Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


1605. azertismarcsi (válaszként erre: 1604. - Andi6020)
2011. nov. 22. 14:07
Kedves Andi6020! Tátom az összes számat! Ez igen!Nagyszerű példa vagy mindnyájunknak.Örömmel vennék néhány ötletet, hogyan küzdötted le a mechanikus beidegződéseket?Bevallom, én még elég gyakran gondolok a cigire, főleg étkezés után,de nagyobb a dühöm, mint a vágyam.Ilyenkor azt mondom a ciginek:AKKOR is én vagyok az erősebb, nem te fogod az életemet berendezni, hanem ÉN!Eddig még sikerült, és ennek már 4 napja. Az utolsó szál cigaretta ott van a dobozban a szemem előtt.Mindig látom, bármikor meggyújthatnám.De akko minek volt ez az egész cécó a Champix-al? Egyszóval, valóban a fejben dől el minden. És remekül bírom!!!
1604. andi6020
2011. nov. 22. 12:00

Sziasztok, jövök én is dicsekedni:


2008/10/01 10:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

3 év, 1 hónap, 21 nap, 2 óra, 0 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 21793 db.

Az így megspórolt költség: 630850 Ft

1603. Axiom (válaszként erre: 1602. - Bvulgari)
2011. nov. 22. 11:40

[link]

A belépéshez kell a gyógyszer gyártási száma.

1602. bvulgari (válaszként erre: 1601. - Axiom)
2011. nov. 22. 10:00
hol van ez a program? tényleg jó, hogy sokan lettünk, legalább pörög a fórum:)
1601. Axiom
2011. nov. 22. 09:39

Sziasztok!

Bulgari, igen jó jel, hogy egyre kevesebbet kívánsz és szerintem jó ötlet az is, hogy még a héten szívod, DE ha kijelölted a napot, akkor tényleg ne gyújts rá többet! SOHA TÖBBET! Ezt muszáj fejben elhatározni és kijelenteni, mert enélkül nem sikerülhet... A Champix csak segít a leszokásban, de nagyon oda kell magadat is pakolni mellé!!!

Látom vannak páran akik csatlakoztak közénk, ennek nagyon örülök! Szívből drukkolok minden leszokni vágyónak és újrakezdőnek! :) Ajánlom figyelmetekbe a Liferewards programot, szerintem nagyon sokat segít.

Én itt tartok:

2011/10/24 21:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 0 hónap, 28 nap, 12 óra, 35 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 840 db.

Az így megspórolt költség: 27410 Ft

Ha valóban elhatároztátok, hogy leszoktok, akkor biztosan sikerülni is fog! Szorítok Nektek! :)

1600. bvulgari
2011. nov. 22. 09:17
na, nem sikerült tegnap elfogyasztanom a talált cigit, úgyhogy még pöfékelek, de azt észrevettem, hogy sokkal kevesebbet kívánok:) ez jó jel? lehet még a héten kiélvezem az uccsó hetet, szombaton meccs is lesz és sok stressz, aztán hétfőn újjult erővel belevágok a füstmentes életbe.)
1599. Márta 55
2011. nov. 21. 17:07

Sziasztok !

Régen jártam itt,februártól 4 hónapig nem cigiztem

és elkezdtem köhögni úgy hogy majdnem megfulladtam. Tüdőszűrő,légzésfunkció rendben az orvos sem tudja

miért köhögök.A nyáron pár szálat elszívtam és azóta 1-1 szálat idegességemben.Most ez a 21.nap, hogy nem szívtam 1et sem.Tudja valaki vagy mondta már valakinek az orvos,hogy tisztul a tüdeje és azért köhög ez meddig tarthat ?

Nagyon el vagyok keseredve tök jó, hogy nem dohányzom 40 év után de szinte naponta rám jön a köhögés és akár 2-3 óráig is eltart.

Ha ezzel kapcsolatban tudtok valamit írjatok !

Előre is köszönöm

1598. azertismarcsi (válaszként erre: 1597. - Bvulgari)
2011. nov. 21. 14:41
Kedves Bvulgari! Ne kedvetlenítsen el egy-egy sikertelen próbálkozás! Én 100-szor elhatároztam, mielőtt még "utolsó"" jóízűt slukkoltam a kezemben lévő cigiből, hogy EZ lesz az utolsó, ha addig élek is!Addig éltem. 1 óráig.Aztán megint cigi. Az önbecsülésem a küszöb alatt, a tüdőm továbbra is tele kátránnyal. Mégis, mi történt most? Hát az, hogy már nem az első kolléganőmet temettük el alig 50 felett a cigi miatt. Az, hogy ezek a szemetek már megint a dohányosokról húznak le az áremeléssel. Azzal fenyegetnek, ha nem hagyjuk abba, akkor az emiatt szükséges gyógyszert 2x-esére emelik, de csak nekünk! Bezzeg a drogost, aki milliókat költött a drogra, amiből ÁFA és jövedéki adó 1 fillér se ment az államkasszába, azt ingyen leszoktatják. A MI PÉNZÜNKÖN!!! Szóval, úgy berágtam, hogy azt mondtam, MOST elég. Keresek valami segítséget, és vágjunk bele a lecsóba! Ekkor találtam rá erre a fórumra,amit nagy szerencsémnek tartok.Egy szó, mint száz... (ki ekével, ki kalapáccsal, tollal...) találd meg Te is magadnak az IGAZI motivációt, minden nap gyere a fórumra, mindenki segít, légy őszinte magadhoz, és NE ADD FEL! Baráti üdvözlettel: mmarcsi
1597. bvulgari (válaszként erre: 1596. - Azertismarcsi)
2011. nov. 21. 13:43
Gratulálok azértismarcsi, én aztán tudom mit jelent 3 nap is, sőt 1 reggel is:) rosszul vok ha rágondolok:) igen, én is probáltam a biorezonanciát is, 1 hét után depresszios sírógörcsök és cigivásárlás lett a vége, a tapaszt is probáltam, ideig-óráig ment, de volt hogy buliba mentünk, rajtam volt a tapasz és plusz még rágyújtottam, halmoztam az élvezeteket, mikor észbe kaptam, gyorsan letéptem a tapaszt.) a champixben bízom, mert már egyszer bizonyított, a visszaesés az én hibám, már tudom, hogy leszokás után 1 szálat sem szabad már, mert vége a dalnak.)
1596. azertismarcsi (válaszként erre: 1595. - Bvulgari)
2011. nov. 21. 13:38

Kedves bvulgari és Fórumozók! Köszönöm, köszönöm!!40 évig dohányoztam. Már régóta szerettem volna abbahagyni, de pont a Bvulgari által említettek miatt nem ment soha. Igaz, egyszer próbáltam a "biorezonanciát" is , de mihehyt elkezdte a nő, láttam, hogy ez egy nagy csalás. Így aztán nem is hatott. Nagy örömömre megtaláltalak Titeket és láttam, mennyi jó tapasztalat, segítség, gondoskodás van Bennetek. Köszönöm Nektek, mert ennek hatására már múlt hét óta szedem a champix-ot. Örömmel jelentem Mindenkinek, hogy 40 ÉVI DOHÁNYZÁS UTÁN ( napi 1 doboz), már 3 napja nem dohányzom!!! Azt csak én tudom, ez micsoda nagy teljesítmény tőlem! De csak TI tudtatok ehhez erőt adni nekem! Szóval (alig vártam, hogy én is ilyeneket írhassak):

dohányzás nélkül eltelt: 68 óra

megtakarított összeg: 1740 ft.

Kedves Bvulgari! Én úgy gondoltam, ha nem lehet bagózni, kávé sem kell. Kedvenc gyümölcsteámmal ébredtem. Izgalmas, de nem rossz volt.

Nagyon remélem, hogy ezek a számok fognak nőni és nem szokom vissza. Köszönöm Mindenkinek a segítségét.

1595. bvulgari (válaszként erre: 1594. - Axiom)
2011. nov. 21. 11:44
Igen, ma lett volna, este eldobtam a maradék 2 szálat a kazánba, reggel benyúlok a táskámba és találtam még 1 dobozzal és nagyon gyenge voltam, megörültem, hogy ihatok kávét és cigizhetek hozzá.) egy Őrült vok:) sztem ma kivégzem ezt a dobozt és többet nem veszek, meg a páromat is megkérem rejtse el az övét is, hogy ne legyen kísértés.) de olyan rossz volt reggel , mikor felkeltem és végig futott az agyamon, hogy nem mehetek le kávézni és cigizni a kazánházba:) nem is volt erőm felkelni, máskor kipattanok az ágyból, hurrá, kávé-cigi:) biztos ismeritek ezt az érzést:) holnap reggelre kérek sok-sok erőt Tőletek:) köszi:)
1594. Axiom (válaszként erre: 1593. - Bvulgari)
2011. nov. 21. 11:14

Szia/sztok!


Szerintem nem befolyásolja a vérképet, de jobb lenne ha megvárnád a többiek véleményét, vagy még jobb lenne ha egy orvost kérdeznél erről.) Ma van a nagy nap mikor leteszed? Jól emlékszem?


Krisztike hogy haladsz????

1593. bvulgari (válaszként erre: 1584. - Axiom)
2011. nov. 18. 10:25
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ez a champix nem zavar be a vérképbe? nekem 1 hó múlva lesz egy műtétem, nem szeretném ha probléma lenne.)
1592. cika58 (válaszként erre: 1587. - Bvulgari)
2011. nov. 17. 19:06
Az első évben nekem is csak ennyi jött fel, de már 3 éve sikerült leraknom a cigit, és valahogy a kg szépen rám jöttek, az orvos az mondta, hogy ez természetes.A szervezetnek át kell állni a változásra.Igaz most úgy néz ki, hogy megálltam a hízásban.25 évig cigiztem napi 1 doboz minimum.
1591. bvulgari (válaszként erre: 1589. - Szk74)
2011. nov. 17. 15:43
Igen, most már én is emlékszem, hogy Neked is ez a második próbálkozásod a champixel, hát nagy erőt merítek belőled:)
1590. bvulgari (válaszként erre: 1589. - Szk74)
2011. nov. 17. 15:35
Szia, hát én 6 hónapig bírtam:) igazából ha a párom nem szokik vissza, akkor nekem sem lett volna kitől kuncsorogni cigiért, de most akkor is megállom:) Neked gratulálok, nagyon ügyes vagy, légy büszke magadra:)
1589. szk74
2011. nov. 17. 14:51
Nagyon rég írtam,üdv minden régi és új fórumozónak,bvulgari emlékszem rád, majdnem együtt kezdtük.A mai nappal 10-hónap és1nap .Mindenkinek erőt és kitartást kívánok!
1588. bvulgari (válaszként erre: 1586. - Cika58)
2011. nov. 17. 14:42
na, de a lényeg, hogy megszabadultál a cigitől, a kg-kat meg majd szépen ledobod.)
1587. bvulgari (válaszként erre: 1586. - Cika58)
2011. nov. 17. 14:40
hát ennyit hogy sikerült? igaz én is felkaptam a fél év alatt 2 kg-ot, úgy hogy diétáztam és nagyon keményen edzettem, szinte napi szinten és mégis.) lassul az anyagcsere, azt olvastam a 2 kg elkerülhetetlen emiatt, nálam be is jött:)
1586. cika58 (válaszként erre: 1582. - Bvulgari)
2011. nov. 16. 19:26

helló!

Közel egy tízes.

2011. nov. 16. 17:20
Sziasztok! :) Nagyon szépen köszönöm a biztató szavakat, igazán kedvesek vagytok! :):) Ma elkezdtem a gyógyszert és azon kívül, hogy egy picurkát feszült vagyok, nincs semmi baj! Remélem ez így is marad, mert utálom a cigit és főleg a gyengeségemet, hogy magamtól nem tudtam abbahagyni! Köszönöm még egyszer Nektek! Millió ölelés! :)
1584. Axiom
2011. nov. 16. 10:45

Sziasztok!


Matek köszönöm szépen :) Haladgatok lassacskán :)


Krisztike ne félj a mellékhatásoktól, én még nem olvastam itt a fórumon olyat a Champixról, ami nagyon borzasztó és elviselhetetlen lenne. Amikről a legtöbben beszámolnak: hányinger, alvászavar és néhány kiló súlygyarapodás. Nekem személy szerint az alvással vannak problémáim, hajnalban sokat álmodok és sokat forgolódom, de ez teljesen elviselhető. És persze én sem úsztam meg azt pár fölös kilót... De a nyár még messze van :) A hányinger elkerülésére javasolom, hogy mindenképp egyél a tabletta bevétele előtt és az esti tablettát ne túl későn vedd be (ne éjszaka fejtse ki hatását) én 3-5 óra között szoktam bevenni. Amikor későn vettem be nehezen tudtam elaludni tőle és sokkal rosszabbul aludtam.

3 hete tettem le a cigit, nem mondom, hogy könnyű volt (főleg az első néhány nap) de egyáltalán nem bántam meg! Minden nap könnyebb és könnyebb lesz.

Míg azt veszed észre magadon, hogy nem hiányzik már a dohányzós életed. Minden működik ugyanúgy, csak nem vagy büdös, nem köhögsz reggelente stb.

Eleinte persze ez nem olyan egyszerű, én is nehezen viseltem a hiányát, de szép lassan megszokod, hogy nem dohányzol. De a legfontosabb szerintem, hogy elhatározd magadban SOHA TÖBBET NEM FOGOK RÁGYÚJTANI!!! Csak így működhet.

Én drukkolok Neked! :)


Bulgari én is használok e-cigit és nekem is sokszor segített a nehezebb pillanatokban. De erre nem lehet rászokni szerintem :) Nikotinmenteset szabad csak használni! Én eleinte naponta 4-5x szippantottam belőle, de mára már csak a reggeli kávéhoz veszem elő. Neked is nagyon drukkolok! :)

1583. andi6020 (válaszként erre: 1576. - Krisztike80)
2011. nov. 16. 09:22
Nálam semmi mellékhatás nem volt.
1582. bvulgari (válaszként erre: 1580. - Cika58)
2011. nov. 16. 08:38
JÉzusom, ez a legrosszabb mellékhatás, és mennyi volt az a pár kg?
1581. bvulgari (válaszként erre: 1579. - Matek53)
2011. nov. 16. 08:38
köszönöm Matek53:) és melyik ízesítésű elektromos cigit ajánlánád, ami jó is? igen, a megszokás, meg a mozdulatok, biztos nagyon fognak hiányozni, erre jó is lenne, de akkor az ember meg erre szokna rá, nem? és hol lehet beszerezni ilyen E-cigit? hát tegnap volt a második bogyis napom, este úgye bevettem és utána mentem rágyújtani, jó vicc.) a 8. napot tűztem ki füstmentesnek.) kár halogatnom, a múltkor még a 14. napon is elszívtam 1 dobozzal.) mert úgye, az agyban volt, hogy 2 hétig szabad:)
1580. cika58 (válaszként erre: 1576. - Krisztike80)
2011. nov. 16. 04:29

Szia Krisztike!

Nyugodtan kezd el,a mellékhatás nálam annyi volt, hogy egy pár kilót felszedtem.

1579. Matek53 (válaszként erre: 1570. - Bvulgari)
2011. nov. 15. 22:59

Szia Bvulgari !


Hidd el senki nem ítél el azért, mert "visszaeső" lettél. Na bumm, újra kezded, de immár elcsábulás nélkül. Ne vegyél égő cigarettát a szádba. Egyetlen slukkot se.

Jó szívvel ajánlom az elektromos cigarettát, természetesen nikotinmentes patronnal.

Ha bármilyen sokkhatás ér, azt vedd elő és szívj bele kettőt-hármat és máris elmúlik az a nagyon erős kívánhatnék. (Jobb, mint a szívószál.)

Vágj bele az újrakezdésbe. Sok sikert, ne halogasd. :)

1578. Matek53 (válaszként erre: 1576. - Krisztike80)
2011. nov. 15. 22:38

Szia Krisztike !


A Ch-nak mint minden gyógyszernek lehetnek mellékhatásai, de nem kötelező, hogy legyen. A gyógyszergyárak mindent beírnak a tájékoztatóba, hogy támadhatatlanok legyenek. Viccesre fordítva a szót, azt is leírják, hogy 10000 emberből 2 szellentett a buszon, ami igen csak büdös volt.

Nálam nem volt mellékhatás, de az az igazság, hogy én már a fagyos kutyasz@rt is megettem volna, csakhogy elvonási tünetek nélkül le tudjak mondani a cigiről.

Még mindig van egy lehetőséged, ha nagyon rosszul vagy tőle, egyszerűen nem szeded. Tudod elsősorban agyban dől el a leszokás, de ez a csoda bogyi sokat segít. Nekem nem ment volna nélküle.

Bátorság, harcra fel !

1577. Matek53 (válaszként erre: 1569. - Axiom)
2011. nov. 15. 22:22

Axiom !


Gratulálok ! Nagyon jól csinálod, ma vagy HÁROM hetes. Ez azért nem semmi.

Csak így tovább, légy büszke magadra, mert nagyot alkottál.

Szurkolok, hogy egyre könnyebb legyen.

2011. nov. 15. 18:45
Sziasztok! Én azt szeretném megkérdezni, hogy mennyire lehet a gyógyszer mellékhatásaival számolni? Eléggé rémisztő ami a tájékoztatóban le van írva! Én holnap szeretném kezdeni a kúrát, de eléggé elszomorodtam az olvasottaktól! Köszi! Kriszta

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook