Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bromocriptin vélemények? fórum

Bromocriptin vélemények? (beszélgetős fórum)


130. notrete
2010. okt. 14. 18:31
Dimi, nagyon sajnálom! A barátnődet is. A nővéremnek is elment a baba a 9. héten, kikaparták, és utána még másfél hétig vérzett/pecsételt. De egy orvoshoz kell elmenni, ha nem bízol a jelenlegiben, akkor inkább menj át máshova.
129. Dimi85 (válaszként erre: 128. - Youlcsi)
2010. okt. 6. 20:36
Ebben igazad van.Ma volt 2 másik oorvosnál ugyanazt mondták neki hogy ha 1 héten belül nem múlik el akkor menjen vissza
128. youlcsi (válaszként erre: 127. - Dimi85)
2010. okt. 4. 21:22

el kell menni másik orvoshoz.

sztem vetélésnél sem lehet igazán hosszabb a vérzés, mint a menzesz, csak erősebb...

de mondjuk az is hülyeség, hogy "nem szeretné hogy megkaparják"... ez nem kívánságműsor, a dokinak kell eldöntenie... és egy olyan orvos, aki ezt a döntést a páciensre bízza... hát mentsen meg tőle az ég!

127. Dimi85 (válaszként erre: 125. - Youlcsi)
2010. okt. 4. 19:52
Ez most nem rám vonatkozik,az egyik barátnőm ugyanabban a cipőben jár mint én,sajnos őneki is elment a babája csak őneki 2 nappal "fiatalabb" volt a babája.Volt orvosnál (ugyanannál akinél én) és mondta a doktornak hogy vérzik.Azt mondta a doki hogy majd elmúlik idővel,(barátnőm nem szeretné hogy megkaparják) de még mind a mai napig vérzik.Visszament az orvoshoz,elpanaszolta hogy még mindig vérzik az asszisztens azt mondta hogy tisztul a szervezete.Szegénykém annyira odavan hogy senkinek nem meri elmondani a problémáját,de igazából arra lenne kíváncsi hogy a vetélés után (állítólag múlt héten hétfőn ment el a baba)meddig tarthat a vérzés.Én tolmácsolom a kérdését,ha valaki tudja írja meg.Előre is köszönöm!!!
126. Dimi85 (válaszként erre: 125. - Youlcsi)
2010. okt. 4. 16:39
Sajnos ez nálunk nem így van.De én azt mondom inkább most mint később
125. youlcsi (válaszként erre: 124. - Dimi85)
2010. okt. 3. 10:30

nagyon sajnálom :(


komolyan nem is értem, hogy az ilyen miért megy orvosnak... semmi empátia, semmi...

én még a rendelőn kívül sem tudok úgy összefutni a dokimmal, hogy ne simizze meg a pocakot, és kérdezze meg, hogy OK-e minden...

124. Dimi85 (válaszként erre: 123. - Youlcsi)
2010. okt. 2. 19:27
Szerdán voltam ultrahangon ahol az orvos fapofával közölte hogy elment a baba.Éreztem hogy baj lesz mert hatalmas görcsök közepette vérezni kezdtem.Ki vagyok borulva...
123. youlcsi (válaszként erre: 122. - Dimi85)
2010. szept. 19. 15:36

azért írtam, hogy olyan orvost kell keresni, akiben megbízol... ami alatt azt értem, hogy maradéktalanul megbízol...

lényegében egy ilyen helyzetben az orvosaidra bízod a legfontosabb dolgot: a gyermeked életét. ha csak egy szemernyi kétséged is támad a felől, hogy amit a doki mond, az úgy nem jó... ha megkérdőjelezed a döntését... akkor keress másik orvost...

ebben a helyzetben nem tudod azt megtenni, hogy nem követed vakon az utasítását, mert ha bmi gond merül fel, akkor hogy állsz elé? tudod, hogy ő azt mondta... de te mégis...


megértem egyébként az aggodalmadat... de másként ebben a helyzetben nem megy, csak ha valóban találsz egy olyan orvost, aki után vakon tudsz menni.

122. Dimi85 (válaszként erre: 121. - Youlcsi)
2010. szept. 19. 15:31
Nekem mondta az endokrinológus hogy hagyjam abba.Én csak azért aggódom hogy nehogy nőjön a ciszta és a szülésnél történjen velünk valami...
121. youlcsi (válaszként erre: 120. - Dimi85)
2010. szept. 19. 15:14

Dimi!

sztem ez egy olyan dolog, amit mi innen a monitor mögül nem tudunk megítélni. ehhez mindenképpen orvos kell, de olyan, akiben meg tudsz bízni. most, amíg még kicsi a terhesség, lesz energiád utána járni... és keresni valakit, akinek tudsz adni a szavára... mert csak így megy.

az meg felelőtlenség lenne, ha bármelyikünk is azt mondaná, hogy véleményünk szerint szedd/ne szedd.

(megjegyzem, ha az orvos szerint szedni kell továbbra is, az sem tragédia... legfeljebb nem lesz tejed... nagyon sokan felnőttek már tápszeren ;))

120. Dimi85
2010. szept. 19. 14:35

Sziasztok!

Sajnos nem volt időm elolvasni az összes hozzászólást.Én pontosan 2 éve szedem a Bromocriptint mert nagyon magas volt a Prolaktin szintem.Kedden megtudtam hogy terhes vagyok (patikateszt pozitív lett),pénteken pedig voltam ultrahangon ahol bebizonyosodott a terhesség.6 hetes a baba.Nekem olyan gondom van hogy Mikroadenoma a hipofízisben.És nem tudom hogy ez nem befolyásolja e terhességemet vagy esetleg szüléskor nem e történhet velem valami ha leállok a bromórol.Azt tudom hogy a tej miatt kell leállni vele,de félek hogy növekedni fog a ciszta és valami baj történik velem/velünk.Nektek mi a véleményetek erről??Holnap kell mennem a idegosztályra beszélni egy orvossal hogy mi legyen de én már nem bízom meg az orvosokban.Össze vissza mondanak mindent.

119. youlcsi (válaszként erre: 118. - Marcsika1988)
2010. júl. 31. 10:32

szia!

ciklushossz mínusz 14. nap a "középidő", azaz a peteérés.


klasszikus, szabályos 28 napos ciklusnál ez 14. (28-14), nap, de természetesen rövidebb ciklusnál korábban (pl 25naposnál 25-14, azaz 11. nap), hosszabbnál később (pl 35naposnál 35-14, azaz 21. nap) van az ovuláció.


ez a két szélsőség. ennél rövidebb vagy ennél hosszabb ciklusok jellemzően anovulációsak... rendszertelen ciklusnál pedig hőt mérsz, vagy tesztelgetsz... sajnos ilyenkor nem kiszámítható.

2010. júl. 30. 20:53
Sziasztok,lenne egy kérdésem.Nem tudom eldönteni,hogy a menstrúációmnakmelyik most a közép ideje?Az sogornöm azt mondta,hogy az első naptól számított 14.-dik nap,de multkor a dokim meg azt mondta,hogy az utólsó naptól számított 14.-dik.És most össze zavarodtam!Ha valaki tud az irjon?Elöre is köszi
117. youlcsi (válaszként erre: 115. - Ani2)
2010. máj. 5. 16:22

nekem is anno így szánta... ovu-indukciónak :)


nem lesz bajod :)

116. e5bfff55e3 (válaszként erre: 115. - Ani2)
2010. máj. 5. 10:07
Szerintem az orvosod tudja, hogy mit csinál! Bízz benne és gondolj arra, hogy most már minden rendbe jön! A pozitív hozzáállás sokat segíthet!
115. Ani2
2010. máj. 5. 09:15

Sziasztok!


1 üveg Bromotó beszedtem és az dokim azt mondta, h ne szedjem tovább. Most vagyok a 2 hetes várakozó fázisban. Ezzel nem teszek rosszat??

2010. ápr. 28. 18:54
Jobbulást! Remélem hamar meggyógyulsz!
113. Ani2 (válaszként erre: 112. - E5bfff55e3)
2010. ápr. 28. 17:39
Okés, csak ledöntött ez a vírusos nyavalya és teljesen megfeledkeztem róla...
112. e5bfff55e3 (válaszként erre: 110. - Ani2)
2010. ápr. 28. 17:02
Ja, és ne szedj be 2-t egyszerre. Ne pótold most már.
111. e5bfff55e3 (válaszként erre: 110. - Ani2)
2010. ápr. 28. 17:01

Szia!

Igen! Szedd ugyanúgy tovább! Ne aggódj, egy nem vészes, csak ne legyen gyakran ilyen!!

110. Ani2
2010. ápr. 28. 16:15
Tegnap este elfelejtettem bevenni a Bromot, nem lesz semmi baj szedjem ugyan úgy tovább?!
109. Ani2
2010. ápr. 16. 08:04

Sziasztok!



Megjött a mensim tovább kell szednem a Bromot??

108. linel
2010. ápr. 15. 13:21

Sziasztok!

Tegnap kezdtem el szedni másodszor a Bromocriptint magas prolaktin miatt (980 mIU/l). Tavaly 3 hónapig szedtem napi 1-et. Akkor 1300-ról 2 hónap alatt 74 mIU/l-re vitte le. Majd fokozatosan elhagytam a gyógyszert. Nem kellett volna, 3 hónap elteltével újra az egekben a prl. Babát szeretnénk és bár peteérésem van, ilyen magas prl mellett nem eshetek teherbe.

Mellékhatások (szédülés, hányinger, izomgörcs, orrdugulás)nálam egy hétig voltak, miután hozzászoktam, kifejezetten jobban éreztem magam, mint a bromo szedése előtt. Nem voltam olyan fáradékony és a fejem sem fájt annyit. Ja, és fogytam 2-3 kg-ot.

A következő lépés az MR vizsgálat lesz. Kicsit félek az eredménytől.

107. notrete
2010. márc. 26. 18:15

Hali!

én kb. 2 hónapja szedem a Bromocriptint. Eleinte rossz volt, mert nem fokozatosan kezdtem el szedni, de már minden rendben van ezzel. Én is babát szeretnék 17 hónapja, és még nem jártunk eredménnyel. Mivel a prolaktinom kicsit magas volt, ezért kezdtem el szedni, valamint pecsételésem és hosszú ciklusom is. Na most 2 hónap szedés után rövidebb lett a ciklusom. Nemrég egy halvány pozitív tesztem volt, ami után 1 nappal megjött a menzeszem, nem tudom, hogy ez szellemcsík vagy normális csík volt-e, végül is nem sikerült. remélem ebben a ciklusban már nagyobb sikerrel járok majd.


Nekem nem volt jellemző a szexuális vágy csökkenése, de másoknál olvastam hogy igen. valamint az én orvosom azt mondta, hogy ha teherebe esnék, akkor is folytatnom kell a szedését egy kicsit (kb 10-12 hétig).

106. Ani2
2010. márc. 23. 08:20

Sziasztok!


Egy hete szedem a gyógyszert lehet a szexuális vágy csökkenése???

105. incifinci01 (válaszként erre: 104. - Grani)
2010. márc. 18. 08:24

Kedves Grani!

Persze hogy szurkolok, hogy legyen tejed! Biztos minden rendben lesz!

Ez azert eleg gaz, hogy igy ossze-vissza mondanak neked mindenfelet a dokik.

Sajnos jelenleg en is hasonlo cipoben jarok. De ma beszelek meg egyszer az endokrinologussal, es megtudom, hogy mikor kell abbahagynom majd a bromot, vagy abba kell-e hagynom, ha terhes leszek.

Azert is nagyon erdekelne, hogy hogyan alakultak nalad a dolgok, mert szeretnenk meg egy babat, es jelenleg (orvost valtottam) azt mondjak, hogy amint teherbe esek azonnal hagyjam el a bromot... Felek akkor elmegy a baba...

Kerlek ird meg nekem az emailcimedet, mert inkabb szemelyesen ott szeretnek majd veled beszelni a tovabbiakban!

Koszi

Incifinci

104. grani
2010. márc. 16. 13:28

Kedves Incifinci!


Válaszod is azt jelzi, hogy jól döntöttem.

A nőgyógyászom azt mondta, hogy szedjem tovább a napi 1-t, majd másnap az endokrinológus azt mondta, hogy a terhesség alatti magas prolaktin nem baj, sőt bizonyos szintig normális, és sürgősen hagyjam abba a Bromocriptint, mert különben nem lesz tejem (és mivel a magas prolaktin szintemet nem vizsgálták ki rendesen, nem tudni, hogy hipofízis adenoma okozza-e). Ezután felhívtam a nőgyógyászomat, de nem értem el, mert szabadságon van, de azt üzente az asszisztensével, hogy majd csak a 28-30. héten kell abbahagyni a gyógyszert. Erre elkezdtem keresgélni a neten, írtam egy netes orvosnak is, az is azt mondta, hogy csak a terhesség elején kell szedni, utána már nem. Szóval úgy döntöttem, hogy már most szépen lassan elkezdem csökkenteni az adagomat, most járok félnél. A biztonság kedvéért azért elmegyek vérvételre a prolaktin-szintemet ellenőriztetni. Sajnos nagyon nehezen jött össze ez a baba, többek között az orvosok töketlensége miatt, és most is azt látom, hogy a kérdéseimre csak gyorsan rávágnak vmit, anélkül, hogy utánanéznének, vagy beismernék, hogy számukra ez ismeretlen terep és továbbküldenének vkihez.

Köszi az infót, és drukkolj nekem, hogy legyen tejem!

Üdv, Grani

2010. márc. 12. 20:34

kedves grani!

Bromocriptin szedese mellett tilos szoptatni. Sot mi tobb, nem is lesz tejed, mert gatolja a tejtermelest. Nekem abszolute nem indult meg a tej. Es ha megindult volna sem szabadott volna, hogy a babanak adjam.

En sajnos ugy jartam, hogy ezt nem tudtam. Senki nem szolt nekem errol, a dokival nem beszeltunk rola. O azt hitte talan, hogy tudom, de nem tudtam bizony. Mikor megszuletett az elso babam, es szoptatni akartam, odatettek a cicimre. Persze meg nem indult meg, gondoltam. Aztan jott egy doki, es mondta, hogy lent gyuleseznek a dokik, es majd jonnek, hogy mi lett a dontes. Es aztan az lett, hogy nem szoptathatom. Gondolhatod, milyen jo volt megtudni ezt a szules par oraval. Egesz terhesseg alatt arra keszultem, hogy biztos milyen jo sok tejcim lesz, merthogy Anyukam engem sokaig tudott szoptatni, es en nagyon szerettem volna. Lelkileg ez betett nekem.

Szoval, ha ilyen almaid vannak, akkor feltetlenul beszelj a dokiddal! De ha szukseges tovabb szedni a bromot, akkor lelkileg sajnos bele kell torodnod, hogy nem szoptathatsz...

Kerlek, majd ird meg, hogy mit beszeltel a dokival, es hogy kell-e tovabbra is szedned!!!

102. grani
2010. márc. 10. 17:23

kedves incifinci! és a többiek!


én is régóta Bromocriptint szedek, most 25 hetes terhes vagyok, és az orvosaim : a nőgyógyász és az endokrinilógus is mást mond, mikor kell abbahagynom. Te tudtál szoptatni a szedése mellett? Én attól félek, ha nem hagyom abba időben, akkor esetleg nem lesz tejem.

101. youlcsi (válaszként erre: 100. - Gorak)
2010. márc. 9. 17:16
igaz elsősorban pcos-sel kapcsolatban szokták emlegetni, de tudom ajánlani a mens-et.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook