Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » CH csökkentett diéta és mozgás, hogy jöjjön a baba.... fórum

CH csökkentett diéta és mozgás, hogy jöjjön a baba.... (beszélgetős fórum)


70. Zebra25 (válaszként erre: 69. - SunFlower01)
2013. máj. 2. 19:39

nekünk elég 1 kg, pedig én is csinálok édességet hetente

olyan sütiket csinálok amibe kevés kell

2013. máj. 2. 18:53

1kg xilit ha sütemenyeket is sütsz, szerintem nem elég, mert ugyan annyi kell belole mint a normál cukorból.(én minden héten sütök vmi diétásat)

Egyébkent hol veszed ilyen olcsón? Én fel kg-t vettem ennyiert?

Rendeled valahonnan?

68. Zebra25 (válaszként erre: 67. - Deary)
2013. máj. 2. 17:04

én 1600-ért veszem kilóját

de a családnak 1 kg elég havonta

67. Deary (válaszként erre: 66. - Zebra25)
2013. máj. 2. 17:02
Így már tudom! :)De ha jól tudom iszonyat drága. :/
66. Zebra25 (válaszként erre: 65. - Deary)
2013. máj. 2. 16:38

másnéven nyírfacukor

nézz utána, inzulinrezisztenseknek és endósoknak is szabad fogyasztani

65. Deary (válaszként erre: 64. - Zebra25)
2013. máj. 2. 16:16
Engem Cegléden műtöttek. Xilit? Ez a neve az édesítőnek? Te hova valósi vagy?
64. Zebra25 (válaszként erre: 63. - Deary)
2013. máj. 2. 16:12

meg lehet szokni

én a xilitet ajánlom mint édesítőt mert nekem ugyan olyan az íze mint a cukornak

rizsből a basmati a kedvenc, egyenesen imádjuk

menni fog, hidd el

ki műtött egyébként? Bokor doki?

63. Deary (válaszként erre: 61. - Zebra25)
2013. máj. 2. 16:02
Tuti, hogy nincs rendben valami, de legalább tisztában leszek már vele! :) Én már igyekszem nem cukrosat inni. Kávé édesítővel és tej nélkül számomra borzalmas. :( Még az édesítő oké, de tej nélkül?! Pfejjj. Ezt, hogy szokom meg azt nem tudom. :/ Én Devonshire naplója alapján próbálom tartani majd a diétám. Ez még szinte semmi, hétvégén megyek bevásárolni lisztet, rizst, ilyesmit. És aztán igyekszem majd jó kislány lenni, és tartani a diétát. Ma már Cola helyett mentes vizet iszok citromkarikákkal! :)
62. Zebra25 (válaszként erre: 59. - Tundeva)
2013. máj. 2. 15:22

igen sajnos

Ti, mennyire tartjátok az endós diétát?

én a kávéról nem tudok lemondani:(

így az IR diéta mellett......de azért igyekszem

61. Zebra25 (válaszként erre: 60. - Deary)
2013. máj. 2. 15:22

juhú

meglásd, minden rendben lesz

60. Deary (válaszként erre: 53. - Zebra25)
2013. máj. 2. 14:50
De, persze, csak be voltam parázva a nődokitól, mert mindig rossz hírt kapok! De lányok, erőt vettem magamon, és felhívtam időpontért. Jövőhét csütörtökön megyek megint ítéletért! :)
59. Tundeva (válaszként erre: 58. - Zebra25)
2013. máj. 2. 14:46

Nem is szabad, mert egyrészt génmanipulált, másrészt aki endos, annak különösen nem tesz jót, mert fitoösztrogén.

Hogy én régen ("vega" korszakaimban) mennyi szóját ettem... rossz belegondolni :(

58. Zebra25 (válaszként erre: 57. - Tundeva)
2013. máj. 2. 14:31
Ha lehetek őszinte akkor én bevallom, hogy nagyon idegenkedek a szójától és az abból készült ételektől. Nem is nagyon eszünk olyasmit.
57. Tundeva (válaszként erre: 54. - Zebra25)
2013. máj. 2. 13:52
Igen, a szója egyébként sem a barátunk, sajnos :(
56. Zebra25 (válaszként erre: 48. - Márta82)
2013. máj. 2. 13:49

egyszer bele fogsz szokni, csak nehogy feladd

törekedni kell a napi 5xi étkezésre és semmilyen körülmények között nem szabad éheztetni magad

55. Zebra25 (válaszként erre: 49. - SunFlower01)
2013. máj. 2. 13:48
szerintem a xilitnek nincs semmi féle mellékíze
54. Zebra25 (válaszként erre: 50. - SunFlower01)
2013. máj. 2. 13:46

így van, természetesen mindig nézzük azt is

Kenyérből csak olyat ami lassanfelszívódó. Azért gond a csökkentett ch tartalmú mert általában szójalisztből vagy miből van nagyrészt és az pedig gyorsan felszívódik a szervezetben.

53. Zebra25 (válaszként erre: 47. - Deary)
2013. máj. 2. 13:44
Értem. Uh-val nem tudnád megnézetni?
52. Kata35
2013. máj. 2. 10:56
még egy ötlet: tejtermék helyett kókusztejszín. isteni fonom!
51. Kata35
2013. máj. 2. 10:48

sziasztok, én lassan 2 éve hogy nem eszem kenyeret és tésztát. (a paleoban nem lehet) nálam a zöldségek, gyümölcsök és néha a barna rizs képezi a szénhidrátot. volt hogy nem tartottam szigorúan akkor visszajött a PMS, amúgy ha tartom a diétát nullára csökken. A mensi fájdalom is lecsökken a diétára. nekem ez a tapasztalatom.

Még valami, a barátnőm kislánya gluténérzékeny, és megvizsgáltatta magát az anyukája is, és nála is igazolt a gluténérzékenység tünet nélkül. azt mondta a doki sokan nem is tudják mert tünetmentesek.

2013. máj. 2. 08:07

Kenyér kérdés: Én napi szinten eszem reggelire és vacsorára kenyeret. összesen 2-2 toast kenyér az adagom. Ha akciósan tudok szerezni akkor norbi toast-ot is szoktam venni, de leggyakrabban a slim toast (ceres) kenyeret veszem, mert az is csökkentett szénhidrát tartalmú. vagy van még a diabetikus kenyere is ennek a cégnek csak azt elég ritkán kapni felénk.

Van még egy fajta amit a kolleganőm (cukorbeteg) ajánl a Molke kenyér.


És azt is figyelitek hogy a gyors-lassú felszívódásúakból mikor mennyit esztek?

49. SunFlower01 (válaszként erre: 45. - Agika24)
2013. máj. 2. 07:45

Sziasztok!

Tehát ha eszem napi 1 kis doboz joghurtot, az nem gáz még?

Elég riasztó, hogy a tejes dolgok ennyire nem tesznek jót?

Mondjuk azt észrevettem, hogyha megettem pl.2 evőkanálnyi műzlit+ 2 dl tejet 1-2 óra múlva minden bajom volt: görcsölt a hasam, puffadtam tőle, kivert a víz...


Édesítésnak kipróbáltam a héten és vettem egy doboz negyedkanál cukrot. Tényleg nagyok kevés kell belőle, és nincs az a nagyon brutál mellékíze mint pl a steviának, xlilitnek.

Szerintem kávé - tea ízesítésére megtaláltam az igazit. :)

48. Márta82 (válaszként erre: 47. - Deary)
2013. máj. 2. 07:15

Hát elég brutál. Jobb ha tényleg megnézeted magad, mert sok kis dolog sokra megy....remélem azért nem lesz baj...

Én holnap kell menjek vérvételre hogy lássuk mit változtak az eredményeim, pluszban még meg kell most csinálnom a 17 hidroxi progeszteront, meg viszem az uh képet ahol látszanak a ciszták :(

Csajok ha vészhelyzet van és elfogyott a teljes kiőrlésű+korpa kenyerem de olyan cucc van ebédre (melóba) hogy kell a kenyér akkor a fehér kenyérnek a haját leszedhetem körbe és azt megehetem?

Hétvége jó lesz nekem mert megyünk fel a hegyekbe, aztán ott meg úgy is husi sütés lesz, majd azt tolom salival egész nap.

Nekem ez az 5 kaja sajnos nincs meg, rá kell erőltessem magamra, valamikor 2-szer eszem csak, most az utóbbi időben már 3-ra vittem fel, de van amikor sikerül többször is, ide nagyon szervezettnek kell lenni, hogy mindent előre megtervezzen az ember, de csak beleszokok, főleg ha itt vannak a segítségeim :)

47. Deary (válaszként erre: 37. - Zebra25)
2013. máj. 2. 06:48

Szia! Ne butáskodj! Szerintem egyáltalán nem kéne kirekesztve érezned magad! Persze vannak rossz indulatú fórumozók, én is találkoztam már velük, de hidd el, itt nagyon jó helyen vagy! ;)

Az endót onnan gondolom, hogy borult a 28 napos ciklusom, ami elég pontos volt hónapokon át. Most már volt még 33 napos is, de ami megdöbbentett, az a múlt ciklusom, ami 25 napos volt. Úgy volt 25 napos, hogy a 21. napon már barnáztam, és csak a 25. napomon indult be. Szóval itt már nagy különbségek vannak, és ez a több napos barnázás... Ezen kívül, érzem, hogy meghülyült a testem. Pl véget ér a mensi, és úgy fáj a cicim, mint mielőtt megjön, aztán elmúlik, most pedig tele vagyok pattanással. És még, már napi szinten görcsölget a bal petefészkem, amelyikben az endó is volt. Te mire gondolnál? Ezen kívül MÉG, hízok. Elég gyorsan és főleg hasra. Iszonyat lányok! Állandó jelleggel fel vagyok puffadva, és a jó kis háj réteg még rajta, kb úgy nézek ki, mint egy 3-4 hónapos terhes kismama...

46. Zebra25 (válaszként erre: 42. - SunFlower01)
2013. máj. 1. 20:53
Én még a többiek által felsoroltakhoz hozzá írnám, hogy semmi féle puffasztott rizst, vagy azt a kukoricalisztből készült puffasztott valamit, se pirítóst. Rántás felejtől, még tk liszttel is.
45. Agika24 (válaszként erre: 42. - SunFlower01)
2013. máj. 1. 12:43

Melyek a gyors felszívódású CH-ok?


Cukor, barnacukor, méz, gyümölcslevek, és az összes gyümölcs, aszalt gyümölcsök, lekvárok, édes üdítők, fehérlisztes péksütemények, tej, kefír, joghurt. Minden lisztté őrölt, pépesített, pürésített, levesített téplálék.


Gyors felszívódású CH-ok közül melyek vannak TILTÓLISTÁN?


Cukor, méz, fehérlisztből készült pékáruk és tészták (dobos torta, gesztenye szív, kifli, kakós csiga, túrós batyu), fehér rizs, édes üdítőitalok, aszalt gyümölcsök.


Natúr savanyú tejkészítményeket lehet enni. Kefir+joghurt 2-3 dl mennyiségben valami gabonafélével(keksz) tízóraira. Tejet viszont vacsorára max 2 dl.

Ezt az endokrinológusom mondta.

44. SunFlower01 (válaszként erre: 43. - Dagika86)
2013. máj. 1. 11:25
Köszi! :( hát ebből a joghurt az nagy szívfájdalmam... a többit már így sem eszem jó ideje.
43. Dagika86 (válaszként erre: 42. - SunFlower01)
2013. máj. 1. 10:18
Szia! Ami nagyon nem jó IR-esként: tehéntej,joghurt, kefir, cukor, finomliszt, krumpli (max 20 dkg), banán, szőlő...
2013. máj. 1. 08:34

Sziasztok!

Csatlakozom hozzátok. 10 hónapja próbálkozunk a második babóval, sikertelenül :( Én 01.08 óta norbi-zom, ami majdnem ugyanezen a diétán alapul.

Most kb. 1 hónapja kezdtem el a CH számolást, persze nem túl komolyan, nem számolok mindent teljesen pontosan, de amiket eszem azokról majdnem tudom pontosan mennyit ehetek meg.

A fentiek mellett eddig szinte semmit nem mozogtam. Néha tekertem az ellipszis trénert, de keveset. Erre a mai nap az induló nap az elhatározásban. :)

Egyébként mozgás nélkül is sikerült 7 kg 4 hónap alatt leadnom, amivel én úgy ahogy elégedett vagyok.

Még nincs bizonyítva hogy IR vagy PCO van nálam, mert még csak most kezdődik az endokrinológiai kivizsgálásom.

De a fogyókúra mindenképp kellett, mert 83 kg voltam és 167 cm, most 76 vagyok.


A cukor nálam nehezebb kérdés, mert kávés vagyok és utálom az édesítős kávét, teát. Minden másban megeszem.

Én most legutóbb pl. sajttortát csináltam CH csökkentve. Ha gondoljátok leírom! Már azért is jó ez a süti, mert piros gyümikkel a legfinomabb és annak most jön a szezonja. :)


Abban segítsetek kérlek, hogy van-e olyan amit IR-esként nem lehet, (tiltott vagy nem ajánlott) enni?

2013. ápr. 30. 20:31
Sütit én szoktam csinálni, mondhatni elég gyakran. Általában piskótát csinálok, mert nagyon kevés liszt kell bele és az édesítés is megoldható mert nem sok xilit kell bele. Vagy fagyasztott meggyel, vagy xilites sárgabari lekvárral, vagy házi cukormentes szilvalekvárral, vagy diabetikus mogyorókrémmel megtöltöm, feltekerem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook