Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


1637. Axiom
2011. dec. 1. 08:14

Matek53 írtam Neked privit!


Amúgy mi ez a nagy csend itt a fórumon? :)

1636. MZpx
2011. nov. 28. 19:56

Sziasztok!

2011/05/29 21:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 5 hónap, 29 nap, 22 óra, 50 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 3822 db.


Az első két hónap nagyon könnyen ment, aztán a harmadik hónap első hete... hát, az valami kínszenvedés volt! Akkoriban már kezdtem lejönni a gyógyszerről (a gyomrom miatt kétnaponta 0,5mg), de amelyik nap nem szedtem be a gyogyót, aznap mindenkivel összevesztem.

Ez tartott kb. 1-1,5 hétig, majd ahogy jött, el is múlt. Azóta sem tört rám olyan nagyon a bagó utáni vágy, bár néha vannak "nehezebb" napok.


Kitartást kívánok mindenkinek!

1635. bvulgari
2011. nov. 28. 14:38
köszönöm a kedves szavakat és a drukkot:)
1634. azertismarcsi (válaszként erre: 1632. - Bvulgari)
2011. nov. 28. 14:13
Ez aztán a nem semmi! Csak így tovább!!! Ne feledd, 100 év is az első nappal kezdődik.
1633. Axiom (válaszként erre: 1632. - Bvulgari)
2011. nov. 28. 12:47
Ügyes vagy! Csak így tovább, mindig előre nézz és sose tekints vissza! :) Nagyon drukkolok Neked!!
1632. bvulgari
2011. nov. 28. 11:17
mától nem dohányzom.) simán ment a reggel is, kávé és cigi nélkül, eddig minden okés, remélem így is marad:)
1631. Axiom
2011. nov. 28. 08:47

Sziasztok!

Ezzel már tényleg érdemes büszkélkedni:

2011/10/24 21:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 1 hónap, 3 nap, 11 óra, 44 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 1020 db.

Az így megspórolt költség: 33284 Ft

Nagyon jó érzés ezt megmutatni Nektek :)

Sok sikert mindenkinek!!!

1630. rosszcsillag (válaszként erre: 1622. - Axiom)
2011. nov. 25. 21:37

Köszönöm a választ :-)

Sok sikert mindenkinek!

2011. nov. 25. 12:17
Sszervusztok Kedves Fórumozók! 3. napja nem szedem a Champixot. Egész jól bírom. 163 órája szívtam utoljára cigarettát! E mögött igen nagy %-ban a fórum a segítségem. Tulajdonképpen nem is olyan borzasztó "nemdohányozni". Mindig halogattam a leszokás idejét, mert azt hittem, akkor majd megáll az élet. Pedig dehogy! Mindenkit biztatok, ne halogassa, kezdje el ma! Bár én is korábban kezdtem volna!
1628. Márta 55
2011. nov. 25. 07:58

Köszönöm cika58 !

Most kicsit megnyugodtam !

Nagyon ideges voltam,arra meg főleg, hogy az orvos

nem mondta, hogy lehet azért van ez mert tisztul a tüdőm,azt mondta nem tudja mitől van.

1627. cika58 (válaszként erre: 1626. - Márta 55)
2011. nov. 24. 19:46

Szia Márta 55!

Igen én is köhögtem közel 1 év volt a tisztulási folyamat.Ma már nem.

1626. Márta 55
2011. nov. 24. 14:51

Sziasztok ! Van köztetek olyan aki több hónapja nem cigizik írjátok már meg hogy ti is köhögtetek miután

abbahagytátok ? Meddig tarthat ez ?

1625. Axiom (válaszként erre: 1624. - Maja1024)
2011. nov. 24. 13:26

Szia Maja!

Gratulálok a sikeredhez :) 3 hónap az már nagy eredmény! Igen, én is úgy gondolom, hogy nem gyújtok rá soha többet, csak a pár nappal ezelőtti buli kavart egy kicsit össze. Vagyis az ott dohányzó emberek látványa indított el bennem pár bűnös gondolatot....Ezektől nehezen szabadulok, de lassan túl leszek rajta :) Én vettem még egy doboz bogyót, ami elméletileg 10. hétig tartana, de az utolsó 2 hetet el szeretném húzni, hogy meg legyen a 12 hét összesen és így a fokozatos leszokás.

Úgy látom Andin kívül mindenkinek eszébe jut még a cigi, mindegy hány hete, hónapja vagy éve nem dohányzik :)) Mikor rászoktunk, nem gondoltunk erre, hogy egyszer majd ilyen nehezen szabadulunk tőle (vagyis soha)!! Irigyellek Andi!! :))

1624. Maja1024
2011. nov. 24. 13:00

Sziasztok!

Ha nem is írok sűrűn, de nyomon követem a fórumot.A harmadik hónapnál tartok füstmentesen.Én öt hét után hagytam abba a gyógyszert. Vannak pillanatok mikor úgy rágyújtanék, de elhessegetem, nem mondom hogy könnyű, de nem is oly nehéz. Ami a legnagyobb baj, hogy pótcselekvésként édességet ettem,-eszek ami +5 kg-ot jelent. Mindenkit csak biztatni akarok, hogy kitartás sikerülni fog, ha Te is akarod, és valóban 1 szálat sem, hisz oly jó tisztának lenni.Axion neked sikerülni fog, mert erős vagy,a kezdetén túl vagy, csak így tovább. Mindenkinek kitartást.

1623. Axiom (válaszként erre: 1579. - Matek53)
2011. nov. 24. 12:51

Matek53 hiányollak a fórumról! Nagyon eltűntél :(

Remélem minden OK veled, csak azért nem nézel felénk, mert eszedbe sem jut már a cigi és így a fórumra is elfelejtesz benézni :)

1622. Axiom (válaszként erre: 1619. - Rosszcsillag)
2011. nov. 23. 21:03

Szia!

A champixot 3 hónapig javasolt szedni. Az 1572. hozzászólásomba leírtam hogyan, de ha van még kérdésed írj bátran :)

1621. Axiom (válaszként erre: 1620. - Cika58)
2011. nov. 23. 20:55
Remélem így lesz és tényleg könnyebb lesz a második hónap. Nagyon jól esett, hogy ma ennyien írtatok nekem, nagyon szépen köszönöm mindenkinek :) És örömmel jelentem ezt a napot is füstmentesen zártam szerencsére és hála Nektek :)
1620. cika58 (válaszként erre: 1615. - Axiom)
2011. nov. 23. 19:32
Hidd el hogy a második hónap sokkal könnyebb amikor kérdezték azt mondtam hogy a ch 90% segít és 10% akaraterő.Én próbára tettem magam és két hónap után nem szedtem a gyógyszert és lám már 3 éve bírom, és remélem sokáig.Néha rád fog törni biztos vágy, de gondolj arra, hogy azt az elsőt és azt az 1 szálat nem szabad meggyújtani.Szurkolok nagyon.
2011. nov. 23. 17:17

Sziasztok!

A saját történetem... 14 éves korom óta dohányoztam, rövidebb "abbahagyásokkal" egészen 27 éves koromig. Akkor elhatároztam, leraktam és sikerült... 4 és fél évig. Most, december elején lenne az 5.évem, de... 3 hónappal ezelőtt sikerült újra rágyújtanom, egy- egy szállal elvoltam kb 1 hétig, de aztán egyre jobban és gyakrabban hiányzott, így visszaálltam a régi sémára (= napi majd' 1 doboz) :-( Jelenleg itt tartok :-(

A barátom viszont kitalálta, hogy le akar szokni. Megvette a Champixot és nagy sikerei vannak úgy, h másfél- 2 hete szedi. Pénteken fogy el neki az első doboz, ma van az a nap, amikor egyáltalán nem gyújtott rá, azt mondta nem is kívánta és nem is nehéz ellenállnia :-)

Kérdésem ezzel kapcsolatos: az első doboz után kell venni még Champixot? Mennyi ideig kell szedni?

Mindenkinek gratulálok akinek sikerül leszokni... és ha már egyszer sikerült, ne rontsátok el (mint én... :-/ )!!!

1618. azertismarcsi (válaszként erre: 1615. - Axiom)
2011. nov. 23. 13:10
Kedves Axiom!Nem vicces. Nehéz- méghozzá átkozottul!De hiszen Te már 1 hónapos vagy!!! Bár én is ott tarthatnék már! Az első 2 napban én mindent megettem, ami a szemem elé került. A kutyámat úgy kellett hajkurászni, nehogy beleharapjak. Ez volt a múlt szombat- vasárnap. Hétfőre már csitult a rágáskényszer, csitult a vágy. Ma abbahagyom a tablettát (11.-e óta szedem), megméretem magam anélkül. Ha mégsem jön be- sebaj.Folytatom a szedést. Sajnos édesanyámat is emiatt veszítettem el és többeket is fiatalon, mint írtam Nektek.AZ NEM LEHET, HOGY A BAGÓ HATÁROZZA MEG A LÉTEMET!!!Mondd meg a ciginek, hogy TE vagy az Úr (legalább itt) és röhögjed ki! Akkor sem gyújtok rá!Ha rágyújtok, beledöglök, ha nem, akkor is? Nos, akkor inkább ingyen dögöljek bele! De félre a tréfával, légy büszke Magadra! Nekünk erről szólt az életünk.Mindent ezzel kezdtünk és ezzel fejeztünk be.Persze, hogy nagy harc lesz visszatérni a "normális " életbe. Szurkolok Neked is, Bvulgarinak is és Mindenkinek, aki le akar szokni, akár hányadszor fut is neki. Kitartás
1617. Axiom (válaszként erre: 1616. - Bvulgari)
2011. nov. 23. 11:37
Ezért találták ki a 3 hónapot. Rendben, akkor addig nem hagyom magam elcsábulni :) Kár, hogy kevés olyan hozzászólást lehet olvasni akik már túl vannak a 3 hónapon. Vagy azért mert már leszoktak és nem jönnek fel, vagy mert elbuktak és azért nem jönnek. Nekem most olyan jó volt olvasni, hogy van aki 1 és van aki 3 év után eljött ide leírni, milyen jól megvan cigi nélkül! Én is eljövök minden évben majd, csak ezen az éven legyek túl :))
1616. bvulgari (válaszként erre: 1615. - Axiom)
2011. nov. 23. 10:57
addigra megváltoznak a napi rutin cselekvések, más szokások veszik át a cigizést kitöltő időt:)
1615. Axiom
2011. nov. 23. 10:47

Nagyon rendesek vagytok, hogy így tartjátok bennem a lelket :) Még az a szerencse, hogy egy szál cigi sincs ilyenkor a közelembe, akkor már elbuktam volna...Lehet az is közrejátszik a dologban, hogy 2 napja csak napi 1 mg bogyót szedek, mert a patikában csak holnap jön meg az újabb adagom és így húztam ki az időt. Holnaptól jöhet a napi 2, még biztos nagy szükségem van rá. De joggal teszem fel akkor a kérdést: Mi lesz ha már nem szedem a gyógyszert? Addigra elmúlik ez a féktelen vágy? Vagy újra cigire költhetem a pénzem?

Eddig én biztattam a kezdőket, most meg engem kell összekanalazni, nem vicces ez egy kicsit? 1 hónap füstmentesség után? :)

1614. andi6020 (válaszként erre: 1611. - Axiom)
2011. nov. 23. 10:31
Igaza van bvulgarinak, tereld el a figyelmed! Menni fog! (gondolom)
1613. andi6020 (válaszként erre: 1611. - Axiom)
2011. nov. 23. 10:29

Mindegyikünk szeretett cigizni! :))


Baromi szerencsés vagyok, hogy én ilyent sosem éreztem.

1612. bvulgari (válaszként erre: 1611. - Axiom)
2011. nov. 23. 10:23
na, én is voltam így egy buliban a télen, előző kísérletem során, tudom miről beszélsz:) a pultnál álltunk, mindenki cigizett, ittunk, már ott tartottam, hogy veszek egy doboz cigit, aztán gyorsan elmentünk táncolni, meg is feledkeztem róla, utána nagyon örültem, hgoy nem tettem meg azt a lépést.) nyugi, túl leszel rajta:) élni is szeretsz, nem??? és szeretnél minnél tovább, gondolj erre:)
1611. Axiom (válaszként erre: 1610. - Bvulgari)
2011. nov. 23. 09:04
Tudod hétvégén voltam egy buliba, ahol mindenki jóízűen szívta a cigit és én meg csak csorgattam a nyálamat... Azóta nem tudok magammal mit kezdeni. Nem tudok már ugyanúgy örülni mint egy hete, hogy már nem szívom. Inkább azon töröm a fejem, minek is kezdtem bele? hisz én szerettem cigizni :( Tiszta hülye vagyok!
1610. bvulgari (válaszként erre: 1609. - Axiom)
2011. nov. 23. 08:59
Axiom, most légy nagyon erős, ügyes voltál eddig is, telnek-múlnak a napok, hetek, hónapok, nemsokára kiírhatod, hogy 1 éve füstmentes vagy.) kitartás:) ne hogy rágyújts, akkor minek szenvedtél eddig:) meg a champix.. meg minden.) kitartás, túlleszel rajta.)
1609. Axiom
2011. nov. 23. 08:53

Sziasztok!

Andi6020 és samanna csak gratulálni tudok nektek!! Ha már 3 vagy akár csak 1 éve nem dohányoznék, biztos nem éreznék ennyire erős vágyat a cigi iránt, mint ma :( 1 hónapja nem dohányzom és mégis annyira hiányzik, mintha tegnap tettem volna le :( Pedig már azt hittem túl vagyok a nehezén, remélem hamar túljutok ezen az időszakon is...

1608. bvulgari (válaszként erre: 1605. - Azertismarcsi)
2011. nov. 23. 08:40
azértismaris, azt az 1 szál cigit, gyorsan tépd darabokra és dobd ki, ez nem jó ötlet, én biztos elszívnám, ha tudom, hogy van:) látod, én vasránap este kidobtam a megmaradt 2 szálat, erre még a táskámban találtam 1 dobozzal és így nem is ment, azt már csak nem dobtam ki:) egyébként észrevettem ma is, hogy nem kívánom a cigit, reggel már 2-öt el szoktam szívni a kávéhoz, utána mielőtt elindulok meloba, aztán útközben, aztán mikor beérek a másokdik kávéhoz, most beértem még a kávét sem kívántam cigit sem, össz. 2 szálat szívtam eddig:) ezt jó jelnek veszem:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook