Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Crohn betegség fórum

Crohn betegség (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2215. csag
2014. nov. 6. 09:39

Lehetek Crohn beteg?

Mit tanácsoltok enni?

2214. youlcsi
2014. nov. 5. 12:03
akkor passz... majd vizsgálat után okosabb leszel.
2213. csag
2014. nov. 5. 11:52

Paleoztam eddig, február óta. Most kicsit szünetelek. Szóval nem fogyasztottam tejterméket egyáltalán! Ugyanúgy puffadtam! :(

Pajzsmirigyem alulműködik, de ezt már 10 éve tudom és kezelik, vagyis folyamatosan szedem a gyógyszert rá, és kontrollálják a vért.

2212. youlcsi (válaszként erre: 2211. - Csag)
2014. nov. 5. 11:46

esetleg próbáld meg a tejet is kiiktatni.

ct után gondolom még jön a vastagbéltükrözés... hiszen ha a ct nem mutat semmit és tünet van, muszáj tovább vizsgálódni... ha a ct mutat valamit, akkor meg muszáj mintát venni...

tenyésztések voltak? pajzsmirigyed rendben van?

2211. csag
2014. nov. 5. 08:38

Sziasztok!

Remélem tudtok tanácsot adni, lehet hogy más is járt hasonló cipőben.

Folyamatos kivizsgálásokra járok, mert jobboldali szúró, égő fájdalmaim vannak. Állandó puffadás, teltségérzet. Labor, uh. negatív. Gyomortükrözés kis gyulladást mutatott a gyomorban és a vékonybélbe. Kaptam gyógyszert. Most hasi CT-re fogok menni, mert azt mondja orvosom, hogy90 % IBS, de lehet hogy Crohn.

Az utóbbi két hétben állandóan hasmenésem van ( előtte váltakozott, hol híg, hol normális, de vékony ), puffadok, állandó teltségérzet. Hiába "ürülök ki" mert úgy megy a hasam, semmi éhérzetem nincs! Sőt!!!! Nem bírok enni! Úgy érzem magam egész nap, mint aki fél disznót megevett, holott még nem ettem semmit,max egy alma.

Fogyni nem fogyok, sőt, inkább híztam még így is, hogy megy a hasam és annyit eszek, mint egy kismadár!!! 48 kg voltam, most 50 vagyok. Nem eszem semmi cukrot, lisztet, rízst, krumplit! Ez már régóta így van! Lisztérzékeny nem vagyok, mert azt szűrték.

Jövő pénteken megyek a CT-re. Addig is valaki?

Tud mondani valami okosat? Hasonló tapasztalat?????

Segítsetek!!!!

2210. youlcsi (válaszként erre: 2209. - HappyDayandNight19)
2014. szept. 26. 08:01
akkor nem valószínű, hogy az a baj, negatív vérvétel és kétes biopszia mellett szerintem az nem cöliákia. szerintem... de ugye nem vagyok orvos (bár a diéta hatástalansága is alátámasztja ezt)
2014. szept. 26. 07:33

Köszönöm a válaszokat :)

Azért kétséges az eredményem, mert a vérvétel negatív lett, a biopszia meg enyhe bélboholy atrófiát mutat és azt mondta a doki, hogy ez mástól is lehet.


Most várom a genetikai teszt eredményét, meg vettek 42 ételre allergia tesztet illetve megyek H2 kilégzéses vizsgálatra is.

2208. Netti 38 (válaszként erre: 2207. - Youlcsi)
2014. szept. 25. 20:56

Szia youlcsi!


De igen, kétséges dolog. Legjobban tenné, ha egyáltalán nem fogyasztana glutént. Senkinek sem szabadna, akinek pedig emésztési problémája van egyáltalán nem :-(

2207. youlcsi (válaszként erre: 2204. - HappyDayandNight19)
2014. szept. 25. 09:09

azért a lisztérzékenység nem olyan nagyon kétséges dolog... az vagy van, vagy nincs. egyszerű vizsgálat egyértelmű eredményt ad... nem is értem.


egyébként simán lehet, hogy nem fogysz és mégis chronos vagy... de lehet ezer más dolog is.

2206. youlcsi (válaszként erre: 2202. - Tücsök06)
2014. szept. 25. 09:07

sajnálom :(

diétáben nem tudom, hogy lehet-e segíteni. az tényleg abszolút tapasztalati alapon megy. lényegében bármit ehet, ami nem bántja... és kell is enni a bármit, ha tud enni, hogy erősödjön.

általánosan elmondható, hogy a nagyon zsíros és fűszeres, csípős ételek nem jók, meg a durva rostok sem... de kb ennyi...

2205. Netti 38 (válaszként erre: 2204. - HappyDayandNight19)
2014. szept. 24. 19:15

Szia

HappyDayandNight19!


Igen, sajnos attól még lehetsz crohn beteg. Nekem sem voltak tipikus tüneteim, és nem is fogytam. Sajnos mégis az vagyok.Az emberek nagy többsége liszt érzékeny, de a rendelkezésre álló tesztek ezt nem mutatják ki pontosan.Problémás az étkezésben a glutén és a tejfehérje is, és még sok minden más. Az előbb már ajánlottam egy anyukának a paleo étrendet. Olvass utána a neten, vagy könyvekben. Nagyon sok paleos csoport van a facen is, olyan emberekkel,akik súlyos betegségekből gyógyultak meg, vagy tünetmentesek. Senkit nem akarok rábeszélni, de szerintem egy kis ráfordított időt megér a dolog.

2014. szept. 24. 18:06

Sziasztok!

Ha minden leírt tünet illik rám, kivétel a fogyás, attól még lehetséges h Crohn beteg vagyok?


Egyébként folyamatban vannak a vizsgálatok, 1 éve diétáztattak, mert h az egyik doki gluténérzékenységet állapított meg, de mivel az 1 év alatt sem lettem jobban, átmentem egy másik orvoshoz aki azt mondtam nem is biztos h lisztérzékeny vagyok. Szóval most várok az eredményekre.


Köszönöm!

2203. Netti 38 (válaszként erre: 2202. - Tücsök06)
2014. szept. 24. 17:49

Szia Tücsök06!


Azt a diétát amit a kórházban javasolnak felejtsd el, semmit nem ér, semmit nem használ. Én is crohn beteg vagyok, tehát tapasztalatból mondom. Másfél éve paleozok, mellette nincs szükségem gyógyszerekre, és gyógyulok. Lassan, de gyógyulok.

Ha komolyabban érdekel a paleo, az interneten nagyon sok info van, kezdetnek megteszi, de inkább olvass el 1-2 könyvet ebben a témában.

2014. szept. 7. 18:48

Sziasztok!


A fiamnál diagnosztizálták a crohnt, jelenleg kórházban van vele, mert nagyon lefogyott epét hányt. Sajnos most probálnák eltalálni a gyógyszert, mert amit eddig szedett nem volt jó.

Évente két alkalommal jelentkezik, évszakváltáskor. Most kaptunk egy listát a diétáról, de ha tud valaki segíteni abban mi lenne jó nagyon hálás lennék, borzasztó látni mennyit fogy! Egyébként már a tükrözés vagy ct

kimutatja a betegséget!

2201. youlcsi (válaszként erre: 2200. - Mackota)
2014. aug. 12. 10:19

szia!

a szövettan általában biztos. nekem mégis végül megvétózta az orvos 2. tükrözés alkalmával...


nálam hasmenés volt, fogyás, néha diffúz hasi fájdalom. mostanában nyákos hasmenés, de az lehet, hogy a gyógyszertől (metformin). és elég tisztességesen visszahíztam.. sőt :'(

2200. mackota
2014. aug. 6. 22:28

Sziasztok!

Ma voltam vastagbéltükrözésen,biopszia mintavétel volt és a belgyógyászom Crohn-ra gyanakszik, mert hegesedést talált, nem tudja, hogy mitől. Szövettan egy hónap múlva lesz meg.

Meg szeretném kérdezni, hogy kinek milyen tünetei voltak illetve szövettan alapján meg lehet ezt a betegséget állapítani? Korábban egy alkalommal sajnos megrendült a belgyógyászban a bizalmam, így nem minden kérdést tudok vele egy ideje őszintén és nyíltan átbeszélni, mert van amitől elzárkózik.


Nagyon köszi a választ előre is.

Egyelőre a zavarosban halászunk és fölöslegesen nem akarok egy hónapig izgulni.

Mindenkinek jobbulást!

2199. youlcsi (válaszként erre: 2196. - Life14)
2014. jún. 29. 16:25

orvos-függő... és AB függő... nem biztos, hogy ugyanúgy hat, ha a vérbe kerül, mintha a bélből szívódna fel.

ha meg pusztítani akar, így is úgy is kiirt mindent.

2198. youlcsi (válaszként erre: 2195. - Life14)
2014. jún. 29. 16:22

én nem szedek semmi :D


egy darabig szedtem entocortot és utána prednisolont, de legutóbb csak a nyombélben volt gyulladás, arra meg nem adott semmi különöset csak protonpumpagátlót.

amikor szarabb az élet, akkor gondolok rá mindig, hogy kéne már orvos, meg valami bogyó... de aztán vagy magától megjavul, vagy mire rászánom magam és megvannak a laborok meg minden, addigra már nincs szándékomban visszamenni (most is így történt... tudom, nagyon rossz beteg vagyok... pedig általában nem :))

2197. youlcsi (válaszként erre: 2193. - Life14)
2014. jún. 29. 16:20
protexint szedtem legutóbb, de csak mert a progastro 825-öt rendelni kellett volna. amúgy azt venném inkább. a dokim eddig ezt a kettőt ajánlotta.
2196. life14 (válaszként erre: 2192. - Youlcsi)
2014. jún. 29. 16:01
Szerinted lehet kérni az orvostól, hogy injekció formájában adja az antibiotikumot?
2195. life14 (válaszként erre: 2192. - Youlcsi)
2014. jún. 29. 16:00

Milyen gyógyszert szedsz a bélgyulladásodra?

Nekem Pentasa-t írt ki a gasztroenterológus.

2194. life14
2014. jún. 29. 15:57
?
2193. life14 (válaszként erre: 2192. - Youlcsi)
2014. jún. 29. 15:57

Milyen probiotikumot szedsz.


Én Hylak forte cseppeket vagy Dophilus-t.

2192. youlcsi (válaszként erre: 2191. - Life14)
2014. jún. 29. 14:24
utóbbi kettőt most szedtem tavasszal- summamedből 2 kúrát is. nem zavartak be. de probiotikumot told mellette kitartóan... meg utána is.
2191. life14 (válaszként erre: 2190. - Youlcsi)
2014. jún. 29. 08:12

Koszonom a válaszod.


Nagyon úgy néz ki, hogy megint kismedence gyulladásom van, ugyanazok a hirtelen kialakuló tunetek, hányinger, szédulés, fáradtság, durva fájdalom. Még hiányzott ez is, nem fájt eléggé a hasam így is. Mióta az utolsó nogyógyászati mutétem volt, és petevezeték átjárhatósági vizsgálatot is csináltak, azóta tobbszor volt, elotte soha. Szerintem a hsg vizsgálat okozta ezt, amit a beleegyezésem nélkul csináltak. Tobbszor kaptam kombinált antibiotikus kezelést. Az antibiotikum kúrák alatt, után lett bélgyulladásom. Probiotikumot mindig szedtem mellé.

Hétfoig ki kell bírnom valahogy, mire fogad a doki, és valószínuleg megint antibiotikumokat fog kiírni, erre mást nem lehet adni.

Attól félek, hogy az antibiotikumoktól még rosszabb lesz a bélgyulladás.


Kombinált kezelést szoktam ilyenkor kapni, azt mondják a dokik, hogy egyfajta antibiotikum nem elég ilyenkor. Például Zinnat és Klion vagy Levofloxacín és Sumamaed.

2190. youlcsi (válaszként erre: 2189. - Life14)
2014. jún. 28. 21:15
szedhet, csak nagyon oda kell figyelni. de pl van olyan, ami direkt jó hatással van a betegségre, pl klion (igaz, ez nem teljesen AB, csak olyasmi)
2189. life14
2014. jún. 28. 16:25

Sziasztok!


Szedhet antibiotikumot az, aki colitis ulcerosa-ban vagy crohn-ban szenved?

2188. youlcsi (válaszként erre: 2187. - Berenik)
2014. ápr. 5. 15:15
akkor ez megint csak azt erősíti, hogy vsz a tejjel van a baj. el kell hagyni és kiderül.
2187. Berenik (válaszként erre: 2186. - Youlcsi)
2014. ápr. 4. 19:33
Igazából nincs különösebb problémánk, a hasa szokott fájni a köldök körül, amiről azt olvastam valahol, hogy tejallergiásoknak szokott ott fájni.
2186. youlcsi (válaszként erre: 2185. - Berenik)
2014. ápr. 4. 19:23
az orvosom szerint a nyák önmagában nem baj, ha más panasz/tünet nem társul mellé... szóval a kérdés amúgy az, hogy ez a nyák csak zavar benneteket, vagy van más probléma is?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook