Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » CH csökkentett diéta és mozgás, hogy jöjjön a baba.... fórum

CH csökkentett diéta és mozgás, hogy jöjjön a baba.... (beszélgetős fórum)


100. dorem (válaszként erre: 97. - Zebra25)
2013. máj. 6. 09:29

Hm... Ezt nem igazán értem. Ha egyszer sok az ösztrogén, miért nem lehet progi krémet használni? Mert hiszen nincs egyensúlyban a kettő, azért kell pótolni. Számomra az ösztrogén dominancia és a progeszteron szint megfelelő mértéke egy mondatban anomália. Az endóval szerencsére nincs tapasztalatom, arra nem tudok mit mondani. A krémet én se kútfőből kezdtem használni, hanem segítséggel, és ösztrogén dominancia miatt. Családban van olyan, aki először orvostól kapott tablettát, amitől nagyon rosszul volt, majd ezt a krémet kezdte kenni, sokat javultak a tünetei, és nincs rosszul. Nem azt mondom, hogy ez a csodaszer, csak érdemes utána nézni. Na mindegy, nem akarok ebbe belemenni, mert amit eddig megismertem, az mind a saját káromon volt, egyébként nem értek hozzá.

A jókívánságokat köszönöm!:)

99. Zebra25 (válaszként erre: 97. - Zebra25)
2013. máj. 5. 23:42

Fenéket, bocsi már fáradt vagyok:)

Ösztrogén elvezetés és az ösztrogén szintet kell csökkenteni

98. Zebra25 (válaszként erre: 97. - Zebra25)
2013. máj. 5. 23:39

nem kell nagy dolgokra gondolni

Én mostanság minden nap eszem egy tk lenmagpelyhet és szezámmagpelyhet(túróba belekeverem mondjuk), sok sok hüvelyes ételt kell enni

vitaminból, az E, a magnézium, a folsav meg még pár vitamint

2013. máj. 5. 23:35

dorem, gratulálok, boldog babavásárt kívánunk továbbra is.)

Ügyes vagy a fogyást és mindent illetően, le a kalappal


Én azért annyit megemlítenék, hogy aki endometriózisban szenved, vagy mondjuk ösztrogéndominanciában, annak nem szabad semmi féle progeszterontartalmú krémet kenni ha a progeszteron a normális tartományban van

Én is próbáltam, de nekem nem használt, sőt, gyanítom, hogy rontott, mivel nekem nem a progim volt kevés hanem az ösztrogénem sok

tehát ezt is csak orvosi felügyelet mellett javasolnám


Tényleg, ha már itt tartunk. Endósoknak ajánlanám figyelmébe a progeszteron elvezetést. Magyarán a progeszteronszintet kellene csökkenteni

ugye nálunk endósoknál fent áll az ösztrogéndominancia, vagyis nem a progi a kevés, hanem az ösztro a sok és vannak olyan ételek és vitaminok amikkel lehet ezt az ösztrogéndominanciát picit enyhíteni.

96. dorem
2013. máj. 5. 21:39
Amit elfelejtettem. Xilitből mindig kevesebbet használok, mint a cukorból, sokszor fele annyit, és mindenki megeszi a családban, elég édes. Piskóta javaslatom: mandulalisztből. Irtó kicsi a ch tartalma és nem lehet megkülönböztetni a sima lisztestől.
95. dorem
2013. máj. 5. 21:37

Sziasztok!

Nem akarok belerondítani a fórumba, mert már a 31. héten járok, viszont IR-es és pm alulműködéses vagyok, és volt előzményem.

Évek óta jártam Hot Iron-ra (súlyzós edzés), diétával együtt 20 kg-ot fogytam (akinek van hozzá tehetsége, javaslom a Metabolic Typing mérést, csodákra képes a súlykontroll diétával kombinálva).

Kaptam Merckformin XR 1000-et, de azt rövid ideig szedtem csak.

A teherbeesés hónapjában kezdtem használni progeszteron krémet (nem tabletta, hanem a drágább verziójú, orvosok által el nem ismert krém).

16 hetesen csináltak terhelt cukrot, ami katasztrofális lett, azóta diétázok, és egy ideje inzulint is használok. Így is vacak a cukrom, de a szülész doki mindig biztat, hogy nem olyan rossz az.:)

Valaki írta a gyümölcscukrot,na az felejtős. Kb. mintha kristálycukrot enne. Marad a xilit, teljesen jól használható.

Tundeva, ne csodálkozz, hogy rosszul voltál, semmi nem volt az almán kívül, ami megemelte volna a cukrodat. Minden étkezésnél enni kell ch-ot és egyéb dolgot. Ami alacsony ch tartalmú kenyér, és ehető is, az a ceres-féle graham. Illetve vannak sokkal kisebb ch tartalmúak is, de abból nagyon sokat kell enni, míg eléred az eleget. Ha valaki nem bír sokat, nem túl jó.

Hirtelen ennyi. Mindenkinek sok sikert kívánok, remélem hamar összejönnek a babák!

94. Zebra25 (válaszként erre: 93. - Tundeva)
2013. máj. 5. 21:37

jó is az, én is azzal sütök és főzök:)

kitartás a diétához:)

93. Tundeva (válaszként erre: 92. - Zebra25)
2013. máj. 5. 20:53

Próbálkozom továbbra is az endo miatt a gluténmentességgel, ezért próbálom kerülni a kenyeret. (Gluténmentes bolti kenyér nem nyerő szerintem).

Ma csináltam gombapörköltet galuskával (gluténmentes lisztkeverék+barna rizslisztből jobb híján), meg reggelire sütöttem palacsintát (szintén gm lisztkeverék + zabpehelyliszt 1/2-1/2 arányban), nyírfacukorral és fahéjjal, meg xilittel édesített 80%-os gyümölcstartalmú sárgabaracklekvárral :) Ez a nyírfacukor kezd egészen jó cimbora lenni... :D

2013. máj. 5. 19:11

jaj, ha szédülsz és remegsz akkor egyél, mert leesett a vércukrod

nem kell megvonni a kenyeret, én reggelire és vacsorára is eszem

2013. máj. 5. 16:37

Lányok, eléggé rosszul sült el a szénhidrátcskkentő módszerem a napokban.

Éjszakás voltam, és azt már tudom magamról, hogy olyankor muszáj kb 3 óránként ennem valamit, mert enélkül nemcsak az ébrenlét iszonyú nehéz, de elég hamar rosszul leszek. Ilyenkor gondolom leesik a vércukrom, mert émelygek, remegek (volt már olyan is hogy hánytam tőle :O), ez utalhat egyébként IR-re? Na a lényeg: mivel felkelés után du. 3 körül megettem a "reggeli" 1 szelet kenyeremet, vacsira ettem almát dióval és sajttal, azután később sajtos rakott brokkolit, majd megint almát, de csak éreztem, hogy hiányzik valami tartalmasabb. Igyekeztem sok vizet is inni, de attól sem laktam jól :D A vége az lett, hogy nagyon rosszul lettem, szédültem, álmos voltam és az ájulás környékezett. Mivel muszáj volt kibírnom reggelig és még munka is volt, megettem 1 teljes kiőrlésű kiflit 2 karika kolbásszal(még szerencse, hogy fehér kenyér helyett tk. kiflit kaptam vacsorára a konyháról). Mondanom sem kell, hamarosan jobban lettem.


Hogy merjem így nélkülözni a kenyeret? :(

90. Zebra25 (válaszként erre: 87. - 40f26c89e8)
2013. máj. 3. 13:43

ajánlom figyelmedbe a súlyzós edzést

borzasztóan jó hatással van az anyagcserére

plvass utána

89. SunFlower01 (válaszként erre: 87. - 40f26c89e8)
2013. máj. 3. 12:26
Ja futás. Azt mondják a kezdőknek 2 perc futás- 2 perc gyaloglás a kezdet és ezt szépen lassan emelni felfelé: 3 perc-4 perc, stb. csak a lényeg hogy legyen benne 2 perc gyaloglás is bizonyos időközönként.
88. SunFlower01 (válaszként erre: 76. - 40f26c89e8)
2013. máj. 3. 12:25

Szia Nanda! Én 167 vagyok és 76 kg. 82-83 ról indultam. Nem lehetetlen! :)

No cukor, no fehérliszt.

Most álltam neki mozogni, endos doki unszolására, mert nem a kedvencem a mozgás, de a plöttyedség ellen mindenképp tenni kell. :)

Most a kisfiammal teszünk egy "iskolakört" mindennap, Ő bringázik mellettem, én meg kocogok. Máj.1-jétől így már mozgás is van az életemben.

87. 40f26c89e8 (válaszként erre: 86. - Zebra25)
2013. máj. 3. 11:04

az étkezésem nagyon rapszódikus sajnos.a világ összes diétáját és fogyókúráját kipróbáltam már ami létezik.Egyedül az Update-tal tudtam fogyni anno,de sajnos vissza is jött ahogyan abbahagytam.nekem az IR diétától met-tel kombinálva sem ment le egy deka sem,ha szigorúan betartottam sem!

Leginkább az a megvalósítható nekem ha nem reggelizem(tudom,nem így kellene)én a napi 5 étkezéstő híztam nagyon sokat,pedig betartottam a lassú-gyors CH-kat.

Én műszakban dolgozom így összevissza van az étkezésem is és az életmódom is.A sportot még csak most kezdem,lassan nem akarom elkapkodni és leterhelni magam nehogy megunjam.

Ezen a hétem 2-szer mentem el futni 4 kört a focipály körül,de ebben volt séta is,nem bírtam végigfutni.Plusz egy nap volt fél órás torna a fitvideó pont hu oldalról

86. Zebra25 (válaszként erre: 82. - 40f26c89e8)
2013. máj. 3. 10:39

hényszor eszel 1 nap? mennyit és mit?

mennyit mozogsz?

85. Zebra25 (válaszként erre: 81. - Márta82)
2013. máj. 3. 10:37
ég a háj, növekszik az izom:)
84. Zebra25 (válaszként erre: 83. - Deary)
2013. máj. 3. 10:36

ugye, hogy ugye?

Én is nagyon szeretem a tk dolgokat:)

83. Deary
2013. máj. 3. 10:31
Köszi! :) Hát csajok, nekem sokkal jobban ízlik, mint a sima! :)
82. 40f26c89e8 (válaszként erre: 81. - Márta82)
2013. máj. 3. 09:14
nagyon rossz volt a pajzsmirgy eredményed?nekem is felírták a gyógyszert rá,bár nekem a legmagasabb TSH 2,4 volt.szedtem is de nem fogytam egy dekát sem.Most a mozgással próbálkozom.cukrot és fehérlisztet rég nem eszek(bár a fehérlisztet nem zártam még ki teljesen sajnos)
81. Márta82 (válaszként erre: 76. - 40f26c89e8)
2013. máj. 3. 09:01

Akkor kb. egy alkatúak vagyunk.

Én amióta szedem a gyógyszert a pajzsmirigyre azóta alakulgatok, bár nem feltétlen kilóban látszik annyira hanem alakra, has, csípő, fent.

Mondták hogy mérjem centire is magam mert lehet kilóban nem látszik de cm igen, de akkor hová tűnik a háylika kérdem én ha nem vesztek súlyt?

80. Zebra25 (válaszként erre: 76. - 40f26c89e8)
2013. máj. 3. 08:49
Sok sikert Nanda:) Ha szépen diétázol és mozogsz eleget akkor meg lesz az a súlyvesztés.:)
79. 40f26c89e8 (válaszként erre: 75. - Deary)
2013. máj. 3. 08:46
szerintem is inkább a TK vagy graham ha van
2013. máj. 3. 08:45
Nagyon elmaradtatok lányok:) Mizujs?
77. Zebra25 (válaszként erre: 75. - Deary)
2013. máj. 3. 08:44

tk zsömle, valszeg abban nagyobb mennyiségben van a tk liszt

szerintem a rozsos zsömle, az fehérlisztben egy kis rozsliszt

a lényeg, hogy 70% tk legyen minimum benne

2013. máj. 3. 08:37
Sziasztok!csatlakoznék hozzátok.Nekem 82kg-ról kellene leadnom,bármennyit.Már akármennyi súlyvesztésnek örülnék,de cél lenne a 60kg.164cm vagyok.
75. Deary
2013. máj. 3. 07:52

Sziasztok lányok!

Szerencsémre, a pékség ahova járok reggelente, árul teljes kiőrlésű zsömit is, és rozs zsömit is! A kérdésem az, ha már lehet választani, melyik a jobb? Vagy teljesen mindegy?

74. SunFlower01 (válaszként erre: 73. - Zebra25)
2013. máj. 2. 21:03
Igen köszönöm, érdekel. Küldheted a priviben.
2013. máj. 2. 19:49
ha érdekel a weboldal akkor elküldöm privibe. Én a liszteket, meg mindent onnan rendelek. 20 ezer felett ingyen van a pk. Ha valakivel összefogsz akkor nem is kell 20 ezerért vásárolni.
2013. máj. 2. 19:44
meg palacsintába szoktam tenni egy keveset
2013. máj. 2. 19:43

igen, netről rendelem másokkal együtt, így nincs pk


piskótába teszek úgy 80g xilitet, havonta sütök 4x, meg még 1-2 másik sütit, kávéba kell és ennyi

másba én nem használok

majd most fogok befőttet meg lekvárt csinálni belőle

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook