Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Boxer kutyások, akik szívesen cserélnének véleményt, történeteket. stbbbb:):) fórum

Boxer kutyások, akik szívesen cserélnének véleményt, történeteket. stbbbb:):) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
4180. kisfari (válaszként erre: 4179. - Eduarda)
2014. márc. 17. 22:02
Köszönöm. Kedves vagy! :)
4179. eduarda (válaszként erre: 4178. - Kisfari)
2014. márc. 17. 21:52
Szép gyerekeid vannak,kívánok sok örömöt hozzájuk:)
4178. kisfari
2014. márc. 17. 21:44

Hát azt hiszem kevés élőlény van a földön aki ne lenne pörgősebb az angol bulldognál :) ezzel nálunk nem lesz gondja.

A két boxer így elsőre sok lenne. Felnőttet meg megmondom őiszintén nem merek mivel gyerekek is vannak és bár ők kutyák mellett nőttek fel eddig és tudom hogy nem ez a megszokott, de tényleg tudják hogy kell egy állattal tisztelettel bánni,nem tudom hogy tudnék-e bízni egy olyan kutyába akit nem tudom hogy neveltek.

Fent vagyok a facen.

4177. eduarda (válaszként erre: 4175. - Ata06)
2014. márc. 17. 21:44

"azt hittem néha agymenést kapok,attól amit művelt"


Ez nálunk is így volt,soha nem gondoltam volna ,hogy ilyen lesz.Én imádtam kicsinek,amikor hazahoztuk olyan 2 hétig csak a lábfelemen aludt el,könnyes szemmel emlékszek rá,bevállalnánk még egy kölyköt.Felénk is van menhely ,boxikkal .Mi akkor szertnénk másik kutyát ,ha letudjuk keríteni a kertet,ami nem pár tízezer,de tervbe van.Akkor kánaán lesz területileg 2 kutyának,hatalmas telek lesz akkor egyben.

4176. eduarda (válaszként erre: 4174. - Ata06)
2014. márc. 17. 21:35

Igen bevált a táp:)

Egy -két receptet igen,megcsináltam,beleszőttem a főzésbe. Nyers tojást már nem kap,megfőzöm neki.De azért ritkítjuk a farhát evést.

Nincs gond,kajához odamehetek,elküldhetem szót fogad,nagyon ügyi.

És most idén elsőnek velünk van a kertben faültetésnél,metszésnél fél napokat.Mellettünk marad ,nem megy el(tavaly el -el ment).Mifelénk a kertek szabadok,nem kerítik őket,csak az udvar részt.Még egy cica is arra járt ,észrevettük és sicceltünk:) ő utána rohant spuriba,nem szereti őket,de nem bántotta a cica földbe gyökerezett meglepődésében,majd utána eredett 2 méterig ,rászóltam 2* és visszajött,olyan boldog voltam,régen utánna ment volna ,hazáig:)

Érezni,hogy a tavalyi eset ,jót tett a viselkedésének,sokkal szófogadóbb lett.Télen a határbeli sétáknál ,sem hagy el minket ,nem megy távolra.

Olyan boldoggá tesz,hogy már tudja minden léptünk ,hangunk,testbeszédünk mozdulatát,igazi érett boxi.Már nem olyan őrült golyó,csak lightosan,óvatosan ,vigyázva játszik, páromat

durván nyúzza,de ő is hergeli ám rendesen olyankor:)

Kívánom,hogy sokáig veletek legyen még Ata,a szépségetek:)

Látom,cica párti lettél,ő is szép:)

4175. Ata06 (válaszként erre: 4171. - Kisfari)
2014. márc. 17. 20:39

Nem gondoltál felnőtt boxira? Hihetetlenül hálásak, mert már tudják mit veszíthetnek. :(

Sokkal nyugodtabbak már és szófogadóbbak. Én is kölyökkel kezdtem és nem mondom übercukik, de azt hittem néha agymenést kapok attól ,amit művelt. :D

Ha még egyszer kezdeném ,csak felnőtt mentett boxert vennék magamhoz. Annyi árva van, hogy el se hiszed! De ha nem azt is megértem, csak gondoltam megkérdezem, talán elgondolkozol rajta. :)

4174. Ata06 (válaszként erre: 4172. - Eduarda)
2014. márc. 17. 20:26

Szia! Örülök, hogy jelentkeztél!:)))

Akkor ezek szerint bevállt a táp? Mármint ha izmos lett, akkor gondolom. A recepteket végül megcsináltad vagy nagyon macerás volt? :P

Ata most már kezd öregecske lenni. Nem nagyon veszik rajta akivül állók észre, de én látom. December óta elég sok gond volt vele. Most mintha egy kicsit jobb lenne ahelyzet, de nem az igazi.

Hát így vagyunk, sajnos öregszik elég gyorsan. :(

De a kedélye szerencsére jónak mondható, de már nem bír annyit mint régen. :/

Kutyid viselkedésével azóta mi a helyzet? :)

4173. Ata06 (válaszként erre: 4171. - Kisfari)
2014. márc. 17. 20:20

Igen a legjobb neki, ha kert is van, de ez nem helyettesíti a foglalkozást.

Angol bulldog? :O :) Az egy tündér, de ... a boxi sokkal pörgösebb, nagyon igényli ,hogy foglalkozzanak vele. Igazi energia bomba.:P

Ha hosszú távon kertben gondolkodtok, nem ártana neki egy társ. Mert "egy boxinál jobb a kettő" ;)-szokták a boxeresek mondani. Ha dolgozni vagy, nincs egyedül és össze tudnak bújni. Legjobb kiskorban összeszoktatni őket vagy egy tesvérpár, akik már ismerik egymást. :) Bár tudom nem olcsó mulatság, mert a jó minőségú táp se két fillér, hát még ha a többit is beleszámolom. :/

Meg hát ugyen akkor ivartalanítani is kettő kellene. :P

Ha viszont egyedül lesz, akkor nagyon sokat igényel majd belőletek, mert ő egy családi kutty.:)

Az az igazság, hogy el kell menni megnézni, hogy milyen helyen vannak a szülők, milyen a környezet, hogy viszonyulnak a kutyák a gazdához. Abból már sok mindent látni lehet.

Az is fontos, hogy a szülők ne legyenek kihasználva testileg, vagyis ne folyton ellesék őket, de azt hiszem az előző belinkelt oldal ezt is tartalmazza. Fent vagy a facen?

Ott van egy boxis csoport ahol esetleg tudnak neked ajánlani tenyésztőt, de ha jól láttam az utóbbi napokban is feltettek . Érdemes lenne az ottaniak véleményét is kikérni, hogy van-e valaki ,akit jó szívvel ajánlanak. Ha fent vagy, akkor átküldöm neked priviben a linket, ahol jelentkezhetsz a csoportba. Pesrze attól engem itt megtalálsz, ha bármi lenne, ott nem nagyon szoktam írkálni, csak olvasok.:P

4172. eduarda (válaszként erre: 4169. - Ata06)
2014. márc. 17. 19:33

Szia Drága!!

Imádtam,a bemásolt linket olvasni,jókat mosolyogtam:)

Igen nekünk igazi szerelem ,a mi boxink:))


Ti hogy vagytok?

Nálunk már napozás van ,néha hűvösben megbújás,ha már jobban sütöget a napocska.

2-3 kilócskát felszedett télen ,kis izmocska:)

puszi

4171. kisfari
2014. márc. 17. 19:27

Szia. Köszi a sok infot. Tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal (nagyjából).nekünk egy angol bulldogunk volt, ezek rá is jellemzőek. És pont ezért próbáltam érdeklődni, mert nem akarok, ahogy te nevezted szaporítóba belefutni, de honnan lehet tudni egy hirdetés alapján hogy ki az?

Egy ideig csak lakásban lenne, de tervezünk a közeli jövőben családi házba költözni, akkor pedig az udvaron és a házban lenne. Természetesen nem tenném ki az udvarra ott is bent aludna a házban csak szabad ki-be járása lenne, ami szerintem egy kutyának jobb mint bezárva a lakásban, ezért a mikor is inkább attól függ hogy mikor sikerül előreláthatólag költöznünk. Mert már felnőtt kutyaként szeretném ha minél kevesebb ideig lenne csak lakásban.De talán nyár eleje ideálisabb lenne, mert nyáron többet itthon tudunk lenni vele amíg kicsi, a nyáriszünet miatt. De egyenlőre csak körbe szeretnék érdeklődni hogy honnan lenne érdemes mert gondolom előre kell foglalni jobb helyeken.

Köszönöm ha segítesz!

4170. Ata06
2014. márc. 17. 18:37

Érdemes ezt is elolvasnod!

[link]

4169. Ata06 (válaszként erre: 4168. - Kisfari)
2014. márc. 17. 18:37

Ha egészséges boxit akarsz, akkor csakis tenyésztőt ajánlok, aki rendelkezik a szülők egészségügyi szűréseivel is. Szív , dysplázia, epilepsia stb... Sajnos a boxer elég kényes fajta, nem mindegy, hogy mennyit költesz rá a későbbiekben. Hiába veszed meg ár alatt, sajnos a többszörösét otthagyod majd az orvosnál.

És itt nem kevés összegről beszélek.:/

A szaporítókat zárd ki első körben már, mert azok nem a fajta jobbítására törekednek, hanem összengednek két boxit mindenféle szűrés nélkül.

Ezeknek az embereknek csak apénz fontos, ahogy megkaptad a kutyát a sorsa a továbbiakban nem érdekli.

Hol lenne a kutyus? Kertben vagy lakásban? Mert... tudnod kell, hogy a boxernek a családjából kizárva csak szenvedés lenne. Az egyik leglelkisebb kutya. :)

Ő egy kis kiváncsi ,aki mindenben benne akar lenni. Ezenkivül egysoros rövid szőrű, így a nagy hidegeket és a nagy melegeket nehezn türi. Pofaszerkezetéből adódóan könnyen kap hőgutát is, így a nagy melegekben biztosítani kell számára aránylag kellemes hőmérsékletű helyiséget.

Ja és tudnak a nagy báj és kedvesség mellett disznólkodni is.;) Ezt ismered? :)

[link]

Ha ezek után is érdekel ,akkor jelezz és megpróbálok segíteni! Mikorra kellene a kutyus?

4168. kisfari
2014. márc. 16. 22:31

Sziasztok! Szeretnék kérni egy kis segítséget... Szeretnénk egy boxer kiskutyát, csak családi kedvenc lenne, nem akarjuk versenyeztetni vagy ilyesmi. Nem számít milyen díjazottak a felmenői csak egy dolog érdekel hogy egészséges legyen testileg és lelkileg is.Sajnos már volt egy kutyánk tele túltenyésztésből adódó betegségekkel ( nem boxer volt), ezt nem szeretnénk mégegyszer.

Tudnátok tapasztalatból ajánlani olyan megbízható tenyésztőt aki nem a mennyiségre megy és figyel a vérvonalra, akinél érdemes lenne érdeklődni, vagy esetleg olyat akit hagyjunk ki.

Akár privátban is .

Előre is köszönöm!

4167. Ata06
2014. jan. 28. 23:38

Még valami! Mindig van itthon Cholagol. Ez egy gyógynövény alapú csepp-nem tudom ismered-e?

Gyógyszertárban lehet kapni. Rá kell csepegtetni cukorra 10 cseppet és be kell adni neki. Ez hirtelen megindítja az epe termelést és jobban lesz tőle kb. fél óra múlva. Egyetlen hátránya van. Hogy mivel kicsit ánizsos illata van, nem szívlelik, tehát ha kinyítod a száját jó hátra tedd és rögtön csukd és fogd össze, különben rád köpi. :P Én a háta mögé szoktam állni, úgy könnyebb beadni. Viszont utána megindul a nyál elválasztása, úgyhogy jó, ha oda készülsz egy törülközővel, mert olyan mintha csapot nyitottak volna meg, kb. 10 percig. Viszont bevállik.

Még lehet adni NO-spa-t is, ha úgy látod fáj a pocija, meg Cerucalt is, ha hányingere van.

4166. Ata06
2014. jan. 28. 23:32

Ha sokat kakil és nagyokat, akkor azt jelenti nem jó a táp felszívódása és emésztetlenül halad át az emésztőrendszeren.

Az lenne a jó, ha keveset kakilna és formáltat, tehát könnyen összeszedhetőt, aminek nem marad nyoma földön.

Nem baj, ha sokat írtál, írj nyugodtan, remélem tudtok segíteni! Ha olyan probléma van, akkor nyugodtan privit is írhatsz.

4165. Ata06 (válaszként erre: 4164. - Littlediamond)
2014. jan. 28. 23:29

Volt időm.:P Ata 8 éves lesz. :)

Nem tudom hol laktok-Pesten vagy vidéken?-de egy doki aki azt mondja egy boxernél, hogy adjatok csirke csontot ,hát az..... Én váltanék.

A boxer habzsol és nyel, nem rág. Én soha nem adok semmilyen csontot. Nincs benne olyan dolog, amit mással ne lehetne fedezni, viszont nagyon sok bajt csinálhat. Gyomor átfúródás, kiszúrhatja a beleket is és bélelzáródást is okozthat.

A rágásra szoktam venni marha bőr préselt csontot. Az a fogainak jót tesz és nem csinálhat bajt. Kalória meg nem sok van a csontban így még inkább telít, de nem hízlal.

Ha pesti vagy tudok jó dokit ajánlani.

A Cibau tápot próbáltad? Most jutott eszembe, hogy az is bevállt kaki ügyileg és jó minőség. Nem minden kutya bírja az Orijent és az Acanát. Különben a legújabb kutatások azt mutatják, hogy inkább a minden evő csoportba tartoznak, mert a sok fehérje csont ,vese , máj problémákat okozhat.

A nyeldeklés attól van, hogy nem jó az emésztése. Sok a gyomorsav, arra lehet neki adni gyomorsav csökkentőt. Pl. Tisacidot.

Mindenképpen próbáljátok ki azt a tápot amit a gasztroeneterológus nekünk is javasolt, mert az nagyon jó volt , csak hát nem olcsó. De ez a rengeteg orvoshoz járás sem olcsó. :(

Milyen konzerves halat adsz és milyen konzerves husit? Minél jobban emeled egy táp adagját, annál jobban megterheled vele az emésztőrendszerét.

Ez olyan, mintha egész nap enne, és nincs ideje pihennie. Ha nem jól van, hagyj neki egy nap pihenőt a kajában. Ne adj neki enni!

Tudom, tudom sovány, de ha nem pihen az emésztőrendszer, akkor ördögi körbe kerültök.

Másnap csak óvatósan pici kajával kezdeni. 5 deka, este már lehet 10 ha nincs rosszul.

Előfordul, hogy reggel kihányja az esti tápot ugyanolyan formában ahogy megette, mert túl van terhelve az emésztőrendszer. Tehát a következő nap koplalás megint.:/ Ezek az idegőrlő helyzetek majd ritkulni fognak és ahogy idősösdik egyre inkább erősödik is majd. 3 éves kor körül kezdenek mokányabbak lenni.

Ő milyen színű? Majd leírom miért kérdezem.

Az antibiotikum általában helyre hozza ideig, óráig. Aztán kezdődik előlről. :/

Azért nem iszik, mert a rizs rengeteg vizet tartalmaz és a konzervnek 90%-a szintén víz ,tehát innen pótolja a folyadék szükségletet.

Nem pisil be? Kibírja a sétákig, mert így elég sok folyadék lehet a hólyagban.

Szőrtüsző atkát néztek már nála? Attól is vakarózhat. Mit használtok bolha ellen?

Legközelebb Milbemax féreghajtót kérjetek, az a legjobb a piacon. Áprilistól-Októberig pedig havonta adjad, hogy megelőzzétek a szívférgességet. Ez a készítmény és egyedül ez alkalmas arra ,hogy a szívférgességet megelőzze.

A Milbemax jobb, mint a Drontál. Kicsit drágább, de mikor én váltottam, mert Ata a Drontáltól is rosszul volt-ettől nem-, akkor megdöbbenve tapasztaltam, hogy a Drontáltól semmit nem láttam a kakijában, a Milbemaxtól az első két alkalommal igen. Két hetes eltéréssel kell ismételni, ha látsz benn valamit.

4164. littlediamond (válaszként erre: 4163. - Ata06)
2014. jan. 28. 22:33

Húúú, mennyi infó egyszerre. Te már érted a dolgod! :-)

A szőre nem foltokban hiányos, néha korpás, de nagyon szép fényes.Az álla igen vörös, de nem gennyes. Azt sem tudtam mi a pyoderma, most utánanéztem. Amikor elhoztuk a tenyésztőtől, volt foltokban szőrhiány (4 hónapos volt). Akkor Royal Canin-t kapott, mi is azzal etettük tovább egy ideig csak tápot kapott. Ekkor már vakarózott (de nem ennyire). Közben mi bevezettük nála házikosztot. Persze akkor még nem válogattunk. Csirke farhát, láb, stb...Egyre jobban vakarózott, elhagytuk Royal Canint, és váltottunk ProPlan-re. A szőrfoltosodás megszűnt (bár kevés helyen volt, kb. 4 helyen a szeménél, a lábán a fején)...Ekkor elvittük a dokihoz, mit mond, de Ő (sem) értett egyet a csak táppal való etetéshez, azt mondta nem csirkeallergia, nyugodtan adjuk neki a csirkecsontot, kell a kalcium a megfelelő csontnövekedéshez (a lábujjai szétálltak akkor, de most is ismét). Mi adtuk neki+Proplan és eljutottuk oda, hogy a lágyékrésznél gennyes pöttyök jelentek meg (ez lenne a pyoderma). Kezdte nyalni a mancsait egyre inkább, és nagyon elkezdett hullani a szőre (nyáron volt). Abbahagytuk a csirkehusit és csontot, maradt a táp, de sokat nem javult a helyzet. Már nem tudom pontosan mikortól datálható, hoyg néha hígabb széklete van ill. hány (ez kevesebbszer fordul elő). Plusz észervettük azt is már akkor, hogy egy idő után nem eszi a Proplant és mintha nyeldekelne (vagy gyomorsav, vagy nem tudom mitől). Proplant váltotta a Select Gold kölyök (csirkementes) tápja a Freshnapf-os. Közben kapott LupoSan porcerősítőt kb. 1 éves koráig). Aztán egy másik szakboltban ajánlották a teljes értékű Orijen vörös húsos tápját, azt mondták emellé nem kell porcerősítő sem, így azt is abbahagytuk. De az Orijen-től is nyeldekelt, mint akinek sűrű a nyála, nyalta magát, vakarózott és továbbra is hullt a szőre eléggé. Persze mentünk tovább a tápokon, jött az Acana halas tápja. Egyébként házo kosztot is kapott, pl. tojás nélküli tésztát, de eltelt egy kis idő, mire rájöttünk, hogy nem teljesen tojásmentes, így arról is leálltunk, maradt a rizs és konzerves hal, plusz konzerves husi (marha, sertés), plusz Acana táp. Amikor csak prémium táppal etettük (orijen), megemelt adag mellet is lefogyott a kutya úgy hogy a gerince látszott és a farcsontja. A doki is megjegyezte milyen sovány. Persze emlékeztettem az allergiára, és hogy milyen helyzetben vagyunk. Egy 13 kg-os táp 25eFt-ba került, és nem volt elég 1 hónapra. Szóval rajtunk nem múlott...Így ismét beiktattuk a házi kosztot, de a legnagyobb figyelemmel! Csak nem javult a helyzet az Acana táp mellett sem, így ismételten tápváltás az N&D halas-narancsos tápjára. Mit mondjak, ugynazok a tünetek, és már megőrültünk attól, hogy nem tudunk segíteni rajta, nem találjuk a számára megfelelőt. A házi koszttól legalább hízott. A tápoktól meg csak fogyott. S ez a mai napig így van. De már tápot nem evett kb. 2 és fél hete, mert az egyik reggelre kihányta az esti táp adagját. Aznap mindent kihányt amit kapott, illetve habosat is. azt követő nap már véreset hányt, azonnal vittük a kórházba. Ott azt mondták, bélhurut, kapott antibiotikumot, hányáscsökkentőt és bélflóra helyreállítót. Rendbe is jött, már nem hányt, persze étvágya mint a farkasé. Diétáztuk nyákos rizzsel és konzerves báránnyal. Ja és egyáltalán nem ivott. A doki el sem akarta hinni. Pedig ez a mai napig így van. Én teszek a rizses húsba 2-3 dl vizet, hoyg azzal egye meg. Ma először ivott magától egy keveset a rizs után. Tegnapelőtt csináltam neki tojás nélkül nokedlit, ezzel kevertem össze a bárányt. Talán ettől szed magára valamit. De észrevettük, hogy irtóra vörösödik ismét a pofaalja, a füle, ahogy szokott. Valószínű a lisztre is érzékeny-gondolom én. Most megint marad a rizs. de ez nem mehet így tovább, Ahogy írtam most lábadozunk a műtétből. Még nincs eredmény, azt mondták vagy papilloma vírus, vagy valamilyen daganatos eredetű. Féreghajtót kapott, a korábbi dokim nem tudom milyen tablettát adott, most Drontal-t kap, és Dermoscent szőrkondícionálót is. Egyébként nekünk is sokszor kakil és néha jókora adagokat. Ne haragudj, hogy ilyen hoszzúra sikeredett!

4163. Ata06 (válaszként erre: 4162. - Littlediamond)
2014. jan. 28. 18:36

A szőre minden boxinak nagyon hullik. 3 ilyen fajta van, akinek nem csak évszak váltáskor hullik a szőre. A szőre foltokban hiányos?

Az állán lévő vörösség vagy a hólyagok nem gennyesedtek be? Nem lett pyodermája?

Tenyésztést, bőrkaparékot vettek már? Gombát néztek már nála? Széklet tenyésztés volt?

A boxik nagyon érzékeny emésztésűek. Nem csak a mieink, hanem nagy többségben.

Kicsinek ugyanezt végig csináltam Atával is. Olyan sovány volt, hogy az utcán burkoltan megkérdezték hányszor adok neki enni, de volt hogy nyíltan nekem szegezték, hogy miért éheztetem. Voltunk tükrözésen, csináltak széklet tenyésztést, kaptunk valami antibiotikumot, de lényegében egy tápot javasolt a gasztroeneterológus. Royal Canin Sensitivity Control-t. Nem olcsó mulatság. Azt mondta legalább 3 hónapig csak ezt kaphatja.

Azt tudnod kell, hogy nem csak allergia okozhat ilyen tüneteket. Pajzsmirigy, immunbetegség, sőt mikrofilária is.

Vérvétele mikor volt? Ezeket megnézték már. Ezek sem olcsó faktorok, de még mindig olcsóbb, mint az allergia vizsgálat.

Egy nap hányszor kap enni? Féreghajtót milyen időközönként kap és mit?

Milyen az orvos akihez jártok? Megbízol benne?

A Pro Plan -nal Atánál rögtön Pyoderma jelentkezett, alig tudtuk belőle kikezelni. Az Acanától nem hogy jobb lett volna a helyzet még fogyott is. Napi 5-6* kakilt és alig bírtam felszedni. Volt hogy 3 napig evett ,aztán egy hétig hányt és nem jól volt. A házikaját el kéne felejteni egy időre, mert az is kiválthat emésztési problémát. Egyetlen táp vált be az összes közül a Royal fajta tápja. Az szuper volt, azt próbáltátok? Csak nekünk most már más is jött a képbe, így megint keresgetnem kell, hogy annak is megfeleljen a táp.

A bőrkinövésre mit mondtak? Visszajött már a szövettan?

4162. littlediamond (válaszként erre: 4160. - Ata06)
2014. jan. 28. 13:57

Szia Ata06!


Óhh, ha tudnád mennyi tápot próbáltunk már...A tenyésztő a Royal-t etette, így mi is azzal folytattuk (láttunk néhány foltosodást a szőrén), persze emelett házikosztot is, mivel én nem vagyok híve a csak tápos etetésnek. De abból rögtön kiderült, hogy csirkeprobi van. Elkezdett iszonyatosan viszketni, hólyagosodott a bőre, szőrhullás, stb. Aztán tápot váltottunk és csirkéről leálltunk, jött a Proplan (már nem tudom melyik, de nem volt benne csirke). Attól sem lett jobb a helyzet, sőt, az idő múlásával egyre fokozódtak a tünetek. Majd a Freshnapf-ban saját márkás terméket próbáltuk, aztán ajánlották a méregdrága sok húst tartalmazó Orijen tápokat, majd Acana halasa, legutóbb az N&D hal-narancsos tápját, amiről most próbálunk áttérni a Happy-Dog bárányos rizsesére (de abban is van csirkezsír), igaz minimális, de csak az. Háát igazán már én sem tudom, mi lenne jó. Eddigre már iszonyatos mértékben hullik a szőre, nyalja a mancsait, viszket az álla, ami jól kivörösödött. Hasmenés, néha hányással társítva. A legjobb tápok mellett is, a normál adagot jócskán túllépve is lefogyott a kuyta. Pedig prémium tápok. Közben volt egy bőrkinövése tenyérnyi helyen, amit most műtöttek le, felszakadt a varrata 2x, most így nyílt sebet gyógyítunk és lábadozunk. Közben rájöttem, hogy az általam neki készített szénhidrát (nokedli tojás nélkül) sem jó, mert tuti a lisztre is érzékeny :-( Most csak rizs és bárányos konzervhús a menü. Egyébként szobakuyta.

2014. jan. 28. 13:56

Szia Ata06!


Óhh, ha tudnád mennyi tápot próbáltunk már...A tenyésztő a Royal-t etette, így mi is azzal folytattuk (láttunk néhány foltosodást a szőrén), persze emelett házikosztot is, mivel én nem vagyok híve a csak tápos etetésnek. De abból rögtön kiderült, hogy csirkeprobi van. Elkezdett iszonyatosan viszketni, hólyagosodott a bőre, szőrhullás, stb. Aztán tápot váltottunk és csirkéről leálltunk, jött a Proplan (már nem tudom melyik, de nem volt benne csirke). Attól sem lett jobb a helyzet, sőt, az idő múlásával egyre fokozódtak a tünetek. Majd a Freshnapf-ban saját márkás terméket próbáltuk, aztán ajánlották a méregdrága sok húst tartalmazó Orijen tápokat, majd Acana halasa, legutóbb az N&D hal-narancsos tápját, amiről most próbálunk áttérni a Happy-Dog bárányos rizsesére (de abban is van csirkezsír), igaz minimális, de csak az. Háát igazán már én sem tudom, mi lenne jó. Eddigre már iszonyatos mértékben hullik a szőre, nyalja a mancsait, viszket az álla, ami jól kivörösödött. Hasmenés, néha hányással társítva. A legjobb tápok mellett is, a normál adagot jócskán túllépve is lefogyott a kuyta. Pedig prémium tápok. Közben volt egy bőrkinövése tenyérnyi helyen, amit most műtöttek le, felszakadt a varrata 2x, most így nyílt sebet gyógyítunk és lábadozunk. Közben rájöttem, hogy az általam neki készített szénhidrát (nokedli tojás nélkül) sem jó, mert tuti a lisztre is érzékeny :-( Most csak rizs és bárányos konzervhús a menü. Egyébként szobakuyta.

4160. Ata06 (válaszként erre: 4159. - Littlediamond)
2014. jan. 27. 21:22

Szia! :)

Üdv köztünk!:)

Igen nálunk is van, allergia, most van tervbe véve az allergia vizsgálat.

A Royalnak van allergiás kutyusoknak tápja, de nem olcsó mulatság. Ha ennek ellenére érdekel, akkor utána nézek melyik is az.

Még a Happy Dog-nak van olyan tápja amit ajánlottak, bár a Happy Dog nem egy csúcs minőség, de a szarvashús ritka, így arra valószínű még nincs allergiája. De hát az is előfordulhat, hogy nem csak húsra ,hanem gabonára is allergiás. Akkor viszont holisztikus táp kellene. Pl. Taste of the Wild vagy Acana halas vagy bárányos tápja.

Végül is milyen tünetei vannak? Kerti vagy lakás kutyus?

2014. jan. 27. 20:09
Sziasztok! Van egy 14 hónapos boxer kan kuytusunk. Imádjuk természetesen, a probi az, hogy allergiás. Csirkére tuti, na meg még sok másra is, ahoyg észrevettük. De tudom, pontosat csak allergiavizsgálat mutat ki. Amit hamarosan meg is csináltatunk. Van valaki aki hasonló problémával küzd? Lassan nem tudom, mit adhatnánk neki enni.... :-(
4158. Ata06 (válaszként erre: 4156. - 9d0c5a7f41)
2014. jan. 13. 21:17

Ja, a csőr....

Hát az nem tenne engem se boldoggá, ha egy ilyet lenyelne. :/

Nem tudok mit mondani. Én még csontot se adok a kutyámnak, mert nagyon nagy bajt csinálhat és ez a fajta nem igazán rág, hanem rögtön nyel.

Figyeld őt! Figyeld a kakiját , lehet hogy kihányja egy pár nap múlva, mert az emészthetetlen dolgokat vagy ami nem tud tovább haladni, azt ki szokták hányni.

Majd írd meg ,hogy okozott -e valami bajt! Remélem nem lesz semmi probléma belőle!

4157. Ata06 (válaszként erre: 4156. - 9d0c5a7f41)
2014. jan. 13. 21:09

Szia! :) Üdvözöllek köztünk!:)

Ne aggódj, nem fogja "irtani" a kis kutyákat. :)

A rigót levadászta, mert az ösztön igen is bennük van hisz őket is vadászatra használták régen.

Medvére és vadkanra vadásztak velük. Azért tenyésztették ki ezt a nyomott orrot, hogy lefogják a medvét és vadkant többen, míg a vadászok odaérnek. Így kaptak levegőt.

Tehát az ösztön bennük van. Minden ami ismeretlen és mozog utána erednek. Lehet, hogy csak játéknak nézte, hisz a játékaikat is megrázzák és akár megrágják és letépnek belőle egy darabot.

Szóval ne aggódj! Viszont a nagyon kis méretű kutyákhoz ,azért nem engedném oda, mert a játék hevében nagyságából és súlyából adódóan bajt is csinálhat. Rátappancsol a gerincére és már kész is a baj. Tehát ha kezd belefeledkezni a játékba és hevesebb, akkor inkább el kellene hozni a kicsi kutyák közeléből.

2014. jan. 13. 18:36

Help! :D Falusi lányként nőttem fel, ott egyik kutyám sem evett madarakat. Most városban élek kertes házban, van egy bohócom. (boxer) Nagyon aranyos mini pincserrel, mopsszal, vizslával, pumival, berni pásztorral, német juhásszal, stafival, keverék kutyusokkal, egyszóval szereti a társaságot. Az otthoni macskára is csak rápakolja a lábát, az fúj, attól ugrik egyet hevesen kalimpál felé, de nem bántja. Eddig tiszta boxer, nem agresszív. Ha játszunk, lapít, morog, ugat, ugrál, a hátsóját C alakban mutogatva, ezt is megszoktuk, nem agresszív. DE tegnap láttam, hogy nagyon szimatol, túrja a fejét egy apró résbe két téglarakás közé. Azt hittem, beesett a lasztija, így elmozdítottam a téglát. Valami megnyikkant, azt hittem egeret fogott. BEvitte a házába, és amikor megnéztem, egy RIGÓ volt :( Életemben nem láttam még kutyát madarászni! Ráadásul boxert? Semmilyen könyvben nem olvastam róla, azon kívül h német katonák kedvelt kutyája, de vakvezető is lehet belőle, családi kedvenc, jó csibészelésre , őrzésre is, de hogy van benne ilyen ösztön? Nem vagok kutya analfabéta, és továbbra is bízom a kis ebemben. DE. Biztos, hogy oda kellene engednem egy törpe pincserhez? Vagy a kutya szag az kutya szag? Mert megette a rigó fejét. Megfordult a fejemben, hogy ez egy agresszív megnyilvánulás???!!!!

Másrészt a hasában most van egy csőr! :D Az nem olyan hegyes, h kiszúrja a gyomrát? szomorú is amúgy, sajnálom a kis feketerigót!)

Szóval amin hezitálok, h ez vadászösztön, és a kutyákra más érvényes, vagy a kisebbeket irtani fogja mostantól? mert vért kóstolt? Tudom, h kutyák megfogják a patkányt is, de azt tacsiról írják. Valakinek van ezzel kapcs. tapasztalata?

4155. Ata06
2014. jan. 8. 17:55
4154. Ata06
2014. jan. 1. 17:42

Tudom, hogy ez boxeres csapat, de talán van ismerősötök akit érdekelne.

Most kérdezték tőlem, hogy 6 éves pulinak nem tudok-e gazdát. A gazdija kórházban van és már nem is fog kijönni. :((

Sajnos semmi mást nem tudok róla, csak futólag kérdezték tőlem.

Ha valaki tud gazdit, akkor tudok elérhetőséget adni.

4153. Ata06 (válaszként erre: 4152. - IlDee)
2014. jan. 1. 17:39

Nem tudtam! :((( Vajon miért?

Talán attól félnek, hogy keresed őket? Mona miatt?

Mindenesetre elég fura, szégyellhetnék magukat!

Az a baj, hogy nem mindenkit érdekel egy fajta jellegzetessége, így lehet hogy nem is jártak még fórumokon. :(( Úgy vannak vele, kutya kutya ennyi... Kert, kaja maradék , évente veszettségi oltás, mert kötelező. Kívánom, hogy sikerrel járjál! Ha van valami eredmény, azért írd meg!

Van egy olyan fórum az indexen, ami 'kutyanevelés' alatt fut. Még esetleg oda is be lehet tenni a kérést.

4152. IlDee (válaszként erre: 4151. - Ata06)
2014. jan. 1. 14:56

Szia!

Te azt hittem tudod! Természetesen nem tudok tőlük elérhetőséget kérni, hiszen már egyáltalán nem válaszolnak semmire. Csak szeretném megtudni, hogy ők egészségesek e(a tesók), esetleg figyelmeztetni őket, hogy nálunk mi történt!!! Nem rossz indulatból keresem őket!

4151. Ata06 (válaszként erre: 4150. - IlDee)
2013. dec. 30. 20:36

Nem tudod őket megkérdezni?

Biztos nem úgy adták oda a kutyusokat, hogy nem kaptak elérhetőséget.

Lehet, hogy szoktak beszámolót és képeket is kapni. Ha meg van email cím ,akkor meg tudsz nekik írni.

Meg lehet kérdezni, hogy miért keresed őket?

Ha nem publikus, akkor ne válaszolj!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook