Botox tapasztalatok (beszélgetés)
Változó, minimum fél év, ha már többször volt botoxolva, és nem sietteted az anyag lebomlasat szolival.
Igen, emeli a szemöldököt.
Szia!
Én is gondolkozom újra a botoxon. BB-nél voltam utoljára. Nyáron múlt egy éve. Most kicsit elhúztam a boxolást. Az utolsótól nagyon merev lett az arcom, nem tetszett, pedig bb-nek mindig mondtam ne legyen erős. Árba is jó volt, mivel kis adagot kértem 30-40 ezer.
Borosnál is van lehetőség kis adagot kérni?
Dóra
nekem nagyon kevés időnek tűnik ! sztem nem lenne szabad még ráncolni... épp ma néztem meg a naplómat. Április második hetében lett teljesen bebotoxolva a homlokom. két szélét már tudom ráncolni, glabellát nem annyira. Középső függőleges ráncom nem tud megjelenni mozgatásra. Szerintem 1 hónapot még kibír...
Van kartonod, amibe vezeti mikor hova és mennyi szúrit kaptál? Mindenképp jelezd neki alig van hatása pedig csak 2 hónapja kaptad.
Volt már ilyen, igen. A következőnek általában hosszabban kitart a hatása.
Nem hiszem, hogy korai lenne három hét múlva újraszúratni, de majd ő megmondja a tutit.
Én kisebb adagokban kaptam már egymás után 3X, köztük kb két-három hét, vagy egy hónap eltéréssel, már nem emlékszem pontosan.
Sziasztok!
Augusztus középen kaptam az első botox kezelésem a glabellaba.
Létezik,hogy ennyi időt bírt?
Két hónap?
Kb egy hete vettem észre hogy egyre jobban tudom megint ráncolni a szemöldököm.
Három hét múlva lesz dolgom plasztikai sebésznél,ha újra szuratom az nem túl korai?
Köszi
Na most irok utoljára...
Senki embere nem vagyok...
Te egy nagyon okos egy tájékozott ember vagy...vagy inkabb egy borzalmas rosszindulatú negativ, száját jártató no vagy ferfi ......ki tudja...remélem a sors majd megköszöni neked ezeket a szavakat..
Mert megérdemled..
Egy általános orvos bizonyos szabályok alapján, ellenőrzött keretek között háziorvosi teendőket is elláthat a FEOR szerint (magyarán részint munkát vállalhat így is), de attól ő még általános orvos marad, nem szakvizsgázott háziorvos.
A háziorvos szakvizsgázott orvos. Csak a gyakorlati szakvizsga 3 napos.
Én a maga részéről már rég továbbléptem, viszont azt gondolom, hogy az alap tájékozódási, informálódási segítség mindenkinek jár, aki valamely kezelésre, helyszíntől és személytől függetlenül jelentkezik.
Amiket írni fogok, azok szintén mind nyilvános, ellenőrizhető dolgok.
Ha valaki vállalkozik (az egyéni vállalkozókról beszélek, a cégalapítás és a cégbírósági eljárás más), akkor kiválasztja az általa végezni kívánt tevékenységeket, és beadja ügyfélkapun a kérelmét. Ez beérkezik a helyileg illetékes kormányhivatalba, ahol az ügyintézők megnézik ÖVTJ alapján (= önálló vállalkozók tevékenységi jegyzéke, alias teáor), hogy valamely kód "tevékenységi engedély köteles"-e.
Ha igen, és az orvosi és az egészségügyi szakma tevékenységi engedélyköteles, maradjunk tehát ennél, akkor bekérik/mellékelni kell a kérelemhez a következőket:
1. Végzettségeket igazoló dokumentumok
2. Ántsz engedély önálló egészségügyi szolgáltatói tevékenység végzésére
Ez nem azonos azzal a nyilvántartással, ahol a végzettségeket és azok aktuális állapotát lehet ellenőrizni, az csupán azt jelenti, hogy munkát vállalhat (=alkalmazottként dolgozhat, vagy ellenőrzött keretek között vállalkozhat) abban az adott szakmacsoportban, amelyben a képesítését szerezte. Amennyiben persze aktív a státusz.
Azt, hogy valaki önálló egészségügyi szolgáltatói tevékenységet akar végezni, külön be kell jelenteni, engedélyeztetni kell az ántsz-szel, megjelölve benne a végezni kívánt tevékenységet, és annak földrajzi helyét (telephely).
A címet ellenőrzi az ántsz, hogy orvosi rendelőként funkcionálhat-e, különös tekintettel a fertőzésveszélyre, vagy a veszélyes hulladék kezelésére (magyarán nem lenne jó, ha egy botoxos tű egy sima kukában landolna, ahonnan bárki kivehetné, vagy akár egy játszótéren eldobhatná a homokozóba).
Az engedélyezett eü szolgáltatókat szintén le lehet ellenőrizni a tudatos fogyasztói szokások tükrében, mindenki számára nyilvános az adatbázis:
Ha valaki egyéni vállalkozásban végzi a tevékenységét, akkor értelemszerűen az adott személy (orvos) nevét kell beírni a keresőbe, ha valaki cégként, akkor az adott cég nevét.
Aki nincs benne, annak nagy valószínűséggel nincs eü szolgra működési engedélye. Ez elég probléma, mert az ellenőrzés visszamenőleges hatályú.
A kitöltési útmutató szépen összefoglalja mindezt:
3. Egészségügyi szolgáltatók kötelező szakmai felelősségbiztosítása: ez védi a pácienseket egy esetleges probléma esetén, egyfajta védőhálóként, biztosítékként funkcionál.
Az 1997. évi CLIV. törvény az egészségügyről (a továbbiakban Eütv.) ezt a kötelezettséget kiterjesztette valamennyi egészségügyi szolgáltatóra.
vagy itt:
Egy orvosi végzettséggel rendelkező személy dolgozhat bármilyen egyéb szakmában. Miért is ne tehetné? Vagyis vállalkozói tevékenységének bejelentésekor felvehet bármit egyebet, nem kötelező neki orvosként dolgoznia, festhet akár képet is, de kereskedhet is.
Miért érdekes ez? Mert ezen mezei tevékenységek szakmakódja a sánta kutyát nem érdekli, nem jár ántsz bejelentési kötelezettséggel. Az egészségügyi szolgáltatás viszont igen. Mindegyik 8-as számmal kezdődik.
Az egyéni vállalkozók (EV) szakmakód listája (ÖVTJ) a KSH oldalán elérhető, szépen kifejtve benne, hogy egy-egy kód alapján felvett tevékenység milyen tartalmat takar, magyarán mire lesz jogosult törvényesen az, aki azt felvette.
Link itt:
Például:
9609 - Egyéb személyi szolgáltatás: ez a 330. oldalon van, beletartozik a szexuális szolgáltatás, valamint minden egyéb kutyafüle. Van ott illemhely üzemeltetés is, de botox, az nincs.
Ismét leírom: ha valaki más ismeret birtokában van, ne tartsa magában, én tudok elnézést is kérni, ha ezek nem stimmelnek! :)
Az Insta oldalára feltöltötte Hegedűs Bea az engedélyét. Persze úgy, hogy a kezdő dátum ne látszódjon 😁😂
Mindenkit hülyének néz 😈
Valószínű...
A Facebook oldalát is nagyon reklámozzák.
A vizibilitás és átláthatóság jegyében az állam minden adatot publikussá tesz, éppen azért, hogy a fogyasztókat védje. Az orvosok lekérdezhetők nyilvános adatbázisban.
Amiket itt közölni fogok, azok mind elérhetőek bárki számára, nem titkos adatok.
Az egészségügyi dolgozók nyilvántartása alapján:
Dr Hegedűs Beáta 2000.09.18 általános orvos.
Működési engedélye:
2002.09.18. - 2007.09.18.
2007-ben lejárt a működési engedélye, mivel valószínűleg nem teljesítette továbbképzési és egyéb kötelezettségét.
Ezt csupán 2017.02.22-én pótolta, így a következők szerint dolgozhat:
2017.03.06. - 2022.03.06. általános orvos
Publikus ÁEEK kereső:
2007 és 2017 között nem volt érvényes működési engedélye, viszont végzett orvosesztétikai kezeléseket.
Nincs szakorvosi képesítése, ő maga nyilatkozott arról, hogy inkább orvoslátogatóként keresi kenyerét:
Továbbá az egyéni vállalkozók nyilvántartása is publikus. Az adatok szerint neki nincs engedélye orvosi kezelések végzésére, mivel tevékenysége nem arra szól.
Ezekre váltott ki engedélyt:
960404 Fizikai közérzetet javító szolgáltatás (ezen a svédmasszőrök dolgoznak)
856001 Oktatási, nevelési, módszertani tanácsadás, szakmai tervezés, szakértés
960203 Kozmetika, szépségápolás
960901 M.n.s. egyéb személyi szolgáltatás (klasszikusan az éjjeli pillangók dolgoznak ezen a számon, mert képesítéshez nem kötött..)
Az EV-k nyilvántartása itt található:
Adószáma szintén nyilvános -mint mindenkié Magyarországon: 67023833-1-33
Az orvosi tevékenység pedig a következő övtj számon futna: pl "8622 Szakorvosi járóbeteg-ellátás". Neki az nincs, mivel ezen tevékenység felvételét engedélyeztetni is kellene, ő pedig valószínűleg nem tudja.
Valószínűleg eddig azért is nem volt transzparens az árlista, mivel esztétikai beavatkozások végzésére nem volt engedélye.
Én kóklernak nem nevezném, mert az a szint nálam a kozmetikusi sufni tuningnál kezdődik, viszont nagyon felelőtlennek tartom. Biztos szép és jó, ahogy töltöget, és biztos kedves és aranyos is, viszont ha egyszer probléma adódik, neki semmiféle szakmai tudása, gyakorlati tapasztalata, de főleg engedélye nincs arra, hogy azt kezelni tudja. Valószínűsítem, hogy még vényköteles receptet sem írhat, ha esetleg a legnagyobb gondosság ellenére baktérium kerül a szervezetbe.
Ezek az 1 napos képzések, mint pl juverdem tanf. elvégzése valójában inkább tekinthető termékbemutatónak: a gyártó ismerteti, promótálja, hogy milyen anyagai vannak, azokat hová lehet beadni, a doki meg vásároljon, ha lehet, minél többet. Nem pótolnak vagy helyettesítenek több éves szakorvosi képzést /viszont szépen mutat a falon a sok hivatalosnak tetsző oklevél/, amelynek során felügyelet alatt A-Z-ig megtanulhatók az adódó komplikációk és kezelésük.
Én jónak tartom, ha egy SZAKorvos tagja mondjuk az amerikai akadémiának, mert úgy naprakész lehet a külföldi újításokból, láthat dolgokat, amelyeket beépíthet a kezelési repertoárjába, viszont alapképesítések pótlására ez az akadémia nem alkalmas.
Persze ha te más ismeret birtokában vagy, ne tartsd magadban, én tudok elnézést is kérni, ha ezek nem stimmelnek! :)
További ajánlott fórumok:
- Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait?
- Te feltöltetnéd e az arcodat botoxal?
- Migrénes fejfájásra botox?
- Hónalj botoxal milyen tapasztalataitok vannak? Mennyi ideig használ valóban?
- A masszázs valóban segíthet, ha nem kell a botox?
- Dr. Faludi Péter által végzett botoxkezelés