Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Merckformin és Bromocriptin babaprojekt fórum

Merckformin és Bromocriptin babaprojekt (beszélgetős fórum)


3. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 12. 07:36
Az inzulinod nem vészesen magas csaj enyhén, viszont az a 11-es cukor nagyon nem szép. Az már mutatja az erős hajlamot a diabra. Csak hogy lásd. Terhességi diabnal étkezés után egy órával 7 alatt kell lennie. Jó persze más az etekezes meg a cukor terhelés de csak akkor ha keményen tartod a diétát. A metnél a magyar ajánlás hogy 12. Hét után le kell építeni. De külföldön rengeteg országban végig szedik es a tényleg hozzáértő endokrinologusok akik követik a külföldi kutatásokat ők is sokakkal végig szedetik. Itthon amúgy nincs rá kutatás hogy okoz-e gondot azért nem ajánlanak végig, nem pedig azért mert árt. A bromonál hallottam én is olyan hogy 12. Hétig, nekem anno azt mondták azonnal abba kell hagyni. 🤷‍♀️ A merck amúgy azért is ajánlott mert így kisebb az esély terhességi diabra, ami amigy nagyon gyakori ir mellett. A pajzsmirigy ertekeid milyenek? Volt teljes pm labor? Tsh, t3, t4, atpo,Atg? A pm alulmukodes kéz a kézben jár az ir-el,ritka akinek egyik van csak. Viszont sajnos sok orvos nincs képben vele. Nem tudja hogy elavult a ref határ és a tsh max2,5-ig jó de inkább 1,5-ig. A t3, t4 pedig a max-hoz közel jó. A kezeletlen pm alulmukodes gyakran okoz vetelest sajnos . De amúgy tényleg az ir is okozhat mert az inzulin zabál hathatja a progeszteron szintet.
2. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 11. 08:08

Szia!

Sokan szedik ezeket a gyógyszereket terhesség alatt. A Bromot pl. a 12. hét végéig szokták adni.


Nekem is erőltetni akarták a Merckformint. Könyörgött az endo-dokim. Nem voltam hajlandó beszedni. Nem lettem terhességi cukros sem, pedig 2x is megnézettem magam. Én sem akartam elhinni. Nagyon túlsúlyos vagyok. Ezért elkezdtem a terhesség alatt a cukordiétát (160 g CH) és egy grammot sem híztam. A kisfiam teljesen egészséges. Már lassan 4 éves lesz.


A Merck évekkel korábban emésztési gondokat okozott nekem, ezért nem akartam szedni.

A Bromo mellékhatásait nem bírtam, helyette Norprolac nevű gyógyszert kaptam.

2021. nov. 10. 21:51

Sziasztok!


Három éve fedeztek fel nálam enyhe IR-t. Közölték, hogy az értékeim alapján nehezen fogok teherbe esni, vagy ha teherbe is esek, nagy az esély a vetélésnek. Vékony vagyok, 53kg, menstruációm rendszeres, ultrahang alapján PCO-m sincs, tünet volt a cukor iránti sóvárgás, ingerlékenység, pattanásos zsíros bőr. Elkezdtem szobabiciklizni,diéta, Merckformin, majd 2020 Márciusában megszakításos védekezés után spontán teherbe estem. ( Párommal előtte 7 évig megszakítással védekeztünk és nem estem teherbe). Első gondolatom az volt..hogyan tovább? Gyógyszert letettem, mondván árthatok a magzatnak. 8. Héten elvetéltem. Az orvos azt mondta, nem lett volna szabad abbahagyni a gyógyszert csak úgy.Teltek az évek, vizsgálatok sora. Kiderült az IR mellett a magas prolaktin is. Most tervezzük a babát, de tele vagyok kérdésekkel, kétségekkel. Négy orvosnál voltam, mindengyik mást mond!!! Dietetikus szerint nem kell Merckformin,az egyik endokrinológus szerint pedig igenis szedjem, mert a magas inzulinszint vetélést okozhat.

Értékeim:


Glükóz: 5,7 mmol/l

Glükóz 60 perc: 11,0 mmol/l

Glükóz 120 perc: 5,7 mmol/l


Inzulin: 5,4 uIU/ml

Inzulin 60 perc : 77,35 uIU/ml

Inzulin 120 perc: 37,6 uIU/ml


Jelenleg szedem az egy szem Bromocriptint és az egy szem Merckformin XR-t, 500-at, de félek, ha terhes leszek, nehogy ártsak ezzel a babának. Elvileg 13.hétig kellene szedni mindkettőt. Nem tudom, mennyire biztonságos az, hogy ha két gyógyszert is szedek várandóság alatt.Valaki van vagy volt hasonló helyzetben hogy terhesség alatt ezeket a gyógyszereket kellett szedje?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook