Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Crohn betegség fórum

Crohn betegség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2013. nov. 17. 20:12

Hello kedves Ladybird25!


Bár a leírt panaszok akár vmilyen átmeneti fertőzésnél is előfordulhatnak, de elég jellegzetesek az ún. irritábilis vastagbél szindrómára (IBS). Ez a vastagbél rossz működése, nem tényleges betegség, inkább csak kellemetlenség. Leginkább kolon hidroterápia és probiotikum kezelés az első gondolat. De érdemes candida szűrést is végezni.

Üdv, dr. Gajdos Gábor

2013. nov. 6. 18:29

Sziasztok! Van még itt valaki?


25 éves vagyok. Eddig nem igazán voltak problémáim a bélrendszeremmel (néha puffadás, gázosabb belek).

Kb. 4-5 hete szinte egyik napról a másikra fájni kezdett a hasam jobb oldalon, a bordaív alatt, a köldök magasságáig és mintha lentebb is a vakbélműtétem (2007) hege tájékán. A fájdalom jellegét nem igazán tudom meghatározni, talán kicsit görcsös, néha tompább, olykor erősebb, de azóta folyamatosan érzem. Valamint hangosabb bélmozgás (olyan mintha a gyomrom korogna, csak a hasamban).

Más tünetem nincs. Tehát nem véres a székletem, nincs hasmenésem, nincs hascsikarásom, nem fogytam indokolatlanul az elmúlt hetekben. Általában 57-58 kg vagyok (hónapok óta), néha ingadozik, egy-egy kilóval kevesebb vagy több a súlyom. Nincs lázam, sem hőemelkedésem, az étvágyam úgy-ahogy jó (sosem voltam nagy evő, inkább többször kevesebbet). Valamint nincsenek izületi- és bőrproblémáim sem.

Ma voltam vérvételen és jövőhét szerdára van időpontom a gasztroenterológián. Szerintetek mi lehet a problémám a leírtak alapján? Nagyon félek, hogy esetleg valami súlyosabb (Crohn, colitis), de erre utaló tüneteim nincsenek. Elég stresszes az életem mostanában, talán ez is okozhat folyamatos hasi fájdalmat és nyálkás székletet? Már elkezdtem pszichológushoz járni, hogy rendezzem a lelki gondokat.

Félek egy esetleges vastagbéltükrözéstől is, 25 évesen úgy gondolom, még nagyon fiatal vagyok az ilyesmihez.

Köszi, aki ír valami megnyugtatót! :)

2123. youlcsi (válaszként erre: 2122. - József977)
2013. okt. 9. 13:14
jáááááj, tanuld meg leírni a nevét legalább!
2013. okt. 9. 13:08
Van megoldás a Chrone betegségre, több gyógyult Chrone betegünk is van már, szeretettel várom a segítségre szorulók megkereséseit. Köszönöm.
2121. youlcsi (válaszként erre: 2117. - Youlcsi)
2013. ápr. 24. 11:45

látom, halott a fórum :(


de azért írom: megoldottam a problémát. sikerült elérnem.

2120. youlcsi (válaszként erre: 2119. - Af6cb70faf)
2013. ápr. 5. 13:50
az ibs kizárásos diagnózis... tehát a kivizsgálásának menete az, hogy vizsgálnak mindent, és szépen lassan kizárnak egyéb betegségeket.
2013. ápr. 5. 13:40

Én itt találtam vizsgálati módszereket de ezt mondjuk nem: Az irritábilis bélszindróma (IBS)

kivizsgálásának menete.

2118. youlcsi
2013. ápr. 5. 10:45
jár még erre valaki?
2117. youlcsi
2013. márc. 31. 14:17
Sziasztok! nem emlékszem... van vki, aki szegedre jár még orvoshoz? Molnár Tamás e-mail címe kellene... nagyon.
2116. Melinda 24 (válaszként erre: 2114. - Manyika72)
2013. febr. 17. 19:47

Szia,


köszi szépen. :)

2115. Melinda 24 (válaszként erre: 2112. - Imisz)
2013. febr. 17. 19:44
Mi is ketten mentünk, valóban egy átlag ember számára nem egy mellényzsebből kihúzható összeg, ugyanakkor nem is elérhetetlenül drága. Ha azt számolom, h az éves gyógyszeradagomra alapból a dupláját költöttem volna el... majd mesélj mi volt, mit találtak. :)
2114. manyika72 (válaszként erre: 2109. - Melinda 24)
2013. febr. 17. 19:33

szia örülök hogy megtalálták hogy mi a bajod,.

És annak is hogy jobban vagy,.:::))))

Minden jot kivánok neked!!!

2113. Imisz
2013. febr. 17. 10:40
Persze ahhoz képest nem is drága, én sokkal többre saccoltam:)))
2112. Imisz (válaszként erre: 2111. - Melinda 24)
2013. febr. 17. 10:40

Köszönöm! Ha megyünk, mindenképp megírom de még "gyűjtünk" rá, mert nem egyedül vizsgáltatnám magam -ha már megyünk- és az utazás is elvisz azért a családi kasszából. Most kutakodom, nincs-e esetleg itt a lakóhelyemen vagy közelebb ilyen vizsgálat?


Szép napot!

2111. Melinda 24 (válaszként erre: 2110. - Imisz)
2013. febr. 17. 06:48

Szia!


Mi a 11. kerület Fegyvernek utcai egészségközpontban jártunk, Dr Dzonyár Jánosnál. Tel: 20/9751-223


Nagyon kedves és korrekt doki, egy hete hívtam pl mert kérdésem volt, nem kevés időt szakított rám és mindent elmondott, tanácsot adott.

Ha a google-ba beírod a nevét kiad egy fotót róla. Olyan jól néz ki, h megsaccolni sem tudnám hány éves, de olyan 40-50 között lehet. :)


12 ezer volt ez a vizsgálat, de nagyon megérte. Ha elmentél és valami olyasmire derülne fény amit eddig nem tudtál írd meg kérlek, mások is tanulnának belőle. :)


Jó egészséget! :)

2110. Imisz (válaszként erre: 2109. - Melinda 24)
2013. febr. 16. 20:04

Szia Melinda!

Örülök, hogy jól vagy! de kérlek, ha lehet írd meg hol végzik ezt a vizsgálatot? Mennyiér? Ha nem akarod itt, írhatsz priviben is.


Köszi, és további jó egészséget kívánok!

2013. febr. 16. 18:17

Sziasztok!


Rég jártam erre, látom nagyon semmi nem történt. Megírom mi történt velem az elmúlt 2-3 hónapban, nagyon tanulságos.

November végén a terheléses laktózteszten ugye kiderült, h egyáltalán nem tudom emészteni a laktózt. Teljesen elhagytam mindent, lakózmentes dolgokat néha napján vettem, de igazándiból elhagytam őket. Ettől vártam, h jobban leszek, hiszen mindig azt mondta a gasztros dokim, h a leleteim már-már tökéletesek.

Pár hét múlva sem lettem jobban, nagyon kerestem egy olyan vizsgálatot ami ahogy én fogalmaztam, átvilágít és megmutatja mi a baj. Január elején rátaláltam itt a neten az ESG EIS vizsgálatra, felcsillant a szemem! Ment a telefonálgatás, akiket hívtunk nem csinálják már mert az ántsz (?) betiltotta a vizsgálatot, az egyik híváskor reménykeltően közölték, h van valaki aki végez ilyen vizsgálatot és továbbítják a telefonszámomat.


Eltelt kb 2 hét, jött a telefon, h akarunk e menni a vizsgálatra. Naná!

Január 25én eljutottunk... erre vágytam és amiért mentem meg is kaptam. A vizsgálatot végző orvos szóban is kielemezte az eredményeket, írásban is megkaptam. Kockázatot is készít, kb annyit jelent h mi az a betegség ami ledönt a lábamról.


Éppencsak végzett a gép mikor rákérdezett, vágták már? Mondom nem, de nagyon akartak. Kérdezi milyen bélbetegséggel kezelik? :O


Nagyon durva eredmények jöttek ki, a májam 10x terheltebb mint a bányásznak aki napi liter páleszt letol... a gázértékek egytől-egyig brutál rosszak, hormonok és minden másnál jelentős eltérések.

Fő kockázatinak a vesét hozta ki, második a légzéskimaradást és a harmadik helyen gerinc dolgokat.

DE kérem, hol itt a bélgyulladás?? ??


SEHOL, ugyanis a Crohn nem a betegségem hanem másnak a tünete csupán!

Kaptam egy étkezési tanácsadást, miket hagyjak el azonnal, miket egyek inkább. Mivel valószínű van egy öröklött májfunkciós zavarom (kevés a májenzimem) így a májbeteg diéta részét is csinálom. (Minimál vagy semmi só, állati zsírmentes stb.)


Első körben elhagytam a burgonyát, kukoricát, lisztet (a teszem szerint ehetem... ) és minden ami belőle készül, cukrot, paradicsomot, hüvelyeseket, sehol semmit nem eszek még véletlenül sem. Elhagytam az esti gyümölcsözést, max délután 2ig eszek ha eszek.

Lám 2 nap után elmúlt a hasmenésem, egy csapásra. A deréktól lefelé felhalmozott zsírba zárt méreg hihetetlen ütemben tűnik el! Sovány vagyok, de ott mindig sokkal vastagabb voltam... a közérzetem szuper lett, nincs délutáni vagy kaja utáni ledőlés. Még este is pörgök, alszok 6-7 órákat és elég. Nem hullik a hajam, szebb lett a bőröm és sorolhatnám mennyi minden változott.


Mindenki rákereshet a gluténra (nem tudjuk emészteni, méreg), paradicsomra, kukoricára (bélfalmegnyitó hatása van), burgonyára (mitől habzik a főzővíz, méreg van benne) stb-re.

2,5 éve kipróbáltam a paleot, nem utasítottam el semmit hiszen meg akartam találni azt amitől rosszul vagyok, nem szándékoztam a harmincas éveimtől betegen élni, gyógyszereken. Ott és akkor ott siklott el a dolog, h a májam és a vesém nem bírta.


Azonban alapjaiban visszanyúltam ehhez, de sokat módosítottam rajta. Nagyon szeretem a tökmaglisztből készült kenyeret és sütkiket is csinálok néha. Pl krumplipüré helyett céklapürét készítek kókusztejjel és hagymával ízesítem. Mindenkinek ajánlani tudom, minden nagyon finom és pörögni fogtok mint a gép, nincs semmi punnyagás, erőtlenség. A pentasat is elhagytam, a savlekötőt is hiszen nincs rá szükségem, ez is megszűnt.


Mindenkinek ajánlani tudom ezt az EIS vizsgálatot, rávilágít a valódi bajra hiszen a bélbetegség valamitől kialakul, csak úgy nem lesz... Jobbulást mindenkinek, én már jól vagyok!! :)

2013. febr. 8. 19:49

Sziasztok, tudja valaki, hogy hol lehet még 50-es imuránt kapni, mert jelenleg hiánycikk.

Van valakinek eladó?

2107. manyika72 (válaszként erre: 2105. - Melinda 24)
2012. nov. 25. 19:39
IGY VAN ÉN IS EZT SZOKTAM VENNI,NEKEM NAGYON BEJÖTT ÁRBA IS!!!
2106. Melinda 24 (válaszként erre: 2104. - F3000dc5ef)
2012. nov. 24. 19:52

Én?? Neked megmondtam a tutit? Folyamatosan te jössz és mondod ki mit és mit ne egyen. Én max a saját tapasztalatomat írom le, hogy én mit eszek és mit nem. Nem ugyanaz a kettő!


És senki nem kért meg, hogy bárkinek bármit javasolj. Főleg, hogy nem javasolsz hanem megmondod a tutit. Mármint szerinted mi a tuti.

Nagyon drága vagy, de eddig sem kértem! És képzeld, megtaláltam, megtalálom.

Tényleg a paleos fórumon kellene a saját (Hiszen itt a fiam... kezdetű mondatok kicsit viccesek) tapasztalataidat megosztanod. Szerintem ott sem postol egy vega, hogy holnaptól ne egyetek húst! ( :D ) Jaaa, hogy ilyen is van? Vega? Van, neki az a jó, nektek meg a húsevés bogyókkal. Hát tegyétek, mindenki azt egyen ami jó neki. Csak ne oszd itt az igét, tartsd tiszteletben a másikat.

2105. Melinda 24 (válaszként erre: 2102. - Manyika72)
2012. nov. 24. 19:43
Tudom, ismerem a free from-os termékeket. A teavajról nem szeretnék lemondani, főleg kalácssütéshez használom. Annyit meg nem veszek, hogy 100-150 Ft többletet ne tudjak pluszban rászánni. :)
2104. f3000dc5ef (válaszként erre: 2101. - Melinda 24)
2012. nov. 24. 18:52

Jobbulást.


Te se mond meg a tutit,hogy mit kellene enni.

Csak javasoltam.

Ezek után neked nem fogok.

Kívánom, hogy találd meg ami neked jó.

2103. manyika72 (válaszként erre: 2099. - F3000dc5ef)
2012. nov. 24. 18:02

Mindenki ugy él és eszik ahogy akar!!!

Senkire nem lehet semmit ráerőltetni.Én nem tudnám megenni a paleos dolgokat,és ők is bünöznek nem mindenki tartja be rendesen!

2102. manyika72 (válaszként erre: 2100. - Melinda 24)
2012. nov. 24. 17:59
Szia! A Sparba van laktozmentes teavaj is Free from termék.A sparba keresd ottmindent találsz ami kell!!!! Nem is drága mert a sima vaj is már 200 felett van a laktozmentes 300 vagy egy kicsivel felette van!!!Örülök hogy jobban vagy!
2101. Melinda 24 (válaszként erre: 2099. - F3000dc5ef)
2012. nov. 23. 21:33

Most már egy kicsit idegesítő amit ide írogatsz. Nem akarsz átmenni egy paleos fórummra?? Nem tudhatod mi mit ehetünk (tudjuk a fiad... ), mit bírunk és mit szeretünk. Bocs, de a kva jó kis paleos próbálkozásom után borultam fel, és ezek után osztom azt az írást amit ide feltett valaki, h a vega vagy félvega étrend javasolt. Nehogy már bárki megmondja itt a tutit, h mit kellene ennie!


Miért vagy annyira rákattanva erre a fórumra? Ahányszor valaki beír máris jössz, áhááá, az nem úgy van! Jó kis társaság volt itt 2-3 éve, megértem miért nem írnak már. Nekem sincs sok kedvem és mindig bízok benne ha építő hsz lesz a beírásom után. De nem... itt tuti mindenki hülye és idióta mert nem paleozik...

2100. Melinda 24 (válaszként erre: 2098. - Manyika72)
2012. nov. 23. 21:27

Köszi. :)


Nem vagyok elkeseredve, dehogy! A sajtot eddig is bírtam pl pizzán sütve, a túró és a tej már régóta nem játszik és nem is szeretem őket. A teavaj helyett kell laktózmentest keresnem, ennyi a változás.

2099. f3000dc5ef (válaszként erre: 2098. - Manyika72)
2012. nov. 23. 19:17

Liszt és tej nélkül is kiválóan el lehet lenni, én inkább mindkettő teljes kerülését javasolnám...nem a köztes izék keresését.....


Bocsánat,nem bántás, tapasztalat.

2098. manyika72 (válaszként erre: 2093. - Melinda 24)
2012. nov. 23. 19:04

szia!jobbulást neked!!!Én lisztézékeny vagyok de nekem is csináltak laktoztesztet tavaly 130 volt az utolso fujásom.nekem a doki azt irta a papirra hogy dysbakteriosisra utal.rá egy hétre mentem gyomortükrözésre és ott derült ki hogy nem tej liszt!!!

ehetsz trapista sajtot,van laktozmentes,tejföl,rudi,turo,liga margarin ehetsz!söt tejszinhabspray is,meg ma láttam mizo kakaot,is!!!Ne keseredj el meglátod hizni fogsz,ha gondolod mnej rá a mester család honlapjára ott sokminden sütit fogsz tudni rendelni!nem tudom hol laksz ?ha gondolod segitek!!!

2097. f3000dc5ef (válaszként erre: 2096. - Melinda 24)
2012. nov. 23. 15:08

Igen,tudom.


Én is igyekszem kerülni, és milyen jó, hogy paleosként közelemben sincs ht keksz.


De éppen ma néztem márkás és drága májkrémeket...:(

Tele tejjel és szójával.....és még a tepertőben is van tej :(

2096. Melinda 24 (válaszként erre: 2095. - F3000dc5ef)
2012. nov. 22. 20:47

Köszi.


A laktózzal van gondom, az pedig nem egyenlő a tejes cuccokkal csak és kizárólag. Mindenbe tesznek laktózt, olvasd el a cimkéket. Még egy sima ht kekszbe is.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook