Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


1547. Peti 29 (válaszként erre: 1546. - Axiom)
2011. okt. 26. 10:56
Szia jóbarát!Gratulálok!Ixelheted a napokat a naptáradban!Minél több ixet látsz,annál kisebb az esélye,hogy újra rágyújtasz.Eltelt egy nap,láthatod hogy nem dől össze a világ,ha nem cigizel.Keress valami más szertartást a reggeli bagó helyett!Kitartás!Én drukkolok!!!!!
1546. Axiom
2011. okt. 26. 08:01

Sziasztok!


Túl vagyok az első füstmentes napomon, ma kezdem a másodikat! Nem volt könnyű a tegnapi nap, de sokkal nehezebbre számítottam, így büszkén feküdtem le este. Egyenlőre küzdök még azzal az érzéssel, hogy most jó nekem, vagy rossz...:) Rossz mert sokszor gondolok még a cigire és akkor szomorú leszek, de jó is mert minden nap egy lépéssel közelebb jutok a célomhoz! Mennyi idő kell ahhoz, hogy már ritkán jusson eszembe a cigi? Hogy úgy teljen el egy napom, hogy már ne érezzem a hiányát?

DaveBLD te hogy bírod??

1545. Matek53 (válaszként erre: 1543. - DaveBLD)
2011. okt. 24. 13:42
Csak így tovább ! Tudom, hogy most nehéz, de hidd el megéri.
1544. Axiom (válaszként erre: 1543. - DaveBLD)
2011. okt. 24. 13:40
Ügyi vagy :) Csak így tovább !!
1543. DaveBLD
2011. okt. 24. 13:15
Ma van a 10.napom, én ezt a napot tűztem ki, eltelt az első 6 óra cigaretta nélkül..... eddig jól bírom , hála a champixnek (is), és ma már spórolok 2200 forintot( ez volt a napi cigi ára). :)
1542. Axiom (válaszként erre: 1541. - Matek53)
2011. okt. 24. 12:12

Szia Matek53!


Köszi, hogy írtál :) Próbálok nem is gondolni a holnapi napra. Tele vagyok kérdőjelekkel, mert én végigolvastam a fórumot, de ahány ember annyiféleképpen hat ez a bogyó... Én még ma, az utolsó napomon is szívom a cigit, kapaszkodom bele.

De volt aki már a kitűzött nap előtt jóval letette és nem hiányzott neki.

Mindenesetre hozzád hasonlóan és Paales javaslatára is vettem ma egy e-cigit, ami nikotinmentes. Remélem ez átsegít a kezdeti nehézségeken!

Nagyon jól esik, hogy szorítasz nekem, nagyon köszönöm :))

1541. Matek53 (válaszként erre: 1540. - Axiom)
2011. okt. 24. 11:34

Szia Axiom !


Ne izgulj, fog menni ! Próbálj erőt meríteni a többiek írásaiból. Én is ezt tettem, azt mondtam, ha nekik sikerült, akkor nekem is fog. Lassan negyedik hónapja boldogan "nemdohányzom".

És itt vannak az új sorstársaink Pötyi, Petifiú, Maja és a többiek, a régebbi fórumozók akiknek, mind-mind sikerült. :)

Te is megtudod csinálni ! Higgy magadban, szorítok neked.

1540. Axiom
2011. okt. 24. 08:14

Sziasztok!


Holnap van a nagy nap, de már most rettegek :(

Pedig egy rossz ízű, egészségkárosító, büdös füstölő vacakról kell csak lemondanom...

Mégis olyan érzés, mintha kiszakítanának belőlem egy darabot :( Tiszta hülye vagyok!!

1539. Gyurma33
2011. okt. 23. 19:19

Az Ön leszokásával kapcsolatos adatok:

www.dohanyzas.hu


2010/11/16 16:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 11 hónap, 7 nap, 3 óra, 15 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 8525 db.

Az így megspórolt költség: 287157 Ft


Megmondom őszintén, már el is felejtettem, hogy van ez a fórum, pedig egy éve nagyon sokat segített nekem! Mindenkinek sikerülni fog, aki igazán akarja! Sok sikert...

1538. Peti 29
2011. okt. 20. 17:03
Hali!Faterom 45(!) éve cigizik,9 napja szedi a gyógyszert.Fel sem merem hívni,hogy mi van vele.Még sose próbált leszokni.Hétvégén felhívom,majd leírom mi van vele!
1537. DaveBLD
2011. okt. 19. 11:56

Sziasztok!

Én ma szedem 5-dik napja a Champixet. Tegnap már fémes íze volt a ciginek, és voltak iőpontok, amikor nem gyújtottam rá automatikusan ( pedig mondjuk mindig megtettem az adott folyamat után az elmúlt 5 évben). Viszont aludni nem tudok, rettenetesen kattog az agyam, álmodok, ébren alszom. van valakinek valami tipje, hogy mit tehetnék, hogy bírja aludni?

1536. Axiom (válaszként erre: 1535. - Pötyi82)
2011. okt. 19. 09:27

Szia/sztok!


A kérdésedre egy válasz lehet az 1533. hozzászólás. Nekem nincs tapasztalatom, mert a 9. gyógyszeres napom van ma. Nekem ma van először hányingerem a kék pirulától és tényleg vacak érzés :S Remélem e miatt nem kell abbahagynom a szedését :( A cigi mennyisége maradt egyenlőre, csak a minősége romlik (mármint érzetre) ezért a felénél elnyomom :) A 14. nap már nem kéne rágyújtanom, remélem sikerül !!

1535. Pötyi82
2011. okt. 18. 12:40

Sziasztok!


Nekem pénteken lesz 4 hete,hogy nem gyújtottam rá. Illetve hát múlt hét szerdán egy temetés után elszívtam 1 szálat, akkor ugyanis nagyon kifeszültem. Bár így utólag belegondolva lehet nem kellett volna azt az 1-et sem, de már késő bánat. Én most kezdtem el néhány napja a 3. doboz gyógyszert szedni, de azt már nem kettesével szedem,hanem csak egy nap 1 szemet,mert mostanra előjött mellékhatásként valami nagyon erős hányinger,ami számomra elviselhetetlen. De én úgy tervezem,hogy ezt a dobozt még beszedem,és utána nem szedem tovább. De még nem tudom. Azt hogy 12 hétig kell szedni a gyógyszert azt szerintetek mennyire kell komolyan venni?

Én hál istennek nem eszem többet semmivel,ha rám is jön az ehetnék akkor egy sárgarépa vagy valamilyen gyümölcs, bár az anyukán sokszor olyan kajákat főz,hogy annak elég nehéz ellenállni. Szóval a vasárnapi családi ebédeket nem tudom kihagyni, de azok a súlyomon nem mozdítanak semmit, bár én elkezdem kerózni meg edzegetni is.


Szép napot mindenkinek.

1534. Petifiú (válaszként erre: 1507. - Pötyi82)
2011. okt. 18. 12:16

Az Ön leszokásával kapcsolatos adatok:

www.dohanyzas.hu


2011/09/19 00:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 0 hónap, 29 nap, 12 óra, 15 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 870 db.

Az így megspórolt költség: 24795 Ft


Egyéb adatok:

Ezen idő alatt nem füstölt el 0.87 kg. dohányt,

nem szívódott fel a szervezetében 1.74 gramm nikotin,

és nem mérgezte magát 5.22 gramm kátránnyal és 4.35 gramm szénmonoxiddal.

1533. Peti 29 (válaszként erre: 1532. - Palees)
2011. okt. 18. 11:39
Jórészt én is azért hagytam abba,mert elgondolkoztam egy picit 1-2 dolgon.1:Az alkoholistát meg lehet érteni.Jó érzés ittasnak lenni,jó a bódult állapotban lenni,erre költi a pénzét.2:A drogoknál ugyanez,jókedv meg minden.De a cigi!?Semmilyen érezhető hatása nincs,semmilyen "jó érzést"nem ad.Akkor inkább piázok,az meglátszik rajtam:)!/csak vicceltem/.Néhány éve hallottam egy dokit a tv-ben,érdekes dolgot mondott:Mindenki,aki valaha alkohol,drog,vagy NIKOTINFÜGGŐ volt,örökre az marad,hiába hagyta abba.Csak megállja,hogy nem használja ezeket a szereket,de örökre függő marad.Nagyon komoly,nem?Azt is elmondta,hogy régen voltak alkoholproblémái.Már nem iszik,de azt mondta magáról,hogy most is ALKOHOLISTA,CSAK TÜNETMENTES.Nagyon durván hangzik,de ha belegondolsz,teljesen igaza van.Ezek szerint én is nikotinfüggő vagyok,csak 2 éve tünetmentes....:)
1532. palees (válaszként erre: 1531. - Peti 29)
2011. okt. 17. 18:53
Érdekes, hogy a nikotinnak semmiféle bódító vagy kedély javító hatása nincs és mégis nehéz róla leszokni.
1531. Peti 29 (válaszként erre: 1528. - Axiom)
2011. okt. 17. 11:34
Szió!Furcsa,hogy a nikotin annyira beveszi magát az ember mindennapjaiba,hogy ugy érzed,csak vele vagy képes élni.Pedig nélküle sokkal jobb!Sokat nősz majd a SAJÁT és mások szemében is.Ügyes vagy,csak így tovább!
1530. Axiom (válaszként erre: 1529. - Maja1024)
2011. okt. 17. 08:05

Szia!


Köszönöm a biztatást :) Jó hogy te már túl vagy a nehezén. Gratulálok, nagyon ügyes vagy! Jó lenne időutazással 1 hónapot előre ugrani most :) De csak túlélem valahogy...

Igazából csak az aggaszt, hogy nem érzek még nagy változást, nem érzem azt, hogy a Ch szedésével közelebb kerülök a célomhoz. Ez a 7. gyógyszeres napom, holnaptól térek át a 2x 1 mg-ra, hátha akkor már változik valami.. Majd beszámolok!

Jó, hogy ti velünk vagytok, akiknek már van tapasztalata a Ch utáni életről :) Sok erőt ad ha nem érzem azt, hogy egyedül maradtam ezzel a problémámmal :) Én is szívesebben lennék a bátorítók csapatában :)) Nemsokára ott a helyem!!

1529. Maja1024 (válaszként erre: 1528. - Axiom)
2011. okt. 16. 23:45

Szia!

Biztatni szeretnélek, elfogsz jutni, és sikerülni fog, csak kitartás. Én most vagyok a 4. hétnél, nem gondoltam volna,több évtizedig szívtam 1-1,5 dobozzal. Egyre vigyázz a 14. nap után kell nagyon erősnek lenni, ha 2 hétig kibirod, sikerülni fog, és jó uton fogsz haladni, és eléred célodat. Sok sikert, és megfogod csinálni:-))

1528. Axiom
2011. okt. 16. 20:19

Sziasztok!


Ma van a 6. gyógyszeres napom, elkezdtem érezni a hatását. A cigi rosszabb ízű lett, de nekem olyan, mintha áttértem volna egy rosszabb márkára... Sajnos még ugyanannyit szívok, max. hamarabb nyomom el. Remélem eljutok odáig, hogy nem fog hiányozni és könnyebben megleszek nélküle. Ez ma még elég távolinak tűnik. 14. napra jelöltem ki, hogy végleg lemondok a dohányzásról, mondjátok kérlek, hogy sikerülni fog :)

1527. palees (válaszként erre: 1524. - Petifiú)
2011. okt. 15. 11:35

Szia!

Nem tudom, hogy mennyit híztam, mert meg sem merek méretkezni, de 5-6 kiló a minimum...

A kivédésére meg csak egy tippem lenne, hogy kevesebbet kéne enni, már ha megbírnám állni!

1526. 1kutya (válaszként erre: 1525. - Peti 29)
2011. okt. 14. 09:17

Korábban sűrűbben találkoztatok velem a fórumon.

Az én eredményem:

"1 év, 8 hónap, 0 nap, 19 óra, 44 perc."

Tehát elég tapasztalatot gyűjtöttem, és, úgy érzem, hogy jogosan okoskodom itt a fórumon. Persze, mindenkinek, saját magán múlik. hogy hallgat-e rám, vagy sem.

Peti 29-el, szinte mindenben egyetértek. Mint korábban megírtam, én még ilyen előzmények után sem merem teljes mellszélességgel kijelenteni, hogy én már leszoktam.

Olvasva a hozzászólását, ami írásra késztetett, amivel vitatkoznék:

"ezért végig reggel-este felet-felet vettem be,és bőven elég volt" írja Peti.

Én, pedig már többször is írtam itt,a fórumon:

"A CHX használati útmutatója szerint:

"A CHAMPIX tablettákat egészben, vízzel kell lenyelni. "

Sajnos nekem nincs orvosom, akivel konzultálhatnék, ezért a gyógyszerészemet kérdeztem meg. A CH-t nem ismeri, de elmondta, hogy a gyógyszer lenyelésekor, a bogyó különböző emésztőtraktusokon megy keresztül, és a filmtabletták bevonatát úgy képezik ki, hogy azok a kívánt szakaszban oldódjanak. Tehát nem tanácsos a tabletta felületét megsérteni! (félbecsípni) Ezért gyártanak 0,5, és 1 mg-os kivitelben is.

Tudom, hogy olcsóbb kettécsípni, de óvatosságra intelek!"

Hallgassatok rám!

És még egy jó tanács: Aki valaha is dohányzott, az "drogfüggő", az könnyen visszaeshet. Persze vannak kivételek, de a többség csak úgy szabadulhat meg a cigitől, hogy : Soha többet, egy slukkot sem!

Mindenkinek sok sikert, kitartást!

1kutya

1525. Peti 29
2011. okt. 13. 19:29
Sziasztok!Peti vagyok,szeretnék 1-2 SZÍVBŐLJÖVŐ jótanácsot adni mindenkinek,aki champixet szed.Én 2 éve nem gyújtottam rá a gyógyszer segítségével,de még mindíg furcsa kimondani,hogy "leszoktam",tehát 2-3 hét,hónap után ti se tegyétek,mert rettenetesen korai.A nikotin szemét dolog,elhiteti veled,hogy kibírod nélküle,és akár fél év füstmentesség után rá kell gyújtanod!Kb 10 ismerősömnek tanácsoltam,hogy kezdje el a gyógyszerszedést.Mindannyian abbahagyták a dohányzást,de többen elkövették azt a hibát, hogy NÉHÁNY HÉT UTÁN ABBAHAGYTÁK A GYÓGYSZERT,ÉS SZÉP LASSAN VISSZASZOKTAK.Légyszi ti ne kövessétek el ezt a hibát.Tudom,1-2 hét után ugy érzitek,sikerült,és tiétek a világ,és ez valóban így van,jó,hogy ezt elértétek.De!: ne hagyjátok abba a gyógyszerszedést!Én sem szedtem az előírt 3 hónapig,hanem csak kettőig,de a dokik szerint ez a minimum.Ha csökkentett adagot szedtek végig/mint én is/,az sem baj,de minimum 2 hónapig.Én is sokat küszködtem a mellékhatásokkal,2 hónapig minden reggel/!/hányinger,alvászavarok,hülye álmok.DE:gondoljatok bele,hogy ezt a rengeteg méreganyagot éveken,évtizedeken át nyomtátok magatokba,hát hogyis gondolhatnátok,hogy kényelmetlenségek nélkül fog menni a leszokás!?Én azt mondom,/mert ugy érzem mondhatom/,ezeket a kényelmetlenségeket ezerszeresen megéri a cigi nélküli élet.Ne sajnáljátok a pénzt még egy doboz gyógyszerre,JÁRJÁTOk VÉGIG AZ UTAT,HA RÁLÉPTETEK,higyjétek el,megéri. 2hónap után egyik napról a másikra elfogyott a gyógyszerem,és nem volt semmi elvonási tünet,vagy ilyesmi.ez hülyeség.Nekem nagyon rosszul bírta a gyomrom,ezért végig reggel-este felet-felet vettem be,és bőven elég volt.A lényeg,hogy /tudom,már leírtam párszor,de ez a legfontosabb/NE BÍZD EL MAGAD,ÉS SZEDD MINIMUM 2 HÓNAPIG!Nagyon sok sikert kívánok mindnyájatoknak,és remélem a sikeretekhez ezekkel a tanácsokkal én is hozzá tudtam járulni egy kicsit.Ha bármilyen kérdésetek van,vagy anyázni akartok:),állok rendelkezésetekre19811223@citromail.hu
1524. Petifiú (válaszként erre: 1523. - Palees)
2011. okt. 13. 19:01
Szia palees, ne idegesíts, mennyit híztál? Mert én is zabálok újabban evés helyett. Nem is merek ráállni a mérlegre. Amúgy 25 napja nem cigizek, nekem jól működött a gyógyszer e-cigi nélkül, pedig az is van itthon. De sok volt a rémálmom és ezért hamar abbahagytam a gyógyszer szedését, már egy héttel ezelőtt. Viszont az elhízástól eléggé félek. Van ennek kivédésére valami tipped?
1523. palees
2011. okt. 13. 18:34
Ja... és két nappal ezelőtt hagytam abba a gyógyszer szedését, mert 2 és fél hónap alatt sokat híztam... Az utóbbi napokban már nem is ettem, hanem egyenesen zabáltam!
1522. palees
2011. okt. 13. 18:28

Én ezt úgy csináltam, hogy addig cigiztem, amíg megnem jött az e-cigi (a netről rendeltem).

Az első napokban nekem nagyon sokat segített, de aztán egy pár nap múlva már nem volt rá szükségem.

Azóta se használom, de néha azért még "bűnözök", mert el-el szívok egy-egy igazi(!) cigit, de ezt is csak akkor, ha megkínálnak, mert olyankor nem nagyon tudok ellenállni a kísértésnek. Sajnos...

1521. Axiom (válaszként erre: 1519. - Palees)
2011. okt. 13. 12:42

Szia palees!


Köszönöm a gyors választ :) Szerinted már a kijelölt napon legyen egy ilyen "e" cigim? Nem lehet, hogy később meg erről nem tudok majd leszokni? :))

És még egy kérdés: te mikor érezted azt, hogy már nem kívánod a cigit, hányadik napon?

1520. Axiom
2011. okt. 13. 12:37

Szia!


Természetesen az utolsó, legtávolabbi napot :) Október 25 az első füstmentes napom és úgy tervezem, hogy attól a naptól egy szálat sem akarok elszívni, sőt még meggyújtani sem. Szerintem neked sem szabadna... Tényleg nem akarok beleszólni (csak 1 picikét) de tényleg nem kéne 1 szálat sem szívnod a kijelölt nap után. Mert mindig van egy buli, egy idegesebb pillanat, vagy bármi ami okot adhat 1 szál elszívására... Szép lassan azon kapja magát az ember, hogy napi 1 szálból 2-3 lett és megint ott tart majd ahol kezdte :( Tényleg ezt akarod? Tudom én könnyen beszélek, mert még nem jött el az idő, hogy letegyem, de eldöntöttem, hogy nem akarom többet szívni! Neked is ezt kéne erősíteni magadban :)

És ne haragudj, hogy beleszóltam, ez csak 1 vélemény, semmi több.

1519. palees (válaszként erre: 1516. - Axiom)
2011. okt. 13. 11:39

Szia!


Én e-cigiben ezt vettem.


[link]


(szerintem női, de tök mindegy és szerintem az olcsóbb kínai gagyi is megteszi, csak az a kérdés, hogy meddig bírja...?)

1518. meggybefőtt (válaszként erre: 1517. - Axiom)
2011. okt. 13. 10:31
szia! Tegnap is és már ma is szívtam 1 cigit, de ettől megmondom őszintén nem estem kétségbe, mert nem igazán esett jól, uh bizakodó vagyok h ezt az egyet is ki tudom majd bliccelni előbb vagy utóbb, elvégre még 2 hete sem szedem és már itt tartok! Fura hogy Te még nem érzel semmit, én mér az első nap olyan keserűnek, meg kaparónak éreztem a cigit! Melyik napot jelőlted ki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook