Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Boxer kutyások, akik szívesen cserélnének véleményt, történeteket. stbbbb:):) fórum

Boxer kutyások, akik szívesen cserélnének véleményt, történeteket. stbbbb:):) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
4120. bernibebe (válaszként erre: 4119. - Aderka)
2013. dec. 11. 11:28
A Brit is nagyon jó táp! Van ismerős aki Rottweilert etet Brittel! Egyébként nekem a boxim kicsinek Happy Dog-ot kapott, utána Eukanuba bárányosat evett, de attól csak nyúlt, féltettem a csontját, most viszont Farmina tápot eszik halasat!Egyedül a Eukanubát nem találtam jónak de a Happy Dog is tök jó volt neki.
4119. aderka
2013. dec. 11. 09:30
Keresgéltem tápokat neki és ezt találtam, mit szóltok hozzá? : [link]
4118. bernibebe (válaszként erre: 4116. - Ata06)
2013. dec. 11. 07:13
láttam án már olyat kutyasuliban dolgokat....
4117. Ata06 (válaszként erre: 4114. - Aderka)
2013. dec. 10. 19:46
Idősebb korban lenyugszanak, csak kölyökként ilyen szertelenek. :)
4116. Ata06 (válaszként erre: 4113. - Bernibebe)
2013. dec. 10. 19:45
7 hetesen még sehol nincs a dominancia. Az majd kamaszkorban kezdődik. A leírásokból egyértelmű ,hogy nem fél, hisz a snaci után is szalad.
4115. bernibebe (válaszként erre: 4114. - Aderka)
2013. dec. 10. 11:59
Értelek...hát kitartást hozzá, és amint megvan a 3 oltása vagy a 4 már indulni is vele az oviba....
4114. aderka
2013. dec. 10. 11:04
Nemtudom.. Szerintem ilyen fiús rosszalkodásból csinálja ezt. A lábamra azért haragszik, mert a papucs csoszog az asztfalton és sosincs egyhelyen, a kezemre meg azért mert azzal állítom meg ha a lábamra pályázik :). Amugy sokan a kutyaovit ajánlották, és utánaolvasa én se tartom rossz ötletnek. Amugy a szülőkről annyit, hogy mind2 halál nyugodt volt. Az apa leült mellém, nekemdölt alig tudtam megtartani, simogattam és közbe majdnem elaludt :). Az anya is ugyanilyen volt. Az anya törzskönyves kiállításokra vitt kutya, az apa nem törzskönyves.
4113. bernibebe (válaszként erre: 4112. - Ata06)
2013. dec. 10. 07:25
Nem biztos, hogy csak játék, ezt az a helyzet hogy látni kellene....nem mindegy hogy azért harap mert domináns akar lenni, ami később igen csak jól jöhet vagy pedig félelemből, ami a nem kiegyensúlyozott idegrendszernek köszönhető. Nagyon nem mindegy ám. Persze mondhatjuk, hogy játék, de ezt látni kellene igazából így látatlanba nehéz bármit mondani.
4112. Ata06 (válaszként erre: 4109. - Aderka)
2013. dec. 9. 20:16

Mert játszik. Egész nap unatkozik, így akkor próbál mindent behozni, amikor lehetősége van rá.

A boxer nagyon családcentrikus, nem jó neki, hogy a nap nagy részében egyedül van.

Később az egyedüllét búskomorságot , depressziót vált ki belőle. Most még nem, mert baba, de az energiáit le kell vezetnie.

Hidd el, ha egész nap veletek lenne, nem lenne ilyen probléma. Akkor koslatna utánatok ,néha rohangálna, de a nap nagy részében aludna, mert még nagyon pici.

Nagyon korán került hozzátok. 8 hetes kor előtt oda sem szokták jobb helyeken adni, hisz az a két hét kell neki anyával és a tesókkal. Ennek a két hétnek megvan a szociális szerepe.

4111. bernibebe
2013. dec. 9. 16:58
Úgy értem hogy milyen kennelből? milyen szülőktől?
4110. bernibebe (válaszként erre: 4109. - Aderka)
2013. dec. 9. 16:58
Meg szabad kérdezni honnan való?
4109. aderka
2013. dec. 9. 12:04
Sajnos nemsok jót tudok mondani róla :/.. Már nem egy családtagnak harapta meg úgy az újját, hogy vérzett. Szerintem ez akár boxer akár nem, nem normális dolog. Csak azt nem tudjuk, hogy mit csinálunk rosszul. Senki meg nem üti ( mert mindenki azt mondja, hogy nem szabad pofozni ), a sértődéses módszer semmit nem segít. Abszolut nem törődik vele, hogy fél 10 percre vagy fél órára nem foglalkozom vele. Ahogy meglátja a lábam, már neki is esik. Ha a kezemmel próbálomelhúzni a lábamról a kezemhez kap úgy oda, hogy majdnem leharapja az újjam. Ehhez hozzá tartozik, hogy nagyon mérgesen morog és ugat is ha úgyvan. A Snacit is kergeti, de őt is megakarja harapni. Egyedül akkor nem bánt ha kaját adok neki. Ha az udvarra kiviszem, akkor se kóborol, hanem vagy engem vagy a másik kutyát kergeti..
4108. aderka
2013. dec. 8. 11:25
Most már sokkal többet kiengedjük az udvarra. A snacival lekötik azért egymást, bár még nem barátkoztak meg. A kisboxi még mindig üldözi, a snaci meg fut előle. Néha ha eléri a kiskutya akkor a snaci rámorrant, de ennek inkább a snaci részéről félelem hangja van mintsem rendreteremtés :). Tegnap is jöttek hozzá kiskutyanézőbe barátok, de szó szerint végig fognom kellett, nehogy a cipőiket és a nadrágjaikat szétszedje :D.
4107. IlDee (válaszként erre: 4085. - Aderka)
2013. dec. 7. 09:47
Szia! Az én kis boxerem is pontosan ezt csinálta. Harapott, ahol ért! És persze a tű fogaival, ez nem volt olyan kellemes. Mivel még csak 6 hetes, ezt el kell viselnetek, hiszen hivatalosan most tanulná meg az alomban a verekedést, a határokat stb. Ezért mondják, hogy 9 hetes koráig nem szabad elválasztani. A lényeg, hogy most Ti lesztek a tesók, akiken próbálkozik. Tanítsátok meg neki, meddig mehet el(ez idő lesz!!!!Akár csak a vezényszavak megtanítása). Mi is csináltuk a felvonyítós hangot, nem sokat ért. Volt olyan, amikor visszaharaptam neki. Na akkor kezdte érteni miről van szó!És legtöbbször, ha nem értette, hogy finomabban, akkor ott hagytam egy 10 percre(mondjuk ez pedig azt váltotta ki, hogy onnantól a papucsomat, nagyon durván harapta,mikor a lábamon volt).Minél többet kell vele játszani, lefoglalni Őt, hogy ne unatkozzon, főleg, ha Vele vagytok. Az együtt töltött idő legyen minőségi!Ne aggódjatok, ha leválltja a fogait, akkor ez a harapás már nem is lesz olyan durva:)Legfőképpen (reméljük) azért, mert addigra tudni fogja a határt.Ajánlom majd a kutyaovit mindenképpen, ott Titeket is megtanítanak, mit, hogyan tegyetek, hogy ne legyen gond.Ne várjatok Tőle azért most rögtön csodákat, rengetek türelem kell. És ne feledd! Ha a kutya valamit nem ért, nem jól csinálja, akkor Te nem mondtad/tanítottad meg jól!!! Sosem az Ő hibája:)
4106. Ata06 (válaszként erre: 4105. - Aderka)
2013. dec. 5. 20:52

Nagyon örülök, hogy meleg helyre tudod őt rakni.

Ennek a fajtának még aljszőre sincs! Egysoros szőre van, így nehezen viselik a nagy hidegeket.

Főleg amíg ilyen pici. A nyarat is nehezen tűrik, mert kerek a buksija ,így az orrjáratok nem tudják lehűteni a forró levegőt és könnyen hőgutát kaphatnak.

A snacinak is jó lesz ha ivartalanítjátok, mert rengeteg betegséget előzhettek meg vele.

Ajánlom Neked a pneumodog oltást is, különösen a kerek fej miatt.

4105. aderka
2013. dec. 5. 17:30
Hát amíg ilyen kicsi addig ezt nem tudom neki megtanítani, mert elvan zárva jelenleg az udvartól :). Ő most egy meleg pincében tengeti napjait, és csak felügyelettel futkoshat kinn. Délelőtt is kvisszük meg délután is, de ez mondjuk időtől is függ. A család minden tagja dolgozik, és többségében 2-3 müszakban. Szerencsére váltjuk egymást tehát mindig van itt hon valaki, de nem állandóan. Nem tudok annyira sokat a kisboxival lenni, inkább többször kevesebb időre megyek le hozzá. Kajálni már 4x kap. Reggel mikor dolgozni megyek 6 körül, után 11, 15, 20. snaci nincs ivartalanítva, de én már közöltem a többiekkel, hogy ezt mielőbb meg kell csinálni. A két ünnep között viszem majd a 2. oltására.
4104. bernibebe
2013. dec. 5. 07:02
Egyébként Ata06-nak igaza van tudatosítani kell benne a falkában lévő helyét...egyébként nap közben sokat van egyedül? Mert az is lehet hogy unatkozik és mikor meg társaságba kerül kiéli magát mindenhogy. Sokat kell a snacival is hogy együtt legyen hagy tanulja csak meg hogy majd az idősebb jól helyre teszi ha sok neki a törpe :) egyébként ezt a morgást harapdálást még egy módon kipróbálnám nála...hogy a kezedbe veszel egy kis jutifalatot...játék közben ha szépen játszik néha adni neki 1-1falatot ha nem akkor elfordulni és befejezni a játékot vele. Hátha működik egy próbát megér...
4103. Ata06
2013. dec. 4. 20:28

Ezt érdemes elolvasni.


[link]

4102. Ata06
2013. dec. 4. 20:08

Közben visszaolvastam, hogy a snaci szuka. Az nagyon jó, mert a lányok mindig elsőbbséget élveznek a fiúkkal szemben. Ráadásul idősebb is, így csak nektek kell tudatosítani benne a sorrendet.

A snaci ivartalanítva van?

4101. Ata06 (válaszként erre: 4099. - Aderka)
2013. dec. 4. 20:05

Mert bunyózni akar. :D

Ennek a fajtának ez a játék, hisz erre tenyésztették ki őket.

Ha piszkálja és a snaci nem akarja, majd rámordul és helyre rakja ,ettől ne félj.

Viszont mivel nem lesz mindig ilyen kicsi, nektek is tudatosítani kell majd benne, hogy mi a falka sorrend. Mindig a snaci kapjon előbb enni, ő menjen ki előbb az ajtón, előbb neki köszönjetek aztán a kicsikének. Így tudatosodik benne, hogy ő ranglétra alján van, és ivaréréskor nem akarja átvenni a főnökséget majd.

A snaci fiú vagy lány?

4100. Ata06 (válaszként erre: 4098. - Aderka)
2013. dec. 4. 20:02

Ez neki játék. Ő még nagyon picike, nem is fog törődni a parancsszavakkal.

Olyan, mint egy csecsemő. Mivel keze nincs, így ő a fogaival próbálja érzékelni és megismerni a körülötte lévő világot.

Ha átszámoljuk emberi években az ő korát, akkor másfél évesnek felelne meg.

Nagyon nagy türelem és kedvesség kell hozzá.

A boxerből a durvaság és a kiabálás csak dacot vált ki. Soha ne bántsd, mert akkor elveszíti a bizalmát és félős .idegbeteg kutya lesz belőle.

Mindig ugyanazt a szót használd. Ha megharap, akkor jajdulj fel és pattogósan mond, hogy "NEM" , aztán fordulj meg és hagyd ott. Ne vegyél róla tudomást. Utána már semmilyen reakciót ne tegyél. Ne kiabálj, mert az is reagálás, ezáltal pozitív megerősítés.

Van egy mondás a boxeresek között.

"Vannak a kutyák és vannak a boxerek."

És ez így igaz. Nem lehet ugyanolyan technikával nevelni őket, sokkal nagyobb türelmet igényelnek és hozzá sok humort. ;)

A boxer sokáig gyerek marad. Egy, másfél éves kor körül kezd el komolyodni.

Az agya komoly tanulásra 8-10 hónapos kortól alkalmas. Addig kutya ovi ,kutyákkal való szocializálódás és otthoni alap parancsszavak megtanulása a cél. Az is majd egy picit később. Most került még csak hozzátok, így először a nevét kell megtanulnia.

4099. aderka
2013. dec. 4. 18:23
Jah, és a schnauzert is állandóan kergeti ha kivisszük az udvarra. Ha a közelébe ér akkor meg már morogja és harapni akarja :). Szóval kész...
4098. aderka
2013. dec. 4. 18:22
Nem tudom mit csináljak már a harapdálásával.. Egszerűen a leírtak közül egyik sem válik be. Nem törődik a parancsszavakkal ( Nem szabad, pfuj, buta stb.. ) Éles hang kiadásával, földhöz szorítás ( persze nem durván ), kis pofozással, vagy a sértődéses módszerrel, hogy úgy csinálok mintha elmennék. Megsimogatni sem tudjuk már ( a család egyik tagja sem, mert egyből támad. ) Kedden vittük állatorvoshoz, hát a kocsi egy rémálom volt. Aki mellette ült azt morogta harapta. Mit lehet ez ellen tenni?
4097. Ata06 (válaszként erre: 4095. - Bernibebe)
2013. dec. 3. 11:42
Gyönyörű édes baba. :))))))
4096. Ata06 (válaszként erre: 4093. - Aderka)
2013. dec. 3. 11:41
Már átküldtem Neked. Olcsóbb kategóriájúakat is találsz benne.
4095. bernibebe (válaszként erre: 4094. - Aderka)
2013. dec. 3. 05:44
De kis édes mazsola még utána meg nagy édes izomgolyó lesz :)
4094. aderka
2013. dec. 2. 21:03
Feltöltöttem róla pár képet a profilomba akit érdekel :).
4093. aderka (válaszként erre: 4091. - Ata06)
2013. dec. 2. 20:58
Hát ezek tényleg nem olcsók. Nincs valami középkategóriás táp? Nem arról van szó, hogy sajnálom rá a pénzt, de ha ilyen drága tápból napi 5x adnék neki rámenne a gatyám :). Egyébként a mi törpeschnauzerünk a világ legártatlanabb kutyája és amugy nagyon okos. Soha semmi gondunk nem volt vele. Soha nem rágott semmit, soha nem akart elszökni. Kegyetlen szófogadó, fürdetni olyan könnyű mintha egy darab plüss kutyát fürdetnél. Ha kozmetikába visszük ott is imádják, mert igen könnyű eset :). Szóval nem feltételeztük, hogy nem jönne ki a kisboxerrel. Egyébként fél tőle :). A boxer hozza a formáját, 6 hetesen üldözi a schnauzert és próbálja pofozgatni, ráadásul morog rá :). Hát nem tudom, 1 hónap mulva már a Schnauzert kell félteni szerintem :D
4092. bernibebe (válaszként erre: 4090. - Ata06)
2013. dec. 2. 20:06
Az biztos hogy konok és makacs de így lehet imádni őket :))
4091. Ata06 (válaszként erre: 4085. - Aderka)
2013. dec. 2. 19:19

Azok a tápok amelyek megfelelnek az általam említett kitételnek nagyon drágák. Ilyen az Acana, az Orijen és a Taste of the Wild eledelek.

A többibe van gabona, de nem mindegy mennyi és milyen fehérje és zsír összetétele van.

Mindjárt átküldöm a jó/ jobb minőségű tápokat.

Normális, hogy harapdál. Ez a fajta így játszik.

Ő nem körbe-körbe szaladgál, hanem bunyózik,és harapdál. :)

Műanyag palackot ne adj neki, mert tönkre teszi a fogait. Csak olyan játékot vegyél ,ami strapa bíró, nehogy lenyeljen belőle egy darabot.

Ilyenek pl. a KONG játékok.

Ahogy írta egy előttem szóló is, ha harapdál jajdulj fel és fordulj el hagyd ott. Hamar rá fog jönni, hogy ez nem kifizetődő számára.

A másik kutyus hogy viszonyul hozzá? A snacik nehezen fogadják be az új családtagokat, úgy tudom.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook