Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bromocriptin vélemények? fórum

Bromocriptin vélemények? (beszélgetős fórum)


160. zsana83 (válaszként erre: 159. - Zsike88)
2011. nov. 2. 18:35
köszönöm azon leszünk hétvégén...:)
159. zsike88 (válaszként erre: 158. - Zsana83)
2011. nov. 2. 16:53
Drukkolunk hogy sikerüljön. Aztán mindent bele ;)
158. zsana83
2011. nov. 2. 13:30
Lányok ma voltam uh-on.A második closty után és két hét bromocriptin után érik három szép petécském.Péntek reggel kell beadni magamnak a tüszőrepit és aztán várjuk a csodát....:)
157. zsike88
2011. nov. 2. 13:04
Én is gratulálok mindkettőtöknek! Jó egészséget és sok boldog percet kívánok nektek a picikben:) Kinek mennyi volt a prolaktinja?
156. rekuczy
2011. nov. 2. 08:50
Gratulalok a babahoz es a pocaklakohoz remelem nekunk is ilyen hatasos lesz en mar egy honapja szedem es hetfon ellenoriznek remelem nem kell tovabb szednem a dili bogyot.
155. zsana83 (válaszként erre: 153. - Pumukli1985)
2011. nov. 2. 07:58
szívből gratulálok és remélem mi is csatlakozhatunk hozzád hamarosan.Amúgy ha azt megkérdezhetem mennyi volt a prolaktinod mikor magas volt?
154. Titánia83 (válaszként erre: 153. - Pumukli1985)
2011. nov. 1. 20:09

Gratulálok. :)


Akkor én is biztatok mindenkit, de nem a gyógyszerrel kapcsolatban,hanem a magas prolaktinnal.


Nekem 3-án egy hónapos a kisfiam. :)


És még microadenomám is volt. :D

2011. nov. 1. 19:43

Sziasztok!

Egy kis biztatást szeretnék nektek adni,mert igenis hatásos ez a bogyesz annak ellenére hogy mennyi kellemetlenséggel jár/hat a szedése.

Nekem is magasabb volt a prolaktin szintem,no nem sokkal,de az pont elég volt ahhoz hogy nem estem teherbe...Egy hónapig kellett szednem,majd kontroll,amint teljesen totálisan visszament az érték,ez volt augusztus közepén,és...boldog 10 hetes kismamának mondhatom magam per pillanat!!!

:D Úgyhogy fel a fejjel mindenkinek!

Szurkolok nektek,hogy minél hamarabb rendben legyen minden!

152. zsike88 (válaszként erre: 154. - Rekuczy)
2011. nov. 1. 19:26
Reméljük!!! Szorítunk!!! Majd írj :)
151. zsana83 (válaszként erre: 150. - Zsike88)
2011. okt. 30. 07:53

Szia!

Ennek nagyon nagyon örülnék és akkor talán karácsonyra ajándék lehetne a baby.:)

150. zsike88 (válaszként erre: 148. - Zsana83)
2011. okt. 28. 20:15
Szia! Ha csak kicsit magas akkor hamar rendezi...hetek...egyetleg egy hónap.... De amint elkezded szedni már az első hónapban van esélyed h teherbe ess.... :)
149. rekuczy
2011. okt. 28. 08:37
Sziasztok Zsana nezd meg a 138-as hozza szolast engem is az biztat tudom ha te is elolvasod mindjart jobb kedved lesz.
148. zsana83
2011. okt. 28. 08:18

sziasztok

Látom van ismerős emberke is szia Réku!!!!Meg mindenki!:)

Én tegnap este kezdtem el szedni ezt a csodás kis bogyókát.Minden bizodalmam ebben van.

Nálam a probléma az volt hogy nem volt peteérésem.Closty után lett pé-m lett pozi tesztem de nem maradt meg a baba.Kiderült közben hogy magas enyhén a prolaktinom.Tapasztalat hogy mennyi időn belűl rendezi a hormonszintemet ez a gyógyszer van?

147. rekuczy
2011. okt. 27. 14:40
Nem neztek nekem vert hanem a doki megnezte es spricolt belolem a tej ezert nem kellet vervetelre menjek mert egyertelmu a dolog. Most fognak vert nezni jovo honap elejen kell menjek a dokihoz es akkor elenoriznek. Ja es a vervetelel kapcsolatba nekem is terhesen vegig minden rendbe volt es amikor a korhazba egy hetel kesobb neztek akkor derult ki hogy azert volt minden rendbe mert meg sem neztek csak ugy irtak. A traumaval kapcsolatba ugy erzem csak egy terheseg fog ennyhiteni a dolgon en agyba eldontotem hogy kenytelen vagyok a kistesora koncentralni es igy egy kicsit konyeb.
146. zsike88 (válaszként erre: 145. - Rekuczy)
2011. okt. 27. 14:22
Egy helyen szoktam vetetni a vér...De előnyt élvezek mert anyukám ott dolgozik :) Eddig mindent néztek és minden jó volt csak ez az egy nem... Most már csak a prolaktint fogják nézetni. Egy éve próbálkozunk... Sztem a szervezetednek ki kell pihenni azt a traumát ami téged ért... Lehet ezért nem olyan könnyű most összehoznotok... Az sem jó ha túlzottan akarjuk.... Bár ezt sokan mondják...nem lehet megcsinálni h ne akard annyira.... ha nem is mondja az ember de belül mindig reménykedik... Neked mást nem találtak csak a prolaktint?
145. rekuczy
2011. okt. 26. 13:35
Az igen hat nem is tudom biztos jol neztek meg a ver eredmenyeidet. Nekem terheseg alat rendszeresen neztek a veremet mert radasnak rh negativ is vagyok. Amikor kiderult hogy baj van elkuldtek egy egyetemi korhazba ahol csak kimondotan profeszorok vizsgaltak mert ilyet meg nem lattak es akkor derult ki hogy ahova laborba jartam soha nem neztek meg rendesen a verem es mindig a papira jo eredmenyeket irtak. Te mindig csak egy helyen szoktad vetetni a vered? Csak prolaktin szintet szoktal nezetni mert ilyenkor a progeszteront is erdemes megnezetni es meg van egy csomo ilyen dolog ami fontos a babahoz. Miota probalkoztok? Mert a doki azt mondta csak egy ev utan szoktak problemanak mondani ok. A kisfiam elso honapra osszejot de most mar fel eve probalkozunk es sehol semmi
144. zsike88 (válaszként erre: 143. - Rekuczy)
2011. okt. 26. 12:32
Érdekes dolog ez.... Nekem pl 3600as volt és 500ig jó.... ilyenkor már termelődik a tej és menstruálnom sem kellett volna... Nálam meg minden rendben volt... Csak a baba nem jön össze.... De még a ciklusaim is teljesen rendszeresek voltak. Amióta a bromot szedem meg össze vissza vannak.... pedig most kellene rendszeresnek lenni...
143. rekuczy (válaszként erre: 142. - Zsike88)
2011. okt. 26. 08:51
Szia igen ezt olvastam en is de gondolom maskep van ez a dolok ha szules utan vagy mint ha akkor amikor felugrik a prolaktin. Gondolom nekem ha a termelodest megalitjak akkor mar nem lesz magas.
142. zsike88 (válaszként erre: 141. - Rekuczy)
2011. okt. 25. 15:29
Én úgy hallottam a bromot huzamosabb ideig kell szedni...nem egy hónap....utána ugyanúgy visszaugorhat a prolaktin. Sokan még miután teherbeesnek is szedik a 3. hónapig, mert a magas prolaktin vetélést okozhat.
141. rekuczy (válaszként erre: 140. - Zsike88)
2011. okt. 25. 08:15

Szia

En nem mondhatnam hogy hamar vissza all mar szules utan egy honapot szedtem a bromot de nem igazan hasznalt. Mar 7 honap telt el es egy adagot be szedtem de meg mindig van tejem es ezert meg magas a prolaktinom. Lehet masnal hamar vissza all ilyen esetbe de mar megszoktam hogy orvosilag anti talentum vagyok :)

140. zsike88 (válaszként erre: 139. - Rekuczy)
2011. okt. 25. 06:56

Szia!

Egy ilyen dolog után mondhatni, szinte természetes, hogy magas a prolaktin szinted. Úgy tudom ilyen esetben nagyon hamar visszaáll a Bromotól. Ha pedig először ilyen könnyen összejött, akkor rendezett prolaktinnak tuti, hogy a második is gyorsan sikerül majd. Sok sikert! :)

139. rekuczy (válaszként erre: 138. - Incifinci01)
2011. okt. 24. 13:17
Gratulalok a babocakhoz remelem nekem is ilyen hamar fog menni a dolog szeretnek mar karacsonyra egy pozi tesztet. Majd te leszel a pozitiv pelda es szolok a peteknek hogy igy is lehet es hamar mozogjanak
138. incifinci01 (válaszként erre: 137. - Rekuczy)
2011. okt. 24. 12:35

Rekuczy,

nagyon sajnalom amin keresztulmentetek az elmult honapokban!!! Sok erot kivanok a tovabbi evekre, hogy fel tudjatok dolgozni lelkileg ezt a traumat!

Az jo, hogy ujra szeretnetek nekifutni!

Szerintem ha rendezodik a prolaktinszinted, akkor ugyanugy hamar teherbe lehet esni, mint "normalisan". En is szedek bromot, es rendezodott szinttel 1-2-3 honap alatt estem teherbe.

137. rekuczy
2011. okt. 24. 10:55
sziasztok lattom egy par napja irtatok remelem meg jartok ide. En most szedtem be a 19-dik szem bromot. Nekem marcius 10-en volt egy surgossegi csaszarom sajnos a kisfiam meghhalt es akkor kaptam egy adagot tej elapasztas miat. Mivel nagy a lelki fajdalmunk ugy gondoltuk hogy minel hamarab terhes leszek annal hamarab lesz egy kicsit konyebb ezert csaszar utan 2 honapal neki fogtunk ismet probalkozni. A kisfiam 1 honapba sikerult ezert gondoltam az 5 sikertelen honap utan hogy valami nincs rendbe ismet dokihoz mentunk. Kiderult nem volt eleg a gyogyszer 7 honap utan is tejem van es magas a prolaktin szintem. Ezert szedem a gyogyszert es remenykedunk hogy hamar terhes is leszek. Igazabol en arra lennek kivancsi hogy ki hany honap utan lett terhes. Remenykedem a biztato tenyekbe
136. incifinci01 (válaszként erre: 135. - Zsike88)
2011. okt. 17. 10:51

Zsike,

sajnos nem talaltam meg a papirt... pedig par hete rendezgettem a cuccokat, es valoszinu akkor nem oda tettem ahova gondoltam hogy tennem. Elkeveredett, most pedig mar masik dobozokat nem tudom vegigturni...

A lenyeg, hogy nekem az egesz az agyalapi mirigy nem jo mukodesebol fakad. Ettol volt a magas prolaktinszintem es egyuttal az alacsony pajzsmirigymukodesem. Ez ugyanakkor derult ki, 16 evvel ezelott.

Sok panaszom volt, de nem a babavaras miatt volt az egesz, joval elotte derultek ki nalam a problemak.

Az endokrinologushoz eloszor havonta majd 3 havonta kellett jarnom. Mikor rendezodtek a dolgok, mondom olyan masfel ev utan, akkor 6 honapos ellenorzesekre hivott mar csak vissza.

Igazabol egybolt Bromocriptint kezdtem szedni. Eloszor napi fel szemet, majd 1 het mulva ez napi 1 szem a 2.5mg-os szembol.

Aztan az ellenorzesen kiderult nem jo meg mindig. Ekkor napi 2 szemre emelte az adagot. Ujabb honap utan reggel 1 szem, este 2 szem (2.5mg). Ujabb honap utan kicsit vissza kellett venni, majd kovetkezo honapban ujra emelni. Ez igy ment sokaig, es a vegen beallt, hogy 0.5-1-2 szem naponta (reggel-delben-este). Ez most is igy van, azota egyfolytaban szedem, terhessegek alatt is vegig szedtem. 3 gyermekem van, mar 10 eve be volt allitva a gyogyszer mire az elso gyerkoc erkezett. Mikor elhataroztuk, hogy belevagunk, a masodik honapban teherbe estem. A masodik gyerkoccel az elso honapban teherbe estem, a harmadikkal pedig a harmadik honapi probalkozasra. :-)

Tehat csak biztatni tudlak, ha rendbejon a hormonszinted, akkor minden rednben lesz a baba jovetelehez!

Emelle nekem jon meg a pajzsmirigy problemam, amire szinten szedek gyogyszert, ugyanez a doki allitotta be, de az hamarabb ment mint a prolaktinszint. Nem tudom Neked mi az oka a magas prolaktinszintnek, de valoszinu ez is fontos tenyezo. Kerdezd meg a dokit, neki tobb tapasztalata van, hogy mikorra varhato kezzelfoghato javulas!

135. zsike88 (válaszként erre: 133. - Incifinci01)
2011. okt. 12. 11:47

Szia!

Na megtaláltad, hogy neked mennyiről indult a prolaktin? Am milyen kezeléseket kaptál? Hogy derült ki h probléma van vele? Voltak tünetek?

134. zsike88
2011. okt. 7. 22:00
Nekem 2 hónapja derült ki mert babát akarunk és nem akar összejönni. A 3. napi prolaktin 1200 volt...a 25. napi meg már 3600.... Hipofízis adenomát kizárták. Bromot szedek 2X1 szemet. örülök, hogy jár még valaki ide.... Nálad hogy történtek a dolgok?
133. incifinci01 (válaszként erre: 132. - Zsike88)
2011. okt. 7. 21:55

Zsike, én ide szpktam tévedni...

Nekem iszonyú magas volt a pr.szintem. Holnap megnézem a papírjaimat. Nekem olyan 1.5-2 év volt amíg a doki beállította a szükséges éselégséges gyógyszermennyiséget. Nagyjábol ekkorra jött le és normalizálódott, valamint stabilanbeállt a prolaktin szintem.

Neked mikor derült ki ez a probléma? Milyen magas pr.szintről indultál? Mennyit és milyen gyógyszert szedsz?

132. zsike88
2011. okt. 7. 20:49
Valaki olvassa még a fórumot? Kinek mennyi idő alatt vitte le a bromo a prolaktint? és mennyiről? Rem válaszol vki...
131. iluci26
2010. nov. 11. 16:08
Dimi85:én kétszer vetélttem el és 5-6 napig pecsételttem,menjen más orvoshoz a barátnőd ha nem bízik a mostaniban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook