Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bromocriptin vélemények? fórum

Bromocriptin vélemények? (beszélgetős fórum)


100. Gorak (válaszként erre: 99. - Youlcsi)
2010. márc. 9. 15:47

Általában magán dokihoz szoktam járni.

Mégha drágább is, úgy érzem, megbízhatóbbak.

Köszönöm!

99. youlcsi (válaszként erre: 98. - Gorak)
2010. márc. 9. 14:57

pesten nem lesz nehéz találni.

kérdés, hogy magán, vagy tb-finanszírozott legyen? előbbinél is 1-2 hónapos várólista lehet, utóbbi ingyen van, de lehet, hogy újabb 4 hónapodba kerül.

98. Gorak
2010. márc. 9. 14:14

Igen!

Tényleg szükségem lesz több kivizsgálásra.

Csak mivel még 4 hónapja kezdtem el, így türelmesen vártam a hatást.

A tesztoszteron csökkent is, de a bőrproblémák nem szüntek meg teljesen.

Esetleg tud valaki megbízható endokrinológust ajánlani?

Köszönöm!

97. youlcsi (válaszként erre: 96. - Gorak)
2010. márc. 9. 12:06
bőrproblémák megérnének további kivizsgálást... hiszen nagyrészt a bromót tényleg csak mags prl miatt szokták adni... lehet, más gond (is) van.
96. Gorak
2010. márc. 9. 11:25

Kedves Incifinci01!


Köszönöm a tanácsot.

Ezt meg is fogadom.

Kicsit elszomorodtam.

Kb. 1 éve hagytam abba a fogamzásgátló szedését, mert nem akartam tovább hormont szedni. Ez követően kb. 5 hónap múlva elég nagy problémák jelentkeztek a bőrömön és a hajam is hullott.

Amint már írtam 4 hónapja szedem a Bromocriptint.

De úgy látom, nem is álmodhatok arról, hogy abbahagyhatom a szedését.

Meg akartam magam kímélni a fogamzásgátlótól, de úgy tűnik, hogy valamit így is-úgy is szednem kell.

Ráadásul így 4 hónap után még mindig nem szüntek meg a bőrproblémáim. Javult, de nem vagyok teljesen elégedett.

Nem tudom, hogy neked mennyi idő után jött helyre a bőröd.

És te így 15 év alatt érezted a Bromo mellékhatásait? Egyelőre én nem érzek semmit.

Köszönöm!

95. incifinci01 (válaszként erre: 93. - Gorak)
2010. márc. 8. 20:44

Gorak, eredetileg en is aknes bor miatt mentem el borgyogyaszhoz. Amikor o valamennyire rendbehozott, akkor kuldott el nogyogyaszhoz, es idokozben pedig endokrinologushoz. Nekem ekkor derult ki a problemam. Es igen, tenyleg a ferfi hormonok tobblete okoz ilyen jellegu problemat. En is ezert kaptam eredetileg a bromot. Menjel el endokrinologushoz feltetlenul, ne csak nogyogyihoz.

En egyebkent mar 15 eve szedem a bromocriptint...

94. youlcsi (válaszként erre: 93. - Gorak)
2010. márc. 8. 15:36

magas tesztoszteron miatt kaptad?

ez furcsa... mert ha alacsony progi miatt írják, akkor az még közvetve érthető is... de így még nem is hallottam... :o

93. Gorak (válaszként erre: 92. - Incifinci01)
2010. márc. 8. 15:33

Sziasztok!


Én csak most regisztráltam erre az oldalra.

Olvasgattam ezt a fórumot, és azt tapasztaltam, hogy szinte mindenki babavállalás érdelében szedett bromocriptint.

Én komoly bőrproblémákkal mentem el nőgyógyászhoz. Hormonvizsgálatot csináltak és kiderült, hogy nagyon magas a tesztoszteron szintem.

Erre írta fel az orvos a gyógyszert.

Mr 4 hónapja szedem.

Esetleg van valaki más, aki szintén hasonló problémák miatt kezdte el szedni?

És mi a tapasztalata?

Előre is köszönöm a segítségeteket!!

2010. márc. 6. 12:43

sziasztok,

ahogy itt olvasgatom a tapasztalatokat, latom, hogy tobbnyire ti csak ideiglenesen, par honapig szedtetek, szeditek a bromot. Van esetleg valaki, aki evekig szedte ezt a gyogyszert? En mar 15 eve szedem, megszakitas nelkul. Kozben szuletett 2 gyermekem, terhesseg alatt is vegig szednem kellett, valtozatlan adagban. En napi 8.75mg-ot szedek, reggel 1/2, delben 1, este 2 tabletta.

(Eredetileg nem azert adtak, mert babat szerettem volna.) Nemreg a doki valtoztatni akart, egy masik gyogyszerre. Az is a magas prolaktinra hat, csak abbol heti 2 szemet kelllett volna szednem. De mivel lehet hogy szeretnenk meg egy babat, ezert inkabb megis a bromot kell folytatni.

2010. márc. 5. 20:34

sziasztok!!

Gondoltam, pár szóban leírom történetemet. Egy évnyi sikertelen próbálkozás után felkerestem az orvosom, aki először fölírta a clostit, 3 hónap után természetesen semmi. Nagyon el voltam keseredve. Jött egy vérvétel, ott kiderült hogy kicsit emelkedettebb a prolactinom. Jött a bromocriptin. Az első hónap nagyon rossz volt, de a cél érdekébe mindent. Most szedtem a 2. hónapja, és tegnap két pozitív tesztem is lett. igaz, ez még csak teszt, de remélem pocaklakó is van. Nekem tuti segített a gyógyszer!!!

2010. márc. 4. 16:09

sziasztok!

úgy látom el kell itt egy kis pozitív példa!!

nekem 2 gyerekem van és mindkétszer a bromo és a closty segített!! semmi mellékhatást nem éreztem sőt azt sem vettem észre,hogy terhes lettem......

az egyikőjük már 10 éves a másik 2,5.

szóval fel a fejjel nálam sikerült nektek is fog!!!

drukkolok!!

89. youlcsi (válaszként erre: 87. - Ani2)
2010. márc. 4. 10:47
biztos ami biztos alapon :)
2010. márc. 4. 10:36
egézségedre.
87. Ani2 (válaszként erre: 86. - Youlcsi)
2010. márc. 4. 10:35

Okés :-) megpróbálom.

De ha ez is csinál pé-t akkor mért kell a clostit is szednem?


bocsi a sok kérdésért! :-))

86. youlcsi (válaszként erre: 84. - Ani2)
2010. márc. 4. 10:09

szerintem kezdd el nyugodtan.

nekem 1 hét szedéstől is lett pé-m abban a ciklusban... szóval segít!!!

85. dontknow (válaszként erre: 75. - Titánia83)
2010. márc. 4. 09:46

Szia Titánia!


Melyik fórumon írtál a dologról?

És hogy sikerült meggyógyulnod?

Én a Bromot szedem, és nagyon sok gondot okoz.

84. Ani2
2010. márc. 3. 15:57

Én nem merem elkezdeni szedni... Inkább vissza megyek az orvoshoz, irjon mást...


Már most parázok tőle...

83. youlcsi (válaszként erre: 82. - Ani2)
2010. márc. 2. 20:48

akkor tuti azért kapod ;)


tudom, hogy pcos-es vagy :D

82. Ani2
2010. márc. 2. 18:25

ebben a ciklusban, ha nem jön meg akkor tovább, ha megjön le kell tennem.


PCOS vagyok, spontán tüszőérésem nincs.

81. youlcsi (válaszként erre: 80. - Ani2)
2010. márc. 2. 17:16

de meddig? 1 ciklusban? vagy innentől kezdve mindig?


ha mensihez van kötve, tuti ovu-indukciónak szánja...

de ezeket az orvosnak el kellene magyaráznia.

80. Ani2
2010. márc. 2. 15:50
Ha megjön a mensim onnantól végig napi 1/2 szemet.
79. youlcsi (válaszként erre: 78. - Ani2)
2010. márc. 2. 13:08

meddig kell szedned?


mint írtam, én is kaptam 6-os prl-re (ott a felső határ 24).

én ovu-indukciónak kaptam... és nagyon sajnálom, hogy ennyire nem bírtam, mert csupán 1 hétnyi szedéstől is lett egy késői pé-m :)

78. Ani2
2010. márc. 2. 12:30
Akkor meg mért kaptam fél szem Bromot?
77. youlcsi (válaszként erre: 76. - Ani2)
2010. márc. 2. 09:32
sztem ez ugyanannyi, mintha mIU/L-ben lenne megadva. akkor viszont a normál értéke 50 és ~500 közötti kell hogy legyen 3. cn-on.
76. Ani2
2010. márc. 2. 09:21
Nekem 107,2 uIU/ml
2010. márc. 2. 09:20

Sziasztok!


De utáltam szedni ezt a gyógyszert. Nekem is nagyon magas volt a prolaktin szintem, és volt adenomám is, megjártam az MRI viszontagságait, és a bromo után felírták a Norprolacot, ami még erősebb volt. Mindezek után elegem lett, és abbahagytam saját felelősségre a gyógyszerek szedését.


Meggyógyultam. Hosszú út vezetett ide. Leírtam, hogy hogyan, egy másik fórumban, ahol egy állítólagos orvos letolt, hogy mit képzelek magamról, hogy áltatom a népet. Csak gyógyszerrel lehet... Nekem nélküle sikerült.


Remélem Nektek is sikerül. Legyetek napról napra egyre jobban!

74. youlcsi (válaszként erre: 73. - Ani2)
2010. márc. 1. 13:25

mértékegységtől is függ (mi a ref.érték?)


nekem 6,2 ng/ml-ra adott anno 2x1 bromót, pedig ez bőven ref.értéken belüli, sőt inkább az alsó határ felé húz.

73. Ani2
2010. márc. 1. 13:18
És a 107.2 az magas érték??? Mert én erre az értékre kaptam a fél szem Bromot.
72. youlcsi (válaszként erre: 71. - Ani2)
2010. febr. 28. 18:59

ha bromó mellett jön össze a baba, akkor valóban ajánlatos szedni az első trimeszterben.

hogy segít-e? majd kiderül... én egy hétig bírtam szedni...

71. Ani2
2010. febr. 28. 18:38

sziasztok!


PCO-s vagyok, okt. óta clostival próbálkozunk,most kaptam a closti mellé Bromot. Napi fél szemet kell szednem, kicsit félek tőle... Ezt ténylegh ha össze jön a baba 12. hétig kell szednem? És segít??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook