Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » CH csökkentett diéta és mozgás, hogy jöjjön a baba.... fórum

CH csökkentett diéta és mozgás, hogy jöjjön a baba.... (beszélgetős fórum)


250. Márta82 (válaszként erre: 249. - Agika24)
2013. jún. 5. 08:36
:)Nagyon jól hangzik :)
249. Agika24
2013. jún. 4. 16:03

Hu halljatok annyira kivänom az edesseget, de annyira, de annyira hogy megörülök, miota dietazok nem ettem egy falat edesseget se. (Ha emlekeim nem csalnak, ha ettem is eleg reg lehetett hogy nem is emlekszem... :-)


De most.... bepotoltam, mälnäs pohärkremet csinältam, tejszinhabbal es vaniliakremmel. Termeszetesen cukor nelkül, edesitövel. Hät alig värom, hogy kihüljön es belapätoljam az egeszet!

2013. jún. 3. 09:30

A paradicsomos ételek nekem is nagy kedvenceim, mert a paradicsompürébe nincs cukor.

(Az már más kérdés, hogy a pürésített dolgok állítólag nem jók)


Legalább a spagettit nem kell kihagyni az étrendből. Persze durumtésztából.

247. Agika24
2013. jún. 3. 08:52

En nem nagyon szoktam bünözni, ha meg is megtörtenik, akkor irto ritkän, de az sem brutälis. Amikor bünözni akarnek mindig eszembe jut az x hetente ismetlödö arc szörepiläläsom fäjdalma, amitöl annyira dühös leszek hogy minden addigi bünözesi gondolatom elszäll.

Mondhatnäm hogy ebböl nyerem a legnagyobb eröt, nem is a gyerekböl. Gyerekkel meg nem probälkoztunk, viszont egy even belül mär fogunk, szoval amiket most csinälok ennek erdekeben is kezdtem el.

246. Agika24
2013. jún. 1. 17:14
Mertekletesen lehet bünözni! Csak nem folyamatosan! :)
245. Tundeva
2013. jún. 1. 16:04
Én mostanában sokat rosszalkodom... el sem mondom inkább, mennyit :( Bár ma egész jót ebédeltem, de utána lecsúszott 1,5 szelet cukrászdai süti :(
244. Agika24
2013. jún. 1. 13:22

Sziasztok!!


Ki mit eszik ebedre? Mit keszitettetek? En paradicsomos husgombocot egy kis fött krumplival. A paradicsomlebe most nem raktam cukrot, igy mindenki maga cukrozta, a husgombocba meg barna rizst raktam. Meg ettem hozzä 2 kicsit fött krumplit! Teljesen belefer a dietänkba! :-) Termeszetesen emellett csinältam almäs tesztät/pitet is, de en mär abbol nem ettem! :-)

243. Agika24 (válaszként erre: 242. - Zebra25)
2013. máj. 29. 16:53
Ön nyert! :)
242. Zebra25 (válaszként erre: 241. - Agika24)
2013. máj. 29. 16:51
avivázol?
241. Agika24
2013. máj. 29. 16:46
Nem, nem neztek, pedig arra keszültem, igy csak alhasi ultrahangon allapitottak meg mindent. Igazäbol, most azon vagyok, hogy 28 napra beällitsam a ciklusom. Ehhez mindennap elvegzek egy 5 perces torna gyakorlatot. Remelem a következö honapban mär 34-33 napos lesz vagy kevesebb! :)
240. Agika24
2013. máj. 29. 16:41
Jah azt kihagytam, hogy utäna egyik naprol a mäsikra megszünt.
239. Zebra25 (válaszként erre: 238. - Agika24)
2013. máj. 29. 16:41

akkor neked jó későn van peteérésed

akkor viszont ez a 8 mm-es nyálkahártya tényleg nem rossz

ha tényleg akkor van peteérésed

uh-val nem nézték mostanság egyébként?



ja, egyébként nekem évekig volt normál menszim, peteérésem meg nem:(

238. Agika24
2013. máj. 29. 16:36
Hät ahogy szämoltam, äprilis 22en megjött, ha jol emlekszem tartott 6 napig, ez igy ugye äprilis 27. Utäna semmi gond, majd mäjus 1-2-3tol egeszen mäjus 13 talän meg 14en is bö hüvelyväladekom volt, de annyira, hogy nem is ertettem, mi a fene, mint aki bepisil. 35 napra jött meg, innen visszaszämolva a 14 napot, az mäjus 13 amikor is van az ovuläciom... szoval erre jutottam eddig. :D De nem biztos hogy jo következtetesem.
237. Zebra25 (válaszként erre: 236. - Agika24)
2013. máj. 29. 16:29

akkor a 18-19. napon volt 8 mm?

picit éppen lehetne vastagabb is, de nem vészes a dolog

attól függ, hogy mikor van peteérésed?

236. Agika24
2013. máj. 29. 16:22
Ertem, äprilis 22en jött meg majd mäjus 10en 8mm volt a vastagsäg, ahogy olvastam a leleten. Most meg mäjus 27en jött meg, durvän, gondolom fokozatosan vastagodott mostanäig...
235. Zebra25 (válaszként erre: 233. - Agika24)
2013. máj. 29. 16:11

attól függ, hogy a ciklusod melyik szakaszában vagy

de a teherbeeséshez kell a minimum 12 miliméter

ez a minimum

nekem anno 18 miliméter volt 4+3 hetesen

de volt olyan, hogy peteérés utáni 1 héttel 3 mm volt:S ez fogigátló abbahagyása után volt

234. Zebra25 (válaszként erre: 231. - Márta82)
2013. máj. 29. 16:10

sokminden miatt nem nőhet meg és repedhet meg a pete

nem jó hormonszint, és az inzulinrezisztenia is okoz ilyet sajna

megvastagodik a petefészek fala és nem tud kiszabadulni a petesejt

ez csak 1 példa, még számtalan oka lehet sajnos

233. Agika24 (válaszként erre: 231. - Márta82)
2013. máj. 29. 16:06
Azota utäna olvastam, mert nem hagyott nyugodni a dolog... utäna is szämoltam de rendesen.. probältam emlekezni is, hogy akkor hogy is volt! Ha emlekeim nem csaltak a mostani mensi elött igen is volt peteeres, eleg hosszu! :D Häny mm vastagsägunak kell lenni a mehnyälkahärtyänak, szoval ugy ertem az optimalis?
232. devonshire (válaszként erre: 230. - R.m.)
2013. máj. 29. 15:37
nekem tetszik ez a hasonlat :)
2013. máj. 29. 13:58

Hat igen fura, de az tuti hogy olyan van hogy hiaba van menzesz peteeres nincs. Vagz nem erik meg rendesen vagy nem reped meg.

Nekem a mehnyalkahartyam rendes, marmint a vastagsaga, legalabb azzal nincs baj, azt nezte a doki,meg azt mondta a petefeszek sincs megnagyobbodva mert pcos-nel megnagyobbodik.

Nem tudom lehet a hormon probkelmaim miatt nem erik meg elegge a pete es ezert nem is reped meg es sajna nem sivodik fel. Most a dokim majd akar valami olyan gyogyszert adni ami blokkolja a ferfi hormonokat es igy a noi hormonok jobban fognak mukodni es hatha helyre all ott bent minden.

A gaz hogy amig majd szedem azt a gyogyszert addig nem szabad probalkozni.

230. r.m. (válaszként erre: 229. - Agika24)
2013. máj. 29. 13:56
hát, szerintem ha "valamennyire" működik, akkor megtörténik az előkészítés, amiből a menstruáció lesz, de ahhoz még jobban kell működnie, hogy peteérés legyen. Én úgy képzelem, mint amikor beteg vagyok, de azért főzni akarok, vásárolok, előkészülök, de már ahhoz fáradt/beteg vagyok, hogy a főzés is meglegyen. De a megvásárolt cucc azért úgy van. Kicsit óvodás hasonlataim vannak, elismerem :D
229. Agika24
2013. máj. 29. 13:37
Ertem en, de ahhoz, hogy megjöjjön a hormonoknak ugy kell müködnie. A peteereshez is szükseges hormon.. Na mär most ha a hormon valamilyen szinten müködik.. csak csak müködik mert megjön.. akkor en ugy gondolom, hogy peteeresnek is kellene lennie. Müködik a hormon, mert megjön, ez mär jo, viszont peteereskor mär nem müködik? Lehet en vagyok a hülye, de en ezt a kettöt nem tudom szetvälasztani egymästol.
228. r.m. (válaszként erre: 223. - Agika24)
2013. máj. 29. 12:31
a menstruációnak csak nagyon pici része a meg nem termékenyült petesejt. Ami távozik, az a megvastagodott nyálkahártya vagy mi, az "ágya" az esetleges megtermékenyült petesejtnek. Ha van peteérés, akkor a petesejttel együtt távozik, ha nincs, akkor csak a "körítés". Legalábbis én így tudom.
227. Márta82 (válaszként erre: 225. - Agika24)
2013. máj. 29. 10:53
Hát figyelj, igaz csak egy hónapban csináltam ovu tesztet, akkor még nem tudtam hogy cisztáim vannak, az nagyon szép pozitív lett, látszódott hogy erősödik napról napra és a végén gyönyörű erős lett a csík, erősebb mint a kontroll. Hőgörbém nem volt más mint máskor, ezért gondoltam ha akkor volt akkor máskor is. 2-szer teszteltem halvány pozitívat menzi körül, csak utána sajnos mindkétszer megjött (gondolom nem tudott jól megtapadni, de ha ezeket összeadom akkor arra következtetek van ovum, ezért volt ku.va nagy pofon csapás mikor mondta a doki mi van, mármint hogy sok kis cisztám van, ezek szerint a tüszők ott maradnak, és nem is látott akkor domináns tüszőt. Szóval ezért nem is tudom hogy akkor most mi van, persze az is lehet hogy hol van peteérés hol nincs.
226. Agika24
2013. máj. 29. 10:47
Mensi összefügghet a herpesszel? Mert nekem mära a szämon szépen kijött. Tegnap amikor még gyenge volt a vérzés, csak egy halväny piros folt volt, de mära...pfuhu..
225. Agika24
2013. máj. 29. 10:27
Szerintem ez akkor is hülyeség, mégis, akkor azok a hölgyek akik PCO-sok és állapotosok lettek, ugyan mégis hogyan? Csak volt ovuláció! Biztos, hogy van nekünk is. A doki is megmondta, kósza petesejt mindig van! :-) Ällapotosok lehetünk!
224. Márta82 (válaszként erre: 223. - Agika24)
2013. máj. 29. 10:03

Nekem is pco van és én mindig menstruálok.

Ha 35 napra jött meg az max az a havi ciklusodra tudod visszaszámolni a peteérést (ha volt)de hogy legközelebb mikor lesz azt nem jelzi előre.

Ezért jó ha hőmérőzöl vagy ovu tesztet csinálsz, de ha nem mindig van menzi illetve nem rendszeres akkor az drága mulatság lenn, mármint az ovu teszt.

Vagy csak legyetek együtt minél többször akkor tuti beletrafáltok.

Nekem sem tiszta ez hogy is menstruálok ha pco-m van.

223. Agika24
2013. máj. 29. 09:50

Sziasztok,

Mivel mondtam, hogy közepesen súlyos PCO-m van, iden jan.feb.-márc.-ban nem is jött meg a mensim, de egyáltalán. De azelött is néha-néha. Amióta szedem a Meforalt, áprilisban megjött, tartott is 5 napig, de végig elég volt a mini tampon. Miutän elmúlt, kb mäjus elsö mäsodik hetében eröteljes, bö hüvelyväladekom volt... gondoltam én biztos ez lehet az ovuláció egyik jele... äm nem 28 napra jött meg, hanem 35. Tegnap és tegnapelött elég volt egy mini tampon, de ma reggelre futnom kellett klotyóra majd letusolni, mert mint a niagara úgy elindult. Azt szeretném kerdezni töletek, hogy attól függetlenül, hogy nem 28 napra jött meg hanem 35 attól 14 napra ugyanúgy lehet ovulälni? Vagy az is ugyanugy tolódik? Mondjuk ahhoz képest egészen örülök ennek a 35nek is csak nem tudom, hogy most ovulältam e vagy sem. Azt tudom, hogy a PCO-s az nem ovuläl, vagyis azt mondjäk... csak nem ertem, hogy ha nem erik be a petesejtem akkor megis hogy löködik ki? Ès hogy jön meg mégis a nem érett petesejt?

222. Zebra25
2013. máj. 24. 18:29

Én ugyan úgy hagyományos kajákat eszem, csak úgy készítem el, hogy nekünk is ehető legyen

pl ha töltött kápit akarok enni akkor csinálok is

basmati rizzsel készítem

bár már nem ettem, mert nincs darálthúsom

viszont rántott húst simán szoktam enni

221. Agika24
2013. máj. 24. 18:25
Igen, annyira rengeteg nincs, de pont annyi hogy ötletet adjon! :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook