Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » CH csökkentett diéta és mozgás, hogy jöjjön a baba.... fórum

CH csökkentett diéta és mozgás, hogy jöjjön a baba.... (beszélgetős fórum)


190. Tundeva (válaszként erre: 189. - Agika24)
2013. máj. 19. 15:00
Nem lesz egyszerű, az biztos... de ha ez most egyszeri alkalom, és nem szeretnéd, hogy kérdezgesenek a diétádról, akkor szerintem belátásod szerint egyél abból, amit kevésbé érzel problémásnak. Ha most kicsit bűnözöl, nem dől össze a világ, csak ne legyen rendszeres :)
189. Agika24
2013. máj. 19. 14:09

Sziasztok!


Egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy:


Ha vendégségbe mentek, akkor hogyan esztek, csak hogy ne boruljon fel nagyon a rend. Néhány napon belül megyek a leendő anyósomék, akik biztos, hogy készülni fognak. Sok sok kaja... süti.. kalács.. Szerintetek, hogy egyek, hogy ne sértsem meg őket? Eddig végig tartottam, hogy semmi k.cukor, fehér liszt, de ott minden abból fog készülni. Abban reménykedek, hogy lesz egy kis párolt zöldség is és akkor tudnék enni husival.

188. Tundeva (válaszként erre: 187. - Márta82)
2013. máj. 17. 15:41

Igen, az biztos, hogy napi 5x étkezni a legjobb, ezt már főiskolás koromban is nagyon megéreztem.


Én az endometriózis miatt elhagytam a cukrot, minden édességet (kivétel a maltittal édesített étcsoki, amiből egy pici darabot megeszek, ha már nagyon padlón vagyok), csak nyírfacukorral édesítek.


Kenyérből szigorúan csak teljes kiőrlésű, tésztából is, ha lehet, és teljesen minimálisra csökkentettem ezek fogyasztását. (Kenyér napi 2 szelet, tészta heti 1x)


Az eredmény centikben mérhető (én sem szeretek tömeget mérni, nem az a lényeg úgysem.

A combom, csípőm, derekam 1-1,5 cm-rel lett vékonyabb, még 2-3 cm körméret csökkenés, és nekem annyi elég is lesz.

Most már csak a feszesítést kell megoldani, azaz tornára fel... na ez lesz nálam a keményebb dió :D

187. Márta82 (válaszként erre: 186. - Tundeva)
2013. máj. 17. 15:20

Hát akkor neked tényleg húzósabb. Szerintem ha elhagyja az ember a fehér kenyeret, lisztet és a fehér cukrot, kerüli a nagy ch-s ételeket, süti, meg gyümölcs joghurt teli cukorral, üdítők, már sokat segít magán. Ja meg mozog.

Én most megpróbálom ezt a 160 gr ch-at, de mondom ha a fentieket teljesítem, az is előrelépés lesz nálam. meg tényleg hogy többször egyek egy nap ne 2-szer, mert akkor nem csoda hogy leesik a cukor, aztán mikor eszek jól felmegy, ezt kerülöm most már.

186. Tundeva
2013. máj. 17. 15:10

Devonshire, nagyon jó eredmények, gratulálok! ez a fontos, nem a kilók :)


Márta, nálad is ez a lényeg, attól, hogy egészségesebbnek érzed magad, fizikailag is egészségesebb leszel szerintem :)



Na azokat az embereket nagyon nem bírom, akik úgy okoskodnak, hogy közel sem ismerik a valós helyzetedet... Ahhoz képest,hogy én mennyire (néha már túlságosn) tudatosan próbálok élni, sajnos előfordul nem kevésszer, hogy rendszertelenül sikerül ennem, és nem megfelelő a mérték, beismerem.


Nekem az bonyolítja a diétámat, hogy én 3 műszakban dolgozom, pont most is éjszakás vagyok. Azon gondolkodtam, hogyan kellene átvariálni ilyenkor az étkezéseket. Este későn, kb. 8-kor vacsizok, de kell, hogy legyen rá időm a munkahelyen is, mert ha sok a munka, akkor éjfél körül is ennem kell. Muszáj tartalmasabbat ennem, hogy bírjam az ébrenlétet reggel 7-ig, szerintem ott különösen fontos a lassan felszívódó CH. Reggel f8 körül szoktam lefeküdni, igyekszem még valami könnyűt reggelizni 5 előtt a melóhelyen, de sajnos előfordul, hogy reggel 7kor, amikor hazaérek, a férjemmel együtt megreggelizek és úgy megyek aludni :( Tudom, erről le kell szoknom, de van, hogy nincs rá időm a munkában, meg aztán az együtt reggelizésnek is olyan családias hangulata van :)


Szóval rengeteg buktató van az életben, csak győzzük kikerülni!

185. Márta82 (válaszként erre: 184. - Devonshire)
2013. máj. 17. 11:13

De jó :)

Nekem is azt mondták hogy fogytam, nem nem tudom én mennyit de fogytam, de kg -ra meg nem látszik.

Mondjuk én nem igen vettem észre magamon, lehet azért mert mikor úgy ettem ahogy kell nem voltam felpuffadva, hasnál és csípő, hát, ilyen helyekről látták mintha ment volna le.

Amit észre vettem magamon, jó én ezt a gyógyszereknek tudom be, hogy mintha megint lenne fénye a szememnek, ami nekem nagyon sokat jelent, mert mikor tükörbe néztem mintha egy lelki sivár ember nézett volna vissza rám. Most mintha az arcom kisimult volna, nem tudom, de régebben mikor arcképemmel találkoztam a tükörbe, jó volt látni, az utóbbi időben, években, sajnos már nem így volt. Most megint elkezdett tetszeni az amit látok, és nem azért mert szépségkirálynő arcom van, hanem mert van benne élet, olyan mint régen, igaz hogy nagyobb a fene vigye el, de hátha sikerül lefogyni, nem akarok én már modell alkat lenni, meg nem is voltam, de egy olyan egészséges alkat. Kellemes külsejű, tekintetű, kisugárzású...

jaj remélem ezek a hormonok szépen helyre állnak és akkor rendbe jön sok minden.

2013. máj. 17. 10:45

Jajj egy kis biztató, ugyebár, én jan.1-től április közepéig mondjuk azt 80%-osan csináltam a minta 160 g CH diétát, amely a következő jótékony dolgokat eredményezte: (előre szólok, én nem vagyok mérleg-párti, szerintem csak arra jó, hogy bántsa a nőket, ezért nem mérem magamat. Hülyeségnek tartom, hogy a kilók számítanak. A ruháink, a közérzetünk és a tükörképünk sokkal többet mond)


1. Hízás olyan szintű megállítása, hogy most, hogy elengedtem magamat 1 hónapja, semmit nem híztam.

2. Fogyás mindenki szerint észrevehető, 5-6 kilóra tippelnek minimum (február közepe óta, mert akkor láttak, szüleim...stb..)

3. Vettem egy csodaszép neonzöld bikinit, és nem mondom, hogy szépségkirálynő vagyok, de nem fakadtam sírva!

4. Vateráról csakazértis L-es shortot rendeltem, és éppen abban vagyok most :)) Bár azért látom a combomon kell dolgozni, de azt sporttal

5. Nagyon tetszett egy félvállas felső, rugalmas pamutanyagból. A beleírt méret: S, gondoltam jónak biztos jó, mert rengeteget nyúlik, de S-es, fehér, szóval úgy fogok kinézni benne, mint egy gombóc. De jelentem, felhúztam, és jól állt :)

6. Új képeket tettem fel facebookra tavaszi-nyári ruhákban


többi talán ennél is fontosabb folyamat:

- nagy vécé: tankönyvi, minden nap, órára pontosan

- amikor elkezdtem nyírfacukorral inni a kávémat, 4-et tettem bele, és még úgy is keserű volt, most 2-től is édes :)

- korábban 1 éttermi pizzát simán bevágtam, most a fele épphogy bemegy!!!!! (mondjuk a pizzaevés nem dicsőség)

- ez most pozitív és negatív is: a zsírom felpuhult, fellazult, és szerintem így könnyebben távozna, ha sportolnék :)


Remélem erőt adtam ezzel, még hosszú út áll előttem, mert egyáltalán nem vagyok még olyan, mint szeretnék lenni, de erőt ad ha visszagondolok honnan indultam.

És csajok! Nem a mérleg a lényeg!

183. devonshire (válaszként erre: 182. - Márta82)
2013. máj. 17. 09:58

Én is bunkónak tartom!! :D

Neki az volt a legnagyobb baja, hogy mi az hogy én nem gondoltam volna, hogy ez lesz belőle.


Pedig ez az igazság, eszembe sem jutott, makk egészséges voltam, 63 kg, kicsattantam a vidámságtól, mindig nagy zabálós és rendszertelenül kajálós voltam. De csak házi koszt, semmi gyorskaja!

Soha, meg sem fordult a fejemben, hogy ez lesz, nem is hallottam olyanról, hogy IR, meg PCO...

182. Márta82 (válaszként erre: 179. - Devonshire)
2013. máj. 17. 09:51

Jó az kissé bunkó lehetett aki azt mondta ezt megérdemli valaki mert nem étkezik mintapéldásan.

Én ebédeltem, meg vacsiztam, normális kajákat, nem gyorsbüfé meg ilyenek, nem szendvics. Főtt kajákat amiket én készítek. Nem mondom hogy a legegészségesebben ettem, de sok átlagnál jobban, mert amit megettem az nem szemét volt. Ami a hülyeség volt részemről az a fehér kenyér. Kenyeres vagyok, sajnos. És észre vettem mindig akkor fogytam mikor ettem ugyan úgy mint máskor de a kenyeret kihagytam, nekem az nem tesz jót.

Most már hogy kialakult ez a betegségem, mondjuk a mozgás sajna kimaradt az utóbbi években, szerintem ezzel csináltam magamnak a bajt nem a kajával, most már jobban oda kell figyelnem.

De nekem azt mondaná valaki hogy ezt érdemlem azért mert mondjuk nem reggeliztem, vagy bármi más akkor konkrétan lehet lefejelném. Na jó bedurvultam, de ez tapintatlan dolog volt, nem tudom ki mondta neked, nem akarom azt sem megbántani, de ha még azt mondja hogy hát sajnos sejteni lehetett hogy ez az életvitel megbosszulja magát, az még egy dolog, de hogy megérdemli valaki hogy ennyit szenvedjen egy saját gyerekért, azért mert tévedett, vagy rosszul csinált valamit az tapló.

181. Márta82 (válaszként erre: 180. - Devonshire)
2013. máj. 17. 09:44
Értem, köszi.
2013. máj. 17. 09:35

GI befolyásoló konyhatechnológia


A nyersanyagokat minél inkább az eredeti állapotukat megőrizve javasolt felhasználni.


- Valamit minél inkább feldolgozunk, aprítunk, darabolunk, turmixolunk azaz a sejtfalakat roncsoljuk, annál könnyebben emészthetővé tesszük.


Krumpli püré helyett főtt burgonya


- Valamit minél jobban szétfőzünk, annál gyorsabban emeli a vércukorértékeket


Tésztákat al’dente javasolt elkészíteni


- Ha valamit úgy teszünk ki hőhatásnak, hogy nincsen mellette zsiradék, sokkal könnyebben emészthetővé válik


Reggelire nem javasolt a pirítós kenyér, kétszersült fogyasztása


Ez nyilván nem azt jelenti, hogy soha nem lehet enni ilyen formában az ételt,. csak ne mindig így együk.

2013. máj. 17. 09:29

Nem ajánlják a pirítóst és a kétszersültet :D


Korábban én csak kávéztam, meg bekaptam ezt azt napközben, és amikor hazaértem fél 5-kor zabáltam, meg vacsira ettem. Szóval elég gáz, volt olyan aki úgy gondolta, ezért meg is érdemlem ezt az egészet...:(

2013. máj. 17. 09:04

Hú, remélem nem fogok hízni, reggeliztem a reggel:) nem szoktam...és mindjárt kell ennem megint egy kicsit, de nem is vagyok éhes, ahoz képest hogy máskor délben eszem először (ami tudom hogy gáz) most előtte 2 kaját kell beiktatni. Meg még uzsi utána, meg ha hazamegyek vacsi....hát egész nap csak eszek :))))

Figyu, múltkor írta valaki hogy ha megpirytom a kenyeret akkor gyors lesz, de én reggel pirítva ettem 1 szelet ilyen vegyes keyeret 60% teljes kiörlés, + persze az elmaradhatatlan fehér rész + magvak. Most nem sütöttem és csak ilyet találtam, de ez túl szép volt ahoz hogy egészséges legyen.

Akkor a lassúból most gyorsat csináltam a pirítással?

Jaj, ez még elég nehéz nekem...de majd belejövök csajok, tutira :)

Nem bánnám ha fogynék vele, mert van miből...

177. devonshire (válaszként erre: 165. - Agika24)
2013. máj. 17. 09:04

Tökéletes diéta nincsen!

Persze nem történik semmi gond, a lényeg, hogy megközelítőleg kell annyi CH-t enni, és a 3 fő étkezésből semmiképpen sem szabad kihagyni.


Én például általában az ebéd és vacsi mennyiségét pont fordítva eszem.

A megadott mennyiségek a tankönyvi mennyiségek, de nekem elmondta a dietetikus, hogy ő sem tud pont 50 g CH-t enni :)

176. Tundeva
2013. máj. 16. 20:20
Most már értem, köszi :)
175. Agika24
2013. máj. 16. 19:32

Próbálom elosztani a ch-kat, szerintem eléggé jól megy, most már be fogom iktatni közbe a lúgosítást is. Mert eléggé savas vagyok, ami azt jelenti, hogy 7,4 nek kéne lenni a nyálba, nekem meg 6.8-9 körül van. Ami elég rossz. A peteérésemet meg ez is befolyásolhatja. Közbe meg iszom a Györgytea tisztító kúrát...

Nos... ha mindezekután nem leszek full egészséges, akkor nagyon nagyon nagyon szomi leszek!

174. Zebra25 (válaszként erre: 169. - Tundeva)
2013. máj. 16. 19:27

nem:)

ha mondjuk 160g ch-t eszel, akkor reggelire menjen 30g ch, tízóraira 20 g ch, ebédre 50g ch, uzsira 20 g ch és vacsira meg mondjuk 40g ch

szépen elosztva

ha valamelyik étkezés kimarad akkor azt nem szabad pótolni a következő étkezésnél

173. Agika24 (válaszként erre: 171. - Zebra25)
2013. máj. 16. 19:27
Igen az szét van osztva szépen!!! :)
172. Agika24 (válaszként erre: 169. - Tundeva)
2013. máj. 16. 19:26
30,20,50,20,40 azt hiszem így vannak az étkezések ch értékei.
171. Zebra25
2013. máj. 16. 19:25
Ja és persze akkor törekedj arra, hogy ha mondjuk 140g ch-t eszel 1 nap, akkor azt úgy is oszd szét.
170. Agika24
2013. máj. 16. 19:25
Na jó legyen 130 és 140 között.
169. Tundeva
2013. máj. 16. 19:25
Én is most kezdtem el számolgatni a szénhidrátot. Tehát ha jól értem, ha napi 4x eszem, akkor étkezésenként 40g CH mehet, de ha mondjuk tízóraira nem akarok annyit enni, csak 20-at, akkor ebédnél ehetek 60-at? Javítsatok ki, ha tévednék :)
168. Zebra25 (válaszként erre: 167. - Agika24)
2013. máj. 16. 19:25

Ha úgy érzed, hogy az neked se nem kevés és se nem sok, akkor elég.

A legeslegfontosabb, hogy soha nem szabad éhesnek lenni, mert akkor az inzulin carakodni kezd.

Ezért mondják, hogy tartani kell a ch-ot.

167. Agika24
2013. máj. 16. 19:21
Igen kell, de így is fogyok! 160at biztos nem eszek meg, 140re saccolnám kb. amit megeszek.
166. Zebra25 (válaszként erre: 165. - Agika24)
2013. máj. 16. 18:55

Arra kell figyelni, hogy ne legyél éhes és persze, hogy ne edd túl magad.

Van aki 160g ch-t fogyaszt, van aki 140-et és így tovább.

Kell fogynod?

165. Agika24 (válaszként erre: 158. - Devonshire)
2013. máj. 16. 18:50

És ha van inzulinrez. és nem eszem meg a kiírt ch mennyiséget? Akkor mi van? Most úgy értem, hogyha mondjuk vacsorára nem 40et eszek hanem mondjuk 29-32 akkor most mi van? Ez írtó nagy probléma? Az a 8 g ch mondjuk egy falat kenyér.. most hasra ütve mondtam valamit persze :) De talán akkora nagy probléma nincs ha nem eszem meg pont 40re...

De most kérdezhettem volna az ebédet is...

Ezt most csak azért kérdezem, mert én nem szoktam számolni, de nagyjából körülbelüli értékeket tudok természetesen, nem lépem túl sose. Inkább kevesebb, mint ahogy az előbb is írtam.

164. zebracsikó (válaszként erre: 163. - Gabica1987)
2013. máj. 16. 17:04

:) szerintem nem az a baja, hogy a sokadik diétába fogsz bele, hanem a nyafogás a súlyod miatt.

Szó nélkül told az életmódváltást, ne is tegyél említést arról, hogy mostantól másképp eszel, vagy jajdejólenneegyfagyi...

163. Gabica1987 (válaszként erre: 162. - Zebra25)
2013. máj. 16. 16:55
hát elég fura módját választotta :D
162. Zebra25 (válaszként erre: 161. - Gabica1987)
2013. máj. 16. 16:31

Hidd el, ha látja, hogymegy és van eredménye és nem adod fel, akkor támogatni fog.

Lehet, hogy így akart ösztönözni.

161. Gabica1987 (válaszként erre: 160. - Zebra25)
2013. máj. 16. 16:17

:)


Köszönöm! :) Aranyosak vagytok!

Nem mondom, hogy nem szoktunk veszekedni, csak fura volt, hogy így jött ki belőle. Megértem maximálisan, mert mindig feladom, és gondolom ő is belefáradt abba, hogy mindig valamit elkezdek, és utána abbahagyom. Csak találtam valamit végre általatok, amiben találok logikát, van aki segítsen megérteni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook