Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Crohn betegség fórum

Crohn betegség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2185. Berenik (válaszként erre: 2184. - Youlcsi)
2014. ápr. 4. 14:53
szoktunk szedni probiotikumot kúra szerűen, de lányomnak nem volt hasmenése, csak nyálkás széklete. Sőt az is baj, hogy már kicsi kora óta bogyós a széklete. Nálunk a nyálka a baj.
2184. youlcsi (válaszként erre: 2182. - Berenik)
2014. ápr. 4. 14:49

:)


probiotikumot próbáltatok már?

2183. youlcsi (válaszként erre: 2177. - Berenik)
2014. ápr. 4. 14:49

a smecta egy hasfogó. az szvsz megfogja a székletet, bármitől is híg... de ha nem akut a baj, akkor a cucc abbahagyásával a hasmenés is visszatér.


de hogy konkrét választ adjak: a crohn tuti nem múlik el tőle, max ideig óráig jobb lesz... szerintem!!!

2182. Berenik (válaszként erre: 2181. - Youlcsi)
2014. ápr. 4. 14:25
Youlcsi válaszolnál a 2177-es kérdésemre?
2181. youlcsi (válaszként erre: 2180. - Vén róka)
2014. ápr. 4. 13:33

ezek szerint megkérdezted gugli barátodat is ;)


de most őszintén... ha ibd-sként találnál vmi olyat, ami namcsak hogy tünetmentessé tesz, hanem meg is gyógyít... kaját, piát, zenét, mozgást, sárkányfüvet... akkor nem 8ezerért árulnál könyvet... nem?

2014. ápr. 4. 08:48
Hát Youlcsi, sejtettem, hogy nincs rendben ez a Lovassy könyv, de ezt nem gondoltam volna. Micsoda "emberek" vannak!
2179. youlcsi (válaszként erre: 2178. - Vén róka)
2014. ápr. 3. 22:57
korábban volt már róla szó. keress rá a kiadóra guglin... nem mondok többet... csak hogy olvasd végig a kilistázott könyvcímeket :/
2014. ápr. 3. 21:58

Sziasztok, a Lovassy könyvet olvasta valaki? érdemes megvenni? annyi mindent hallottam , de nekem valahogy fura, nyomulós-meg drága is.

köszi

2177. Berenik (válaszként erre: 2176. - Youlcsi)
2014. ápr. 3. 20:53
Természetesen ez lesz a legelső dolog, aztán, ha mégsem múlik, vissza a gasztróra. Egyébként azért kérdeztem, hogy gyógyszer nélkül elmúlik-e a crohn, mert lányomnak legutóbb adtunk neki pár napon keresztül smecta port, ez képez egy védőréteges a bél-nyálkahártyán, és kb. 3-4 nap után elmúlt teljesen. Elmúlhat így crohnnál is?
2176. youlcsi (válaszként erre: 2175. - Berenik)
2014. ápr. 3. 20:45
passzolom... de egy ismert tejfehérje-allergia mellett (még ha ki is nőtte valószínű), az első, amit megtennék, hogy kiiktatnám TELJESEN a tejet... aztán majd kiderül.
2175. Berenik (válaszként erre: 2174. - Youlcsi)
2014. ápr. 3. 20:41
Az a furcsa, hogy 1 évig nem volt semmi baja, pedig hébe-hóba fogyasztott tejet. Egyébként 2 éves kora óta tejfehére allergiás, de létezne, hogy 1 évig nincs baja tőle, vagy lehet, hogy a beleket irritálja az allergén anyag, és egy idő után gyullad be, és lesz nyálkás a széklet?
2174. youlcsi (válaszként erre: 2173. - Berenik)
2014. ápr. 3. 20:01
azért én előbb gondolnék vmiféle laktózintoleranciára vagy egyéb érzékenységre tejjel kapcsolatban. jó, eltelt 1 év... de ha most elhagyjátok a tejtermékeket és újra eltűnik a nyálka, akkor élág egyértelmű volna a helyzet. egy próbát megér... ha a nyálka marad, akkor kezdenék csak komolyabb dolgokra gondolni.
2173. Berenik (válaszként erre: 2172. - Youlcsi)
2014. ápr. 3. 16:15
Azért kérdeztem, mert a kislányom (6 éves), 2 éves kora óta nyálkás széklete volt. Ha adtam a tejet, megjelent a nyálka. Ha nem adtam, elműlt. Most már lassan egy éve, hogy eszik tejet, és most ismét nyálkás a széklete. Egy év után nem valószínű, hogy a tej okozza, bár hozzáteszem, hogy itthon szinte csak túró rudit, eszik, néha tejfölt, tehát nem sok tejterméket fogyasz. AZ oviban iszik kakaót, tejet, ha az van. Nem tudom mostmár mi lehet a gond. Attól félek, hogy neki is valamilyen bél problémája lesz.
2172. youlcsi (válaszként erre: 2171. - Berenik)
2014. ápr. 3. 13:17

elviekben nem múlik el magától, elviekben tünetmentesen is szedni kell a gyógyszert.

gyakorlatilag én diagnosztizálva voltam szövettan alapján is egyértelműen crohnosnak, és 1 év múlva meg nyoma nem volt sehol, pedig érdemi kezelés sem volt...


most 4 év után tegnap voltam először orvosnál... a folytatást meg majd meglátjuk :)

2171. Berenik
2014. ápr. 3. 05:55

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Ha fellángol a Crohn betegség, az magától elmúlhat, vagy nem? Vagy minden esetben gyógyszeres segítség szükséges?

Köszönöm!

2014. márc. 23. 09:53

Sziasztok! Gyógytea, reflexológia, stressz mentes élet - én ezektől lettem tünetmentes, miután semmilyen gyógyszer nem használt, de azok mellékhatását megszenvedtem. Ennek három éve, a talpmasszázsra azóta is járok, meggyőződésem, hogy ez a több ezer éves természetes gyógymód a legtöbb betegség gyógyulását segíti. De csak akkor, hogy igazán hozzáértő szakember végzi, pontosan ismeri a reflexpontokat, és azokat erőteljesen, fájdalmasan stimulálja. A simogatás nem ér semmit. Próbáljátok meg!

Tünetmentes szép éveket Mindenkinek!

2169. youlcsi (válaszként erre: 2168. - Tencz moni)
2014. márc. 14. 21:43
crohn... igen, már össze is vonták a fórumodat.
2014. márc. 14. 18:44
van köztetek chron beteg vagy colitises ?
2014. márc. 4. 18:57

Sziasztok!

 

Olvasgatom a bejegyzéseket és látom, hogy milyen sokan vannak nem túl jó állapotban. A leírtak alapján én "light"-os Crohn-os vagyok. 2002-ben diagnosztizálták nálam a betegséget és ahogy legtöbbünknél nálam is voltak jó és kevésbé jó időszakok. Előfordult, hogy én is szedtem Medrolt és használtam Klizmát, de szerencsére a legtöbb esetben csak Pentasát kell szednem. Mindettől függetlenül az én életemet is sokszor megkeseríti ez a betegség. Nem fogom részletezni, mert mindannyian tudjátok, hogy mikről van szó. Azért írok, mert szeretnék megosztani veletek valamit, ami nekem segített. Nem, nem szüntette meg a betegségemet, de nagyon-nagyon sokat javított rajta és az életminőségemen. Szeretném, ha ti is tudnátok róla, hátha nektek is segít. Sajnos a szabályzat miatt a lehetőségeim korlátozottak,mert bár nem reklámozni szeretnék, de nem szeretném, ha terméknevek miatt annak számítana. Abszolút nem szeretnék titkolózni, mert azt szeretném, ha minél többen jobban éreznék magukat, ahogy én is, így ha valakit érdekel, írjon egy e-mailt, abban válaszolok, hogy mit és mennyit szedek és mit tapasztaltam. Megadom a weblapom címét,amit megnézhet. Onnan pedig, már mindenkinek a saját döntése és szabad választása, hogy kipróbálja-e a termékeket vagy sem. Az e-mail címem: mathilda@t-online.hu. Szép napot nektek!

2166. youlcsi
2014. febr. 26. 07:27
üdv itt! tk minden újnak üdv a klubban... nem nagy öröm ide tartozni, de ez van :/
2165. Vikica76
2014. febr. 25. 23:06

Sziasztok!

Engem 7 évig kezeltek Colitissel, mikoris 2006-ban sajnos meg kellett műteni. Onnantól Crohn-os vagyok...Pedig évekig jól voltam a Salazopiryntől, hasmenésem is alig volt... 2 egészséges terhességem volt (igaz, a második a műtétem miatt császáros baba lett). Most évek óta Pentasa-t szedek (hát olykor nem, mert találtam ás alternatívát...) jól vagyok, jók az erdményeim, jó a vérképem DE, azért a napjaimat jól kell terveznem, mert így is sokszor futnom kell... Az én történetem röviden ennyi, persze lehetne ragozni, de az itt lévők többsége sajnos tisztában van ezekkel :-/

Köszönöm, hogy olvastatok,

Viki

2164. Niké07
2014. febr. 25. 18:26

csak hát én már tényleg kezdek nagyon gázos helyzetbe kerülni, tele vagyok polipokkal is már, a dokim a vizsgálat után azt mondta, hogy ne essek kétségbe, de olyan arccal, mint amikor súlyos dolgokat közölnek :(

szóval nem szeretnék így 23 évesen nőként rákot kapni és aztán még ha szerencsém van akkor sztómazsákot... az nagyon ne lenen gut

2163. Niké07
2014. febr. 25. 18:22
Igazatok lehet, youlcsi és Moncsa-anya, én is úgy gondolom, hogy nagy dolgot nem igen tud mondani, amit az orvosaim nem, ráadásul eza km-ekig tartó reklámozás... kissé olyan érzésem van tőle, mint a tv-s vedd meg a kopaszság elleni krémet 9990 Ft-ért...
2162. youlcsi (válaszként erre: 2159. - Niké07)
2014. febr. 25. 14:48
keress rá a kiadó cégre... ilyen hasonló sikerkönyveket találsz, mint soha többé pikkelysömör, mióma soha többé, meddőség ellen, artrózis nélkül boldogan... nem guglizom tovább, jó? szerintem ez a lista nagyonis elgondolkodtató...
2014. febr. 25. 13:24

Sziasztok!

Arról a könyvről nekem az a véleményem, hogy :

mivel magam is tudom mivel jár a betegség (annak ellenére hogy nekem elég 'lájtos - de a betegtársakért a szívem szakad meg a rengeteg hasmenés, műtét, stoma... miatt)..

Szóval ebből kiindulva ha én rájönnék a tökéletes megoldásra azon lennék hogy minden betegtársamnak segítsek, nem azon hogy ebből minél több pénzem legyen.

Akinek ilyen kellemetlen, sokszor megalázó betegsége van higyétek el segítene és nem ebből gazdagodna meg.

Ahogyan nyilván nem is fog - mert több Crohnos fórumon téma volt ez a könyv és mindenhol nagyjából ez a vélemény...


Szép napot :)

2160. Niké07
2014. febr. 25. 12:51

Sziasztok Sorstársak!


Hát rólam annyit, hogy én 3 éve vagyok Colitis ulcerosa-s, 20 évesen diagnosztizálták nálam ez a roppant fájdalmas és kínos, megalázó kórképet.

Mikor fellobbant elég durva volt,kiszáradással kerültem kórházba,napi kb 15-20 alkalommal volt randim a wc-vel, de akkor még Salazopirinnel rendbe jöttem 2-3 hónap alatt teljesen, igaz nagyon sokat fogytam 12 kg-ot, állandóan hánytam, étvágyam nem volt. Aztán volt egy jó másfél évem tünetmentesen, mikor újra belobbant már nagyon sok vért vesztettem, kellett vért is kapnom a kórházban, akkor nagy adag Medrolt kaptam még infúzióban. Ekkor írták fel a Pentasa-t is.

Sajnos kisebb szünetekkel már több mint egy éve szinte állandóan kell szteroidot szednem, mert ha leállok vele akut rektális vérzésem lesz, ami ugye életveszélyes, vasat is szedek a vérszegénységem miatt, Imurant, folsavat,mivel a pentasa folsavhiányt okoz, káliumot, mert annak a hiányát meg a medrol okozza.

Szóval reggelire eszek egy marék gyógyszert. Nyami. :)

A nagy bibi az, hogy ugye nálam nem a tápanyagok felszívódásával van a gond, hanem a víz meg a ásványi anyagok visszaszívódásával.

A szteroidtól ráadásul nagyon felvizesedtem, étvágyamat olyan szinten megnövelte, hogy sokat híztam, ráadásul sportolni sem tudok, mert fájdalmaim vannak és ha huzamosabb ideig mozgok már aggódok, hogy hol a mellékhelység, ami persze állandóan korlátozza, hogy hova mikor mehetek.

Most tervezem több táplálékcsoport allergiavizsgálatát, mert hát ki tudja. Gluténérzékeny nem vagyok a vérteszt szerint.

De még a tojás és tejfehérjét illetve a szóját és a laktózt mindenképpen.

2159. Niké07 (válaszként erre: 2138. - Vikica76)
2014. febr. 25. 12:39

Szia, Vikica76!


Pont a napokban fedeztem én is fel ezt a könyvet Lovassy Annától.

Mit ne mondjak, fenntartásokkal kezelem, mert már húztak le rólam pénz eleget kineziológustól kezdve természetgyógyászig a beteg ember mindent kipróbál ugye és ezt ki lehet használni, na és az ára is kissé izzasztó véleményem szerint, viszont szerintem megérne egy próbát.

Én azon gondolkoztam, hogy valakivel vagy valakikkel közöse meg kellene venni...

2158. Vikica76 (válaszként erre: 2153. - Youlcsi)
2014. febr. 24. 15:06

Sziasztok!

Bocsánat, hogy ilyen későn válaszolok.

Köszöm mindenkinek.

Sajnos én is ezt gondolom erről a könyvről, de valahogy mindig "hinni" szeretnék valami új dologban, hogy háhta most kitaláltak valami jót...

Köszönöm még egyszer.

Viki

2157. youlcsi (válaszként erre: 2156. - Csakfigyel)
2014. febr. 21. 22:35

vas esetleg hematocrit alacsony (ezek vérzésre utalnak), crp, süllyedés (WE) magas - ezek a gyulladást mutatják... de ezek jelezhetnek akár egy benőtt körmöt vagy egy náthát is...

és előfordul, h normális a vérkép. nekem pl mindig tök jó volt, minden normális, miközben tükrözésnél meg látható gyulladások voltak.

2014. febr. 21. 14:37
sziasztok, a Crohn betegségnek vérképben milyen jelei vannak?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook