Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Crohn betegség fórum

Crohn betegség (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2305. Imisz (válaszként erre: 2302. - Teó25)
2018. márc. 14. 22:13
Ajj, egyik rosszabb mint a másik! Bízzunk benne, hogy valami jobb variáció lesz.
2304. Imisz (válaszként erre: 2303. - Jano111)
2018. márc. 14. 22:07

Húú, gratulálok! Megvallom én sosem tudtam letenni a cigit, vagyis nem is akartam. Szeretek cigizni. Az viszont igaz, hogy 5 éve áttértem az e-cigire. Azóta rendes cigit nem szívtam és már nem is fogok. Ez viszont marad :) És most nem szeretnék vitát nyitni arról, hogy ez vagy az mennyire károsabb a másiknál. De csodálok mindenkit aki leteszi a cigit!

Azt elmesélem, hogy anno vagy 15 éve mikor a férjem letette, ha "hiánya" volt almát evett. Napi 2 kg-ot is megevett és nem hízott egy dekát sem. Akkor. Azóta persze mentek fel kilók, de az már nem a cigielvonás miatt :)

De, hogy a dög-nek így a rosszabb s ezzel neked jobb, az biztos! (a betegséget simán csak dög-nek hívom) :)

2303. Jano111
2018. márc. 14. 19:31
Sziasztok.Imisz udvozollek.Szilveszterkor letettema cigit.Azota gyakorlatilag nekem annyi bajom van,hogy hogyan kellene lefogyni,mert óriásira nőttem,a bakancsot nem tudom reggel bekötni.Egy csunya hájas dagi vagyok.Pusziloma lányod
2302. Teó25 (válaszként erre: 2301. - Imisz)
2018. márc. 7. 18:25
Drága vagy köszönöm ! 29én megyek Miheller Pálhoz, ő is bekapcsolódik a diagnosztizálásba, ami lassan 2 éve nem sikerül. Ha nem crohn, akkor melkersson-rosenthal szindróma, hidd el sajnos az sem jobb ,7 milliard/400 az arány a teljes világon. Szóval ...
2301. Imisz (válaszként erre: 2300. - Teó25)
2018. márc. 7. 07:59
Kívánom, hogy ne ez legyen! Viszont találják meg az okot, mert anélkül bizony car az élet, nehéz megfelelően enni, élni stb.
2300. Teó25 (válaszként erre: 2299. - Imisz)
2018. márc. 6. 13:54
Köszönöm szépen a válaszod, pont erre voltam kíváncsi. Én két éve eléggé beteg vagyok, most próbálják elterelni a crohn felé, de nekem nincsenek béltüneteim, jó a laborom, egyedül asca igg magasabb , de az asca ige nem. Ez önmagában nem elég a crohn diagnosztizálásához. Székletvér szintén negatív...
2299. Imisz (válaszként erre: 2298. - Teó25)
2018. febr. 25. 20:08

Szia Teó!

Nagyon sokféle és egyénfüggő tünetek vannak, de már biztosan utána olvastál. Ami majd mindenkinél jelen van az a sok, (napi 10+ is lehet) véres-nyákos hasmenés. Ráadásul az a sürgető, hogy most aztán rögtön de azonnal kell menni! Sokszor inger van igazán de alig jön valami s úgy érzi az ember, hogy nem ürült ki teljesen. Emellett /ezzel együtt a hasfájás. Nagyon sokaknál hozzá jön a gyengeség, általános "szarul vagyok" állapot. De egy labor sok mindent elárul, nem beszélve a tükrözésről ami kellemetlen ugyan de biztos diagnózist állít fel.

Hogy hogyan alakul ki azt nem tudom. Nekem (illetve lányomnál) a doki őszintén megmondta, ez egy autoimmun betegség, nem tudják az okát. szerinte feltételezhetően genetikai dolog. Aztán lehet, más orvos mást mond. Minden esetre a tágabb családban több beteg van, (tényleg tágabb, ilyen másod-unokatestvér szintjén pl. ) tehát lehet valami köze a genetikához, legalábbis a hajlam tekintetében.

Remélem tudtam valamit segíteni.

2298. Teó25
2018. febr. 24. 18:48

sziasztok!

Remélem tudtok segíteni. Pontosan milyen tünetei vannak a crohn betegségnek ? Hogyan alakul ki és esetleg van itt olyan akinek cheilitis granulomatosa / granulomás elváltozás előzte meg vagy épp társult hozzá ?


Köszönöm !

2297. Imisz
2017. dec. 3. 20:59

Köszi kérdésed, az ősz neki is érzősebb (meg a tavasz) de az Imuran teszi a dolgát, nem vészes. Az lenne a jó ha gyógyszer nélkül lenne "csak" ennyi, de hát ez van. Lassan megy ki külföldre dolgozni (évek óta jár) na ott majd az a kicsi nyűg sem lesz remélhetőleg. Szereti a telet, havat, a természetet, a sportot és a mozgás jót is tesz neki.


Remélem nálad is megmarad a jól-lét!

2296. Jano111
2017. dec. 1. 18:01
Tudja a dolgat a rohadek
2295. Jano111
2017. dec. 1. 18:00
Nekm november elejen elkezdte ,de csak a hideget erezte,amikor bejott ,mitha elvagtak volna
2294. Jano111
2017. dec. 1. 17:59
Mizu feletek? A alnyod hogy van? Remelem minden rendben
2293. Imisz (válaszként erre: 2292. - Jano111)
2017. nov. 23. 06:56
itt
2292. Jano111
2017. nov. 22. 22:52
Sziasztok imisz itt vagy?
2291. hehehe
2017. jún. 2. 12:08

Sziasztok!


Nem tudom, hogy biztos jó helyre írom e a hozzászólásomat, hiszen nálam még nincs konkrét diagnózis chron-ra. Kálváriám évek óta tart, gondoltam megosztom Veletek, hátha tudtok tanácsot, tapasztalatot adni. Három évvel ezelőtt édesapám hirtelen elhunyt, minden előzmény nélkül. Rá egy hónapra egy este erős hasmenés, hasi görcs tört rám, éjjel többször volt, hogy a wc-t látogattam. Majd pár napra rá elmúlt, aztán ismét kezdődött de nem olyan intenzitással. Ha ettem valamit, egyből morgott a hasam, vagy alulról távozott minden, vagy bent maradt. Ez ment hetekig, majd felkerestem az orvost. Vérvétel, ultrahang, negatív. Talán valami fertőzés. A tüneteim enyhültek, mondhatni elmúltak. Majd nyár vége felé ismét kezdődtek. Felhasi fájdalom, hasmenés. Aztán elmúlt, és ez így ment az utóbbi 1-2 évben. Azóta ismét vérvétel, majd H2 kilégzés teszt, negatív. VIszont most, május elején furcsán kezdett fájni, a jobb oldalon a felhasban szintén, nem görcsös, hanem inkább ilyen nyilaló szúró fájdalom. Előfordul, hogy a jobb alhasamban is érzem, illetve a derekam is szokott fájni. Emiatt ismét uh-on voltam, ott negatív volt, viszont "a belek gázossága miatt a petefészkek nem hozhatók látótérbe". Erre azt mondta a gasztrós dokim, hogy ez nem ad információt. Minden más, máj, lép, hasnyálmirigy rendben volt. Vérvételen a fehérvérsejtszám miatt volt gond, 13-ra emelkedett a megengedett 10-helyett. Két hét múlva kaptam időpontot hasi CT-re. Crohn-ra gyanakodnak, viszont ha jól olvasom itt a neten, lehetnek ezek a vastagbélrák tünetei is. Székletem hol van, hol nincs. Nem nagyon eszem modtanában, feszült vagyok. Van, hogy hasmenésem van, van, hogy reggel elmegyek wcre nem jön semmi, majd rá 5 percre mennem kell. Eleje normális, a vége hasmenésszerű, és felfedezni véltem benne ilyen fehéres átlátszó nyálkát. Már alig várom a vizsgálatokat, hogy minél hamarabb kiderüljön. Minden napom rettegés, nagyon félek, hogy fiatalon (35) egy halálos kórral küzdöm... Jól esett leírni, remélem ha elolvassátok, tudtok tanácsolni valamit, vagy legalább tapasztalatokat megosztani velem! Szép napot!

2017. jún. 1. 09:05

Kedves Társaim!


Láttam itt rengeteg gyógyszert, kezelést, megoldást stb.

Én olyan jellegű kérdéssel fordulok hozzatok ami inkább lelki eredetű a betegség kapcsán.

Sajnos túl vagyok egy csúnya életmentő műtéten. Nagyon gatlasos vagyok a betegséggel kapcsolatban, így érdekelne Ti, hogyan elitek meg azt ha pl egy öt napra is akár egy idegen környezetbe mentek el? Pl ha jön egy rosszullét, hányinger vagy bármi a betegséggel járó dolog, tudod, hogy kellemetlen lenne a másiknak szólni hogy ez a helyzet ugorjon ki a mosdobol vagy álljon meg valahol hasonlók. Történt mar valakivel ilyen ? Hogyan reagált, mitől lett jobb esetleg? Feszengek emiatt így elmenni valahova mert egyből azon jár az eszem mi lesz ha ? Szép napot !!

2289. Imisz (válaszként erre: 2288. - Jano111)
2017. jan. 15. 18:09
Csak így tovább!! :)
2288. Jano111
2017. jan. 10. 09:45
Hello minden rendben nalam akarmit eszek [vadnyulporkolt erospaprikasan,csiposen) pacal stb.sehol semmi.elkezdtem enni minden reggel voroshagymat 1 fej es 1 gerezd fokhagymat. 94 kg vagyok,78 voltam betegen.valahogy le kellene fogyni.ma elkezdtem futni es edzek van itthon cuccom.se kave se sor, szerintem a sortol hiztam,mert utana rengeteget eszek. Nincs hasmenesem,inkabb a masikveglettel kuszkodom szerencsere.
2287. Imisz
2016. dec. 8. 15:04

szia! Mit meséljek? Én még beteg sem vagyok, csak a gyerekem. (bár lehetnék helyette) de köszi, ő jól van igaz az Imuran mellett már durva lenne ha nem lenne jól. Épp holnap intézi a gyógyszereit fél évre aztán vasárnap indul Ausztriába dolgozni.(érdekeseket szokott mesélni az ottani eü-ről)

Te mesélj, hogy vagy? Remélem javultak az értékeid és lelkileg is jobban vagy! :)

2286. Jano111
2016. dec. 7. 21:51
sziasztok mi ujsag? mindenkivel minden rendben? meseljetek...
2285. Imisz
2016. dec. 3. 19:16

Janó, csak pozitívan! Tudod, a vérnyomást még a gondolatok is emelik,ha aggódsz, hogy most épp magas / alacsony? Elhiszem, hogy idegesítenek ezek a betegségek, fiatal vagy még. Próbáld meg lazábban. Nem azt mondom, hogy egyáltalán ne foglalkozz a betegségekkel, tünetekkel de csak annyira, amennyire muszáj. Ne lovald bele magad jobban. (tudom, hogy könnyű mondani)

Szép munkád van, gondolom szereted a természetet így inkább élvezd az erdőt mezőt az év minden szakában.

2284. Jano111
2016. dec. 3. 18:34
Na most meg 57 a pulzuses ugyanugy fekszem na mejek mert kesz a toltottkapi.
2283. Jano111
2016. dec. 3. 18:14
38 vagyok soha nem voltam orvosnal vador vagyok,szabad, az erdoben vadhuson,bogyokon nottem fel,3 eve kezdodott: terdmutet,vakbel( nem is volt begyulladva,kivettek) crohn,torokgyulladas 4 honapig ,most a vernyomas,nem tudok napirendre terni egyszeruen mert ezekkel a dolgokkal foglalkoznom nem tudom a dplgaimat rendesen elvegezni.sztem valaki elatkozottvagy nemtudom,rejtely,ilyen nincs amugy, ezek egymast kovetik,kozvetlenul,nincs szunet.egyikbol ki masikba bele.na csak ezt akartam
2282. Jano111
2016. dec. 3. 18:06
Sziasztok.torok,bel rendben hibatlan.a csapasoknak nincs vege.vernyomassal kinlodom ez az uj "elfoglaltsagom".180 volt 3 hete,adtak vernyomascsokkentot,szedtem,az meg levitte100 ala mentem neki az ajtofelfanak.oke helyrejott a vernyomas,most hazajottem a vadaszatbol,egesz nap gyaloglas a szantasban,aprovad, fekszek merek egyet 130/68/103 a szivem majd elszalad kozben fekszem.haha mindjart kinyulok. Remelem ti jol vagytok vigyazzatok magatokra hehe
2281. Imisz (válaszként erre: 2280. - Klaire01)
2016. nov. 25. 18:08
Küldtem :)
2280. klaire01 (válaszként erre: 2279. - Imisz)
2016. nov. 25. 08:40
Nagyon örülnék ha nekem is elküldenéd ezt a linket. Lehet hogy nekem is segítene.
2279. Imisz (válaszként erre: 2278. - Jano111)
2016. nov. 24. 20:17
Ebben nem igazán tudok segíteni. Nem szabad azt hiszem linket betenni de írok priviben, nem tudom ismered-e az oldalt de olvasgasd, biztosan tudnak segíteni.
2278. Jano111
2016. nov. 24. 19:57
Igen,elegge aggaszt.nem tudjatok a crohnra nilyen vitamint szedjek? Jo lenne szedni vmit.segitsetek mar benne lecci.koszonom elore is
2277. Imisz (válaszként erre: 2276. - Jano111)
2016. nov. 24. 14:18

Jobbulást, gyors gyógyulást kívánok a műtét után!


Remélem kiderítik a fájdalom okát, még ha a crohn is az okozó, de legalább tudod majd. Mert a bizonytalanság a legrosszabb.

2276. Jano111
2016. nov. 24. 04:05
megjott a ct eredmeny,gyulladas a szajfenekben.22 en megmutottek,mintavetel,a doki azt mondja nem tumor,tanacstalanok,13 doki nezte mutet elotti napon a torkom ,konzilium volt. full orr gege kilove.a mintat elviszik a crohn iranyaba mert valoszinu onnan ered. de legalabb tudom mitol faj augusztus ota,nekem ez is eleg. most megint megy a hasam egy hete de ez mas.lehet a covercardtol,mert magas lett a vernyomasom.hat vver a joisten rendesen,nem tudom mit tehettem.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook