Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Boxer kutyások, akik szívesen cserélnének véleményt, történeteket. stbbbb:):) fórum

Boxer kutyások, akik szívesen cserélnének véleményt, történeteket. stbbbb:):) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4270. Ata06 (válaszként erre: 4269. - Boxer-S)
2015. febr. 5. 17:25

Jaj, de tündéri! <3 Kis cukorborsó. :)

Nem is olyan sok az a fehér, ráadásul az ahogy nő egyre kisebb is lesz.

De jó Neked! ;)

Iiiigen, lufizik. A férjem dobálja ,ő meg fejeli vissza neki.:D Addig játszanak, míg az első kidurran. Többet nem engedek,már megszokta. :P

4269. Boxer-S (válaszként erre: 4268. - Ata06)
2015. febr. 5. 17:04
Mit csinál, LUFIZIK!??!? :D Na jó, felteszek egy 2 hetes képet a kis picurról. Hétvégén úgyis kapjuk a 3 hetes képeket. Nézd meg!
4268. Ata06 (válaszként erre: 4267. - Boxer-S)
2015. febr. 5. 15:36

Imádja a labdát. Van, hogy egyszerre három labdát cipel a szájában. :D

Ahogy idősödik lustul. Amikor kicsi volt ,akkor le tudta dolgozni az energiáit, mert akkor el tudtam engedni. Most már hogy idős, jobb neki a séta.

Ő rohanna ha tehetné, de nem is tenne neki jót, mert a szívével is vannak már gondok.

Itthon viszont ugrál ő egymagában is, meg szaladgál is ,mert elég nagy a lakás.

Sőőőt lufizik is a férjemmel.:D

Persze azt az igazi boxer rohanást nem tudja produkálni, de ne is tegye.. vigyázzon magára :), mert nem tudom mit csinálok ha valami baja lesz.

Az önzőségem.....:P

4267. Boxer-S (válaszként erre: 4264. - Ata06)
2015. febr. 5. 14:15
Nálunk rengeteg a kutya. Én Budán lakom és itt elég sok a zöld terület. Van egy nagy park, csak amióta azt felújították, azóta a közteresek időnként bunkóznak, de a kutyások azért is elengedik a kutyáikat. Mondjuk van futtató is, csak negyed akkorára lekicsinyítették, bár állítólag még így is nagyobb az átlagos futtatóknál. Egyébként Te hogy tudod így lemozgatni, hogy nem nagyon engeded el? És amúgy labdás?
4266. Boxer-S
2015. febr. 5. 14:12
Akkor Ata is jó nagy kutya. Bullmasztiff méret :D csak karcsúbb.
4265. Boxer-S (válaszként erre: 4263. - Ata06)
2015. febr. 5. 14:12
Nem, nem írt vissza és nem is lehet elérni, úgyhogy innentől kezdve nem érdekel tovább, a másik tenyésztőt választottam, akit eleve kinéztem. Itt ma 3 hetesek a kicsik. Szóval márciusban elhozhatóak.
4264. Ata06 (válaszként erre: 4262. - Boxer-S)
2015. febr. 5. 12:01

Nem szerencsére. :P Mióta tudom mit eredményezhet egy találkozás, azóta ha kutyát látok és nem ismerem, akkor átmegyek a másik oldalra.

Itt különben sem sok kutya van elengedve, -csak a parkban-, mert a belvárosban lakom.

4263. Ata06 (válaszként erre: 4261. - Boxer-S)
2015. febr. 5. 11:58

Sötét vörös...-Hűűűű, de szép lehet. :O :)

Ata 68cm és 42 kg.

Visszaírt már a tenyésztő , hogy minden rendben van-e? Végül is mi alapján választottál? Kinézet, vagy mondta azt is, hogy milyen egyéniség várható tőle? Most mennyi idős?

4262. Boxer-S (válaszként erre: 4259. - Ata06)
2015. febr. 4. 21:59
Tényleg és amstaffokkal, pitbullokkal nem akadt még össze? Mert itt sok az ilyesmi fajta és ők sem valami megadó típusok.
4261. Boxer-S (válaszként erre: 4259. - Ata06)
2015. febr. 4. 21:55
Jajj.... nem csodálom, ha lemerevednek, bár az a baj, hogy már sokszor akkor is kibuknak a gazdik, amikor nem is balhézik egy kutya, hanem "csak" dominál. És egyáltalán, nagyon sok hülye kutyás van. Na de nyilván Neked is volt már szerencséd olyan gazdikhoz, akik mindent félre értelmeznek. Én még olyat is láttam, hogy a kutya a saját gazdája lábát elkezdte hágni, és a gazdi meg tudod mit csinált?! Elkezdte paskolgatni az oldalát, hogy jóóóól van jóóóól van na! Nem tudtam, sírjak v nevessek! Nekem a németjuhászom is ha futott kutya után, akkor nem játékosan, hanem sunyin a fejét előre szegezve, mint egy préda után, és sajna kisebb korában, amikor utolért valakit, abba belecsípett. Nem harapott, csak csípett. És a puhányabb kutyák mind felvisítottak, szóval tök ciki volt, de leordibáltam mindig, és ezzel meg azt értem el, hogy ok akkor senkit nem vesz észre, és onnantól nem kommunikált senkivel. Mi tudtunk póráz nélkül is sétálni, dehát ő egy megadó szuka volt. Azt a tenyésztőt, aki videot meg képeket ígért a szülőkről, azt nem tudtuk elérni napok óta, illetve napok óta ígérget, és ma a telefont is kikapcsolta, úgyhogy úgy döntöttem, nem várok tovább én rá. Így ma elküldtük a foglalót a másik tenyésztőnek, ahol 6 kanból, illetve már csak 5-ből lehetett választani, tulajdonképpen örülhetek, mert akit először kinéztem, ő szabad volt, úgyhogy gyorsan stipistopi. :D Sötétvörös !!!! Fekete maszk és van az arcorri részen és a homlokon középen egy fehér jegy, és az egyik mellső mancsán is, a többit nem tudom. Farka hosszú. Apukája 69 cm, Ata mekkora amúgy? Ha holnap visszaír, hogy ok akkor minden stimm, felteszek képet.
4260. Ata06 (válaszként erre: 4258. - Boxer-S)
2015. febr. 4. 21:45
Valami kiderült? Tudtál vele beszélni?
4259. Ata06 (válaszként erre: 4257. - Boxer-S)
2015. febr. 4. 21:45

olyan másfél éves volt. Először csak ritkán történt meg, ahogy telt az idő egyre többször.

Igen, komoly bunyója is volt.:/

Kezdeményez is és ha valaki nem hódol be neki, akkor legyömöszöli/ gyömöszölné,- ha nem lenne pórázon- pillanatok alatt.

Nagyon bátor, abszolút nincs benne félelem érzet.

Leállítani nem olyan egyszerű, ha leereszkedik a lila köd az agyára.

Ugye... verekedő kutyák közé nem nyúlunk. :P Egyszerű lenne szét szedni őket, ha a másik gazda tudná mit kell csinálni, de legtöbbször csak mindenki lemerevedik.

Ennek a fajtának a bunyó a játék.

Mikor még kicsi volt és el lehetett engedni, már akkor pánikban voltak a gazdik, mert míg a többi kutya szaladgál össze -vissza és ez a játék, addig a boxer céllal szalad. Mint a puska kilő, - persze hamar el is fárad-, de döbbenetes energiával lódul meg egy labdáért is.

Szóval ő azzal a céllal rohant, hogy az utolsónak kiüsse a lábát és leszorítsa a földre. Neki ez a játék. A többi kutya ilyenkor visított, így aztán hamar fel kell hagynunk a póráz nélküli sétával, ezért azóta mint az úri gyerekkel ,sétálunk. :D

4258. Boxer-S
2015. febr. 4. 19:20
Na, ma minden eldől.
4257. Boxer-S (válaszként erre: 4254. - Ata06)
2015. febr. 4. 17:07
Egyébként Atánál mennyi idős korában kezdődött, hogy nem lehetett kanokkal össze engedni, és valódi verekedése is volt? Te amúgy le tudod állítani ilyen esetben? És ezt úgy kell elképzelni, hogy kezdeményez is balhét, vagy csak akkor pöccen be, ha valaki bunkó vele? Mert azért az sem mindegy.
4256. Boxer-S
2015. febr. 4. 09:25
Nem lehet elérni...
4255. Boxer-S
2015. febr. 4. 05:54
Ma felhívjuk telefonon.
4254. Ata06 (válaszként erre: 4252. - Boxer-S)
2015. febr. 3. 22:37
:( Ha nem küldi ,akkor látatlanban ne vedd meg, nehogy csalódj! Tudom, hogy ilyenkor olyan izgatott az ember, legszívesebben már a kezébe fogná és ölelgetné, de ne kapkodd el!
4253. Ata06 (válaszként erre: 4251. - Boxer-S)
2015. febr. 3. 22:36

Gennyes bőrgyulladás, ami nem felszíni, hanem befelé terjed. Neki már fekélyesedett.

Okozhatja immun, allergia, pajzsmirigy...szóval még véletlenül sem könnyű megtalálni az okot.

Ata most már elmúlt 8 és fél. :/ :)

4252. Boxer-S
2015. febr. 3. 22:12
A tenyésztő még nem küldte a videot.
4251. Boxer-S (válaszként erre: 4250. - Ata06)
2015. febr. 3. 22:11
Mi az a pyoderma? Ata hány éves?
4250. Ata06 (válaszként erre: 4245. - Aed6bafa83)
2015. febr. 3. 21:42

Hozzám is négy hónaposan került és időnként olyan kis sovány volt, hogy az utcán megkérdezték miért nem adok neki enni. :/ 2 évesen még 3* evett, dupla mennyiségeket. Aztán ahogy idősödött egyre jobban erősödött, szélesedett. Igaz, hogy mikor kicsi volt ,ha nem a kedvére való volt a kaja, akkorát lökött rajta, hogy a konyha másik felében kötött ki a tálja. :D

Sokat vacakoltam én is a táppal.

Akkor kupáltam ki magam "táptudományból". Most viszont ,hogy már öregszik újabb problémák vetődtek fel. Vigyázni kell a májára, veséjére, ezért nem lehet túl magas a fehérje tartalom.

A zsírtartalommal is vigyázni kell, mert az idős kutyáknál előfordulhat hasnyálmirigy gyulladás.

A korából adódóan jó felszívódásúnak kell lennie. Ezen kívül tavaly télen kezdődött nála pyoderma, amit hónapokig kellett kezelni, nyáron meg a lábujjain jött ki. Teljesen be voltak gyulladva a tappancs párnái is. Olyan fehérjét kellett találnom, amit ritkán használnak tápoknál.

Így most kipróbáltunk egy minőségi szarvasos tápot. Nem olcsó, de azóta nem jelentkeztek a tünetek. Majd nyáron meglátjuk mi lesz, mert ha akkor újra kezdődik, akkor pollen is van képben. Mióta velünk van , én ugyan annyit járok vele orvoshoz, mint annak idején a gyerekeimmel. :P

Akkor ezek szerint nektek kis lány van. De aranyoska lehet. Mekkora a marmagassága és a súlya? Tegyél fel ha tudsz az oldaladra róla képet. Nekem van fent.

4249. Ata06 (válaszként erre: 4244. - Boxer-S)
2015. febr. 3. 21:21

Szerintem azok nem agresszívek, mert nem található meg bennük az ami a másik színűt azzá teszi. Gondolom....:P

"a barnás színért felelős melanin pigment biokémiai útvonala azonos a dopaminéval és más agresszív viselkedést szabályzó agyi vegyületekével"

4248. Ata06 (válaszként erre: 4241. - Boxer-S)
2015. febr. 3. 21:14

Nem én vagyok allergiás, hanem a párom. De nem kicsit ,hanem nagyon.

Majd megnézem őket, köszi. :)

2015. febr. 3. 21:08
5 éves, 4 hónaposan hoztuk el, ő volt már az utolsó kutyus. Nem törzskönyves, de nekünk ez nem volt akadály. Mi ivartalanítottuk mert nem akartunk kiskutyát, nem azért vettük, hogy gyártsuk a kiskutyákat.
4246. Boxer-S (válaszként erre: 4245. - Aed6bafa83)
2015. febr. 3. 21:05
És a Te boxid mennyi idős?
4245. aed6bafa83 (válaszként erre: 4239. - Ata06)
2015. febr. 3. 20:59

igen, ezt már én is észre vettem. Nekünk is csíkos boxink van, és mindig is vékony volt.

Nekünk is fejtörést okozott a táp kiválasztása. Szerintem a jó tápon nagyon sok múlik. Viszont 1 éve már rátaláltam egy német tápra a Joserára (zoofast.hu., én innen rendelek) azon belül is az aktív kutyáknak lazaccal. Amióta ezt eszi kevesebb folyadékot fogyaszt és teljesen kiszámíthatóbb lett az ürítése, és még hízott is. (ezt nem tudtam másképp írni, remélem érthető). Ehhez az is kell, hogy mindig ugyan abban az időben visszük le és ugyan abban az időben kap kaját is.

Nekünk nagyon kajla, viszont gyerekekkel nagyon óvatos. Amikor mi meghoztunk nekünk, volt már cicánk, igaz az elején többszőr megkergette, de egy idő után nagyon jól kijöttek, olyannyira hogy amikor cicónk meghalt Luca napokig kereste és sírt is. Kis idő után újra lett cicánk, és teljesen elfogadta őket.

4244. Boxer-S (válaszként erre: 4240. - Ata06)
2015. febr. 3. 20:19
"Vizsgálataik ugyancsak agresszívebbnek találta a hím és az arany angol cocker spánieleket a nőstényeknél és a kevert színűeknél." -és mi van a fekete spánielekkel?
4243. Boxer-S (válaszként erre: 4239. - Ata06)
2015. febr. 3. 20:14
Igen????
4242. Boxer-S
2015. febr. 3. 20:13
Mármint össze tudtuk szoktatni.
4241. Boxer-S (válaszként erre: 4238. - Ata06)
2015. febr. 3. 20:12
Te is allergiás vagy a cicára elvileg? Az én kutyám is utálta a macskákat, ezzel a kis maszlaggal mégis össze szoktuk szoktatni. Más kérdés, hogy első 3 napban azt hittem, hogy meg fogja enni, mert olyan furcsa dolgokat csinált a kutya, annyira furán viselkedett, ahogy még sosem, de aztán egy hét után már tudtam, hogy nem fogja megenni, két hét után már egymás mellett aludtak és röhögni fogsz, de a cica szopni akart a kutyából!!!!!! Amúgy én a Tunguska tenyészetet ajánlom. Ő is onnan van.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook