Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Centrális diabetes insipidus! Van valakinek itt ilyen betegsége? fórum

Centrális diabetes insipidus! Van valakinek itt ilyen betegsége? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
286. Gabi07
2018. jún. 9. 21:46

Sziasztok!


Én is belekerültem ebbe a betegségbe. Most tanulgatpm, próbálgatóm a Minirin spray-t.

Valakinek volt a láb vizesedéssel tapasztalata?

285. Lapajka2 (válaszként erre: 284. - Tormás30)
2018. máj. 17. 23:18
Pont ma nézte meg a doki a pénteki vérvétel leletemet, és azt mondta hogy full negatív... minimális koleszterin, de az is elhanyagolható, a cukrommal hálisten nincs és nem is volt gond soha... Persze van bőven más szóval még az nem is kéne, főleg hogy mint már említettem, ha az is bejönne, akkor már szinte biztos hogy Wolfram szindróma, és pár évem lenne hátra... hát ne adja ezt az Isten..!!!
284. Tormás30 (válaszként erre: 283. - Lapajka2)
2018. máj. 14. 15:03
Ezt még végig olvasni is rossz volt nem pedig ebben élni. :( na de a lényeg hogy most már sínen vagy valamennyire és kivizsgálnak a-tól z-ig. A cukroddal nincs gond esetleg hogy sport közben rosszul vagy? Olyan sok elütés nincs benne elsőre végig olvastam :)
283. Lapajka2 (válaszként erre: 281. - Tormás30)
2018. máj. 14. 10:56
Egyelőre nem tudom mitől, de sejtéseim vannak. Egyrészt 25 év alkoholizálás azért az biztos jelentős hatással volt erre, bár részeg nem voltam gyakran viszont minden nap bőségesen ittam (és nyilván annyit, amitől mondjuk egy nem ivó biztos elájul, csak hát a máj egyre edződik ugyebár). Az idegi-pszichiátriai gondjaim, amik az utóbbi években jöttek szintén lehetnek az okok közt, aztán a magas vérnyomás és koleszterin illetve az utóbbi évben történt 20 kiló ami felugrott (mivel az edzést abbahagytam, nem merem csinálni, mert többször rosszul lettem közben már másfél két éve), aztán fiatal sem vagyok túlzottan, megettem a kenyerem javát, B oldal pörög már... 10 éve majd halálos súlyos balesetben törtem magam darabokra és ekkor a gerincem maradandóan sérült meg, nem kis, de nem is túl nagy púpom van (bár ruhában nem látszik hálisten), nyilván deformálodott a gerincvelő, ez is lehet a gond, rengeteg kávét ittam régebben, és még ma sem bírom anélkül, aztán füveztem is évekig fiatalon ás nagyonkeményen gyúrtam doppingolva, széthatjottam magam (mondjuk legalább jól néztem ki és tudtam nőzni egy időben igen szorgosan :))... Nehéz életidőszakban vagyok sok egyéb okból nem csak egészségi, és a szinte folyamatos stressz is nyilván számít... részleges inszomniám is van, ez is fontos, hoyg évek óta nem tudom magam kialudni, ami nagyon káros (több kisebb sztrókom is volt már sajnos) nyugtatót szedek meg ilyenek... szóval hosszú a lista amik egyesével sem jók, együtt meg hát egyáltalán örülhetek hogy egyáltalán még élek... de majd a dokik megmondják pár hét múlva a kórházban remélem és azt mégjobban remélem, hogy nem rák sem valami autoimmun betegésg és hogy még nagyjából rendbejöhetek... Egyébként nem linkeskedtem, hanem nem bírtam már idegileg, sem lelkileg (hiszen képzelheető milyen pszichés állapotban vagyok évek óta már); egyszerűen ha neki is futottam (többször is) a kontrolnak, elszerencsétlenkedtem, hol innen késtem el, hol onnan, hol elfelejtettem vagy elnéztem valamit... és a magyar egészségügyben általában nincs kegyelem, úgy beszélnek az emberrel mint a kutyával és elzavarják, milliomos meg nem vagyok hogy magánorvoshoz menjek... szóval ez a doki Kistarcsán amúgy Dr Kovács Gábor, fiatal kedves orvos, fehér holló, hogy mégha le is cseszett (bár teljesen nem volt igaza benne, mert nem látta át még ő sem a teljes kórképem akkor, de hát akkor is meg lehet érteni természetesen őt), mégis ő kegyelmes volt, korrekt és készséges velem... :) (a sok elütésért elnézést, de felment a vérnyomásom, ahogy felzaklatott a történet újraélése és már alig látok, a szokásos aurakáprázás, látási zavarok, látás tompulás bejátszott... persze a hülye fejemmel most is vedelem a kávét, de az agyturkász is megmondta, hogy súlyosan addiktív sezmélyiség vagyok és ezt nem is cáfolom) :(
2018. máj. 12. 09:12
Igen szerencse hogy vannak ilyen orvosok. Nekem az aszisztens cseszte el még februárba mikor kértem a dokihoz az időpontot. Mivel én endokrin beteg vagyok a kórházban csinálják a labort. Ezért 2 időpontot kellett volna adnia. 1 labor 1 doktornőhöz. De valami újonc asszisztens volt nem adott vérvételes időpontot csak annyit mondott hogy május 8-án menjek vigyek tsh leletet és beutalót. Hiába mondtam hogy így nem lesz jó. Jó beteghez híven mentem 8-án most a dokihoz az meg nézett rám csodálkozva hogy be se vagyok mára írva hozzá. De rendes volt mert soron kívűl megírt a papírt pénteki laborba és most kedden mehetek is hozzá. Akkor meg lesz a javaslat is :)
281. Tormás30 (válaszként erre: 279. - Lapajka2)
2018. máj. 12. 09:06
Nagyon örülök hogy sikerült orvoshoz kerülnőd és most már ne likesked el a dolgot! :) kívánom hogy most már minden rendben legyen veled. Azt azért majd írd meg hogy mitől lett rosszabb a vízháztartásod. Nekem tegnap meg volt a labor kedden doki. :)
280. Lapajka2 (válaszként erre: 279. - Lapajka2)
2018. máj. 11. 21:41
Ja még annyi hogy kiderült hogy felírható ajánlás nélkül is dezmopresszines gyógyszer SAJÁT BELÁTÁSBÓL és saját felelősségre a háziorvosok részéről, tehát a körzetim mégsem hibázott, tévedésben voltam. Viszont mint írtam saját belátás és felelősség, tehát megtagadhatja, 2 évig vállalta, most feltette a kezét és tudom hogy tulajdonképp igaza volt, mert már mindenképp ki kell vizsgálni engem, mivel többet fogyasztok jóval... ja és egybként kórházba is beutalt teljes alapos kivizsgálásra...
2018. máj. 11. 21:38
Bementem ma sürgősségivel (amit a körzeti helyettese írt meg, mert a körzetim nem biztos hogy megteszi, csak épp szerencsémre szabin volt) váratlanul az endokihoz a kórházba... irgalmatlanul lecseszett... keményen kiborult és kifakadt, nagyon mérges volt hogy rátörtem... nem is volt rendelés, dolgozott az osztályon, de azt mondta, hogy nem teheti meg velem lelkiismeretileg hogy cserben hagy... (nyilván ismertük egymást mert ő diagnosztizálta a betegségem, nála feküdtem ezzel kórházban, ő az endokrinológusom) és megcsinálta a soron kívüli kontrollt nekem és megadta az éves ajánlást. Vissza kell mennem másfél hónap múlva vérvételi lelettel és egyebekkel, mert a körzeti beutalt egy sor helyre... de megvan az egy éves ajánlás, plusz írt három minirin receptet, megint vízháztartás naplót kell vezessek, ahogy az elején, de ez a legkevesebb, lényeg hogy meg lettem mentve... Vakszerencsém volt egyébként hogy pont bent volt, mert az csodaszámban megy ebben az országban a közegészségügyben, hogy pont ott találsz egy orvost és persze azért is mert nagyon jólelkű ember, bár kivolt nagyon, de aztán lenyugodott, főleg ahogy megértette, hogy még mennyi nyomorult nyavaját gyűjtöttem be az elmúlt évek során amíg nem találkoztunk... hát egyelőre ennyi...
278. Lapajka2 (válaszként erre: 277. - Tormás30)
2018. máj. 10. 11:35
Ja hogy te a vízmérgezésre gondoltál..?! Így már értem... ezzel nem lesz gond... túladagolni nem tudom, mert az orrnyálkahártyám tropa... (20 éve használok orrcseppet enyhe allergia miatt, éjszakai orrdugulás)... most hogy még 5 éve a Minirin/Nocutilt is, képzelheted, szagokat már nem is nagyon érzek (ami persze gyakran nem is baj), de amúgy meglehet hogy Wolfram szindrómám van, aminek 4 fő tünete van, ez a CDI, a mellitus (tehát cukorbaj, ez hálisten nincs, vagy csak még nem tudok róla), hallás- és látás romlás, ez viszont sajnos megvan, a bal fülemre már ágyúsüket vagyok... félek hogy jön a többi szimptóma is... a végstádium meg már szxlerózishoz hasonló, ataxiás bénulásos végelgyengülés... nade nem festeném inkább az ördögöt a falra, ellennék én egész jól, ha a gyógyszerhez hozzáférnék... ma lesz egy csörtr a dokival... még 3-4 napra való gyógyszerem van, utána nem tudom mi lesz... de mindenképp baj, így is úgyis baj lesz... nagy baj... (amúgy nyilván másik betegtársam nem kínálhatja fel nekem a gyógyszerét, mivel porciózott, kvótás adagolás van, akkor magával cseszne ki ugyebár, ilyen önfeláldozás meg egyrészt őrültség lenne, másrészt nem is realizálható... semmiképp nem az a megoldás hogy valaki megosztja velem), de pl ha van valakinek CDI-os háziállata, na attól már el lehet venni az adagja felét (tehát féladaggal kezelni), mert az állatok szívósabbak és nem nagyon hatja meg hogy "kicsit" többet iszik és vizel (nyilván kezelve marad, csak felére csökkentett adaggal), talán ez lehet egy megoldás, de hát ez mondjuk az állatbarátoknak (ami amúgy magam is vagyok) biztos nem tetszene, vagy keresni egy nem kőszívű endokit, aki megírja az ajánlást, vagy egy hasonló dokit, aki simán felírja ajánlás nélkül, mint ahogy eddig az enyém is megcsinálta ugyebár évekig.... esetleg valami zugpatikát (de ez már keményen illegális)... ilyet ide már nem írunk...
277. Tormás30 (válaszként erre: 276. - Lapajka2)
2018. máj. 9. 23:01
Ha sok gyógyszer fújsz be a kelletténél. A szervezet több vizet tart bent mint amiennyir kellene és ez agyi ödémához vezet de ez benne van a gyógyszer tájékoztatójában is. Nekem is van más nem csak ez. Én kb fél évente járok ezzel kontrollra. Minden alkalommal kálium nátrium szint vizelet ozmolaitás stb.
276. Lapajka2 (válaszként erre: 275. - Tormás30)
2018. máj. 9. 22:10
Mi okozhat agyi ödémát konkrétan? Amúgy labor kb évente van amúgy is mert más bajaim is vannak...
275. Tormás30 (válaszként erre: 274. - Lapajka2)
2018. máj. 9. 15:00

Szia!

A CDI nagyon fontos figyelemmel kisérni labor és szakorvos által. Jó lenne ha meg tudnád oldani mert csak orvos emelhet adagot! Nekem is vannak gondjaim 3 kisgyermek és egy folyton dolgozó apuka mellett nem egyszerű eljutni dokihoz meg laborba. De ha nem figyel akár egy agyi ödémát is kaphatsz. Az életeddel és az egészségeddel játszól. A házi orvosod tényleg jófej volt hónapokig. De most már e napló van e receptel az OEP már mindent lát! Javaslom próbálj meg mihamarabb dokihoz eljutni. Én Nocutilt használok. Mondanám hogy küldök receptet de nekem sincs. A javaslatom most járt le. Pénteken labor kedden doki! Februàrban kértem az időpontokat! De ez nem játék! Remélem azért valahogy a dokitól tudsz receptet kisírni! Beszéljen az endokrinogus dokival a házi orvosod hátha soron kívűl hamarabb kapsz időpontot!

2018. máj. 8. 17:32

Üdv!

Írtam ide pár éve, aztán néztem hogy válaszol-e valaki. Hónapokig semmi, mondom akkor ez behalt, és töröltem is a kedvencek közül... Most kerestem a betegség(em)re megint, mert bajban vagyok, és kihozta ezt a fórumot is, már nem is emlékeztem rá; benéztem és lám most meg van aktivitás. A beírásom nem találom, tehát gondolom törölték vagy nem tudom, mert a lám júzerem megvan... Na mindegy.


Szóval akkor leírnám a nyomorom. 5 éve diagnosztizáltak CDI-t nálam is és Minirinnel kell élnem. Kontroll évente és akkor írják meg újra az ajánlást, anélkül nem jutok gyógyszerhez sehogy, mert ajánlás nélkül ezt nem adják ki elvileg.

Namost én két kontrollra sem jutottam el tök mindegy miért lényeg az hogy elcsesztem, biztos én is hibás vagyok, de 7-8 hónapra előre én nem tudom az időm beosztani, ha fejreállok akkor sem, meg ha más fejreáll akkor sem. Pénzem viszont nincs magán EÜ-re (ahol kb 200 ezer forint lenne, hogy hozzájussak az endokrin ajánláshoz), tehát maradna a TB, de már egy ideje be sem jelentkeztem kontrollra, mert sanszos hogy megint nem tudom megoldani, mivel ugyebár előbb teljesen más helyre kell utazni a vérvételre, aztán utazni a leletért, aztán teljesen más helyre elutazni a kontrollra, ezt össze kéne tudni ugyebár egyeztetni... erre részemről az esély nullára konvergál, van egy sor más bajom is pl idegbeteg is vagyok, pszichiátriai diagnózis stb.. nem ragoznám... (főleg nem azt hogy mi az oka).


A körzetim egyfelől jófej volt és segített (mint utóbb és jó későn megtudtam NEM LEGÁLISAN!), másfelől meg egy marha... mivel nekem csont nélkül ajánlás nélkül mindig felírta vagy 2-3 éven át, így megkaptam 1666 ft-ért a tégely Minirinem, EKÖZBEN ÉN VÉGIG NEM TUDTAM, HOGY AJÁNLÁS NÉLKÜL EGYÁLTALÁN NEM LEHET KIADNI!!! Abban a hitben hagyott, hogy csak annyi van, hogy ajánlás nélkül nem 300 ft hanem 1600... mondom havi 1300 forintért én ezt a tortúrát végig nem csinálom a kontrollal ráadásul úgy, hogy nagy eséllyel elbukom (és olyankor nincs kegyelem, hogy bocs hadd menjek már be holnap vagy egy hét múlva, vagy adjanak közeli pótidőpontot, hát lópikulát, szeretettel várjuk akkor 7 hónap múlva, a következő szabad időpontra az új labor lelettel viszlát, tessék nyugodtan megdögleni, MERT EZ A MAGYAR EÜ!!!); a vérvétel is lejár ugyebár egy idő után... azt is újra kell csináltatni stb...

De mivel a dokim mindig felírta én nem is foglalkoztam vele éltem nyugodtan abban a tudatban hogy ez így akkor meg van oldva, elhanyagolhatóan drágábban jutok hozzá na bumm; majd azért egyszer még megpróbálok bejutni a szakorvoshoz is.


Mígnem egy ideje elkezdtem több Minirint fogyasztani, mert az (állítólagos) egy havi adag az elmegy 1-2 hét alatt... (de szerintem valami változhatott, mert eleve úgy tűnik kevesebb folyadék van a tégelyben és nehezebben is fújja ki, sokszor csak kifolyik nem spricel és ott szopogatom mint egy idióta azt a spricnit... (közben lett egy finom magas vérnyomásom, magas koleszterinem, elhíztam stb... nyilván ez mind összefügg...)

Az orvostól kérdeztem pár dolgot, egyszer amikor egy balhé volt, mert éppen "elfelejtette felírni" és be kellett mennem, mert amúgy küldte mindig a receptet, amikor kértem; és akkor közölte, hogy ja kérem, ehhez kötelező ajánlás kellene, ezt anélkül fel sem lehetne írni... mondom de akkor ezt mér nem mondta el 3 évig? Arra nem nagyon válaszolt, csak annyit mondott, hogy neki ebből nagy baja lehet... 3 évig nem lehetett? Ezt már csak magamban kérdeztem....tehát jószándékkal lényegében a praxisát kockáztatta hogy nekem segítsen (mint kiderült még másik száz betegnek is segít hasonlóképp, pl van akinek TB-je nincs stb) és akkor itt ismét bizonyítást nyert, hogy a pokol útja milyen kövekkel van kirakva...


Most itt állok, hogy be sem vagyok jelentkezve sehova, egy hétre van még gyógyszerem, magánegészségügyet hivogatom hetek óta, vagy nem is reagálnak, vagy elhajtanak a sunyiba, vagy közlik hogy jó akkor először konzultáció, aztán kivizsgálás, diagnózis, aztán lehet szó ajánlásról és recept felírásról (12 ezer per darabért), kb 4 alkalom a kórházukban, alkalmanként 25 ezer... ja és persze ott is 2-3 hónap várakozási idő van.


Egy szó mint száz, még egy hét és ha nem lesz gyógyszerem és elkezdek össze-vissza pisilni, vagy öngyilkos lesezek (ahogy apám is volt, ő cukorbeteg volt amúgy és meg is tudom érteni szegényt), vagy veszek egy fegyvert és patikát fogok rabolni, és aki sorstársam PONTOSAN TUDJA, HOGY EGYÁLTALÁN NEM VICCELEK!


Esetleg tudna valaki valami megoldást, vagy segíteni valahogy? Előre is köszi a választ a megértést, és ha segít valaki azt meg pláne...

273. Columbia05 (válaszként erre: 260. - 0f981adae5)
2018. febr. 6. 22:04
En Bp-en a Sote-n, Dr. Igaz Peterhez jarok. Nekem o fedezte fel ezt a betegseget. Csak ajanlani tudom.
272. Tormás30 (válaszként erre: 271. - Sziszi60)
2018. jan. 12. 08:52

Szia.

L-thyroxint szedek lassan 4 éve más gyógyszert nem kell szednem :)

271. sziszi60 (válaszként erre: 270. - Tormás30)
2018. jan. 11. 23:29

Pajzsmrigy alulműködèsre mit szedsz? Ès mióta?

Csak ezt a kèt gyógyszert kell szedned?

Köszönöm vàlaszod! :) :)

270. Tormás30 (válaszként erre: 269. - Sziszi60)
2018. jan. 8. 19:51
Szia. Nekem microadenoma miatt van diabetes insipidusom. 2×1 puff használok. Próbálta a doktornő hogy Nocutilt tabletábba szedjem de mivel pajzsmirigy alulműködésem is van azért az anyagcserém nem 100-as semmit se hatott szinte. Vizelet ozmolitás nem mindig indokolná a 2 puffot de ha csak 1-et használok max. 12 orát vagyok el 1 puffal. Utána kezdődik a szájszáradás a literszámra való ivászat és a átlátszó vizelet. Mivel a közérzetem is így jó ezért 2×1 puffot használok :)
269. sziszi60 (válaszként erre: 268. - Tormás30)
2018. jan. 7. 21:45

Szia!

Nekem ugynevezett centralis diabetes insp.-om van. Hypohysis műtét volt egy ève es a daganat, amit kivettek tönkrette ezt a központot ahol az hormon van,ami felelős a vesèkben a vìzvisszaszìvàsra. Akkor kaptam a Nocutilt erre problemàra. De màs hormonközpontok is sérültek,ugyhogy màsfajta gyógyszrteket is kell szednem. Köztük steroidot is,aminek nagyon nem örülök dr nincs mit tenni.visszatèrve:most megyek majd èn is koponya mr kontrollre,a laboromban sokszor alacsony nàtrium èrtèk van,màr 2x hyponatremiàm is volt. Akkor azt mondtàk lehet hogy a Nocutil csinàlja,en napi 2x1 puffot alkalmazok. Mondtàk próbàljam meg 1x puff-al de rögtön jelentkezik az indipidus. A vizeletem fehèr lesz,utàna fokozatosan emelkedik a szomjusàg es vele arànyosan a pisilès is. Nem birok 1 puffal meglenni. Te mennyit hasznàlsz belőle?

(Bocs,ha hosszú voltam...😊) köszi a vàlaszod

268. Tormás30 (válaszként erre: 267. - Sziszi60)
2018. jan. 4. 22:13
Plusz nagy hormon sor és mr-re kellett mennem.
267. sziszi60 (válaszként erre: 265. - Tormás30)
2018. jan. 4. 21:55
Nagyon köszönöm válaszod! :-)
266. Tormás30 (válaszként erre: 260. - 0f981adae5)
2017. dec. 29. 20:10

Szia.

A diabetes insipidusból nem lehet kigyógyulni. Én anno Dr.Jakab Csilla endokrinológushoz jártam. A tünetekből és egy nagylabor eredményre már felirta a Nocutilt. Sos uh volt mert a nagy folyadék bevitel vese és hólyagtágulatot okoz!

265. Tormás30 (válaszként erre: 262. - Sziszi60)
2017. dec. 29. 20:05
Szia. Én 2007 óta vagyok diabetes insipidusos. Nocutilt használok. Semmi baja az orrnyálkahártyámnak :)
264. Szüri (válaszként erre: 263. - Sziszi60)
2017. dec. 29. 19:07
Szia! Szedem a minirint, én az adiuretin cseppekre nem akartam visszatérni újra.
263. sziszi60 (válaszként erre: 253. - Szüri)
2017. dec. 28. 20:34

szia!

A diabetes insipidusból nem lehet kigyóygulni!

a Minirint nem szeded? akkor mindig szomjas vagy és sokat vizelsz, nem? ugy tudom, azt nem lehet hosszan "csinálni"...tönkre teszi a szerveket.

2017. dec. 28. 19:38

Sziasztok.

Szeretném Tőletek kérdezni, hogy valamelyikőtök használja -e a Nocutil orrsprayt? és ha igen, mennyi ideje, milyen adagban?

Az orr nyálkahártyát nem bántja a hosszú, évek alatt alkalmazott spray? az orvosok egyértelmű választ nem adnak.

2017. dec. 28. 19:33

kedves New_york!


én magánrendelőt ajánlanék, endocrinológust, a gugliba beütöd hogy endocrinológiai magánrendelések, sokat fogsz találni. Aki szimpatikus válaszd ki és menjél el hozzá. Akár szakterületeket is kereshetsz, a diabetes insipidussal is foglalkoznak.

2017. dec. 4. 14:15

Sziasztok!


En mar irtam ide parszor. Nos azota is valtozatlan a helyzetem. Meg mindig sokat iszom, de meg mindig csak "citrom kuraval" riogatnak, otthon es kulfoldon is. Tehat, probaljak meg ne annyit inni, de erdemi kivizsgalas nem tortent. Nagyon viccesek, probaljak meg ne napi 10 liter vizet meginni, mintha ez lenne a hobbim. Ha valaki budapesti legyszives irjon mar egy bevalt maganorvost, aki ezt megallapitotta nala, mert en mar kezdem feladni a remenyt. Mintha az orvosok nem hallottak volna meg ilyen tunetrol.

259. Szüri
2017. júl. 8. 17:41
Szia! Én már aligha emlékezek rá, mit mértek.
258. Hajnali
2017. júl. 7. 18:39

Mikor már azt hittem, a kálváriám véget ért, és van egy pont a sztori végén, újabb fordulat...

Egy hete pénteken elkezdtem a minirim sprayt. Tökéletes nap volt, minden olyan volt végre, mint korábban. Aztán a szombat esti adag után elkezdtem magam nagyon furcsán érezni. Imbolyogtam, nekiestem a lakásban mindennek, mintha naagyon részeg lennék. Esküszöm, nem ittam alkoholt :) Vizeletem egyeltalán nem volt, csak a szomjúság, az ivás, és már a víztől is hányinger. Irány az ügyelet, ott ötlettelenek voltak, átküldtek a kórházba a sürgősségire. Ott azonnali vérvétel, csökkent nátrium szint, infúzió, irány haza. Semmivel nem voltam jobban, és ekkor már 5 kg! víz lappangott a szervezetemben, a súlyom ennyivel emelkedett meg reggel óta. Pufi fej, stb... Ez másnap estére normalizálódott.

A vicces az volt az egészben, hogy minden intézményben, ahol kimondom, hogy diabetes insipidus, cukormérővel támadnak. 10 percen belül 2x. Aztán megkérdezték, mióta vagyok cukorbeteg, tök normál 4-es cukorra. Mondtam, nem vagyok. Nem nagyon ismerik ezt a betegséget...

Hétfőn háziorvos, vérvétel, normál nátrium szint. Telefon az endokrinológusnak. Minirin abbahagy. Mérni kell a napi vizelet mennyiségét.

Hát, gondoltam elég volt, nézzük csak meg annak az ADH hormonnak a szintjét. Magán vérvétel, és egy hónap várakozás. Persze először ott sem tudták mit akarok, aztán az árlistán megmutattam nekik, így sikerült. Németországba küldik a mintát.

Nektek nézték ennek a hormonnak a szintjét a diagnózishoz?

257. Szüri
2017. jún. 28. 21:29

Megszokod ne aggódj. A fejfájás, hát néha. Nem szedek sok fájdalomcsillapítót,ha csak lehet, mert


Ha állandó gyógyszertárba jársz, megrendelik mindig a számodra a gyógyszert.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook