Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


1577. Matek53 (válaszként erre: 1569. - Axiom)
2011. nov. 15. 22:22

Axiom !


Gratulálok ! Nagyon jól csinálod, ma vagy HÁROM hetes. Ez azért nem semmi.

Csak így tovább, légy büszke magadra, mert nagyot alkottál.

Szurkolok, hogy egyre könnyebb legyen.

2011. nov. 15. 18:45
Sziasztok! Én azt szeretném megkérdezni, hogy mennyire lehet a gyógyszer mellékhatásaival számolni? Eléggé rémisztő ami a tájékoztatóban le van írva! Én holnap szeretném kezdeni a kúrát, de eléggé elszomorodtam az olvasottaktól! Köszi! Kriszta
1575. bvulgari (válaszként erre: 1574. - Axiom)
2011. nov. 15. 14:49
köszönöm, ez nagyon jólesik.)
1574. Axiom (válaszként erre: 1573. - Bvulgari)
2011. nov. 15. 11:16

Szia megint:)

Az elszántság szerintem sokkal fontosabb, hisz a bogyót se kezdi el az ember úgy szedni, hogy "lesz ami lesz". Ha fejben eldőlt a dolog, akkor érdemes nekivágni és csak úgy, ha elhatározod: Soha többet nem fogok rágyújtani egy szálra se! Ha ezt nem érzed és nem mered kijelenteni, akkor még nem készültél fel... A bogyó segít leküzdeni a vágyat, oldani a stresszt, de nem löki ki a kezedből a cigit :) És ha már nem szeded? Csak saját magadban bízhatsz, hogy kitartasz és nem engedsz semmilyen kísértésnek! Csendben jegyzem meg, ezek a dolgok bennem is pár napja fogalmazódtak csak meg :) Itt a fórumon mindig szerető sorokra találsz majd és meglátod jó dolog kiírni magadból az érzéseidet.

Én nagyon drukkolok neked!!!

1573. bvulgari (válaszként erre: 1572. - Axiom)
2011. nov. 15. 09:52
Köszi a tanácsot.) igen, visszaolvastam a hsz-át:) de nekem muszáj lesz így megcsinálnom:) dec-ben lesz egy műtétem és előtte nem akarok bogyit szedni:) nekem a kijelölt naptól számítva elég volt 1 hétig szednem januárban.) muszáj lesz, hogy sikerüljön:) az elszántság már fél siker sztem, sokan leteszik champix nélkül is, többek közt anyukám is így tette le, már 12 éve füstmentes, remélem nekem is sikerülni fog.) köszi a biztatást:)
1572. Axiom
2011. nov. 15. 08:26

Sziasztok!

Cika jól esik, hogy drukkolsz nekem,köszönöm szépen :)

Bulgari sajnálom, hogy elbuktál, de szerintem 1 doboz gyógyszer kevés ahhoz, hogy újra nekivágj. Még nincs tapasztalatom, mert én 3 hete nem dohányzom, szerintem olvasd el az 1525. hozzászólást amit Peti29 írt.

Első héten 1-3. napig reggel 0,5 mg. 4-7. napig napi 2x 0,5 mg reggel és este. Második héten 8. naptól 2x 1 mg reggel és este. Ezen a héten kell a kijelölt napon letenni a cigit. 3-12. hétig marad a napi 2x 1 mg.

Sok sikert az újrakezdéshez!

1571. cika58 (válaszként erre: 1569. - Axiom)
2011. nov. 14. 19:11

Szia Axiom!

Csak így tovább ez már nagyon szép eredmény.

Szorítók neked, hogy sikerüljön.

1570. bvulgari
2011. nov. 14. 15:52

Sziasztok régi és új sorstársak:)

jó régen voltam már itt, 2011. januárjában tettem le a cigit a champix segítségével, igazából csak a kezdő és a köv. csomagot szedtem be, és mindig megfeledkeztem róla , így abba is hagytam.) viszont 6 hónap után visszaestem, ért egy sokk hatás, és ennyi elég is volt:)gondoltam most el kell szívnom egy szál cigit és ez óriási hiba volt, mert az első után jött a többi:) most van még egy majdnem teljes doboz bogyim, és újra szeretném kezdeni a leszokást, nem adom fel.) viszont már semmi nem rémlik a használati útasításból, azt tudom, hogy az 1-2-3 napon felet kell este szedni, aztán reggel is, majd 1 mg-ra növelni, szóljatok ha rosszul emlékszem:) tehát én most ezzel az 1 doboz bogyival akarok leszokni a bagóról:) úgy rémlik, hogy nagyon féltem tőle, mi lesz ha már nem bagózhatok, és még a 14. napon is elszívtam egy dobozzal, aztán a legnagyobb meglepetésemre, tök könnyedén vettem.) Remélem most is így lesz és sok támogatást kapok Tőletek.)

1569. Axiom
2011. nov. 14. 08:52

Sziasztok!


Matek hidd el nagyon sokat jelentenek nekem a biztató szavaid! :))

Nagyon jó érzés, hogy idáig eljutottam :) Ezt mindenkinek látnia kell:

2011/10/24 21:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 0 hónap, 20 nap, 11 óra, 42 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 600 db.

Az így megspórolt költség: 19578 Ft


Holnap már 3 füstmentes héten leszek túl!

Juppppiiiiiééééééééé :))

1568. Matek53 (válaszként erre: 1567. - Axiom)
2011. nov. 11. 18:08

Szia Axiom !


Két év és négy hónapja indult el ez a fórum.

A régiekből még egy-egy ember nagy ritkán benéz, de akinek sikerült lemondania a bagóról annak ez már nem fontos.

Nem állítom, hogy évek múlva is rendszeres látogató leszek, de egy darabig mindenképpen szeretném az "újoncoknak" átadni a tapasztalataimat.

1567. Axiom (válaszként erre: 1566. - Matek53)
2011. nov. 11. 09:21

Szia Matek!


Én is végigolvastam a nagy döntés előtt a fórumot :)Nekem is jól esik leírnom az érzéseimet, gondolataimat ide. És jó olvasni amit írsz nekem, mert így nem érzem úgy, hogy egyedül maradtam a problémámmal. Az az igazság, hogy nálunk a családba és a baráti körbe sem dohányzik senki, így hiába is próbálnám bárkivel megosztani a leszokással kapcsolatos örömeimet vagy épp bánataimat, nem tudnának velem együtt érezni, mert nem is tudják min megyek keresztül. Persze bátorítanak meg drukkolnak, de Te legalább tudod milyen érzés ez :) Én is 20 évig szívtam, nem könnyű lemondani róla...

Nagyon jó volt olvasni, hogy már 12 ember követ ezen az úton téged, remélem nekik is sikerül!

1566. Matek53 (válaszként erre: 1565. - Axiom)
2011. nov. 11. 00:11

Szia Axiom !


Ne izgulj a Ch miatt, lehet, hogy Te is a negyedik, vagy ötödik héttől már csak napi egy tablettát fogsz szedni mint én, mert egyszerűen elfelejtettem bevenni a délutáni adagomat.

Jómagam a 12-dik héttől nem szedtem azon egyszerű oknál fogva, hogy már a délelőttit is elfelejtettem bevenni. Innentől kezdve már nem is erőltettem a dolgot. A szervezetünk nagyon okos, tudja, hogy mi kell neki. :)

Légy pozitív és Neked is sikerülni fog. Hidd el Te is jó példát mutatsz egy most kezdő számára, aki olvas minket, de még nem tudta magát elszánni a cigi elhagyására.

Én annak idején azzal indítottam, hogy végigolvastam, a fórumot. Rengeteg erőt merítettem a sorstársaink hozzászólásaiból. Talán ezért tartok itt.

Azzal, hogy leírod a problémáidat, kiírod magadból a kétségeket tulajdonképpen nem csak magadon, hanem másokon is segítesz.

Nekem például jó volt megtudni, hogy igen valamelyest szenvedni fogok, ha abbahagyom a cigit. Ne tudd meg, úgy sajnáltam magam,hogy nem fogok dohányozni, hogy az utolsó napon világvége hangulatom volt, és úgy sírtam mintegy taknyos kölyök. Ma már ezen csak jókat röhögök. Szóval nem baj, ha tudja az ember, hogy milyen megpróbáltatások, de később milyen örömök érik, ha leteszi a cigit. Ugyan egy dohányos mindig is dohányos marad, de szünetelteti 40-50 évre. :)


Ja és még valami ! Ne "csesztess" egyetlen dohányos embert sem, hogy miért bagózik. Maximum mondd el, hogy milyen pozitív változások értek, amióta nem dohányzol. Engem 38 évig nem tudtak lebeszélni a cigiről. Ez mindenkinek a saját döntése kell, hogy legyen. Azonban én fennhangom hírdetem, ha nekem ezzel a módszerrel fájdalom nélkül sikerült letenni a cigit, akkor bárkinek sikerülhet. Képzeld el, az ismeretségi/baráti körömben 12 ember követett. :)

EDDIG SIKERESEN !

Bátorság és kitartás !

1565. Axiom (válaszként erre: 1563. - Matek53)
2011. nov. 10. 08:19

Szia Matek!


Sajnos tényleg nem könnyű, félek is mi lesz Ch nélkül, de ez még messze van. Bár 3 hónapnál tartanék :) E-cigim nekem is van és tényleg jól jön a kínos rágyújthatnékos pillanatokban, meg a reggeli kávéhoz.

Édesapád valóban nagyon édes és nagyon ügyes, hogy megállja hogy ne gyújtson rá! Ahogyan te is ügyes vagy, már több mint 4 hónapja bírod! Le a kalappal :)

Ígérem neked egy slukkot sem szívok soha többet és pár hónap múlva boldogan dicsekedhetek majd, hogy milyen ügyes vagyok :) Akkor meg még büszkébb leszel rám :))

1564. Axiom (válaszként erre: 1562. - Cika58)
2011. nov. 10. 08:10

Köszönöm a biztatást és gratulálok a leszokásodhoz!

Jó rég óta bírod cigi nélkül, ügyes vagy :)

Én is kitartok csak nehéz...

1563. Matek53 (válaszként erre: 1559. - Axiom)
2011. nov. 9. 23:54

Szia Axiom !


Azt senki nem állította, hogy könnyű lesz leszokni, de a Ch segítségével (a statisztikák szerint 10-ből 8-nak sikerül) elvonási tünetek nélkül lehet abbahagyni a dohányzást. És akkor akkor még itt van a mozdulat hiánya, a rituálé: kávé-cigi, jó kis kaja utáni jól eső cigi...és még sorolhatnám. Erre találtam ki magamnak az elektromos cigit természetesen szigorúan nikotinmentes patronnal. És bejött ! :)

Ha jön a kisördög az agyamat birizgálni, hogy gyújtsak rá, akkor csak előkapom, néhányat beleszippantok és máris megszűnik/megszűnt a kísértés. Ezt ne tekintsd kinyilatkoztatásnak, valószínűleg nem ez az egyetlen módszer a kívánás elhessentésére, de nekem bevált.

Ja és, hogy még meddig fogod kívánni a cigarettát azt előre nem lehet tudni. Édesapám aki most 80 éves 15 éve letette a cigit és a mai napig is azt mondja, hogy bármikor rá tudna gyújtani. De nem teszi, mert most szünetet tart a dohányzásban. Hát nem édes ?

Egyet tudok mondani, idővel minden könnyebb lesz és ezzel egyenesen arányosan egyre kevesebbet fogsz gondolni a cigire azaz, hogy rágyújtsál.

Én a mai napon 4 hónap + 7 nap füstmentes vagyok.

Igen, nekem is eszembe jut a cigi, de nem azért, hogy rágyújtsak, hanem mert hálát rebegek,hogy milyen jó dolog nem dohányozni és levegőt kapni.

Vedd tudomásul, hogy büszke lehetsz magadra,hogy ez neked is már több mint két hete sikerül. :)

Kérlek egy slukkot se szívj, mert a nagy többséget még egyetlen szippantás is visszavethet.

Tudom, hogy Neked is sikerülni fog. Kitartás. :))

1562. cika58 (válaszként erre: 1561. - Axiom)
2011. nov. 9. 20:00

Szia Axiom!

Nagyon szurkolók neked, hogy sikerüljön. Én 1100 napja raktam le és még néha most úgy érzem, hogy de jó lenne egy szálat elszívni. Nagyon erősnek kell lenni akkor abba a pillanatban, de megéri.

1561. Axiom
2011. nov. 9. 11:35

Sziasztok!


Köszönöm Maja, hogy írtál, jó hogy lélekben velünk vagy :)

Nem könnyű, de nem lehetetlen! Attól függ ki mennyire elszánt. A motiváció sokban járul hozzá a sikerességhez szerintem. Ha nem azon jár folyton a fejünk, hogy:

- de rossz nekünk mert elvettek tőlünk valamit vagy

- bármelyik pillanatban szívesen rágyújtanék

- ez az egy szál cigi biztosan nem árthat

- minden sokkal rosszabb mióta nem dohányzom stb. stb.

Azon kéne gondolkodni hogy:

- büszke vagyok magamra az eddig elért eredményem miatt

- nem vagyok büdös és mindennek sokkal jobb illata, íze van

- reggelente nem köhögök

- egyre jobban bírom a terhelést

- végül is egyre kevesebbet gondolok a cigire! stb. stb.

Ezek nem mindig ösztönös gondolatok, de ha magunkra erőltetjük a pozitív gondolatokat és a negatívakat igyekszünk hamar elfelejteni, akkor SOKKAL KÖNNYEBB!

2011/10/24 21:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 0 hónap, 15 nap, 14 óra, 19 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 450 db.

Az így megspórolt költség: 14684 Ft

1560. Maja1024 (válaszként erre: 1559. - Axiom)
2011. nov. 7. 21:46

Szia Axion!

Igen én is így voltam 2 hét után, sőt még most is vannak olyan pillanatok, hogy rágyújtanék, de nem teszem, erős akarok lenni, és Te is az leszel.


Igen mikor már úgy érzed, igen sínen vagyok nem kívánom, jön egy gondolat, de el szívnák egyet? nos ilyenkor kell erősnek lenni és bízni abban, hogy nekem is sikerülni fog. úgy mint nagyon sok hasonló társunknak. Valóban nem könnyű, de mindent megér, hogy soha ne nyúljak cigihet.

Meddig tart,hogy ne gondoljak rá? a jó ég tudja,lehetnek hónapok, de akár évek. Egyszer elfog jönni az a pillanat is hogy végkép elhalványodik a gondolata is. Drukkolok Neked és mindenkinek aki ezt az elhatározást megtette

Sok sikert, időnként még benézek.

1559. Axiom
2011. nov. 7. 11:49

Sziasztok!


Igen Maja, tényleg sokat köszönhetek én is Mateknak, jó olvasni, hogy más is leküzdötte már a cigarettát és mivel Ti előrébb jártok, sokat elmondhattok arról mire is számíthatunk.

Most én 13 füstmentes nap után arról tudok beszámolni, hogy nem annyira könnyű mint gondoltam... Az első 3-4 nap volt a legnehezebb számomra, de utána meg sokkal könnyebb lett, de most egy pár napja úgy érzem megint olyan mintha csak tegnap tettem volna le a cigit :( Eddig a pozitív dolgokat néztem csak, hogy mennyi mindenre jut időm, vagy milyen jó, hogy nem vagyok büdös vagy, hogy milyen jól kapok levegőt. De 2-3 napja az motoszkál a fejemben, hogy mennyire sokszor jó lenne kimenni elpöfékelni egy cigit...

Ti is így voltatok ezzel majdnem 2 hét után? Amikor azt érzem, hogy már jól haladok, akkor váratlanul visszaeshetek minden ok nélkül? És ez meddig tart még? Mikor mondhatom bátran ki azt, hogy már nem hiányzik a cigi?

Nem akarok dohányozni és nem is fogok, ahogy lassan már 2 hete egy szálat sem szívtam.De jó lenne már a gondolatától is megszabadulni!!

1558. Matek53 (válaszként erre: 1556. - Maja1024)
2011. nov. 5. 23:18

Szia Maja !

Kár, hogy a levélben nem látszik, hogy mennyire elpirultam, miután olvastam a hozzászólásodat. Szerintem ezen a fórumon Mindenkinek szüksége van segítségre, bátorításra ebbe beleértve magamat is. Tudomásul kell venni, hogy a nikotin is egy rohadt drog (bár nincs tudatmódosító hatása), amelyről nagyon nehéz leszokni. Jómagam már négy boldog hónapja nem élek vele és csak reménykedni tudok (akarom, hogy így legyen), hogy soha többet ebben az életben nem gyújtok rá.

Rájöttem, hogy van élet a dohányzás után is. :)

Aki fejben igazán eldöntötte, hogy LE AKAR SZOKNI, annak a Ch segítségével menni fog. Látod neked is sikerült.

További füstmentes szép napokat ! :)

1557. Matek53 (válaszként erre: 1555. - Axiom)
2011. nov. 5. 22:55

Kedves Axiom !


Először is gratulálok, hogy lassan két hete már, hogy nem dohányzol. :)

Ismerős volt amit írtál, mármint, hogy ezt, vagy azt még megcsinálom, utána rágyújtok és ezzel pihenek egy kicsit. Én azt mondogattam magamnak, hogy anélkül is szabad leülnöm pihizni, hogy közben dohányzom. Nehezen, de sikerül ezeket a kapcsolati dolgokat a cigarettával feloldani.

Tudod sokat mondogattam magamnak, hogy én döntök, nem a cigi.

Remélem, hogy ez már így is marad.

További szép füstmentes napokat, kitartás, egyre könnyebb és szebb lesz minden.

1556. Maja1024
2011. nov. 3. 22:03

Sziasztok!

Nagyon drukkolok mindenkinek, hogy sikerüljön a leszokás, igaz én még csak 2 hónapja lesz, hogy nem szívom, de megér minden kinlódást. Én a CH szedését 2,5 doboz után abbahagytam, így nehezebb volt, de nagyon erős hányingerem volt reggelenként ezért abbahagytam a szedését.

Matek53-nak sokat köszönhetek, szerintem Ő az az ember e fórumon aki sokat segített sokunknak. Sok ilyen ember kellene a világon. Sikerülni fog mindenkinek, csak kitartás.:-))

1555. Axiom (válaszként erre: 1554. - Matek53)
2011. nov. 3. 14:55

Kedves Matek53!


Már rég írtam, de azóta sem gyújtottam rá!

Jó hogy szorítasz nekem és tényleg egyre jobban érzem magam :) Lassan a berögzült gondolatok ("ezt még megcsinálom aztán rágyújtok") is egyre ritkábban jönnek elő! Egyszóval tényleg MEGÉRI nem dohányosnak lenni.

Ezt meg rég meg akartam már mutatni mindenkinek:

2011/10/24 21:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 0 hónap, 9 nap, 17 óra, 48 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 270 db.

Az így megspórolt költség: 8810 Ft

Sose hittem volna, hogy idáig eljutok :)))

1554. Matek53
2011. okt. 28. 22:00

Kedves Axiom és kedves DaveBLD !

Jó olvasni, hogy Ti is felismertétek, hogy mennyivel jobban érzitek magatokat füstmentesen. Tudom most még egy pár napig nehéz, de nagyon megéri nem dohányozni.

Továbbra is szurkolok nektek.

1553. Axiom (válaszként erre: 1551. - Matek53)
2011. okt. 28. 19:31

Köszönöm :)

Én is arról számolhatok be, hogy sokkal tevékenyebb lettem és "jobban kapok levegőt". Ha eszembe jut a cigi, mindig azt érzem, hogy milyen "nehéz" volt a tüdőmnek, milyen rossz lett a leheletem tőle. Ami hiányzik az a mozdulat és a jól bevált szokás: "ezt vagy azt még megcsinálom aztán rágyújtok" vagy egy film közbe: "ha jön a reklám kiugrok egy cigire" :)

Ezt törölni az agyból nehezebb szerintem, mint a nikotin utáni vágyat. Igazából senkinek sem a cigi íze vagy szaga a kívánatos hanem azok a cselekedetek amikhez kötjük. Rossz szokás...

Én élvezem, hogy könnyebben kapok levegőt és több dologra jut időm, és tényleg kezdem máshogy érezni az ízeket, illatokat, ezért ezekből merítek energiát a leszokáshoz :)

Szerintem se halogassátok, hogy mikor vágtok bele, sose lesz erre tökéletes idő, mindig vannak stresszes időszakok vagy bármi ami miatt elhalaszthatjuk... Ha valóban megfogalmazódott Benned az elhatározás akkor vágj bele! Nem ígérem, hogy könnyű lesz, de napról napra jobb :)

1552. DaveBLD
2011. okt. 28. 11:28

5. füstmentes nap. :)

Tegnap elszívtam egy fél cigit, hányingerem lett, és szar volt az íze, bár a mozdulat jól esett ;)


De az fogalmazódott meg bennem: Nekem ez nem kell, ez szar, és nem is értem hogy bírtam ekkora füstben és bűzben élni.

3 napja folyamatosan megy a mosógép, kényszeres mosó és takarító lettem, mert minden ruhámat bagószagúnak érzem.


TÖK JÓ ÉRZÉS AZ EGÉSZ, pörgök mint egy tizenéves,

többet nevetek, jobb a közérzetem.

Nagyon megéri a küzdelmet ez a sok dolog amikről eddig nem tudtam. ( energikusság, illatok, szagok :-s , MINDENBEN ;) jobb a teljesítményem cigi nélkül!


Szóval aki csak tervezgeti, az most azonnal kezdjen bele!! :))

1551. Matek53 (válaszként erre: 1550. - Axiom)
2011. okt. 28. 11:21

Gratulálok !

Fog ez menni, bízzál magadban. :)

Finom illatokat fogsz érezni, megváltozik az íz érzékelésed is. Viszont a kipufogó gázokat nagyon büdösnek fogod találni. Nálam ez legalábbis így volt. Kitartást, minden egyre jobb lesz.

1550. Axiom
2011. okt. 28. 11:09

Sziasztok!

4. füstmentes nap! :)

1549. Axiom (válaszként erre: 1547. - Peti 29)
2011. okt. 27. 08:29

Szia!


Köszi a biztatást :) Megfogadom a tanácsodat és szorgosan ixelek, bár lenne már egy totóra való ixem :) Akkor már szerintem túl is lennék a nehezén...

Ma kezdtem a 3. napot és nem érzem jobban magam mint 2 napja :( Sokszor eszembe jut a cigi, nagyon fura nélküle. Annyi mindenhez kötődik, hogy alíg találom a helyem nélküle. Gondolom ezzel nem vagyok egyedül és más is így volt vele a kezdetekkor. Az e-cigi átlendít ezeken a nehezebb pillanatokon, pl. a reggeli kávézáshoz még nagy szükségem van rá, de mégse ugyan az mint egy igazi :)

Rendesen oda kell tennie magát az embernek, a bogyó csak segít, a problémát nem oldja meg helyettem! De megcsinálom, tudom :)

DaveBLD kitartás neked is !!!

1548. DaveBLD
2011. okt. 26. 13:55

Sziasztok! 3.nap cigimentesen, jól bírom, bár az orbit dropsből már elegem van :)

Mindenki másnak is sok sikert !!!! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook