Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bromocriptin vélemények? fórum

Bromocriptin vélemények? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
190. cu-cus
2011. dec. 7. 19:42

Nekem fogalmam sincsen, hogy áll a prolaktinom, vizsálat nélkül kaptam ezt a bogyót. Az biztos hatott valamit, mert teljesen másmilyenek lettek "azok a napok".

Mi még csak most kezdjük a babaprojektet, úgyhogy ha + lesz a teszt akkor nem tudhatom, hogy a gyógyszer hatása benne van-e a dologban.

Úgyhogy 7végén akció!!!

189. Narancsika (válaszként erre: 188. - Cu-cus)
2011. dec. 7. 13:30

Ha a prolaktin volt csak a gond,biztos már rendben lesz minden.Sztem legközelebb sikerülni fog!

Nekem is csak az eleje volt rossz,1 hétig iszonyatosan fájt a fejem.

Én is kiváncsi vagyok hogy hány napra jön meg és milyen szine lesz(rozsdabarna volt egy ideje).Ha szép vörös lesz és idöben megjön,akkor oriási magabiztossággal indulunk mi is!

De most nem tudom mi van,tegnapra vártam.Jó lenne,ha baba lenne,de ahoz,h teszteljek bátortalan vagyok.Olyan rossz egy csíkot látni.Pedig jo lenne minél hamarabb megtudni,mert aszerint kapom a további kezelést(korábbi elhalt terhesség és koraszülés miatt)

Drukk mindenkinek!

188. cu-cus
2011. dec. 7. 11:53

Sziasztok Lányok!

Én családtervezés céljából mentem el a dokihoz, mondtam teljesen rendszertelen a ciklusom. Azonnal felírta a Bromocriptin-t, majd ez rendbe teszi. Két dobozzal írt ki, (kutya szarul voltam az elején a mell. hatások miatt!) most fog elfogyni. Szóval, a gyógyszer szedésekor megjött mensi pont annyi napra jött meg, mint az előző(34. nap). Tünet semmi, pedig előtte mindig barnáztam és fájtak a melleim. Ezzel kiszámoltam a peteérés kb-i időpontját és most akcióba lépünk. Kíváncsi leszek mi fog történni, de arra is ha megjön, akkor hány napra? És mi lesz, hogy most elfogy?!

187. rekuczy (válaszként erre: 185. - Narancsika)
2011. dec. 7. 09:32
nekem nem hosszabitotta meg a menzit sot hogy meg hamarabb is jott tole 2 nappal es ha szeptember ota probalkoztok az nem is olyan sok ido az elso ket honapba nekem is soknak tunt hogy azelott egybol sikerult most meg mar honapok ota semmi
186. zsike88 (válaszként erre: 185. - Narancsika)
2011. dec. 6. 21:58
Én augusztus óta szedem... de nekem nagyon magas volt... aztán most meg nagyon alacsony.... Mi már több mint egy éve próbálkozunk de még semmi... Megváltoztatja a mensi tüneteit.. legalábbis nálam enyhébbek... a terhességi tüneteket sajna még nem tapasztaltam :( Tök jó lenne karira ajándéknak egy ultrahangos kép, én is azt szeretnék... Sztem csinálj egy tesztet... Veszíteni nem veszítész... mondjuk bennem olyankor egy világ omlik össze... de remélem neked szerencséd lesz :)
185. Narancsika (válaszként erre: 184. - Zsike88)
2011. dec. 6. 21:17

KÖSZI A DRUKKOT!TE MIOTA SZEDED?

NEKEM CSAK KICSIT VOLT MAGASABB,MINT A FELSÖ HATÁR ÉS SZEPT.OTA HIÁBA PROBÁLKOZTUNK.

MÁR TESZTET SE MEREK CSINÁLNI,MOSTANÁBAN EGY TRAUMA VOLT LÁTNI AZ EGY CSIKOT.

VÁROK,DE TELJESEN TUDATLAN VAGYOK.SE TERHESSÉGI TÜNET,SE PREMENS TÜNET.NÁLAM MINDKETTÖ NAGYON ERÖS.DE MOST,H SZEDEM A BROMOT,F..GOM SINCS MI VAN.:/

184. zsike88 (válaszként erre: 182. - Narancsika)
2011. dec. 6. 20:08
Én ugyan fogyni nem fogtam :( de nekem amióta szedem folyamatosan késik a mensim... Olyan 35-38 napra szokott megjönni azóta... Bár... neked nem volt annyira magas... lehet már baba van a dologban... :) de jó lenne :) drukkolok....
183. rekuczy (válaszként erre: 182. - Narancsika)
2011. dec. 6. 18:29
sziasztok de irigyelek en bezzeg nem fogytam a gyogyszertol pedig jol jot volna
2011. dec. 6. 17:47

sziasztok!pont egy honapja szedem.28.napon vagyok,mára vártam,de ugy látszik késik.Pedig elötte csak 30-31 napra jött meg.Most vártam,hátha pontos,mert 14.nap volt peteérés.Sztem holnap megjön...vagy kitudja.Ha terhes lennék,érezném.

Csak a mellem fáj nagyon,ennyire nem szokott.

Ja,és fogytam!Nem tudom,h a bromótól e,de most a honapban az összes uszogumim lement...sztem van hozzá köze a gyogyszernek.

181. szernye
2011. dec. 3. 17:46

Sziasztok


Sajnos megjött. Nekem nem igazán tolta ki a gyógyszer a ciklusomat. 32 napra jött meg. Az én Tsh-mal is gond volt. Most 0.38 ami állítólag szuper jó. Még sincs baba. Igaz még csak egy hónapja próbálkozunk, de mi ˇmindentˇ megtettünk. Félek, hogy nem lesz ez olyan egyszerű gyógyszerrel sem. Na mindegy. Majd a Jóisten eldönti mikor küldi a babókát. Remélem minél előbb.

2011. dec. 3. 15:08

Sziasztok!


Nekem is rendszertelen volt a menszeszem sokáig, én is kivizsgáltattam magam, a sima vérképem rendben volt (pajzsmirigy probléma kilőve),majd endokrinológushoz mentem, ahol a kiderült, hogy magas a prolaktinom 350. Felírta a Bromocriptint, szedtem két hónapig visszamentem, újabb vérvétel a prolaktinom ekkor már 760 volt. Elküldtek Mr vizsgálatra,de ott nem találtak semmit, hál isten. Közben a TSH fél év alatt romlott1,5-ről 3.9-re nőtt), így kaptam arra is gyógyszert. A doki inzulinra is irt,de azt nem tudom szedni mert rosszul vagyok tőle állandóan fáj a fejem. A bromotól nekem megjött a menszeszem napra pontosan. A doki magas érték mellet is "megindukálta" a teherbeesést,kaptam clostilbegyt-et illetve utrogestan-t. Most ott tartok, hogy két napja nem jött meg, pár teszten túl vagyok, az indukálás tuti nem sikerült,de úgy felborult minden, hogy fél éjszakát nem tudok aludni,mert a hormonok nem hagynak,de a menszesznek se hire se hamva. Szerintetek az indukálás borította a szépen beállt "rendet"? (A doki hívja így, hogy indukálás)Már nem tudom milyen dokihoz menjek,attól is tartok, ha netalán sikerülne a baba,ettől a sok gyógyszertől neki lesz maradandó baja. Valaki jár hasonló cipőben?

179. zsike88 (válaszként erre: 176. - Nótata)
2011. dec. 2. 20:56
Nekem nagyon magas volt a prolaktinom, mégis rendszeresen 30 napra jött meg a mensim. Augusztus óta szedem, azóta 4-10 napot késik. Mikor hogy. Lement a prolaktin de baba még nincs. Jönnek a további vizsgálatok. De nagyon sok olyat olvastam akinek 1-2 hónap bromo után összejött. Remélem nektek is ilyen hamar sikerül :)
2011. dec. 2. 18:23

én is 3 hete szedem,29 volt a prolaktin.Napi 1et szedek.Jövöhétre várom a mensit,sztem pontos lett,mert 14.nap volt peteérésem.Elötte 31-33 napra jött meg,de igy se sikerült a baba.

Sztem most se,mert nem érzek semmit.

De megprobálok nem görcsölni és akkor pikk-pakk összejön,mint elötte:)))

177. incifinci01 (válaszként erre: 176. - Nótata)
2011. dec. 2. 13:17
nekem csak rendbehozta az addig 20-120 nap kozotti szamtalan variaciobol, rendesen 29-30 napos ciklusaim lettek
176. Nótata (válaszként erre: 175. - Szernye)
2011. dec. 2. 13:05

Szia,

én is ugyanígy jártam el a gyerekvállalalás előtt, mint te és én is ugyanígy bromot kaptam. Három hete szedem, a menzeszem 35-37 napra szokott megjönni, ezt figyelembe véve erre a hétre várom. Már fáj a mellem, de gondolom én is, hogy nem a baba miatt, mert más arra utaló jel nincs.

Nagyon remélem, hogy nem fogja ennél jobban kitolni a ciklusaimat a gyógyszer, kíváncsi lennék én is, hogy volt e már közületek olyan, akinek a bromo miatt hosszabbak lettek a ciklusai?

175. szernye
2011. dec. 1. 22:33

Sziasztok!


Én a gyerekprojekt előtt elmentem dokihoz kivizsgálásra. Rendszertelen volt a menzim. Kiderült a prolactin szintem 35.49 A max 26 lehet. Azt hiszem itt többeknek más mértékegységben van megadva az érték. Kiírta a doki a bromot. Kb 3 hete szedem közben beindítottuk a babaprojektet. De valószínűleg nem jött össze a baba. Még nem jött meg, de negatív lett a teszt. Valószínű csak késik. Nálatok is rendszertelen volt a menzi a prolactin miatt? Nekem előfordul, hogy 35 napra jön meg. De volt már 47 nap is. Az utóbbi 2 hónapban pontosan 30 napra jött meg. Most 1 napot késett. De biztos nem baba miatt. Semmi előjele nincs a terhességnek. Na meg persze a negatív teszt is elég egyértelmű. Kicsit el vagyok keseredve.

174. rekuczy (válaszként erre: 171. - Narancsika)
2011. nov. 29. 20:50
ja es akkor nem nezetem hormont mert akkor voltam szules utan 7 honappal es meg frocskolt belolem a tej nem kellet semmit nezesek egyertelmu volt
173. rekuczy (válaszként erre: 171. - Narancsika)
2011. nov. 29. 20:49

Nem a gyogyszer hatasara lettem terhes a gyogyszer szedese elott lettem terhes akkor elvesztetuk es akkor mentem dokihoz es kiderult a prolaktin miat ment el.

Mar voltam eredmenyert a prolaktinom helyre allt es kozbe nezetem egy hcg szintet is na de hat meg sokat nem jelent mert meg pe utan 5 nappal vagyunk de azert remenykedunk csutortokon megint kell menjek egy hormont nezetni es akkor ismet nezetek hcg-t

2011. nov. 29. 20:38

de nem aggodom,mert azt a pici eltérést sztem már korrigálta a gyogyszer és 1-2 honap mulva sikeres terhességnek kell lennie.A dokim is azt mondta.

Én is megkérdezem,h kell e nekem 1 honap után mérni a szintet?

Neked mikor kell menni az eredményért?

171. Narancsika (válaszként erre: 169. - Rekuczy)
2011. nov. 29. 20:35

6 honapig probálkoztatok és megnézedett a hormonod és felirták a bromót és egyböl 1 honap szedés után terhes is lettél töle?

Én 3 hete szedem,de sztem most nem vagyok terhes,mert ilyenkor már felfordulok a szagoktol.Ugyhogy kicsit csalodott vagyok.

170. zsana83 (válaszként erre: 169. - Rekuczy)
2011. nov. 29. 15:19
szia.Azért örülök hogy itt legalább írsz.Baj van hogy keveset jössz?Ha gondolod írd meg mi volt a vérvétel eredménye.
169. rekuczy (válaszként erre: 166. - Narancsika)
2011. nov. 29. 11:21
Sziasztok szeptemberbe veszitetuk el a masodik kisbabankot tehat folyamatosan van a 7 honap. Pont ma megyek prolaktin meresre nekem nem kellet megmerjek mert meg mindig frocskolt belolem a tej ezert egyertelmu volt a bromo es a doki nem kuldot. Es 6 honap probalkozas utan derult ki a magas prolaktin.
2011. nov. 27. 15:00
Sziasztok Lányok! Én 2 éve szedem a Bromocriptine-t, magas Prolactine ellen (618), Baba-projekt miatt. 2 éve a kezdődózisom reggel 1 szem este 1 szem volt. Tavaly nyáron lefeleztük az adagot, este és reggel is fél szemet szedtem. Most idén is lefeleztük az adagot, CSAK este szedek fél kapszulát. Van egy kevés fejfájásom, mell feszülésem, PMS elég erős. Tapasztaltatok már ilyen mellékhatásokat (adag csökkentés mellett)?
167. zsike88
2011. nov. 25. 19:03
Sziasztok lányok! Nekem augusztusban 3600as volt a prolaktinom. Napi 2x1 bromot szedtem. Mostanra le is ment 11-re ami meg ugye már túl alacsony, mert 102-től jó. Szóval... akinek csak picit magasabb sztem néhány hét alatt leviszi.
2011. nov. 25. 18:45

Ismerös volt a neved.

Mikor volt a vetélésed?és utána probálkoztatok 7 honapig,aztán derült ki ez a prolaktin dolog?Mennyire magas?

Nekem sose volt semmilyen gondom,csak az abortusz után láttam,h másabb a ciklusom.Elmentem hormonvizsgálatra mielött belevágtunk volna a babatémába és kiderült,h picit magas a prolaktinom.2 hete szedem napi 1 szemet,de ugy érzem nem jött össze a honap,csalodott vagyok.Már elmult a peteérésem is.Várjuk a decembert.Azért 1 százalék esélyt adok hátha terhes lehetek,de nem hiszem,nem érzem a gyomorsavat és a szagundort.Bár mondják minden terhesség más,nekem 2böl 2 ugyanolyan szörnyü volt(fizikailag)

165. rekuczy (válaszként erre: 164. - Narancsika)
2011. nov. 18. 16:50
Szia mar regeb is beszeltunk 31-ik heten volt a mutet es ket naposan halt meg a kisfiam tul vagyok 2 honap bromokriptinen egy vetelesen 7 honap probalkozason es egy teniszlabda meretu cisztan most honap vegen kell menjek a prolaktin miatt vervizsgalatra de ugy nez ki minden rendbe es gyuri bacsi babavaro teait iszuk a ferjemmel 2 napja nagyon remenykedunk benne.
164. Narancsika (válaszként erre: 156. - Rekuczy)
2011. nov. 18. 16:44

Szia!

Sajnálom,h elvesztetted a kisfiad.Hanyadik héten?

Én tavaly a kislányomat veszítettem el és én is úgy éreztem egy újabb terhesség tud csak meggyógyítani lelkileg.De az a 9.héten elhalt.Voltunk kivizsgáláson és ez irányban fognak legközelebb gyógyszerezni.Az abortusz után picit magasabb lett a prolaktin.Csak 2 honapja probálkozunk,meg is fogant,de nem maradt meg,megjött a mensim,a prolaktin miatt.480 lett az érték.Ez határon belül van,de így is magas.Napi 1 szem bromót szedek 1 hete,már próbálkozunk.

Minden bizodalmam most benne van a gyógyszerben!

Drukkolok neked én is!

Van itt a fórumon egy ismerősöm,akinek 1-2 honap alatt sikerült teherbe esnie tőle.

Hajrá!!!

2011. nov. 4. 13:03

Sziasztok!

A labor papír szerint 566,5 a felső érték,nekem 620,7 volt.Mondom,nem volt sokkal magasabb,de ez pont elég volt ahhoz h ne jöjjön a babó.

Én napi 2 szemet szedtem egy hónapon keresztül reggel este.

162. zsana83 (válaszként erre: 161. - Corolla13)
2011. nov. 4. 12:35
szia!Mennyi volt az értéked?És jársz kontroll vérvételre?
161. Corolla13 (válaszként erre: 153. - Pumukli1985)
2011. nov. 4. 12:17
Jaj de jó, hogy Neked ilyen hamar sikerült, gratulálok!!! :) Én hasonló cipőben járok, enyhén magas szint miatt írtak fel Bromot, napi 2 x felet kell szednem. Most kezdtem a 3. Bromos hónapot. Neked milyen adagban kellett szedned? Írj légyszi, nagyon várom és mégegyszer gratulálok! :)
❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook