Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Crohn betegség fórum

Crohn betegség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2035. f3000dc5ef (válaszként erre: 2034. - Orsi080)
2012. júl. 18. 15:05

A paleo dehogynem kalóriadús...de nem ezen múlik a hízás. Ha rendben van a bele, és tudja hasznosítani akkor hízni fog. ha nincs rendben akkor nem fog....de ez az étrend helyrehozhatja! csökkenti a gyulladást! és ez a leglényegesebb ennél a betegségnél is!!! hiszen a legnagyobb gond, hogy állandóan gyulladásban vannak a belek! leállítja az autoimmun folyamatokat is.

Ami még nagyon-nagyon fontos, és van amelyik doki felírja van amelyik nem...de nagyon kell. Tehát D3 vitamin! legalább napi 10 000NE!

jó szájon át is, de a legjobb ha napozik! naponta legalább húsz percet, lehetőleg a déli órákban! természetesen ne használjon semmit nap ellen, és 24 óráig ne mosakodjon szappan/tusfürdővel. sima vízzel persze nyugodtan lehet!

Szedjen még probiotikumot is, halolajat, C-vitamint. Ezeket mind nagy dózisban.

Amíg nem jön helyre a bélrendszere, addig kerülje az aprómagvasokat, dióféleket, mákot...ilyesmit. De ha helyrejön , akkor már eheti ezeket is nyugodtan!

2034. Orsi080 (válaszként erre: 2033. - F3000dc5ef)
2012. júl. 18. 10:11

Köszönöm.Kinden segítséget szívesn fogadok.

A napi 3 wc-vel az a baj,hogy az állaga nem éppen ideális és gondolom azért fogy,mert több megy ki mint be.

A paleo étrender amúgy most kezdtük el.Ez sem kalória dús étrend gondolom hízni ettől sem fog. Azt mondja,hogy az erőnlétén már érzi,hogy jobban van.

augusztusban kell menni a gasztros dokihoz, ha nem múlik el addig a sipoly akkor biológiai erápiát akarnak.

Kapott már valaki ílyet?

2033. f3000dc5ef (válaszként erre: 2032. - Orsi080)
2012. júl. 17. 19:52

Bár nem engem kérdeztél, de hátha hasznos amit írok.

Fiamat először tályoggal műtötték..ami akár sipoly is lehetett, mert a műtét ellenére nem gyógyult be. Akkor még szó sem volt Crohn-ról.

Majd kb. két év múlva diagnosztizálták nála..akkor már elő volt jegyezve egy újabb műtétre, ami akkor elmaradt.

Állandóan wc-re rohangált...igaz ő nem fogyott.

Majd egy hónap kórház...sok - sok szteroid infúzióban. Az akkor használt...majd hiába szedett bármit, csak ideig óráig. A diagnózis után másfél évvel, 19 évesen műtét :( Életveszélyben volt.

Utána kezdte a paleot, és a sipoly eltűnt, nem rohangál a wc-re (egyébként a napi három teljesen normális is lehetne! )végtermék állaga jó. És már nem szed semmit.

Nagyon remélem, hogy ez így is marad.

Gasztros orvosunk egyet értett az étrendjével!

2032. Orsi080 (válaszként erre: 2031. - Prünytyi)
2012. júl. 17. 19:46

Köszönöm a tájékoztatást!

még lenne pár kérdésem ha nem zavar.

kell hozzá beutaló,vagy fogad ha megkeressük?

A férjednek is végbélsipolyt mütött?

Ha eletleg túl személyes dolgokat kérdezek bocsi, de nagyo szeretném ha rendbejönne a férjem, és nem nagyon tudom már,hogy kitől érdeklődjek.

A hasmenés várható,hogy abbamarad? A szigorú diéta ellenére is napi 3x megy wc-re és egyre soványabb.

2031. Prünytyi (válaszként erre: 2026. - Orsi080)
2012. júl. 17. 19:09
Igen van, a férjemet 2009-ben műtötte, a bp-i gasztros dokija ajánlotta Őt, így utána mentünk Esztergomba. Nagyon jártas ebben a betegségben szenvedők operálásában.
2030. f3000dc5ef (válaszként erre: 2029. - Karlsen)
2012. júl. 17. 14:21

Hú, ez már nekem űrtechnológia.


Én addig is mindenkinek tudom javasolni a paleo étrendet. Egy próbát tuti megér! Nagyon gyorsan érezhető az eredménye! A fiam egy éve nagyon jól van :D És nem szed semmilyen gyógyszert.

2029. Karlsen (válaszként erre: 2027. - Moncsa85)
2012. júl. 17. 12:56

Szia,


sajnos mindenki mást mond és ez is elkeseritő.


Esetleg van valakinek tapasztalata a DNS-chippel?


[link]

2028. moncsa85 (válaszként erre: 2027. - Moncsa85)
2012. júl. 16. 19:43

Közben látom máshol mit írtál :)) Egyetértek marcsival hogy itt nézzetek orvos után!

A régi (régebbi) gyógyszerek sem sokkal biztosabbak, sőt sok sokkal drasztikusabb mint az "újabbak".

2027. moncsa85 (válaszként erre: 2022. - Karlsen)
2012. júl. 16. 19:38

Szia!

Miből gondolod hogy a Humira veszélyesebb??? Egyáltalán nem az! Sőt!!


A modulen nem gyógyszer, az leginkább arra van hogy hízzunk egy kicsit mert máshogy nem igazán megy...

Bár a szteroidokkal azért lehet.


A metadoxint nem ismerem.


Kitartás!!

2026. Orsi080 (válaszként erre: 2025. - Prünytyi)
2012. júl. 16. 16:25

Hallottam róla,de még nem voltunk nála.

van esetleg személyes tapasztalatod vele?

2025. Prünytyi (válaszként erre: 2023. - Orsi080)
2012. júl. 16. 14:34

Szia,


Esztergomban Dr Dobó Istvánt nem próbáltátok?

2024. Prünytyi (válaszként erre: 2022. - Karlsen)
2012. júl. 16. 14:29

Szia,


Bp. XI.ker Szent Imre kórházban Dr. Sahin Péter,

a férjemet Ő kezeli.

2023. Orsi080
2012. júl. 16. 14:21

Sziasztok!

Azt szeretném kédezni, hogy volt-e valakinek végbélsipolya és mit csináltak vele?

A férjem is Crohn beteg és egy éve van sipolya,de senki nem akarja megműteni.(több sebészt megkerestünk már) Így éln meg elég gázos és fájdalmas is.

Esetleg tudna valaki jó sebészt ajánlani?

Előre is köszönöm

2022. Karlsen
2012. júl. 16. 12:09

Sziasztok!!


Nekem a barátom Crohn beteg amit 2011. júliusban diagnosztizáltak nála.


Azóta szedett PREDNIZOLON-t, IMMURAN-t de semmi sem segitett rajta. (Szégyellte a betegségét és 2010 Szeptembere óta várt arra, hogy elmúljanak a tünetek, mig elment az orvoshoz).


2012 Február óta REMICADE kúrát irtak neki elő,a 3 infuziót sikeresen megkapta, majd a múlt héten a 4-nél kijöttek az allergiás tünetek és azt mondták soha többé nem kaphatja.


Legközelebb szeptemberben megy orvoshoz de akkor már valószínűleg HUMIRA-t fog kapni ami jóval veszélyesebb, ha az sem lesz 100%-ban hatékony METADOXINT, aminek a mellékhatásaként nem lehet gyereke sem, pedig csak 25 éves.


Azt szeretnéM, kérdezni, hogy van-e valakinek ezekkel a szerekkel kapcsolatban tepasztalata? Esetleg szedett valaki már NESTLE MODULEN-t, ami egy tehéntejfehérje alapú kúra?


Esetleg tudna valaki ajánlani egy igazán jó gasztroenterológust Budapesten? És dietetikust, akinek van tapasztalata IBD-ben?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a segitséget.


Azért fordulok hozzátok, mert a norvég orvosok hozzáállása elkeserítő, a hozzá nem értésről nem is beszélve. A barátom már lassan 25kg-t fogyott és egyáltalán nincsen jobban, naponta 10-szer is elmegy WC-re, vérzik, viz jön neki és ez már igy megy az elmúlt 2 évben és nagyon gyenge de nem szeretném, hogy feladja.


KÖSZÖNÖK MINDEN VÁLASZT, AKÁR PRIVÁTBAN IS!!!

2021. vved
2012. júl. 16. 10:45

Sziasztok,

nálam 6 hete diagnosztizálták a Chron betegséget. Azóta medrolt szedek 40mg-ról indult most 20-nál tartok és szeptemberben hagyhatom el ha minden jól megy. Mellékhatásként csalánkiütés, hízás, és állandó éhség jelentkezett. Van valami tippetek, hogy mit csináljak, hogy ne hízzak tovább, ha ez így folytatódik akkor szeptemberre el sem bírom képzelni, hogy hány kiló leszek?

2020. youlcsi (válaszként erre: 2019. - Zsuzsu123456)
2012. júl. 11. 21:07

adott esetben a hízás annak jele, hogy rendben van a felszívódás, jól vagy. örülj!

ha újra romlik a helyzet, lesz miből leadni :/

2019. zsuzsu123456 (válaszként erre: 2010. - Titu)
2012. júl. 11. 17:36
A Medroltól elhiszem, hogy híztál, de én nem szedtem és nem is szedek semmi szteroidot. Pentasa és Immuran. Azt mondták ezektől nem lehet hízni.....Nekem mégis sikerült 15kg-ot hízni. :(
2012. jún. 21. 20:44

Mindenki jól van? Az szuper :)


Fiam hazajött 2 hónap után, nem tudom, hogy örüljek vagy ne....hízott legalább 10 kilót....kicsit már túlzás. Viszont nagyon jól van :)

2017. Ntomee (válaszként erre: 2014. - Ediboszi)
2012. ápr. 4. 12:17
Minden tiszteletem a tiéd! Nem szabad elhinni amit az orvos mond! A csodákat mi generáljuk magunkban ! ;-) Szép napot!
2016. manyika72 (válaszként erre: 2014. - Ediboszi)
2012. ápr. 4. 11:49
gratulálok!
2015. titu (válaszként erre: 2014. - Ediboszi)
2012. ápr. 3. 12:56
Veled örülök,es köszönöm a hozzaszolasodat, eröt ad!!!
2014. ediboszi (válaszként erre: 2009. - Ntomee)
2012. ápr. 3. 10:19

Sziasztok!

Abban egyet értek veled, hogy a fejben dől el minden. Nálam 6 éve diagnosztizálták a Crohnt. Nagyon sok mindenen mentem keresztül ez idő alatt, és azt kell mondjam, hogy addig nem is lettem jobban, amíg játszottam a "beteg szerepet". Elfogadtam, hogy nem lehet gyógyítani és elhittem az orvosoknak mindent. Szedtem a gyógyszereket, tartottam a tejmentes diétát és nemhogy jobb nem lett, de egyre rosszabbul voltam, fisztuláim lettek, azokat műteni kellett és elegem lett. Aztán egy nap úgy keltem fel, hogy eldöntöttem, meggyógyulok, de úgy igazából, teljes szívemből eldöntöttem. Rájöttem, nem vagyok áldozat, a saját életemet csakis én tudom "meggyógyítani". És ne az orvosoktól várjam a gyógyulást. Nagyon nehéz volt, de elindultam a gyógyulás útján. Egyedül, orvosok nélkül. Felkerestem egy kineziológust, mert hiszek abban, hogy a betegségek nagy része lelki eredetű. Rájöttem, hogy milyen rossz gondolatokat és érzéseket cipelek, és mi okozza a betegséget. Rengeteget dolgoztunk, hosszú hónapokon át betartottam a kineziológus utasításait és egyre jobban lettem. Keresgéltem a neten is, hogy milyen tápanyagok okozhatják a betegséget, és eljutottam a paleolit táplálkozáshoz. Gondoltam tesztelem, pár hétig, betartottam, aztán úgy éreztem nem elég jó. Megfordult a fejemben, hogy esetleg étel-allergia okozhatta amit az orvosok nem vettek észre és elkezdtem kísérletezni az ételekkel. Megettem egy kakaós csigát és a kórházban kötöttem ki. Fellobbant az addig nyugvó gyulladásom. Akkor rájöttem, az élesztő az én ellenségem. Ennek már 8 hónapja. Elhagytam az élesztőt, teljes mértékben. Azóta normális vérképem van, napi 1-2x normál székletem és a legnagyobb csoda, hogy azóta kisbabát várok. Pedig évek óta nem sikerült teherbe esnem, és már azt hittem nem is fog. Úgyhogy mindenki próbálkozzon kitapasztalni, hogy mi számára a legjobb. Egy próbát ez is megér. Kívánok mindenkinek gyógyulást!

2013. CsillagTM (válaszként erre: 2009. - Ntomee)
2012. ápr. 2. 10:09
ez mi??
2012. youlcsi
2012. ápr. 1. 20:34
jájjjjj!
2011. f3000dc5ef (válaszként erre: 2009. - Ntomee)
2012. ápr. 1. 19:06
????????????????????
2010. titu (válaszként erre: 1988. - Zsuzsu12345)
2012. ápr. 1. 16:51
Szia!"köver crohn beteg nincs"...ez,mar elnezest de eleg hülyen hangzik...en 5 eve vagyok beteg, es a gyogyszereim miatt (Medrol leginkabb) 10 kg-ot hiztam.Az sem vigasztal,ha azt mondjak, ha abbahagyom majd lemegy...mert egyelöre nem nagyon hagyhatom abba a szedeset.
2009. Ntomee
2012. ápr. 1. 15:17
Sziasztok! Engem 4 évvel ezelőtt Crohn betegséggel diagnosztizáltak! Akkor 18 évesen szembesülni azzal ,hogy egy gyógyíthatatlan betegségem van , elég ledermesztő volt. Nekem nagyon erős köldöktájéki fájdalmaim voltak , állandó véres hasmenés és hányás! Az ingyenes tb vizsgálatok (gyomor és béltükrözés) igazi szenvedést okoztak! Az orvos a gyomortükrözés alkalmával annyival oldotta meg az érzéstelenítést ,hogy egy kis lidokaint fújt a torkomra és azt mondta nyeljem le! Éreztem mindent , még azt is amikor kicsíptek egy darabot a gyomromból illetve a béltükrözés esetében a belemből! Nagyon fájdalmas volt és kellemetlen! Nem kívánom egy gyermeknek és szülőnek sem azt a szenvedést amin édesanyám és én keresztülmentünk! Ő nagyon szeret engem és ahogy megtudta ,hogy beteg vagyok nem tudta türtőztetni magát és előttem sírta el magát! Nem tudta elfogadni ,hogy a fia gyógyíthatatlan betegségben szenved és nem fog tudni teljes életet élni! Én akkor elhatároztam ,hogy nem leszek ennek a betegségnek a következő áldozata! Rácáfolok az orvosra és mindenkire aki azt mondja gyógyíthatatlan! Így is történt , de előtte rengeteg gyógyszeres kezelés várt még rám! Orvosi utasításra kortikoszteroidot(Medrolt) immunrendszer gyengítőt Imurant és gyulladáscsökkentőt Xalazint kellett szednem! A gyógyszerek szedése egy Crohn beteg esetében egész életre szólnak! Én 3 éve abbahagytam a gyógyszereket , mondván ,hogy ha azok nélkül nem tudok élni akkor ne is éljek! 3 és fél éve vagyok tünetmentes ! Azt szokták mondani ,hogy agyban dől el minden! Ez így is van! De sokszor felteszem magamban a kérdést? Miért van az ,hogy sok gyerek autoimmun betegséggel születik , illetve sok kisgyermek már fiatal korában elkezd szenvedni emiatt és miért van az ,hogy a velem egykorúak és a nálam idősebbek egy része nem tud emiatt teljes életet élni? Az országban lévő anyagi körülmények, rohanó életünk és ezáltal a stressz, a sok olcsó minőségű élelmiszer a biotermékek hiánya, illetve magas ára és nagyrészben az ivóvíz minősége is hozzájárul ahhoz ,hogy ilyen mértékben nő az autoimmun betegségek száma! Bár a betegségek öröklődéséről beszélhetünk ,de nem kell előjönnie egy emberélet alatt ha az ember úgy él és nem kell szinte a gyógyszerekkel jól laknunk ha úgy élünk! Ha nem mérgezzük magunkat tudatosan vagy akár tudatlanul is! Én megtörném a tudatlanságot és sok ember figyelmét szeretném felhívni arra ,hogy mit is fogyaszt és szeretném megóvni az emberek egészségét! Nem tudod mitől betegedett meg a kisfiad vagy akár te? Lehet én sem tudom rá a választ , de lehet ,hogy pont attól amit én fogok mutatni neked! Kérlek titeket írjatok bizalommal ha szeretnétek a segítségemet kérni! Privátba telefonszámot is adok és megbeszélhetünk egy személyes találkozót is! De jelenleg csak Komárom-Esztergom , Fejér , Pest megye és Győr környékén tudok mozogni! Írjatok bizalommal! Üdvözlettel : Nagy Tamás
2008. Mirella11 (válaszként erre: 2006. - Youlcsi)
2012. márc. 27. 22:11
Köszönöm szépen !
2007. Mirella11 (válaszként erre: 2005. - Imisz)
2012. márc. 27. 22:10
Köszönöm ! Kedves vagy !
2006. youlcsi (válaszként erre: 2004. - Mirella11)
2012. márc. 27. 21:38

szia!

a kontrasztanyag olyan, mintha gipszes víz lenne. meg van valami másik is kissé narancsos beütéssel.


már nem is nagyon emlékszem, hogy volt (szelektív enterográfia), de annyira éhes/szomjas voltam, hogy kifejezetten jól esett, hogy végre ihatok valamit :)


én a szteroid után nem szedtem, csak AB-t, később refluxra bogyót, probiotikumot. de nálam nem is eldöntött már, hogy mi a bajom (ha van egyáltalán)

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook