Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » CH csökkentett diéta és mozgás, hogy jöjjön a baba.... fórum

CH csökkentett diéta és mozgás, hogy jöjjön a baba.... (beszélgetős fórum)


160. Zebra25 (válaszként erre: 157. - Gabica1987)
2013. máj. 16. 16:05

Sajnálom, de a férfiak ezt nehezen értik meg sajnos sokszor. Sőt, nem csak a férfiak, sokszor azok a nők is akik nincsenek benne. Sőt, hogy tovább menjek:)))))))))) még azok a nők sem sokszor értik meg akik benne vannak:S

Kitartás, majd mi bátorítunk téged is.

159. devonshire (válaszként erre: 157. - Gabica1987)
2013. máj. 16. 16:01

Nyugodtan megoszthatod velünk.


Igen, ez életmódváltás. Ez nem ígér sem gyors fogyást, sem csodákat.

Egyenletessé teszi az inzulintermelésedet, az emésztésedet. Ezáltal jobb közérzetet ad, megállítja a hízást. És ezután kis sporttal elegyítve megindít egy lassú egyenletes fogyást.

158. devonshire (válaszként erre: 154. - Márta82)
2013. máj. 16. 15:59

Jó amit leírtál. Ha nincs inzulintezisztenciád.

Ha van akkor meg kell enni a megfelelő mennyiségű CH-t ebédre és vacsira is!


A sör nálam is necces, hétvégén szoktunk sörözni.

Egyetlen cukormentes sör van: Borsodi ZERO citrom.

De figyelni kell, mert ez ZERo (no cukor, de 2% alkohol) és van olyan amelyik úgy zero, hogy alkoholmentes, de abba van cukor.

A rendes diétás söröket nem ismerem.


Száraz fehérbort, pezsgőt lehet inni.

2013. máj. 16. 15:50

Sziasztok!


Tegnap tök lelkesen felolvastam egy részt az egyik naplóból a férjemnek. Na erre kaptam én aztán mindent, hogy már ki tudja, hanyadik diétának dőlök be. :( hát csajok, összevesztünk :( igaza is van, de nem érti, hogy ez életmódváltás nem diéta :( :( :( Ő szimplán nem eszik este és kész, de nekem elég sz@rul esett. Volt benne némi igazság, mert eddig tényleg lusta voltam, esztétikailag nem voltam nyerő, na bumm, most viszont az egészségem a tét, és másképp is állok hozzá, és pont most nem állt mellém. Mármint mellém fog, ha látja, hogy van eredménye és csinálom, de mégis fura volt.

Úgyhogy úgy döntöttem, nem mondok neki semmit, csak csinálom, és lesz, ami lesz.

Nem ilyen, csak gondolom, már ő sem hiszi, hogy van elég akaraterőm :( és ami a legjobban bánt, hogy pont ma van a szülinapja, és tegnap kellett összevesznünk :( bocsi, hogy leírtam, csak már nevetek magunkon :D

156. Zebra25 (válaszként erre: 154. - Márta82)
2013. máj. 16. 15:50

van cukormentes borsodi

nézz utána

egyébként szedsz metforint? mert azzal nem ihatunk alkoholt

én most kezdtem a meforalt és előtte való nap, megittam egy pohár sört, nem mostanság fogok inni megint

pedig fincsi volt

155. Tundeva (válaszként erre: 141. - Devonshire)
2013. máj. 16. 14:22

Ezt most találtam fészbukon:


Citromfagyi, hozzávalók : 5 dl natúr joghurt, 2 db citrom leve, 15-20 dkg nyírfacukor. 1. A joghurtot habverővel jól felvered, hozzáadod a cukrot, 2 citrom kifacsart levét, 1 bio citrom lereszelt héját. 2. Jól elkevered, műanyag dobozba teszed, és lefagyasztod a mélyhűtőben. 3. Időnként kavargasd át, amíg teljesen meg nem fagy.

2013. máj. 16. 14:19

Egy kérdés. A sörnek tényleg olyan nagy a cukor tartalma? Néha le szoktunk menni haverokkal ilyen nyári kertekbe és olyankor meg szoktam inni egy poharas sört, akkor az tilos? Hát nem tudom elképzelni hogy savmentes vizet iszok egy szelet citrommal. Akkor inkább le sem megyek :(

Üdítő meg nem csábít szerencsére. Nagy ritkán egy cukor mentes kóla.

2013. máj. 16. 14:15
ez így ok?
152. Márta82 (válaszként erre: 141. - Devonshire)
2013. máj. 16. 14:15

Beleolvastam a naplódba, erőt kaptam úgy érzem.

Reggelire: egy rozsos vagy graham zsömle egy szelet préselt sonkával és egy szelet paradicsom, saláta levél. nem tudom itt például tehetnék rá egy kis szelet mozzarellát, és megpiríthatom a zsömlét?

10órai: egy natúr joghurt egy-két db. keksz, olyan jó reggelt vagy ilyesmi

ebéd: csinálok ma zöldséglevest, sajna tejfelesen szeretem, szóval van glutén mentes lisztem, tehát nem búzaliszt, azzal kavarok ki egy kis tejfölt és azt fogom ráönteni (amúgy répa, káposzta, karfiol, karalábé, petrezselyem, ilyesmi) esetleg egy nagyon pici korpakenyér vagy teljes kiőrlésű

uzsonna: egy alma vagy narancs

Vacsi: 1 nagyobb vagy 2 kisebb szelet karaj kisütve olívaolajon, salival.

Utóvacsi: elkerülöm

Mozgás: szaladok a tréneren, 30 perc a cél, de 15 a minimum.

2013. máj. 16. 10:42

Nekem az is nehéz hogy annyiszor egyek ahányszor kell. Ma is most ettem először szerintem még egyszer mikor haza megyek és kalap.

Rá kell szoktassam magam a rendszerre. Napi 5 kaja.

Kis adagok és mikor mit kell enni.

Napi 30 perc mozgás magas pulzusszámmal.

Elméletből átmentem de gyakorlatból megbuktam :(

Attól hogy tudom hogy kéne nem fog megváltozni semmi csak ha teszem is azt amit tudok.

Ezért jön az önmarcangolás....

Ismerős ez még valakinek? Vagy csak én vagyok ilyen? Össze akarom szedni magam csajok.

150. Zebra25 (válaszként erre: 149. - Gabica1987)
2013. máj. 15. 21:30

így van:)

viszont nem tudom, hogy tapasztaltad e, de ezáltal nem is eszel belőle meg annyit

nem haragszom, ne viccelj

149. Gabica1987 (válaszként erre: 148. - Zebra25)
2013. máj. 15. 20:46

Tehát itt lényegében nem is az számít, hogy kevesebb vagy több a szénhidrát, hanem az, hogy lassan szívódjon fel?

És ne haragudjatok a hülye kérdésekért, csak nem értettem a logikat, de kezd tisztulni a kép :)

148. Zebra25 (válaszként erre: 147. - Gabica1987)
2013. máj. 15. 20:23
Mert lassabban szívódik fel, nem nyomja fel az inzulinodat és nem leszel hamar éhes.
2013. máj. 15. 20:22
Egy kérdés! Nézegettem ma a roszkenyereket, és legalább akkora CH tartalma van, mint a fehér kenyérnek, 1-2 grammal kevesebb. Illetve rozslisztet is néztem, 100 g-ban van 70 g CH. A teljes kiörlésűnél ugyanez. Akkor miért jobb, mint a fehér liszt?
146. Zebra25 (válaszként erre: 145. - Agika24)
2013. máj. 15. 17:55
A vízvisszatartás egy létező dolog, lehet amiatt stagnálsz:) Az aviva nagyon jó, csináld csak nyugodtan. Én tornázom, súlyzós edzéseket csinálok, zumbázok, görkorizok, futni is járok(bár még csak 3 km-t futok le, szóval nem tesz ki egy teljes edzést).
145. Agika24
2013. máj. 15. 17:44

Mit szoktatok sportolni?

Én eddig szobabicikliztem, ha lenne uszodánk, úsznék is... de egy hete voltam AVIVA-tornán, így most már ezt is becsemésztem a hetekbe. Sok jót hallottam már erről a tornáról, igazából csak jót, így én is a legjobbakat remélem! :-)

Egyébként tiszta büszke vagyok magamra, hogy ma készítettem túrós batyut, és kibírtam hogy NEM ettem belőle egy falatot sem! :-D Igaz más cukrot tettem bele, de attól még fehérlisztből készült.

A súlyommal nem értem, hogy mi van, már egy hete áll.. nem mozdul sehova.. az is igaz, hogy ha 28 napos lenne a ciklusom akkor a héten meg kéne jönni vagy a jövőhét elején... talán emiatt lenne? Nem tudom.. de az is igaz hogy észrevettem az ovuláció jeleiiit elég bőségesen... szóval valami csak csak készülődik... fene tudja.. de jó lenne a kg csökkenés is mostmár! :-)

144. Zebra25 (válaszként erre: 143. - Gabica1987)
2013. máj. 15. 17:21
ch a legfontosabb, de érdemes oda figyelni a bevitt kalóriára, főleg ha fogynod is kell
143. Gabica1987 (válaszként erre: 142. - Devonshire)
2013. máj. 15. 15:50

Köszönöm szépen! :) Elolvastam a teljes naplódat így hirtelen :)

Hát nagyon drukkolok Neked, Nektek, mert megérdemlitek! :)

Nagyon jó dolgokat írtál, rengeteg hasznos dolgot, szerintem alkalmazni fogom, amiket leírtál. Egy kérdésem van, hogyan tudod, tudjátok mérni a szénhidrát tartalmat? és mit kell inkább nézni? a kalóriát vagy a szénhidrátot? Tudom, hogy borzasztóan buta kérdés, de tényleg nem tudom. De gyorsan tanulok :)

142. devonshire (válaszként erre: 138. - Gabica1987)
2013. máj. 15. 14:19

Sajnos ez nagy valószínűséggel inzulinrezisztencia!

Ha nagy a túlsúlyod akkor 160g CH diétát fognak előírni. És ebben nem az a legnehezebb, hogy kevesebb CH-t kell enned, hanem az, hogy a 160g CH-t meg kell enni megfelelő arányban!!

Szóval PCOS-oknak, inzulinrezisztenseknek a CH elkerülése nem jó, csak a megfelelő mennyiésget kell bevinni!


A naplómban a 4. vagy 5. fejezettől részletesen le van írva ez a diéta!

2013. máj. 15. 14:17
Valószínűleg ezt fogom kipróbálni, majd kísrletezem az ízekkel.
140. Tundeva (válaszként erre: 136. - Devonshire)
2013. máj. 15. 14:12

Én mostanában kezdtem afgyirecepteket gyűjtögetni!


Eperfagyit csináltam, nagyon finom lett :)


kb. 30 dkg epret, 1 kis pohár natúr joghurtot, kb. 1 dl kókusztejjel és 6 teáskanál nyírfacukorral összeturmixoltam jó habosra. Betöltöttem a régi Cart...-os fagyisdobozba és pont tele lett ;) (És kb 400 ft-ból megvan az egész.)


A cukor miatt kóstolgatni kell, függ az eper édességétől, mennyi kell bele.


Beraktam a fagyasztóba, és félóránként kevertem rajta egyet.

139. Zebra25 (válaszként erre: 136. - Devonshire)
2013. máj. 15. 13:53
házi fagyit nem próbáltad?
2013. máj. 15. 13:53

Sziasztok, csatlakoznék hozzátok! :)

Röviden rólam! Nagyon picike vagyok és nagyon túlsúlyos. Régen röplabdáztam, atlétikáztam, hobbiszinten, suliban, abbamaradt, jöttek a kilók, 30 jött fel, abból 5-öt már leadtam. Hű, mekkora teljesítmény! :D

Mi is szeretnénk babát, bár mi még csak januárban kezdtük. No a problémámról bővebben.

2009-ben volt egy vesegörcsöm, azóta menses problémáim vannak, először urulógushoz mentem, azt hittem, az a gond. Aztán azóta a 6. nődokinál vagyok. Van, hogy hónapokig megvan, utána hetekre kihagy. A 4 év alatt sokminden történt, kaptam gyógyszert, ami pár hónapra rendbetett, viszont most megint gond lett. Elegem lett, felkerestem egy endokrinológust, vérvételre küldött, hormont néznek, múlt héten lett meg az eredmény, sajnos a dokihoz még nem jutottam el.

3 adatom tér el, nekem sajnos ezek nem mondanak semmit, még nagyon új vagyok ezekben :(


Tehát:


25OH D3-vitamin alacsony, 8,8, 23-60ig a jó érték.

FSH alacsony, 1,51, 2-22 között van a jó érték.

Se Inzulin magas: 27,48, 2,6-24,9 között van a jó.


A többivel nincs gond, de ezek kicsúsztak a határértékből. Valakinek mond ez valamit?


A másik, hogy én még nagyon új vagyok ebben az egészséges táplálkozás témában, de nagyon tetszik, hogy új recepteket próbálhatok ki és nem is vagyok olyan lusta és tunya, mint amikor mindent összeettem.

A legnagyobb problémám, hogy nem bírom a mű dolgokat és imádom a kenyeret. Ha még nem is fehér kenyér, hanem rozs, akkor is egy héten egyszer kétszer muszáj, hogy egyek, mert imádom :( Tudom, hogy nem jó. Előtte naponta ettem kenyeret, sőt kedvencem a zsíroskenyér, igazi diétás kaja. Abonettet annyira nem szeretem. Inkább nem eszek kenyeret, vagy inkább gyümölcs vagy saláta.

Az elmúlt két hónapban próbáltam betartani a 90 napos diétát, de nyilván az sem megy életem végéig, ezért inkább olyat szeretnék, ami tartható.

Kevesebb tésztát, kenyeret, cukrot és édességet eszek, köretnek általában párolt zöldség vagy salátát választok, ha mégis tészta, akkor durum, krumpliból is csak nagyon kevés. Nem használok olajat a sütéshez, csak vajban párolok, panírt liszt nélkül készítem. Kevesebb üdítő, több ásványvíz és elkezdtem mozogni.

Ezek számomra tarthatóak, mert lemondani sajnos nem tudok dolgokról, maximum helyettesíteni vagy 90%-al csökkenteni.

A legnagyobb gondom, hogy még nem igazán tudom, hogy mit lehet enni és mit nem. Pl a rizsről olvasok ellentétes dolgokat. Mi a jó, a szénhidrát vagy a fehérje? Pl van aki rizst eszik csirkemellel, az mindkettő nem? Mi a különbség a cukrok között?

Tényleg bocsánat a buta kérdésekért, de kb. 1 hónapja foglalkozom a témával, és most kezdek egyre többet olvasni róla és inkább tapasztalatokra vagyok kíváncsi, kinek mi jött be. :)

szeretnénk mi is babát mielőtt, férjemnek holnap lesz a szülinapja, nekem is a hónapban lesz és az 1. házassági évfordulónk is, és azt szerettem volna, ha már most meglephetem egy ultrahanggal :( De sajnos nem sikerült :( Talán karácsonyra vagy jövőre :)

A legjobban attól félek, hogy nem lehetek anyuka, de ahogy olvastam a többieket, van remény :)

Bocsi, hogy ilyen hosszan írtam, de végre találtam egy olyan fórumot, ahol teljes mértékben hasonló emberek írnak :)

137. Márta82 (válaszként erre: 136. - Devonshire)
2013. máj. 15. 13:39
Ja tudom, abból nincs olyan kínálat :(
136. devonshire (válaszként erre: 135. - Márta82)
2013. máj. 15. 13:38

Ha a fagyi imádatom olyan csekély mértékű lenne, hogy beérem az unalmas diabetikus csoki, diabetikus eper, diabetikus vanília ízekkel, akkor nem lenne ekkora probléma...de odáig vagyok a tokaji marcipán, alma-banán - tuttifrutti- fahéjas piskóta- fehér milka- raffaelló és bármilyen egyéb különleges ízért, sajna diabetikus ilyenekből nem készül :(

de mindegy ez nem kifogás :)

135. Márta82 (válaszként erre: 134. - Devonshire)
2013. máj. 15. 13:10

:)))

Nem kell lemondanunk a fagyiról, elég ha diabetikusat veszünk.

2013. máj. 15. 13:07

Egyszerűen nem értem, hogy a legnagyobb vágyam, hogy babám legyen, akkor miért nem vagyok képes megtenni amit kell? Szörnyen érzem magamat ez miatt, de összeszedem magamat, csak az a ku***a fagyi..

A sportot is hanyagoltam, de most legalább mozgok, hogy több helyre megyünk.

133. Márta82 (válaszként erre: 132. - Devonshire)
2013. máj. 15. 12:21

Szia.

Hát igen, ne is mond, nekem sem úgy megy mint kellene. Érdeke s adokim nem mondta hogy így egyek meg ezt nem lehet meg azt nem lehet. Meg is lepődtem. Azt mondta ad valamit amitől fogyni fogok.

De pedig mint tudjuk a ch csökkentett diéta jótékonyan hat a pco-ra de nekem nem mondta hogy próbáljak meg így enni. Persze ez nem azt jelenti hogy nem próbálom meg. Ja és a mozgás...azzal is le vagyok maradva :(

2013. máj. 15. 12:08

Asszem csatlakozom, mert írtó bűntudatom van.

PCO-s vagyok és olyan jól ment a diéta.

Mióta viszont megjött a nyár, és van egy csomó szabadtéri program, meg szabadságon voltunk, tömtem magamba a fagyit, lángost, főleg a fagyit. nem bírom ki fagyi nélkül.

És most borzasztó bűntudatom van. Múlt hónapban tuti volt peteérésem, ebbe a hónapba pedig úgy néz ki nincsen, és ezért csak a saját fejemet verhetem a falba....

131. vikucka (válaszként erre: 128. - Agika24)
2013. máj. 14. 11:59

szerintem ha bemesz egy kis drogeriaba, vagy teaboltba, ahol arulnak ilyen fuveket, ott megkerdezheted az eladot, lehet meg tudja mondani.


En nem nagyon merek kiserletezni a teakkal, max. levendula teat iszom, ha ideges vagyok, meg kamillateat meghulesre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook