Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Botox tapasztalatok fórum

Botox tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
210. Velvet67 (válaszként erre: 206. - 61a61656b0)
2018. okt. 14. 00:19

nekem nagyon kevés időnek tűnik ! sztem nem lenne szabad még ráncolni... épp ma néztem meg a naplómat. Április második hetében lett teljesen bebotoxolva a homlokom. két szélét már tudom ráncolni, glabellát nem annyira. Középső függőleges ráncom nem tud megjelenni mozgatásra. Szerintem 1 hónapot még kibír...

Van kartonod, amibe vezeti mikor hova és mennyi szúrit kaptál? Mindenképp jelezd neki alig van hatása pedig csak 2 hónapja kaptad.

209. 61a61656b0 (válaszként erre: 207. - Ryana)
2018. okt. 13. 10:43
Koszonom 😚
208. RCos
2018. okt. 12. 21:21
Az argireline hatása
207. Ryana (válaszként erre: 206. - 61a61656b0)
2018. okt. 11. 20:35

Volt már ilyen, igen. A következőnek általában hosszabban kitart a hatása.

Nem hiszem, hogy korai lenne három hét múlva újraszúratni, de majd ő megmondja a tutit.

Én kisebb adagokban kaptam már egymás után 3X, köztük kb két-három hét, vagy egy hónap eltéréssel, már nem emlékszem pontosan.

2018. okt. 11. 20:23

Sziasztok!

Augusztus középen kaptam az első botox kezelésem a glabellaba.

Létezik,hogy ennyi időt bírt?

Két hónap?

Kb egy hete vettem észre hogy egyre jobban tudom megint ráncolni a szemöldököm.

Három hét múlva lesz dolgom plasztikai sebésznél,ha újra szuratom az nem túl korai?

Köszi

205. Ryana (válaszként erre: 205. - RCos)
2018. okt. 11. 20:22
Melyik hatóanyag gátolja benne az izomműködést?
205. RCos
2018. okt. 11. 20:19
Sziasztok Lányok, én kozmetikus által kevert zselékrémet használok, aminek botox hatása van. Mivel kevert krém, neve nincsen, argireline, hialuronsav és ceramid a fő hatóanyagai. Káros hatása nincsen, mint a botoxnak és számomra annyira bevált, hogy én ezen kívül nem használok más kencét. Érdemes kipróbálni a 'természetes' irányt is. :)
2018. szept. 18. 22:13
Ma voltam rendes plasztikai sebesznel a sajat orvosomnal hat igen nem allergia ez hanem el lett szurva most honapokat varhatok igy menjen oda barki is 😒😒😒😒
202. Harman Erika (válaszként erre: 201. - Rawin)
2018. szept. 18. 17:03

Na most irok utoljára...

Senki embere nem vagyok...

Te egy nagyon okos egy tájékozott ember vagy...vagy inkabb egy borzalmas rosszindulatú negativ, száját jártató no vagy ferfi ......ki tudja...remélem a sors majd megköszöni neked ezeket a szavakat..

Mert megérdemled..

201. Rawin
2018. szept. 18. 16:01

Egy általános orvos bizonyos szabályok alapján, ellenőrzött keretek között háziorvosi teendőket is elláthat a FEOR szerint (magyarán részint munkát vállalhat így is), de attól ő még általános orvos marad, nem szakvizsgázott háziorvos.


A háziorvos szakvizsgázott orvos. Csak a gyakorlati szakvizsga 3 napos.


[link]

200. Rawin
2018. szept. 18. 15:48

Én a maga részéről már rég továbbléptem, viszont azt gondolom, hogy az alap tájékozódási, informálódási segítség mindenkinek jár, aki valamely kezelésre, helyszíntől és személytől függetlenül jelentkezik.


Amiket írni fogok, azok szintén mind nyilvános, ellenőrizhető dolgok.


Ha valaki vállalkozik (az egyéni vállalkozókról beszélek, a cégalapítás és a cégbírósági eljárás más), akkor kiválasztja az általa végezni kívánt tevékenységeket, és beadja ügyfélkapun a kérelmét. Ez beérkezik a helyileg illetékes kormányhivatalba, ahol az ügyintézők megnézik ÖVTJ alapján (= önálló vállalkozók tevékenységi jegyzéke, alias teáor), hogy valamely kód "tevékenységi engedély köteles"-e.


Ha igen, és az orvosi és az egészségügyi szakma tevékenységi engedélyköteles, maradjunk tehát ennél, akkor bekérik/mellékelni kell a kérelemhez a következőket:


1. Végzettségeket igazoló dokumentumok


2. Ántsz engedély önálló egészségügyi szolgáltatói tevékenység végzésére


Ez nem azonos azzal a nyilvántartással, ahol a végzettségeket és azok aktuális állapotát lehet ellenőrizni, az csupán azt jelenti, hogy munkát vállalhat (=alkalmazottként dolgozhat, vagy ellenőrzött keretek között vállalkozhat) abban az adott szakmacsoportban, amelyben a képesítését szerezte. Amennyiben persze aktív a státusz.


Azt, hogy valaki önálló egészségügyi szolgáltatói tevékenységet akar végezni, külön be kell jelenteni, engedélyeztetni kell az ántsz-szel, megjelölve benne a végezni kívánt tevékenységet, és annak földrajzi helyét (telephely).

A címet ellenőrzi az ántsz, hogy orvosi rendelőként funkcionálhat-e, különös tekintettel a fertőzésveszélyre, vagy a veszélyes hulladék kezelésére (magyarán nem lenne jó, ha egy botoxos tű egy sima kukában landolna, ahonnan bárki kivehetné, vagy akár egy játszótéren eldobhatná a homokozóba).


Az engedélyezett eü szolgáltatókat szintén le lehet ellenőrizni a tudatos fogyasztói szokások tükrében, mindenki számára nyilvános az adatbázis:


[link]


Ha valaki egyéni vállalkozásban végzi a tevékenységét, akkor értelemszerűen az adott személy (orvos) nevét kell beírni a keresőbe, ha valaki cégként, akkor az adott cég nevét.


Aki nincs benne, annak nagy valószínűséggel nincs eü szolgra működési engedélye. Ez elég probléma, mert az ellenőrzés visszamenőleges hatályú.


A kitöltési útmutató szépen összefoglalja mindezt:

[link]


3. Egészségügyi szolgáltatók kötelező szakmai felelősségbiztosítása: ez védi a pácienseket egy esetleges probléma esetén, egyfajta védőhálóként, biztosítékként funkcionál.

Az 1997. évi CLIV. törvény az egészségügyről (a továbbiakban Eütv.) ezt a kötelezettséget kiterjesztette valamennyi egészségügyi szolgáltatóra.


[link]


vagy itt:

[link]



Egy orvosi végzettséggel rendelkező személy dolgozhat bármilyen egyéb szakmában. Miért is ne tehetné? Vagyis vállalkozói tevékenységének bejelentésekor felvehet bármit egyebet, nem kötelező neki orvosként dolgoznia, festhet akár képet is, de kereskedhet is.

Miért érdekes ez? Mert ezen mezei tevékenységek szakmakódja a sánta kutyát nem érdekli, nem jár ántsz bejelentési kötelezettséggel. Az egészségügyi szolgáltatás viszont igen. Mindegyik 8-as számmal kezdődik.


Az egyéni vállalkozók (EV) szakmakód listája (ÖVTJ) a KSH oldalán elérhető, szépen kifejtve benne, hogy egy-egy kód alapján felvett tevékenység milyen tartalmat takar, magyarán mire lesz jogosult törvényesen az, aki azt felvette.


Link itt:

[link]


Például:


9609 - Egyéb személyi szolgáltatás: ez a 330. oldalon van, beletartozik a szexuális szolgáltatás, valamint minden egyéb kutyafüle. Van ott illemhely üzemeltetés is, de botox, az nincs.



Ismét leírom: ha valaki más ismeret birtokában van, ne tartsa magában, én tudok elnézést is kérni, ha ezek nem stimmelnek! :)

2018. szept. 18. 12:39

Az Insta oldalára feltöltötte Hegedűs Bea az engedélyét. Persze úgy, hogy a kezdő dátum ne látszódjon 😁😂

Mindenkit hülyének néz 😈

2018. szept. 14. 21:42

Valószínű...

A Facebook oldalát is nagyon reklámozzák.

2018. szept. 14. 17:53
Gondolom mashogy nem lenne vendege...
2018. szept. 12. 20:39
Szerintem epp eleg katasztrofa hogy fizettem hogy eltorzitson... direkt megkerdeztem hogy ugye semmifele keppen se fog leszakadni a homlokom 🙄 ha elore elmondja hogy marpedig elofordulhat akkor sztornoztam volna az egeszet
195. 5d51fd695b (válaszként erre: 194. - Rawin)
2018. szept. 12. 11:44
Köszönöm szépen 😊
194. Rawin (válaszként erre: 182. - Harman Erika)
2018. szept. 12. 10:42

A vizibilitás és átláthatóság jegyében az állam minden adatot publikussá tesz, éppen azért, hogy a fogyasztókat védje. Az orvosok lekérdezhetők nyilvános adatbázisban.


Amiket itt közölni fogok, azok mind elérhetőek bárki számára, nem titkos adatok.


Az egészségügyi dolgozók nyilvántartása alapján:

Dr Hegedűs Beáta 2000.09.18 általános orvos.


Működési engedélye:


2002.09.18. - 2007.09.18.


2007-ben lejárt a működési engedélye, mivel valószínűleg nem teljesítette továbbképzési és egyéb kötelezettségét.

Ezt csupán 2017.02.22-én pótolta, így a következők szerint dolgozhat:


2017.03.06. - 2022.03.06. általános orvos


Publikus ÁEEK kereső:

[link]


2007 és 2017 között nem volt érvényes működési engedélye, viszont végzett orvosesztétikai kezeléseket.


Nincs szakorvosi képesítése, ő maga nyilatkozott arról, hogy inkább orvoslátogatóként keresi kenyerét:

[link]


Továbbá az egyéni vállalkozók nyilvántartása is publikus. Az adatok szerint neki nincs engedélye orvosi kezelések végzésére, mivel tevékenysége nem arra szól.

Ezekre váltott ki engedélyt:


960404 Fizikai közérzetet javító szolgáltatás (ezen a svédmasszőrök dolgoznak)

856001 Oktatási, nevelési, módszertani tanácsadás, szakmai tervezés, szakértés

960203 Kozmetika, szépségápolás

960901 M.n.s. egyéb személyi szolgáltatás (klasszikusan az éjjeli pillangók dolgoznak ezen a számon, mert képesítéshez nem kötött..)


Az EV-k nyilvántartása itt található:

[link]


Adószáma szintén nyilvános -mint mindenkié Magyarországon: 67023833-1-33


Az orvosi tevékenység pedig a következő övtj számon futna: pl "8622 Szakorvosi járóbeteg-ellátás". Neki az nincs, mivel ezen tevékenység felvételét engedélyeztetni is kellene, ő pedig valószínűleg nem tudja.


Valószínűleg eddig azért is nem volt transzparens az árlista, mivel esztétikai beavatkozások végzésére nem volt engedélye.


Én kóklernak nem nevezném, mert az a szint nálam a kozmetikusi sufni tuningnál kezdődik, viszont nagyon felelőtlennek tartom. Biztos szép és jó, ahogy töltöget, és biztos kedves és aranyos is, viszont ha egyszer probléma adódik, neki semmiféle szakmai tudása, gyakorlati tapasztalata, de főleg engedélye nincs arra, hogy azt kezelni tudja. Valószínűsítem, hogy még vényköteles receptet sem írhat, ha esetleg a legnagyobb gondosság ellenére baktérium kerül a szervezetbe.


Ezek az 1 napos képzések, mint pl juverdem tanf. elvégzése valójában inkább tekinthető termékbemutatónak: a gyártó ismerteti, promótálja, hogy milyen anyagai vannak, azokat hová lehet beadni, a doki meg vásároljon, ha lehet, minél többet. Nem pótolnak vagy helyettesítenek több éves szakorvosi képzést /viszont szépen mutat a falon a sok hivatalosnak tetsző oklevél/, amelynek során felügyelet alatt A-Z-ig megtanulhatók az adódó komplikációk és kezelésük.


Én jónak tartom, ha egy SZAKorvos tagja mondjuk az amerikai akadémiának, mert úgy naprakész lehet a külföldi újításokból, láthat dolgokat, amelyeket beépíthet a kezelési repertoárjába, viszont alapképesítések pótlására ez az akadémia nem alkalmas.


Persze ha te más ismeret birtokában vagy, ne tartsd magadban, én tudok elnézést is kérni, ha ezek nem stimmelnek! :)

193. Harman Erika (válaszként erre: 192. - 6eea6e9c26)
2018. szept. 11. 21:21
Nem mondtam hogy jol sikerült..ilyen is előfordul..ezt bele kell kalkulálni ha barmilyen beavatkozásra mesz
192. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 186. - Harman Erika)
2018. szept. 11. 20:43
Szted ez a botox kezelése jól sikerült?
191. Harman Erika (válaszként erre: 190. - 5d51fd695b)
2018. szept. 11. 19:32

Nem titkos csak nem tudom pontosan es butaságot nem akarok mondani..

De nem akarlak ra beszelni..szerintem menj ahova szeretnél..

190. 5d51fd695b (válaszként erre: 187. - Harman Erika)
2018. szept. 11. 18:19
Tehát titkos. Esélyem sincs, amikor orvos keresőben vagyok megtudni az árait összehasonlítás miatt, hogy tudjak dönteni.
189. 5d51fd695b (válaszként erre: 188. - Harman Erika)
2018. szept. 11. 18:15

Oké, de ő milyen orvosként végzett,és utána miben dolgozott?

Annyit már megtudtam a videójából, hogy 10 éve végzi ezeket a beavatkozásokat.

Igaz, a nem szokványos testhelyzetből először arra gondoltam nem jó helyen vagyok és más szolgáltatást kínál.

Persze ha nem árulod el,hogy milyen orvos úgy is jó.

2018. szept. 11. 16:12

Na akkor tisztázzunk valamit..

Egy orvosnak ha egy adott teruleten dolgozik ismernie kell ...tehat igen biztos vagyok benne..amugy a plasztikai sebészek 99 % álltalános sebészként kezdi..vagyis sérvet meg vakbelet es egyeb a kórházakban előforduló betegeket lat el..aztan at képzi magat esztétikai sebésszé..

Igy megy ez..

187. Harman Erika (válaszként erre: 185. - 5d51fd695b)
2018. szept. 11. 16:07

Szia..a rendelőbe fel vannak tüntetve az arak..

Szerintem jo aron dolgozik ..

186. Harman Erika (válaszként erre: 184. - 6eea6e9c26)
2018. szept. 11. 16:06

Nem kell..hogy menj...eleg negativ ember vagy..a katasztrófa nem itt kezdodik..

Meg jo hogy mindenki oda megy ahova akar..

Latam en mar 20 eve praktizáló plasztikai sebész alávaló munkáját..meg se mondom ra hogy katasztrófa..

185. 5d51fd695b (válaszként erre: 180. - Harman Erika)
2018. szept. 11. 13:55
Olcsón dolgozik? Nem találtam árakat.
2018. szept. 11. 13:51

Szerintem ő az. Látom már a blogját, hát az katasztrófa!

Milyen Amerikai Akadémiának a tagja, és az miért jó a betegeinek?

Soha nem mennék hozzá!

183. 5d51fd695b (válaszként erre: 183. - 5d51fd695b)
2018. szept. 11. 13:42
háziorvos
182. Harman Erika (válaszként erre: 176. - Rawin)
2018. szept. 11. 13:03

Ezt te honnan tudod?

Kivancsi lennek ra..

181. Harman Erika (válaszként erre: 179. - Mandy000)
2018. szept. 11. 12:58

Ja es nem kokler ahogy te irtad...

Nem ismered a mu kajat es ha kokler lenne nem lenne ennyi ember aki hozza jar..sajnalom hogy igy jartal.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook