Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Koleszterinszint csökkentésére melyik diéta javasolt? fórum

Koleszterinszint csökkentésére melyik diéta javasolt? (tudásbázis kérdés)


1 2
60. Icus
2008. márc. 24. 08:41

Én úgy gondolom, saját tapasztalatból, hogy ez mindenkinél változó. Kolléganőm, mint a görvs olyan olyab sovány mégis magas a koleszterine.

Az én esetemben, arra tudok gondolni, sok májat ettem . Hétvégén csináltam piritott májat, 3 napig sikeredett ennem:) Utána kaptam füstölt kenőmájast, amit reggelire ettem. És ezen a héten menetem el koleszterin mérésre.

Most figyelek, hogy belsőségeket ne egyek. 29.-én lesz a városunkban egy szűrő vizsgálat, ha "bejutok" méretek egy koleszterint. Kiváncsi vagyok az eredményre.

59. Icus (válaszként erre: 58. - Esztella100)
2008. márc. 24. 08:37
Ezt cáfolom. Mivel fogynom kell megnézem, hogy mit eszek. Mégis felment a koleszterinem 5,2-ről 6,8-ra.
2008. márc. 24. 08:31
A zsíros dolgokat kell kerülni!
57. Icus (válaszként erre: 56. - 3a0842d373)
2008. márc. 24. 05:58

Konkrétan mire vagy kire gondolsz?

Természetgyógyász? Homeopata?... Sok a sarlatán és a kokler:( Nem ismerek olyat a környezetemben, akihez szivesen elmennék. A hókusz-pókuszokban, csoda lekvárokban, mindenre megoldást adó zselékben pedig nem hiszek.

A férjem vett nekem flavonmax-lekvárt. Semmilyen hatását nem vettem magamon észre, pedig "kiterjedt" irodalma van. Én egyszerűen nem hiszek benne. És semmi olyanban amit drágapénzért árulnak különbőző forgalmazók:(

56. 3a0842d373 (válaszként erre: 55. - Icus)
2008. márc. 23. 21:06

Szia Icus,

hát, ahogy az irodalmadat olvasom, nem ártana, ha valaki egyben látna téged. Esetleg kerestél már valakit, aki az alternatív gyógyászatban jól képzett? Kellene hogy egyben lásson téged és az eddig elvégzett vizsgálatokról szóló papírjaidat is.

55. Icus (válaszként erre: 13. - 3a0842d373)
2008. márc. 23. 06:22

Péntek dél óta iszom a mira vizet. A hatás nem agresszív, sőt!! Csak az első nap kellett elmenem 3szor, azóta szépen vissza álltam a napi egyre. Pedig megy mellete a zapkorpa és a lenmag is.


Lehet, hogy annak idején nem is ilyen vizet ittam, hanem valamelyik keserűsósat?!:) Lehet, hogy igmándit, már nem emlékszem, nekem a mira ugrott be!:))


Még egy fontos kérdés? Nagyon magas a víz NA!! tartalma. A vérnyomást nem befolyásolja? Azonkívűl a só (NA) szegény táplákozást javasolják állandóan, ez a só mitől egészséges?

54. Icus (válaszként erre: 51. - Pirosalma)
2008. márc. 21. 08:56

Három hónapja 3-4 hét szünetekkel iszom a MagneB6 ivóoldatot és 100mg E vitamint szedek. A szünetekben pedig a Pharmaton vital vitamin kapszulát.


A fogyás hatását nem érzem. Egy negatív hatást érzek, de azt nagyon: Az életemben nem fáztam ennyire, mint amióta lement ez a súly:(


Természetesen szeretnék még fogyni. Szép lasan haladok lefelé.


Nem csinálok semmilyen diétát, probálok ésszerűen egészségesen és "normális" adagokat enni:)

53. Icus (válaszként erre: 52. - Pirosalma)
2008. márc. 21. 08:52

Szia!

Tavaly húsvét előtt rosszul lettem, és el kellett mennem az ügyeletre. Fájt a torkom és iszonyatosan fulladtam. Ott derült ki, hogy a vérnyomásom 180/110 volt. a pulzus134.

Állítólag valami vírus, amire elég rosszul reagál a szervezetem. Sajnos 1 hét elteltével sem rendeződött a dolog. Tallitont (6,25-ös) kaptam2*1-et, de most megemelték 2*2-re. A vérnyomás nem csökkent. Szédelegtem, hányingerem volt. Aztán májusban zsibbadni kezdtek a balkezem ujjai, erős tarkó-hátsófejrész zsibbadás, szédelgés, hányinger.

Korház 220/120-140-as vérnyomás, a fejem már teljesen el volt kékülve, torzulva. (Ezt másnap a szobatársak mondták.) A szám körül azóta is barnás folt van

Gyógyszerek tömkelege, nyugtatók… Mellékhatások ezerrel a felmerült problémám mellé még társult jó pár. Szép lassan kezdtem elhagyni a gyógyszereket… 1 orvos volt, csak aki kiakadt miért írtak fel nekem ilyen gyógyszereket, miért erőltetik a nyugtatót. Szerinte tipikus menopauza tüneteim vannak. Az tény és való, amikor bekerültem a korházba, aznap jött meg a mensim, utána is a legnagyobb „rosszul-léteim” mind a mensim megjövetele előtt jött elő

52. Pirosalma (válaszként erre: 50. - Icus)
2008. márc. 20. 19:56
Tulajdonképpen mivel, milyen tünetekkel kezdődött az egész?
51. Pirosalma (válaszként erre: 49. - Icus)
2008. márc. 20. 19:47

A vitaminhiányra.


A fogyás biztosan segíteni fog. Akkor most tartasz valamilyen spéci diétát?

50. Icus
2008. márc. 20. 19:18

Zsibbadás, hányinger, szédülés, izomfájdalmak, izom görcsök, hajhullás, vizelettartási problémák, mellkasfájdalom, szorongás... Minden szinten, szinte minden...:((

Az orvos rám se figyel amikor mondom neki, hogy nem vagyok jól... Néznek rám és széttárják a kezüket túl összetett dolgaim vannak


A gyógyszerek amiket szedtem próduklták az előző mellékhatásokat, szép lassan abba hagytam, Most kevesebb és kevésbé intenzivek a panaszaim De szinte napi szinten van a fejtető vagy tarkó zsibbadás, szorongás, most pár napja a légcsőszorítás és "érzem a lábamban az ereket"..

Tritace, Frontin,Norvasc, Quamatel, Sortis


Egyedül a fél concord maradt meg a többbit elhagytam szép lassan:(


Minden doki a frontint erőlteti 3*0,5. Nem értik meg, hogy szarul vagyok akkor is csak mág ráadásnak kába és lelassult is:(

49. Icus (válaszként erre: 48. - Pirosalma)
2008. márc. 20. 19:10

Melyikre gondoltál?

Kövér vagyok jelenleg ~105kiló. tavaly májusban 130kg voltam.

Voltam belgyógyásznál, kardiológusnál, urológusnál, nőgyógyásznál, ideggyógyásznál, most van beutalóm pszihiátriára és atüfőgondozóba!:( Ide még nem kértem idő pontot.

48. Pirosalma (válaszként erre: 47. - Icus)
2008. márc. 20. 18:53

Szia!


A második kérdésre nem válaszoltál.


Másik orvos...

47. Icus (válaszként erre: 46. - Pirosalma)
2008. márc. 20. 18:25
Hogyne!! 1 éve lesz májusban, hogy csak oda járok!:((
46. Pirosalma (válaszként erre: 40. - Icus)
2008. márc. 20. 16:21

Ez így nem igaz (egészségesekre nem), valami más lesz az ok, amit ki kellene vizsgálni.


Vitamin- vagy vagy esszenciáliszsírsav-hiány (omega-6, -3) kizárható? Voltál orvosnál?

45. Pirosalma (válaszként erre: 38. - Icus)
2008. márc. 20. 16:19

Ezt ki mondta, és mi alapján?


"kevés folyadékl mellett nagyon fáj ha pisilek:(" - egy urológiai kivizsgálás mindenképp kellene. Nem a vízzel magával van probléma, ez nem normális.

44. Pirosalma (válaszként erre: 32. - Icus)
2008. márc. 20. 16:17
Túlsúlyod van, ha szabad megkérdeznem?
43. Pirosalma (válaszként erre: 31. - Icus)
2008. márc. 20. 16:17

Szia, Icus!


Szívesen máskor is:-) Bár remélem, nem lesz szükség máskorra.


A hekk nem zsíros, jobbak lennének a hering, szardínia, lazac, makréla, sprotni. És az orvosoddal is jó lenne egyeztetni, nem tudom, milyen gyógyszert szedsz.

42. Icus (válaszként erre: 41. - 3a0842d373)
2008. márc. 20. 14:28
Hát nem:)
41. 3a0842d373 (válaszként erre: 40. - Icus)
2008. márc. 20. 14:12
Hát akkor nem csikorogsz :))
40. Icus (válaszként erre: 39. - 3a0842d373)
2008. márc. 20. 11:15
Igen! Semmi! :( A csípős pisire azt írták erős a vizeletem és ha nem iszok eleget felmarja a húgycsővet. A bőröm pedig már istenes. 1999ben kaptam egy infkuenzát, aminek egyik mellék hatásaként darabokban jött le az arcomról a bőr. :( A kozmetikus azt mondta még ikyen szárazbőrrel nem találkozott. Most nagyon bevált a johnsos aloe verás babaolaj . ezt vizesbőrbe kell maszírozni, azzal kenem este vastagon reggel egy kicsit vékonyabban az arcomat nyakamat. A testemet, pedig este a férjem olajozza!:))
39. 3a0842d373 (válaszként erre: 38. - Icus)
2008. márc. 20. 11:10
Nem lehet valami más is a háttérben? A bőrödre gondolok meg a csípős pisire. Bőrgyógyászaton, vizeletvizsgálaton jártál ezekkel?
38. Icus (válaszként erre: 37. - 3a0842d373)
2008. márc. 20. 10:41

3 liter a minimum, de most az egy egészség mérés alakalmával mondták ez kevés .4-5 literrel kellene innom!:(


A 3 litert is ugy iszom, hogy szabályszerűen töltöm a bögrémet, idő van és iszom!:(Muszáj ennyit innom, mert nagyon száraz a bőrőm és ha nem iszom húzódik, valamint kevés folyadékl mellett nagyon fáj ha pisilek:(

37. 3a0842d373 (válaszként erre: 36. - Icus)
2008. márc. 20. 08:27
Mennyi vizet iszol naponta? Ha nem eleget, akkor a korpafélék visszafoghatják a székletet.
36. Icus (válaszként erre: 34. - Francseszka)
2008. márc. 20. 07:07

Szia!

A zabpehelyről sok jót hallottam. Vettem is , de még nem tudtam vele mit kezdeni. A sok folyadék meg van. A mozgás? Mikor hogy de inkáb a mikor. Várom a meleget és akkor gyalog járok a munkahelyre jó 30-40 perces séta.

Zabkorpát és lenmagot eszem este kaukázusival:)

35. Icus (válaszként erre: 33. - 3a0842d373)
2008. márc. 20. 06:58
Nem a napjaim. Én vagyok zizis:((
2008. márc. 19. 20:52

szia,


A choleszterin szint csokkentesere a zabbpehely kasa,zabpehely sos keksz is fogyaszthato,szojatermekek, es sok folyadek,mozgas.


udv.Francseszka

33. 3a0842d373 (válaszként erre: 32. - Icus)
2008. márc. 19. 18:57
Ha stresszes az életvitelünk, az is emelheti a koleszterinszintet, tehát az agyunkat is át kell rendezni ezen a fronton. Nem túl zizisek a mindennapjaid?
32. Icus (válaszként erre: 30. - Pirosalma)
2008. márc. 19. 18:15
Tavaly emelkedett volt. Akkor adtak rá gyógyszert, minden lehetséges mellékhatás kijött. Most Az össz felment 6,8-ra a trigli is 2,5-re. Tavaly csak 5,3-ra ment fel. Nem tudom most miért ment el ennyire. Hiszen figyelek a kajára és mégis:(
31. Icus (válaszként erre: 29. - Pirosalma)
2008. márc. 19. 18:13

Hello! Köszi!

Tegnap vettem tengeri halat. De, abban is akkora a választék már. De, igazi tonhal már nincs! Valami újfajta halat vettem a negyedére!!!! esett össze. Mikróban csináltam a munkahelyemen, mindenki csak lesett. A hekk nem esik igy össze!:))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook