Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Boxer kutyások, akik szívesen cserélnének véleményt, történeteket. stbbbb:):) fórum

Boxer kutyások, akik szívesen cserélnének véleményt, történeteket. stbbbb:):) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
4150. IlDee
2013. dec. 30. 19:24

Sziasztok!



Keresem kiskutyám testvéreit! Nagyon fontos lenne.


2013. április 8.-án született Pilisvörösváron! A tenyésztők neve Kriszti és István.



Köszönöm. Sziasztok!

4149. Ata06
2013. dec. 25. 19:55

Mindenkinek Békés és Szeretetteljes karácsonyt kívánok ezzel a kis kedves történettel. :)


[link]


Kattintsatok az ágyon lévő párnára!

4148. bernibebe
2013. dec. 25. 12:22
Boldog karácsonyt minden boxeres gazdinak és a kutyáknak :)
4147. Ata06 (válaszként erre: 4146. - Aderka)
2013. dec. 22. 10:00

Biztos, hogy korpa? Nem lehet bolha?

A korpát nem lehet elkapni, viszont sok mást igen.

Igen, ha viszed dokihoz ott meg tudják vizsgálni.

Addig is ha nem kapott, akkor vehetnél spot-on-t vagy kiltixet. A bolha nagyon veszélyes, sok mindent okozhat. Vérszegénységet , bolhanyál allergiát és galandférges is lehet tőle!

4146. aderka
2013. dec. 21. 14:52
A schnauzer bőrbeteg, sajnos nagyon korpás a bőre, sokat vakaródik. Most a kicsi is elkezdett kicsit vakaródni.. Lehet, hogy elkapta tőle? A 2 ünnep között viszem a 2. Oltásra, ott megtudják vizsgálni? Vagy valami injekciót erre betudnak adni neki?
4145. IlDee
2013. dec. 17. 20:17
Ja, és irány a kutyaovi mielőbb, ott mindent elmondanak majd!!!!!
4144. IlDee
2013. dec. 17. 20:16
Mindenképpen ajánlom, hogy olvass nagyon sokat a kutyanevelésről!!! Rengeteg dolgot megtalálsz a neten. És youtubn is jobbnál jobb kiképzőktől láthtasz videókat!!!!!!! Az, hogy harap és ellököd, neki játékot jelent! Hagyd ott!!! Menj be a házba, vagy ahova ő nem követhet. És ezt mindig tartasd be. Amit egyik nap elvársz tőle, azt másnap se kérd másképpen!
4143. aderka
2013. dec. 17. 16:11
Néha vannak csak jó pillanatai. Persze ilyenkor is harap meg morog, csak valahogy finomabban, és lehet játszani is vele. De aztán bedurvul :).
4142. aderka
2013. dec. 17. 14:27
Komolyan mondom, már nagyon mérges vagyok rá. Egyszerűen nem lehet már hozzányúlni. Holnap átjön egy ismerősöm aki már nagyon profi ebben a témában (tenyésztő), remélem nála is ezt fogja művelni mint nálam. Ezekbe a pontokba levan írva, hogy nem szabad hagyni, hogy játék közben harapjon!? :).. Hát mást se csinál. Nagyon erősen, már szét van harapva a kezem meg a lábam. kb úgy néz ki a játék, hogy ő fut a lábamra és ellököm, megint fut megint ellököm, és így tovább. Mielőtt azt mondjátok, hogy nem szabad ellökni vagy hasonlók, próbáltam már mindent de semmi nem hat rá. Most kinn voltam vele udvaron mérgembe felkaptam és egyenest levittem a pincébe, hogy gondolkodjon el.. De mondanom se kell, hogy amig vittem úgy morgott hogy az nemigaz.. Ez már majdnem ilyen vicsorításhoz hasonlít. Pedig higgyétek el, én mindent igyekszek úgy csinálni ahogy mondjátok, de nála szerintem teljesen mind1. Viselkedhetek én akárhogy Őt csak a lábam meg a kezem érdekli.
4141. aderka
2013. dec. 16. 18:56
Ez hasznosnak tűnik, köszönöm! Bár van 1-2 pont ami nem megvalósítható :).
4140. Ata06
2013. dec. 16. 14:45

8. Amilyen gyakran csak teheti, játsszon játékokkal, de vigyázzon arra ,hogy mindig Önnek kell nyernie és a végén meg kell tartania a játékot is. ( Én ezt nem mindig tartom be, mert úgy gondolom, időnként neki is kell siker élményének lennie):P


9. Ne engedje meg, hogy boxere kiprovokálja a vele való foglalkozást, azt hogy a gazdája figyelme rá irányuljon. Mutassa meg, hogy mindig csak ön lehet a kezdeményező.


10. Ügyeljen arra, hogy amikor egy ajtón be ill. ki lépnek a kutya előre engedje önt.


11. Ha a kutya éppen útban fekszik, ne lépje át vagy kerülje ki, hanem kényszerítse, hogy helyet adjon Önnek. ( ha alszik, akkor én nem szoktam felkelteni) ;)


12. Ha a kutyával sétálni mennek, minden előzetes figyelmeztetés nélkül gyakran változtasson irányt. A magyarázat: Mindig a domináns állatok a vezetők.


Veress István: Német boxer c. könyvből

4139. Ata06
2013. dec. 16. 14:45

"Ahhoz ,hogy boxere soha ne vitassa el azt a tényt, hogy a "falkában" Ön a főnök, következetesen tartsa be a dominancia érvényesítésének aranyszabályait."


1. Soha nem etesse a kutyát azzal, amit ön éppen eszik, vagy evett kicsivel korábban.


2. Mindig akkor etesse, amikor ön már evett, ha a kettő nagyjából egy időre esik. Ennek magyarázata: A hierarchiában élen álló állatok mindig elsőnek esznek és soha nem adnak át eleséget.


3. Ha önnek saját háza van, soha ne eressze a kutyát a hálószobába, a legjobb, ha az emeletre sem engedi fel.


4. Alkalmilag álljon vagy üljön bele a kutya kosarába vagy más pihenőhelyére.


5. Ne engedje, hogy a kutya bútorokon vagy az Ön ölében üljön.


6. Kefélje naponta a kutyát, akár szüksége van erre, akár nincs. A magyarázat: a sorrendben elöl álló állatok joga, hogy bárhol megjelenjenek és magukat bármikor rákényszerítsék a másikra.

Kedvenc helyeik viszont tabut jelentenek a rangsorban alattuk állók számára.


7. Ne engedje, hogy kutyája játék közben megharapja. Ilyenkor kiáltson egy hangos "PFÚJ!"-t és szakítsa félbe azonnal a játékot.

4138. aderka
2013. dec. 16. 13:51
Hát ezeket könnyű így leírni és kijelenteni :). De akinek ebben még nincs tapasztalata annak csak egy kérdőszó jut eszébe a legtöbb pontra: Hogyan? Én értem azt, hogy határozott embernek kell lennem, hogy a kutyám tiszteljen és én lehessek a falkavezér, de hogy csináljam? Ha nem szabad durván fellépni amikor harapdál meg morog rám, akkor hogy érjem el, hogy bátorodjon fel ellenem. Ha finom vagyok vele, akkor nem fogok határozottnak tűnni a szemébe, és így soha nem leszek falkavezér.
4137. Ata06
2013. dec. 15. 19:02
"Boxernek hívnak, de én egy félvér vagyok. Részben Boxer persze, és részben ember. Bárki, aki már volt a gazdim, tudja, ez az igazság. Annyira közel vagyunk ahhoz, hogy emberek legyünk, szinte részetek vagyunk. "A családunk része." Mondják. "Nem tudom hogy tesszük túl magunk, ha egyszer elmegy." De vesznek majd egy újabb Boxert. Egy fajtatisztát először. Nem a legjobban viselkedő kölyök, de messze nem a legrosszabb. Végül lesz majd egy ugyanolyan emberük...egy félvér újra. :)"
4136. Ata06
2013. dec. 15. 18:22

10+1 újabb jó tanács


- Nem attól leszel falkavezér, hogy erősebbnek tünteted fel magad a kutyádnál, hanem attól, hogy kedvenced tudja, Te vagy az a határozott ember, aki soha nem ártana neki!


- Attól nem vagy rossz gazda, ha leszidod kutyádat, amiért széttépte a kedvenc a ruhádat, attól viszont igen, hogy nem fárasztottad ki annyira, hogy kedve se legyen szétrágcsálni az otthon találtakat!


- Egy kutya költségekkel jár: állatorvos, étel, kozmetika stb, viszont amit a gondoskodásért cserébe kapunk, megfizethetetlen!


- Egy kutya élete, akkora, amekkorát adsz neki!


- A fáradt kutya a boldog kutya!


- Minden baj forrása, Te vagy!


- Ha gyötör a bűntudat, hogy egyedül hagyod otthon kedvenced, míg Te dolgozol, nincs baj. Ha azért van lelkiismeret furdalásod, mert bulizni mentél, ahelyett, hogy együtt futottatok volna egy jót kedvenceddel, vagy birkózz meg a lelkiismeret furdalásoddal, vagy legközelebb dönts máshogy!


- Gyermekvállalás előtt fogadj örökbe egy felnőtt kutyát! Megtanít a türelemre, a következetességre, a kitartásra, az áldozathozatalra, arra, hogy már nem Te vagy az első!


- Jó gazdi vagy, akkor, ha gyötör a bűntudat, ha a fontossági sorrendben egyszer második helyre kerül kedvenced!


- A saját elvárásaid szerint soha nem érzed magad tökéletes gazdának, a kutyád szemében viszont te vagy maga a csoda!


- Egy jó ideig azt hisszük, hogy mi tanítjuk kutyánkat az életre, az együtt élésre, de valójában ő oktat minket, a türelemre, a nyugodtságra, a következetességre, arra, hogy akkor lehetünk boldogok, ha a jelenben élünk!


- Egy kutya barátságánál nincs nagyobb kincs, ki ne hagyd az életedből, hogy kipróbáld magad gazdiként!

4135. bernibebe
2013. dec. 14. 17:19
Jó kis domináns eb lesz belőle lesz vele bajod ezt így előre látatlanban mondom ha nem tudod majd erős kézzel fogni és ha nem fog falkavezérnek tekinteni....
4134. Ata06 (válaszként erre: 4133. - Aderka)
2013. dec. 14. 12:48

A nyakörvet ráadhatod már most. Eleinte csak néhány perc, amit szép lassan lehet növelni.

Közben adj neki juti falatot, hogyha nem hisztizik. Mikor ráadod, akkor is lehet neki adni, hogy összekösse a jóval.

Ha teljesen megszokta, akkor jöhet a póráz. Eleinte csak csatold rá és hagyd ,hogy húzza maga után, ha már ez megy, akkor már Te is megfoghatod és eleinte a kertben elkezdhetsz vele sétálni, úgy hogy közben jutalom falatot adsz neki, ha nem húzatja magát és követ Téged.

Ha már minden jól működik, összeszoktatok , az oltások is megvannak ,akkor lehet menni sétálni.

A nyakörv napközben ne legyen rajta, mert sok baleset volt már abból, hogy a kutyus felakadt valamire és emiatt megfulladt.

4133. aderka
2013. dec. 14. 11:22
Mikor kezdjem el rászoktatni a pórázra és a nyakörve?
4132. aderka
2013. dec. 14. 10:29
Tudom, igazából én is utánaolvastam ennek a témának.. A schnauzer mindenképp ivartalanítva lesz. Ezt már feladtam házifeladatnak a családnak :).
4131. Ata06
2013. dec. 13. 15:01

Meg ezt is érdemes elolvasni.


[link]

4130. Ata06
2013. dec. 13. 14:58

A kan kutyáknak is ajánlott az ivartalanítás.

Az enyém is ivartalanítva van.


[link]

4129. Ata06
2013. dec. 13. 14:56

Ezt érdemes elolvasnod.

[link]

4128. Ata06 (válaszként erre: 4127. - Aderka)
2013. dec. 13. 14:55

A kicsinek az izgalomtól is felállhat a fütyije.

Ha felmászik a snaci hátára az nem csak a szexualitással lehet összefüggésben. Ilyenkor azt mondja neki a testbeszéd, hogy "én vagyok a főnök".

Ledominálta a snacit már most, úgyhogy a falkavezér szabályokat feltétlenül tartsátok be!

A snaci érzi rajta, hogy még kölyök, tehát valami más miatt állt be így -ahhoz látnom kellene, hogy mit mond a testbeszéde. Hogy állt a farka, a füle , a feje. Szőre felállt-e a hátán...stb

Az állatokat csak a hormonjaik hajtják. Ha nincs kan, nem igazán lényeges a szukáknak, viszont akkor a tüzelés időszaka viseli meg érzelmileg, testileg őket. Ha nincs ivartalanítva, akkor a tüzelés bizonyos napjain engedi magához közel a kant, máskor nem. Jó lenne, ha minél előbb ivartalanítanátok. Épp most hallt meg egy ismerősöm kutyusa, mert gennyes méhgyulladást kapott.

Ne várjátok meg, hogy valami baja lesz emiatt, mert nagyon sok betegség függ attól, hogy ivaros-e egy kutya vagy sem.

4127. aderka
2013. dec. 13. 11:36
Ma délelőtt megint kinnt voltam vele az udvaron, és amit láttam azt elsem hittem. Az mennyire normális dolog 7-8 hetes korban, hogy a Schanuzer dugja feléje a hátsóját, és a kicsinek is feláll a fütyije és rá akar mászni.. Pár hét még és nem lesz méretkülömbség, ezek láttán simán megfog történni.. Normális ez ilyen fiatalon? A Schanuzer 7-8 éves de még nem volt kannal. Olvastam, hogy a szukáknak nem tesz jót ha az életük nagy része kan nélkül telik el.. De mennyire normális ez, hogy mind2 hajlandó lett volna rá?
4126. Ata06 (válaszként erre: 4125. - Aderka)
2013. dec. 13. 11:32
Ők nagyon korrektek és pontosak voltak nekem mindig. Még a házhoz szállításnál is választhatsz a napból. És mindenről értesítenek- hol tart a rendelt áru éppen.
4125. aderka
2013. dec. 13. 09:29
Ahogy nézem itt is ugyan ennyibe kerül, de viszont ez az oldal jobban tetszik mint a többi ;)
4124. Ata06 (válaszként erre: 4123. - Aderka)
2013. dec. 12. 00:12
És a Petissimon? Figyeld, hogy milyen érték felett szállítják ingyen házhoz! Mert sok helyen nincs semmilyen kedvezmény.
4123. aderka
2013. dec. 11. 22:28
Ugyan ennyibe kerül Zoofaston is ha jól emlékszem.
4122. Ata06 (válaszként erre: 4120. - Bernibebe)
2013. dec. 11. 13:00
Nekünk a Happy Dog nem vált be, komoly hasmenése volt tőle. De minden kutya más ,így mindegyiknél ki kell tapasztalni, hogy nála melyik válik be.
4121. Ata06 (válaszként erre: 4119. - Aderka)
2013. dec. 11. 12:56

A brit nagyon jó táp. Miért innen rendelnél?

Máshol olcsóbb ha jól emlékszem.

A kiszállítás pénzbe kerül, vagy ingyen hozzák házhoz?

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook