012. okt. 16. 13:44
Ég és a föld... akart vóna lönni ;)
186. Avey (válaszként erre: 185. - Ncilány)
2012. okt. 16. 11:36
Hát most már kell is :)
2012. okt. 15. 15:33

Ott már lehet mit kezdeni.

Mienk sokkal kisebb, ég és a társas meg a kert. És nálam is jó idő van. Fűtök.

184. Avey
2012. okt. 15. 14:59
Nem tudom...Itt Győr-Moson-Sopron megyében van munka a falvakban vagy kisvárosokban is...Mi Fertőszentmiklóson (Soprontól 15 perc kocsival) lakunk egy 90 négyzetméteres családiházban...Itt sok a lehetőség. PL Fertőszentmiklóson van a FERBAU2 (Velux), Fertődön, pedig az 1...Gyakorlatilag a két város összeépült...Imádom a családi házat, most költöztünk ide párommal,mert előtte egy panelban laktam albiban...borzalmas volt...Most itt ülök az üveges cserépkályhám mellett, ami süti a hátamat :) és még a radiátorok vizét is melegíti...Itt van minden: fodrászok kozmetikusok,pedikűrösök,kozmetikai bolt, szupermarket, cukrászdák, sok-sok étterem, kirándulóhely és Sopron közel van! Komolyan én az egyetem előtt Somogyban éltem, meg párom rokonai Miskolcon élnek....rájöttem az ország egyik legjobb,legszebb helyén élek...Jah és 2000nm az udvar, Kb 10 sziklakertem van és építettünk nagy kerti tavat is valamint van veteményeskert is....
183. zikzik (válaszként erre: 181. - Zsuzscica)
2012. márc. 7. 18:03
Én meg sem próbáltam helyben munkát keresni. Inkább ingázom a sárga busszal. Legalább több időm van olvasni, vagy a buszon, laptopon dolgozni.
182. Mókinca (válaszként erre: 138. - Beuc)
2012. márc. 4. 22:34

Helló!

Mi is panelben lakunk, közel 5 éve. Nálunk "csend" van, a felettünk lakóknál akkor van futkosás amikor az unokák itt vannak.

Igyekszem a gyerekeket kordában tartani, több-kevesebb sikerrel. :)

Ellenben az egyik "nénike" (kb 60 éves), állandóan ránk nyitotta a lépcsőház ablakot, holott nem ezen a szinten lakik, csak a félemeleten tárolója van....

Na én aztán elkaptam..... mondtam neki, hogy a kezét töröm el ha elkapom aki mindig kinyitja ezt az ablakot. (Nem értem a másikat mért nem lehet nyitogatni, az nem zavarna senkit). Úgy látszik talált - süllyedt. Ezt a gondot megoldottuk.


Én a helyetekben nekilátnék újra a vasbetont fúrni. Aztán ha jön reklamálni, megmondanám, hogy ahányszor veri a radiátort és nem bírnak normálisan élni, mi annyiszor fogunk fúrni. Hidd el ők visszakoznának.

181. Zsuzscica (válaszként erre: 179. - Szuperior7)
2012. márc. 3. 22:22
A vidéki lét óriási hátránya a munkahelyek hiánya. A hagyományos életmód már nem jellemző a mai magyarországi vidékre - sajnos. A fővárosiak képzeletében él már csak tájszólással beszélő, népviseletbe öltözött, ihaj-csuhaj vidéki ember képe.Én egy polgáriasodó,ipari üzemekkel rendelkező faluban nőttem fel. Ez a felemelkedés megszűnt az ipari üzemek, a bányászat megszűnésével, a termelőszövetkezet feloszlásával. Elszegényedett a településem és környéke. Mivel a svábság jelentős létszámú a településen és környékén, ezért - szinte - az egyetlen menekülési irány Németország lett, azaz: nagyon sokan járnak Németországba időseket gondozni - nők, illetve a férfiak különféle ipari üzemekbe.Sajnos sokan Németországban is telepedtek le, számtalan általános iskolai osztálytársam is ezt tette. Nem így tervezték az életüket, ismerem a gondolkodásukat, kényszerből tették. Valóban nyugdíjasként célszerű már csak a vidéki életet választani. Megélni, családot alapítani, gyermeket nevelni, otthont teremteni vidéken még nehezebb, mint városban.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook