Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » CH csökkentett diéta és mozgás, hogy jöjjön a baba.... fórum

CH csökkentett diéta és mozgás, hogy jöjjön a baba.... (beszélgetős fórum)


2013. máj. 24. 08:25
Megnéztem, hát nincs benne rengeteg recept, de azért egy jó pár ötletet tud adni.
219. Márta82 (válaszként erre: 216. - Agika24)
2013. máj. 24. 07:49

Ó, nem is tudod mennyire jól jön ez, az velem a baj, hogy a megszokott hagyományos kajákban már otthon vagyok (úgy-ahogy) de hogy nincs ötletem újakra, ez meg direkt a pcos-oknak van és teli recepttel :)))

Nagyon szépen köszönöm, sok puszi érte :)

218. Márta82 (válaszként erre: 215. - KovácsnéRami)
2013. máj. 24. 07:47
Ó, ez még jobb :) úgy is kívánom az epret.
217. Márta82 (válaszként erre: 214. - KovácsnéRami)
2013. máj. 24. 07:46

Juj, de tuti, ezt szerintem meg is csinálom a hétvégén, köszi.

Remélem azért finom is lesz.

216. Agika24 (válaszként erre: 208. - Devonshire)
2013. máj. 23. 19:10

Itt van ez az oldal, szerintem írtó szuper, én előszerettel szoktam hasznosítani a diétámban! Minden egyes elkészített ételnek ott van, hogy mennyi CH tartalma van, de még alapanyagonként is! Előételek, főételek, sütemények, kelt tészták, minden van!


[link]


Remélem nektek is hasznotokra válik! :)

2013. máj. 23. 13:37

Eperhab



10dkg eper

édesítő

2 tojásfehérje

pár csepp citromlé.


A tojásfehérjét felverjük az édesítővel és hozzáadjuk a leturmixolt epret meg a citrolmevet.

Poharakba kihűtjük!

Szerintem más gyümivel is műxik! :)

2013. máj. 23. 13:37

Diétás kókuszos muffin



Nedves hozzávalók:


-2 tojásfehérje

-2ek édesítőszer

-2tk vaníliás aroma

-2 tk citrom aroma

-200gr zsírszegény joghurt


Száraz hozzávalók:


-140gr aprószemű zabpehely (540kcal, 90ch)

-60gr kókuszreszelék (372kcal, 4ch)

-2 kanál szódabikarbóna

-2dl víz


Elkészítés:


1. Előmelegítem a sütőt.

2. Feltöröm és szétválasztom a tojásokat, a sárgájára nincs szükség.

3. Külön összekeverem a nedves hozzávalókat.

4. külön a szárazat.

5. Összekeverni a kettőt.

6. Hozzáadom a vizet részletekbe, mert lehet nem veszi fel mindet.

7. 10 percig pihenni hagyom, míg a zabpehely megszívja magát.

8. A keveréket kapszlival( ez nem tudom mi) bélelt muffin formába öntöm 3/4ig.

2013. máj. 23. 13:36

Egy-két ch mentes finomság :)


Teljes kiörlésű babános keksz


10dkg vaj

10dkg édesítő

1 csom vaníliás cukor ( én ezt nem raknám bele)

1 tojás

20dkg teljeskiörlésű liszt

1 babán

4dkg kókuszreszelék.


Elészítés:


A hozzávalókat alaposan elkeverem. Formás kis kekszeket formálunk belőle. Sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük és megsütjük.


Ez nem lehet rossz cucc! :)

ez is biztos működik másik gyümivel is.

212. Márta82 (válaszként erre: 210. - Devonshire)
2013. máj. 23. 11:59
Hát nem tudom....
2013. máj. 23. 11:58

Csináltam a múltkor muffint, glutén mentes lisztből, hát az is valami keverék tengeri meg ilyesmi, de nem veszek többet az tuti mert elolvastam és tele van mesterséges cuccokkal, mindegy drága volt mint a fene, nem éri meg.

Na de abból készítettem, meg édesítővel, hát nem lett az igazi de azért jó volt :)

Viszont a napokban olyan kaja roham van rajtam, de délutánig nincs étvágyam, kínozom szinte magamba a kaját, de délután....felfalnám a hűtőt, mindent kívánok.

Tegnap bűnöztem, ettem egy sütit, hát ez van...

2013. máj. 23. 11:58
jajj mármint olyan kelt tésztára gondoltam csak mint a pogácsa, fánk, lángos.
2013. máj. 23. 11:56

Nekem a kenyérnél nem kell meg csak ha külön olyan programmal csinálom, ja és valamennyi arányban kell bele fehér is. Mondjuk én a Lidl.-ből szoktam venni kevert lisztet, vigyázat több típusú van, meg kell nézni melyik az előnyösebb, azt meg tudom sütni rövid programmal is.

Ha jól emlékszem valami 70-80% teljes kiőrlésű liszt + korpa, asszem sima lisztet ebbe nem is ír, abszolút fogyasztható, mármint nem fordul ki az ember gyomra tőle, még valami magvak is vannak benne. 1 kg pont 2 kenyérnek elég, ára azt hiszem valami 400 ft.

2013. máj. 23. 11:48

Kelt tészta:

Tegnap krumplis pogácsát akart csinálni a férjem, amíg én a barátnőm modellje voltam a sminksuliban :)


A kedvemért, hogy legalább 1-2-őt egyek belőle, 3:1 arányban teljes kiörlésű lisztet tett bele.

Mindent jól csinált, a tészta mégis minden lett, csak kelt nem, a pogit azért kisütötte, de ehetetlen lett.


Aztán felcsillant valami emlék a dietetikustól, hogy mindenre lehet használni, csak kelt tésztához nem...

Ha valakinek mégis sikerült árulja el a titkot légyszi :)

207. devonshire (válaszként erre: 206. - Tundeva)
2013. máj. 23. 11:46
Ez azért elég meredek....
206. Tundeva (válaszként erre: 204. - Márta82)
2013. máj. 22. 18:14

Én fehér lisztből nem ajánlom, minimum a fele legyen teljes kiőrlésű. Nekem a tönköy jobban bejön, annak vaahogy teljeskiőrlésűben csincs annyira fűrészpor íze, mint a többinek.


Én ma bűnöztem, bevágtam egy fél adag máglyarakást a menzán, meg 2 gombóc hagyományos fagyit meló után... de ma kellett, a doki elég nyersen az arcomba vágta a szövettan eredményét -most figyelj - SMS-ben! Endometriózis, ennyi. Mondjuk ezt eddig is tudtuk, csak valahogy a stílus.... ezt mége küldej már el így, nem? Holnap megyek a szövettani eredményt átvenni. Hát, legalább már nem ér nagy meglepetés (remélem...)

205. Zebra25 (válaszként erre: 204. - Márta82)
2013. máj. 22. 15:53
igen, én szoktam tönkölyös-grahamas pogit csinálni
2013. máj. 22. 15:31

Csajok, pogit lehet csinálni nem fehér lisztből?

Úgy ennék egy kis meleg pogácsát. Főleg tepertőset.

És házi csokit édesítőszerrel cukor helyett.

Hú ez nagyon fura ezeket tényleg lehet lelkiismeret furdalás nélkül enni?

203. Agika24
2013. máj. 22. 14:33
Zsírosabb husikat lehet enni nem? Szóval ti is szoktatok enni, úgy értem pl pörkölt, vagy sült hús, sovány oldalas, vagy olyan nincs is? :-D
2013. máj. 22. 14:19
Akkor rendben, nem aggódom érted tovább :)))
201. Agika24 (válaszként erre: 200. - Devonshire)
2013. máj. 22. 14:03
Igen azt szedek, meforal 850-et szedek napi 2x kb egy hónapja. A nőgyógyi elmondta hogy no cukor, meg fehérliszt. Az endokrinológusom ugyanezt mondta, csak adott hozzá leírást mit hogyan ehetek mivel és mikor mennyit. Szóval igen ez a 160 ch körüli dolog.
200. devonshire (válaszként erre: 199. - Agika24)
2013. máj. 22. 13:48

Agika24!

Nem vagyok híve a gyógyszereknek, de több mint 20 kg-ot kell fogynod. Szerintem ehhez nagy segítség lenne a metforal típusú gyógyszer.

És a dokid csak azt mondta el hogy no cukor, no fehérliszt, vagy azt is, hogy hogyan kell táplálkoznod pontosan? 160g CH/nap


Egyébként nyírfacukrot, erittritet, steviat használhatsz cukor helyett, meg édesítőszereket.

199. Agika24 (válaszként erre: 197. - Márta82)
2013. máj. 22. 13:38

Egyáltalán nem úgy szántam, még véletlenül sem. De ha magadra vetted akkor elnézést. Nem szerettem volna senkit sem bántani.

De amúgy nem is bántottál meg, nem bántódok meg könnyen. :-)

Egyébként is ma azt mondta az orvos, hogy nálam csak közepesen súlyos a pco és hogy pont abban a stádiumban vagyok, hogy teljesen ki tudok belőle gyógyulni úgy, hogy gyógyszert sem kell szednem. Ennek azért eléggé örülök. Csak megmondta a frankót azzal, hogy nulla cukor, de semmilyen cukor semmilyen formában és 55 kg lehetek maximum, most meg vagyok vagy 78 a 163 cm-hez. Azt mondta ha ezt mind betartom és megcsinálom, teljesen rendbe jövök mert az értékeim egyáltalán nem rosszak és hogy fél év múlva vár vissza, de akkor már bombázóként menjek vissza... :-)

2013. máj. 22. 13:30

Saját magadról sem szabad így vélekedned, mert akkor beleőrülsz.

Nem kell kitérned a PCO-ra, elég ha annyit mondasz , ingadozik az inzulinod és oda kell figyelned, nehogy cukorbeteg legyél később.

197. Márta82 (válaszként erre: 194. - Agika24)
2013. máj. 22. 13:20

"Semmit nem tudnak arról, hogy IR. PCOS vagyok, bár megmondom őszintén még én sem vagyok teljesen biztos benne"

"De ha az is vagyok, akkor se akarnám, hogy megtudják, tudom most mindenki bolondnak és hülyének fog nézni, de nem akarom, hogy arról beszéljenek, hogy milyen selejt vagyok aki még lehet szülni se fog tudni... "

Nekem ez úgy jött le hogy aki pcos vagy ir -es illetve nem tud teherbe esni az selejt.

De gondolom hogy nem úgy éretted csak úgy jött ki véleményem szerint.

És nem rossz indulatból írtam, hanem hogy ha így vélekedsz az kihatással lehet az egészségedre, nem szabad lebecsülnünk magunkat. Mindenkivel előfordul hogy valami rosszul működik benne...

Nem bántásként mondtam és most sem az miatt mondom.

196. Agika24 (válaszként erre: 195. - Márta82)
2013. máj. 22. 12:00
Márta, kedves, egy szóval nem mondtam, hogy akinek eü problémája van az selejt, soha nem mondanék ilyet másról/másra, és szerintem az előző írásomban sem tettem erre célzást. Kifejezetten csakis magamról beszéltem!
195. Márta82 (válaszként erre: 194. - Agika24)
2013. máj. 22. 07:15

Hú, most nem is bántottál meg sok embert, beleértve magadat is.

Nem selejt! Akinek valami egészségügyi problémája van az attól még nem selejt.

Másfelől értem én miről beszélsz, sok a rosszindulatú ember, aki majd azon csámcsogna hogy a másiknak így meg úgy van. De ilyet ne mondj sem magadra sem másra hogy selejt.

194. Agika24 (válaszként erre: 193. - Devonshire)
2013. máj. 21. 18:39

Persze, meg fogja érteni, ebben biztos vagyok, csak őszintén szólva én nem akarom, hogy tudjanak róla. Semmit nem tudnak arról, hogy IR. PCOS vagyok, bár megmondom őszintén még én sem vagyok teljesen biztos benne, mert holnap fogok menni dokihoz az eredményeimmel aki remélhetőleg megmondja a frankót. De ha az is vagyok, akkor se akarnám, hogy megtudják, tudom most mindenki bolondnak és hülyének fog nézni, de nem akarom, hogy arról beszéljenek, hogy milyen selejt vagyok aki még lehet szülni se fog tudni...

Na mindegy, az is igaz, hogy a kutya se mondta hogy nehezen jönne össze.. ezt csak én gondolom, utánaolvasva.

193. devonshire (válaszként erre: 189. - Agika24)
2013. máj. 21. 13:19

Agika24!

Még a dietetikus is azt mondja erre, hogy mindenki életében van ünnep, szülinap, vendégség. Ha megkívánunk valamit, inzulinrezisztensként, vagy csak simán egészséges életmódot élőként megtehetjük, hogy felrúgjuk a rendet, és mértékkel fogyasszunk bármiből. Természetesen utána vissza kell térni a korábbi rendre.

Ez cukorbetegekre nyilván nem vonatkozik.


A másik, anyósodhoz odamész és azt mondod neki, szeretnél szólni, hogy nem ehetsz cukros és lisztes dolgokat, mert érzékeny rá a szervezeted, ingadozik az inzulinszinted, és csak ezen ételek elhagyásával tudod elkerülni a cukorbetegséget. Ezt szerintem mindenkinek meg kell értenie.

2013. máj. 21. 12:28

iasztok! :)

bocsi, hogy nem voltam a hétvégén, de vendégek voltak nálunk, imádom őket, de egész hétvégén takarítottam, főztem, sütöttem, a párom meg dolgozott, pihenni csak tegnap délután fél 6 után tudtunk :(

Viszont képzeljétek, pénteken megleptek a barátnőim szülinapi meglepi partival, és az volt az ajándékom, hogy levágatták a hajam :) annyira szeretem őket! :) kinek hogy telt a hétvége?

191. KovácsnéRami (válaszként erre: 189. - Agika24)
2013. máj. 19. 19:53
Èn szoktam mondani h gyògyszerrel kezelt cukor beteg vagyok és nem mindegy h mit meg mikor eszem. Ebben semmi rossz nincs és nem is kérdezősködnek! :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook