Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » CH csökkentett diéta és mozgás, hogy jöjjön a baba.... fórum

CH csökkentett diéta és mozgás, hogy jöjjön a baba.... (beszélgetős fórum)


40. Zebra25 (válaszként erre: 38. - Márta82)
2013. ápr. 30. 20:28

a kukoricának valóban sok a ch tartalma

és ha egy kis kukoricás rizst csinálnál? csak, hogy zöldséges is legyen, de jól is lakj

2013. ápr. 30. 20:18
A mexikóit úgy szoktam hogy egy csészébe mérem ki, ami 2,5 dl. Annak még a ch-ja is megfelelő, hiszen vegyesen vannak benne a zöldségek. Nincs mindegyikből külön külön (mondjuk) 5 dkg se.
2013. ápr. 30. 20:05

Hát nem kellene ezért kirekesztett legyél, a cél közös nem? Nekem első lenne, de én nem csinálnék ebből külömbséget.

Mexikói mennyire mehet, gondolom nem igazán, bár zöldség, de a répa, tengeri, borsó, mind sok ch- t tartalmaz nem? Egyedül a zöldpaszúj ami okés, sokkal kevesebb ch van benne mint a sárgapaszújban.

37. Zebra25 (válaszként erre: 36. - Deary)
2013. ápr. 30. 19:42

szia! Aranyos vagy, kicsit kirekesztettnek érzem magam mindenhonnan, mivel már van egy kisfiam. Nehéz becsatlakozni így egy babavárós fórumra.

Olvastam, hogy gyanítod, hogy kiújult az endód. Miből gondolod?

36. Deary (válaszként erre: 31. - Zebra25)
2013. ápr. 30. 18:48
Szia! Nagyon jó olvasni soraidat! :) Reményt adsz ezzel nekem, és szerintem sokunknak! :) Köszi, hogy itt vagy! És persze megy a drukk, mint mindenki másnak! ;)
35. Zebra25 (válaszként erre: 23. - Tundeva)
2013. ápr. 30. 18:00
vagy elmész egy endokrinológushoz magánba, vagy bejelentkezel mihamarabb az endokrinológiára, mert pl. nálunk fél év a várólista:S
34. Zebra25 (válaszként erre: 30. - Agika24)
2013. ápr. 30. 17:58
Tökéletes:)
33. Sibetti (válaszként erre: 30. - Agika24)
2013. ápr. 30. 17:52

Mielőtt leültem a net elé, épp azon gondolkodtam kéne egy jó kis mintaétrend! :D

Szóval, köszi mindannyiunk nevében!

Egyébként hasonló diétával fogytam le anno én is 10 kg-t. Tavaly ősszel mikor babás lettem, feljött 4 kg, és az azóta is tartja magát. :(

32. Zebra25 (válaszként erre: 28. - Kata35)
2013. ápr. 30. 17:42

szerintem az 5x keveset étkezés neked is hasznodra válhat

ki kell tapasztalni, hogy neked mennyi szénhidrátra van szükséged

Én 160g-ot fogyasztok és fogyok

akkor neked kell 180g

2013. ápr. 30. 17:40

sziasztok Lányok! Én is csatlakoznék. Nekem van egy 16 hónapos fiam aki 3,5 év próbálkozás után fogant meg. Problémáim voltak: IR, PCOS és ENDOMETRIÓZIS. Aki ezekkel küzd, üzenem, hogy van remény.

Most tesót szeretnénk már 16 hónapja, sajnos a gondjaimhoz még jött egy autoimmun pajzsmirigybetegség is, szóval jó kis küzdelem előtt állok ismét:)

Terhesség alatt nem híztam sokat szerencsére, szóval szülés után pár nappal már annyi voltam mint teherbeesés előtt, viszont ettől az autoimmun pm betegségtől felugrott rám úgy 15 kg. Most 4 hónapja csinálom újra az IR diétát és fogytam 16 kg-ot. Rengeteget mozgok és diétázom természetesen.

Mindenkinek nagyon nagyon drukkolok.

2013. ápr. 30. 17:08

Én így diétázok:

Fehérlisztet és a kristálycukrot elhagytam. Helyette gyümölcscukrot használok illetve, rozskenyeret eszek. Olyan kenyeret, amibe legalább 60% csak rozsliszt.

Naponta 5x eszek, és az étkezési időpontokat is próbálom betartani. Így pl a reggel fél 8- 8ig, tízórai 10, ebéd dél és 1 óra, uzsonna 3 és 4 között, vacsora 6 és 7között van.

Sok zöldséget eszek, naponta 2x-3x, de gyümölcs csak mértékkel, banánt és szőlőt illetve az aszalt gyümölcsöket nem. Tejet iszok de azt is vacsoránál esetleg.

Reggelire 5-6 dkg kenyeret eszek, ehhez mindenféle feltétet szoktam( sonka, párizsi, szalámi, sajt, májkrém, vaj.. stb és persze zöldség)!

Tízóraira általában Korpovit, kolevit keksz, abonett vagy puffasztott búzaszeletet eszek, 2-3 darabot. Puffasztott búzaszeletben az ízeseítettet veszem ,így még a chips utáni vágyam is kielégíti!

Ebédre igazából szinte mindent eszek, tegnap pl gombapaprikást ettem tésztával, de az is durum volt. Nem számolok ch-t, egyedül a rizst, krumplit és tésztát számítom. Rizsnél és tésztánál nyersen 6 dkg, a krumplinál szintén nyersen 20 dkg maximum. Ez pl spagettibe olyan 18-20 szál, kiszámoltam! :-D Ezekhez általában pluszba jó nagy adag salátát vagy zöldséget eszek mert ezeket korlátlan mennyiségben lehet enni. Húslevesbe is 1 kanál főtt tésztát szoktam tenni.

Uzsonnára gyümölcsöt eszek. Ha nagyobb, mint pl az alma körte barack narancs akkor 1 db, ha apróbbak, mint a sárgabarack mandarin szilva kivi akkor 2-3 darab ha még apróbbak, mint pl a meggy szeder málna eper cseresznye akkor pedig 20-30 dkg eszek. A vacsora kb hasonló mennyiség mint a reggeli, vagy esetleg ugyanaz, mint az ebéd de akkor fele mennyiség. Szoktam enni rakottakat is, akár rakott krumplit csak kevés mennyiségben, vagy töltött káposztát is csak rizs helyett árpagyöngy van benne vagy gersli más néven, egyáltalán nem lehet észre venni hogy nem rizs. A rántott húst úgy csinálom, hogy teljeskiőrlésű rozslisztbe van forgatva, de zsemlemorzsa ugyanúgy a panír, de akkor ehhez már csak valami salátát eszek. Vagy a palacsintát is úgy csinálom, hogy 1/3 és 2/3 arány a sima és a teljeskiőrlésű lisztnek. Szóval igazából mindent eszek. Én ez alapján diétázok és eddig elég sikeresen mert 2,6 kg fogytam 2 hét alatt. Jah meg kb 3-4 x szobabiciklizek olyan 25-30 percet és napi 2 litert iszok.

2013. ápr. 30. 15:31

Na sziasztok leányzók. Látom szép szerrel gyűlünk, ennek örülök.

Én sem mutatkoztam be azoknak akik nem ismernek, mi is kb. 8 hónapja próbálkozunk, bár előtte is volt egy-egy olyan hónap mikor nem védekeztünk, ha jön-jön elven, de "hivatalosan" augusztus óta.

Prolaktinom magas, pajzsmirigyem alul működik és sok cisztát láttak a petefészkemben, szóval PCO.

IR vizsgálatot nem csináltam, de kb. tuti hogy baj van vele, erre mind jótékonyan hatna ha ch csökkentetten ennék meg mozognék, ezért szeretném ezt a dolgot, na meg magamért. Sajnos súlyfeleslegem van, gondolom a pajzsmirigy miatt is, mert eddig sikertelenül próbáltam ledobni a kilókat, most legalább ami kevés lement nem jött vissza, lehet elkezdtek segíteni a gyógyszerek.

Nagyon az elején vagyok én még az útnak, tehát nekem konkrét receptek is nagyon jól jönnének. Meg olyan hozzávalók amivel kiválthatóak azok amelyek nem tanácsosak.

Remélem mindenkinek sikerül elérni a célját, én azt mondom nagyon sokat segíthetünk magunkon ezzel és ne felejtkezzünk el a mozgásról, napi 30 perc minimum.

Sok sikert mindőnknek :)

28. Kata35
2013. ápr. 30. 14:06

sziasztok, az ismerősöknek is (Tündeva, Deary, Márta) és az újaknak is.

Mi "csak" 8 hónapja próbálkozunk, uh szerint minden ok, a mensi pontos, hormonsor még csak a köv hónapban. Engem azzal "bíztatnak" az eü dolgozók hogy ebben a korban nehezebben jön :( hát remélem azért csak-csak bekopog a babó.

A diétás fórumba ötletet adni és kapni jöttem.

Én vékonyka vagyok, mégis az IR határán, szóval ha van valakinek ötlete hogy lehet diétázni úgy hogy ne fogyjak azt szívesen veszem.

A no cukor, no liszten már túl vagyok :)

ritkán elcsábulok de nagyon szigorú is tudok lenni magamhoz. nekem eddig a paleo jött be.

szép napot!!!

2013. ápr. 30. 11:25
Köszönöm a tippeket, akkor szerintem hamarosan intézem ezt is :)
26. Nadáné (válaszként erre: 23. - Tundeva)
2013. ápr. 30. 11:15
Nekem az endokrinológusom adott beutalót terheléses cukor vv-re.
25. Sibetti (válaszként erre: 23. - Tundeva)
2013. ápr. 30. 11:13

Szia!


Nekem a nőgyógyászom adott beutalót IR-re.

24. Tundeva (válaszként erre: 22. - Deary)
2013. ápr. 30. 11:11

Én nyírfacukrot használok, eddig ennek van a legtermészetesebb íze, csak hozzá kell szokni, eleinte puffaszthat. Fokoztosan kell emelni az adagot, napi 1-2 kávéskanálról indulva.

Na meg q..va drága, így ez is visszatart attól, hogy sokféle édességet egyek :D :D :D

23. Tundeva (válaszként erre: 21. - Agika24)
2013. ápr. 30. 11:08

Én is durumot, meg tönkölyt ettem eddig is, mindkettő nagyon jó.

Nekem a tönkölylisztes dolgok bejöttek eddig, azt olvastam, hogy ennek a lisztnek legkedvezőbb az ember számára az aminosav összetétele.


Ezekkel a gm-lisztekkel az a bajom, hogy nincs rosttartalmuk, meg sima rizs és krumpli, na meg jó sok kukorica a nagy részük. Ezek meg jó magas glikémiás indexűek, az nem nagyon hinném, hogy olyan jó bárkinek is...

Főleg nem a nőgyógyászati problémákkal küzdőknek,akiknek nagy része IR-es.


Én is nagyon gondolkodom, hogy meg kellene nézetni az IR-t, de azt kinél tudom kérni? Háziorvos nem elég, endokrinológushoz kellene beutaló?

22. Deary (válaszként erre: 19. - Tundeva)
2013. ápr. 30. 10:56
Szia! :) Hát remélem, hogy kitalálunk valamit, mert igazából nálam kiüti a biztosítékot a no liszt. Még a no cukorral ellennék, bár kb ihatatlan a kávé számomra édesítőszerrel... :/ Meg én megvárom mit mond a doki, legvégső esetben elkezdem természetesen, addig is olvasgatlak titeket, és okosítom magam erről a diétáról! ;)
21. Agika24 (válaszként erre: 16. - Tundeva)
2013. ápr. 30. 10:46
Mindenképp jobb persze, én ha tésztát eszek akkor durumot. Én sem számolok Ch-t, a dokim adott egy profi leírást és aszerint eszek, igazából minimálisat számolok csak. Nem is lenne hozzá türelmem, kegyetlen... :-)
20. Nadáné (válaszként erre: 16. - Tundeva)
2013. ápr. 30. 10:45

A fehér rizs helyett kiváló a basmati rizs és a barna rizs.

Én basmatit szoktam, imádjuk a férjemmel. :)

19. Tundeva (válaszként erre: 17. - Deary)
2013. ápr. 30. 10:42
Szia drága! :) Együtt majd csak kiötlünk valami ehetőt és kivitelezhetőt, aztán jönnek azok a babák! ;)
2013. ápr. 30. 10:40
Viszont ma reggel adtam a gm "diétának" - lángost sütöttem a gm-lisztből :D ennek így nem sok értelme van, de már ki voltam éhezve valami kenyérfélére, ez meg gyorsan ment. Nem is lett olyan jó, mint az igazi lángos :S
17. Deary (válaszként erre: 1. - Márta82)
2013. ápr. 30. 10:39

Jelen! :)

Sziasztok!

Szintén, aki nem ismerne. 23 éves vagyok, 2 sikertelen évvel a hátam mögött, 1 laparoszkópiás műtéten túl (endometriózis). Dokinál még nem jártam, fél év telt el a műtétem óta, de majdnem biztos vagyok benne, hogy vissza jött az endo! Én még csak barátkozok a ch diéta gondolatával, de folyamatos olvasó leszek! :) Mindenkinek mielőbbi boldog babavárást kívánok! :)

16. Tundeva (válaszként erre: 14. - Agika24)
2013. ápr. 30. 10:39

Én paradicsomlevest olaszosan (sósan, bazsalikommal, fokhagymával), tészta helyett kölest főztem bele. A második fogás zöldbabcurry barnarizzsel. (Hagymát futtatok olajon, felöntöm pici vízzel, ráreszelek 1 egész almát, megszórom sóval, curryvel, picit átforralom, majd rárakom a mirelit zöldbabot, és puhára párolom. A vége felé pici barnarizsliszttel sűrítem. Akinek hiányzik a hús, rakjon a hagymára csirkemell csíkokat, és pirítsa le, mielőtt belemegy az alma. Az almától lesz pikáns édeskés-savanykás szaft rajta, én imádom ;))


Én nem vagyok jártas a CH számolgatásban, de talán a köles meg a barnarizs jobb választás,mint a sima fehér tészta, meg fehér rizs, nem? (A fehér rizst nem is szeretem.)

2013. ápr. 30. 10:27

Sziasztok!


Én is jönnék! Nekem IR nincs, viszont a petefészkemben találtak pici cisztákat. Most egyelőre még vár a dokim, nem szeretett volna még gyógyszert adni. Ennek az az oka, hogy decemberben volt egy abortuszom a 13.héten! :( Így várunk hátha csak amiatt alakultak ki a ciszták és elmúlnak. Én júniusig szeretnék várni, aztán ha addig nem jön a baba, irány vissza a dokihoz. Igyekszem mozogni február közepe óta heti 3-4 alkalommal és figyelek a kajára. Remélem, hamarosan mindannyian kismamák leszünk.

2013. ápr. 30. 10:22
Ki mit eszik ma ebédre?
2013. ápr. 30. 10:12
Ja és persze törekszem én is csak a legszükségesebb CH-bevitelre, ezt lefelejtettem :D
2013. ápr. 30. 10:09

Sziasztok, engem 1 hete műtötek endometriòzissal (aki nem ismerne ;) ), célunk a mielőbbi gyermekáldás.

Már jòpàr hònapja alakìtgatom az étrendemet, most a műtét utàn elkezdtem a gluténmentes diétàt is, de màr most nem érzem jòl magam tőle :(


Azt hiszem, àttérek a minimàlis, de csak bio, teljeskiőrlésű kenyérfélék fogyasztàsàra.

Szerintem az alapanyagok minősége nagyon fontos.

Olvastam valahol egy nagyon jò elméletet: abbòl lehet életenergiád, amiben benne rejtőzik az ùj élet lehetősége. A magvak, gabonàk, termések, zöldség, gyümölcs. Ezeket kell enni.

Ami halott, vagy mű, az nem enrgetizál: hùs, műkajàk, stb.

2013. ápr. 30. 10:05

Én pont ma 2 hete kezdtem el egy Ch csökkentett diétát. 2,6 kg már fogytam is. Ám ez lehet sok, pedig eszek tésztát is. Viszont én is pco-s és ir-es vagyok.

Márta82 Te hogy étkezel. Mi a stratégiád?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook