Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Boxer kutyások, akik szívesen cserélnének véleményt, történeteket. stbbbb:):) fórum

Boxer kutyások, akik szívesen cserélnének véleményt, történeteket. stbbbb:):) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
4210. Boxer-S
2015. jan. 28. 20:46
Ja, hát csak úgy szívesen csevegtem volna. Neked mennyi idős a kutyád, vagy több is van? Nekünk lakásba fog jönni.
2015. jan. 28. 18:06
Szia. Szerintem nyugodtan írd le a kérdéseidet, biztos hogy lesz aki tud segíteni. Legalább kicsit feléleszted a fórumot.
4208. Boxer-S
2015. jan. 28. 17:40
Sziasztok, jó ez a fórum, valamennyit vissza is olvastam, de látom, hogy ősz óta nem jött senki. Kár, mert én pont kölyökvásárlás előtt állok.
4207. Ata06 (válaszként erre: 4206. - Dotte)
2014. szept. 29. 17:53

Édesem. :( 10 éves azt mondják szép kor, de mikor mellettünk élnek, nem is tünik olyan soknak. :(

Az enyém 8 múlt és rettegek a jővőtől, mert már most elég sok baja van.

Ha megvan a kutyus, írj és tegyél fel képet...ha nem teher. Hagy örüljünk veletek együtt! :)

4206. Dotte
2014. szept. 29. 17:17

Köszönöm a segítséget.Az egészségügyi szűrések papírjait megkaptam e-mailben,és láttam az alombejelentőt ami kicsit megnyugtatott,a származási lapokra azért kell várni mert még nem dölt el mennyi kölyköt törzskönyveznek (nagy alom)(?),a szerződésbe belevasszük,hogy legkésőbb 12-hetes korig,a törzskönyvet mellékelniük kell!

Egyébként második kutyus,-kedves négylábú családtagunk pár hónapja majdnem 10-évesen ment el... (Régen nem volt annyi szaporító és egyértelmű volt,hogy rögtön kaptad a kutya származási lapját is. )

4205. Ata06 (válaszként erre: 4202. - Dotte)
2014. szept. 28. 20:38

Érdemes ezeket elolvasni. Remélem nem törlik a linkek miatt.


[link]


És itt utána tudsz érdeklődni, ha gondolod.


[link]

4204. Ata06 (válaszként erre: 4199. - Dotte)
2014. szept. 28. 20:36

Én is úgy tudom, hogy 30 nap alatt kell a a MEOE-nak megküldeni. Ez amit belinkeltél, már régi szabályzat, ki tudja azóta mennyit változott. De.... vannak olyan tenyésztők, akkor csak akkor adják ki a törzskönyvet ,ha a szerződésben foglalt ívartalanítást bizonyítod. Ugyanis sokan "olcsón" akarnak tenyész állathoz hozzá jutni, viszont akedvenc és tenyész kutyák között árkülönbség van, nem is kevés. Így szeretnék elkerülni, hogy szaporítóhoz kerüljön.

A másik, hogy kérdés ,mikor igényelte meg a törzskönyvet?

Ha komolxy kennel, márpedig úgy tünik az, nem kockáztatná meg ezt meg. Végül is a törzskönyv ára már minimális a kutyához képest. Azt hiszem 2000Ft. Az egészségügyi szűrések a szülőknél rendben vannak? Azt elkértétek?

Szív szűrések eredményei, csípő- boka diszplázia? Láttátok a tartásukat? Mennyire voltatok vele megelégedve? Mi alapján választottatok a babák közül?

Ha mégse hozod el, akkor buktátok a foglalót, de még mindig jobb, mintha beteg lenne a kutya.

A szülők törzskönyvét is elkérheted és megnézheted, hogy a felmenők közt nincs-e rokoni kapcsolat. Szkenneltessétek be és nézzetek utána a neten. Első kutyus lenne? Lakásban vagy kertben lesz?

4203. aed6bafa83 (válaszként erre: 4202. - Dotte)
2014. szept. 28. 18:46
Ha elismert tenyésztő akkor nem hiszem hogy nem ad törzskönyvet. Viszont én addig nem hoznám el amig nincs a kezembe a könyv, de ti tudjátok.
4202. Dotte
2014. szept. 28. 18:28
A papírok úgy tudom 30-nap alatt készülnek el,tehát jövő hétre tuti nem. Egyébként a Rotundáéknál voltunk.
2014. szept. 28. 18:08

Meg ezt találtam, nem tudom néztétek-e már

[link]

4200. aed6bafa83 (válaszként erre: 4199. - Dotte)
2014. szept. 28. 18:06
Azt kellene megtudni, hogy melyik egyesületnél van a tenyésztő, és esetleg náluk lehet szerintem érdeklődni. Amennyiben nincs törzskönyv mikor mentek érte, semmi féleképpen ne hozd el és vond felelősségre. Melyik tenyésztőnél voltatok?
4199. Dotte
2014. szept. 28. 18:01

Üdv mindenkinek! SOS!

-Találtunk kutyust,-tenyésztőnél,szépek,oltási könyvük van-persze törzskönyvesnek hírdették-de amikor meg akartam nézni a származási lapokat a férfi azt mondta,hogy csak ezután fogja "lekérni" a papírokat és majd később fogjuk megkapni!

Sajnos a férjem hagyott/ tíz ezer ft/foglalót.

Valaki tudja a pontos törzskönyvezési szabályzatot?


Az interneten nézelődtem és nem tudom egyértelműen,hogy ilyet lehet-e? A gond az,hogy a kisgyermekem választotta ki a kutyust és nekem meg nem kell kutya papírok nélkül!

Elég kellemetlen a helyzet,mert jövő héten mennénk a kutyusért,de honnan tudom,hogy lesznek-e papírjai?

8Az előző segítségeket is köszönöm!)

4198. Ata06 (válaszként erre: 4197. - Csdiuskaa)
2014. szept. 28. 09:42

Szia!

A kupírozás már tiltott. Nem tudom ennek ellenére lesz-e orvos aki elvállalja. :/

A facen biztos vannak dobbermanos csoportok, talán ott is kérdezd meg!

4197. csdiuskaa
2014. szept. 27. 22:37

Sziasztok!



Segítségeteket szeretném kérni :

Egy kislány dobermann kutyusom van és neki szeretném a fülét vágatni .

Az lenne a kérdésem, hogy tudtok -e hozzáértő állatorvost?


Nagyon köszönöm !

4196. bernibebe (válaszként erre: 4194. - Dotte)
2014. szept. 14. 09:31
Én az Elastic, a Kárpáti boxer kennelt, a Di Villa Hunnicum boxer kennelt ajánlom! Szép kutyákat tenyésztenek, jó vérvonal!
4195. Ata06 (válaszként erre: 4194. - Dotte)
2014. szept. 10. 21:20

Szia!

A facen több boxeres csoport is van. Érdemes ott megkérdezned, ott nagyobb a mozgás.

Az enyém már 8 éves elmúlt, így azóta sokat változtak a dolgok.

4194. Dotte
2014. szept. 10. 18:08

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni megbízható boxer kennelek ügyében.Kllasszikus sárga,fekete maszkos kan boxer kölyköt szeretnénk,akiben öröklötten ott az őrző-védő hajlam. Kit tudtok ajánlani? Melyik kennelt keressem?

Személyesen felkeresem majd mindegyiket.

Jó lenne ha ténylegesen kutyások segítenének.

Tudok várni a kölyökre,nem rögtön és hirtelen szeretnék dönteni,hanem nyugodtan és megfontoltan

. Előre is köszönöm.

4193. Rocky22 (válaszként erre: 3946. - Aniella111)
2014. jún. 14. 23:18

Szia, Látom hogy már elég régen írtál a blogra, de nagyon érdekelne hogy sikerült az utazásotok? nekem is hasonló félelmeim vannak, mindenfele olvasok hasonló cikkeket, de nem találtam olyat amelyik megnyugtatna :( Az én boxim 10 éves lesz augusztusban a kora miatt nem aggódom egészséges kis rosszcsont még mindig :) egyedü a repülés aggaszt hogy viselte a te kutyusod? én csak törökországig vinném, 2 óra a repülés plusz a check in idő, az én kutyim is egy elég elkényeztetett kis kan, ketrecben még soha nem volt, kocsikázni viszont szeret.

Remélem jól vagytok, és megkapod az üzenetem, nagyon sokat jelentene a válaszod.

Előre is köszönöm! Üdvözlettel: Flóra

4192. kisfari
2014. márc. 18. 22:15
Köszönöm. Átrágjuk még ezt a lány-fiú dolgot :)
4191. Ata06 (válaszként erre: 4190. - Kisfari)
2014. márc. 18. 20:58

Lakásban. Ő együtt van velünk ,teljesen a családunk része. Mindenben benne van. :D

Nekünk nincs kertünk. :( pedig jó lenne, ha csak napi egyszer kellene sétálnunk és neki is jó lenne ,ha kint szaladgálhatna, molyolhatna, napozhatna. Így marad a park, ahol szimatolhat, fetrenghet a fűben, de csak szigorúan pórázon.

Napi 3* másfél óra séta van.

Nem ugatós fajta. Csak akkor szólal meg, ha fontos közlendője van. :) Ez nagyon jó, mert a szomszédok nem mindig tolerálják az ugatós kutyákat.

A fiúk öntörvényűbbek, nehezebben kezelhetőek, konokabbak az ivarérés után. Mondjuk nekem előtte is az volt! :P Bújósak a maguk módján, de nem annyira ,mint a lányok. A fiúk hajlamosabbak csavargásra is ,főleg a tüzelési időszakban , viszont terület örzők. Nagyon fenséges a megjelenésük. Szebbek mint a lányok, de hát az állatvilágban ez így van. A családot soha nem bántaná, de nem szabad hagyni, a gyerekeknek hogy szekálják. Ha pihen ,hagyni kell és a gyerekeket is meg kell rá tanítani.

A boxer mindig mérlegel, hogy ha valamit "kérnek" tőle. :) Csak humorral lehet nevelni, különben csak mérgelődni fogsz. Megütni soha nem szabad, mert dacot vált ki belőle és ideg gyenge lesz. Viszont hatalmas bohóc! Az embert pillanatok alatt jobb kedvre deríti, ha szomorú vagy! :)

Hatalmas ereje van ,ezért mondtam, hogy a gyerekeknek nem lehet a pórázt odaadni.

4190. kisfari
2014. márc. 18. 19:33

40kg??? Hú, az nem semmi.... Én 30-at olvastam a neten.

Én ezt a fiú lány különbséget nem tudtam meg nem érzékeltem, nekünk lány kutyánk volt, de az sem volt egyszerű eset...

Megkérdezhetem hogy ti lakásban vagy kertes házban tartjátok?

4189. Ata06 (válaszként erre: 4188. - Kisfari)
2014. márc. 18. 18:26

A kutya oviban inkább szocializáció van. Megtanulja afajtatársak jelzéseit és nagyokat játszik. Tudod szokták mondani "gyerekenek ,gyerek a társa"-na így van ez kutyiéknál is.

Te már vérbeli kutyás vagy. Ugye tudod, hogy a fiúk nehezebben kezelhetők, mint a lányok?

És egy megtermett boxer kb. 40 kg-os lesz. ;)

Az enyémnek 68 -as a marmagassága és 40-42 kg.

Kemény kutyák, persze nem mindegyik, de vannak köztük nehezebb esetek is. Pl. az enyém ,elengedni sehol nem lehet!

4188. kisfari (válaszként erre: 4187. - Ata06)
2014. márc. 18. 11:08

na, ezekkel a kutyasuli-ovi dolgokkal még nem vagyok tisztában hogy hogy is van :)

azt hiszem inkább fiút szeretnénk.

4187. Ata06 (válaszként erre: 4186. - Kisfari)
2014. márc. 18. 10:59

A kutya suli nagyon jó ötlet! 10-12 hónapnál előbb ne vigyétek, csak kutya oviba. Ha meg tudjátok oldani ,hogy kutyusok között legyen sokat ,akkor kutya ovi sem muszáj.

Az igazi iskola még sok a buksijának ennél korábban.

Kislányt vagy fiúcskát szeretnétek?

4186. kisfari (válaszként erre: 4183. - Ata06)
2014. márc. 18. 10:50

Ja, bocsánat javítok: szóval azt próbáltam leírni,hogy kevés olyan élőlény van akinél pörgősebb az angol bulldog, valóban nagyon lustik, a napi 24 órából kb 23-at lustálkodik :) rosszul fogalmaztam...

A fiam 8 éves, ő két kutya mellé született, de sajnos már nincsenek velünk pár éve. A kislány 3éves, ezért gondoltam hogy ő még együtt nőhetne a kutyussal. Mindenhol azt olvastam hogy nagyon ajánlják gyerekek mellé a boxert,mert örök gyerek, és hogy tűzbe menne a családjáért, ezért is gondolkodunk ebben a fajtában.

De mindenképp el szeretnénk majd vinni kutyasuliba is, hogy okosodjon ő is és a gyerekek is.

4185. Ata06 (válaszként erre: 4177. - Eduarda)
2014. márc. 18. 00:26

De jó nektek, hogy ekkora helyetek van! :O :)

Álmom egy "tanya" sok-sok boxival. :D

4184. Ata06 (válaszként erre: 4176. - Eduarda)
2014. márc. 18. 00:25

Köszi ,én is remélem ,hogy még itt lesz velünk egy darabig.

A Ti kutyuskátok is azért csak komolyodik. :)

Azért örülök, hogy tudtam segíteni. :)

De olyan gyorsan szalad az idő, minden pillanatot élvezzetek.

4183. Ata06 (válaszként erre: 4178. - Kisfari)
2014. márc. 18. 00:19

Gratulálok a kicsikéidhez én is!:))

Nagyon szép gyerekek!:) A kislány tud majd Titeket az ujja köré tekerni ám igazán! ;)


A bulldog pörgős? :O Én mindenhol azt jallottam, hogy lusti. :)

A gyerekek mennyi idősek? Mert a boxer kemény kutya ám, tehát pórázt nem foghatják és eléggé szeleburdi is, hatalmas erővel.

Az idősebb kutyával igazad van, nem lehet tudni min ment keresztül, így akár kiszámíthatatlan is lehet. A linket átküldtem. :)

4182. Ata06
2014. márc. 18. 00:14
4181. Ata06 (válaszként erre: 4176. - Eduarda)
2014. márc. 18. 00:12

Cica párti....hmmm. :D

Iiiigen, nem igazán az enyém ,hanem apukámé, de én intézek vele mindent.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook