Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Betegek jogai fórum

Betegek jogai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
17. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 12. - Serry)
2009. jan. 28. 19:28

Köszönöm!

Én nagyon szeretem a szakmám és a munkám, el sem tudom képzelni, hogy mást csináljak! Szeretem az embereket!

16. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 14. - 707655fba1)
2009. jan. 28. 19:25

Teljesen egyetértek aki nem csinálta és nincs benne az ugysem érti!

És engem is hívtak már " nővérke " helyett wc-s néninek de voltam néha csapos is!

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - 707655fba1)
2009. jan. 28. 16:57
Voltam olyan kórházban ahol 1 nővér volt éjszaka, több mint 40 betegre és 3 épületre jutott 1 ügyeletes orvos. egyik beteg rosszul lett és kínunkban ott nevettünk, hívunk egy mentőt, hogy legyen aki ellása a beteget.
2009. jan. 28. 16:32

Mindazt, ami megfogalmazódott bennem Viki35 már leírta. De ragozhatom tovább is.

Ápolónőként dolgozom, aki ismer, az tudja, hogy milyen a munkám.

10 évig dolgoztam betegágy mellett, belosztályon.

Sok mindent le kellett nyelni nem csak nekem, a kolléganőimnek is.

Amikor úgy szólított meg a kedves hozzátartozó, hogy hé, maga, amikor ilyen kijelentések voltak, hogy: minden nővér kurva és alkoholista, amikor a pólóm ujja elakadt a kilincsbe kiszakítva azt: tudja nővérke a rongy meg a kurva mindenhol elakad....

Amikor a folyosón várakozva két néni arról beszélget, hogy az orvosok "megverik"??? a betegeket...

és még sorolhatnám, de minek?

Ez a másik oldal egy része.

Persze nem csak ebből állt, volt szebb része is, csak az emberben a rossz jobban megmarad.

Egy műszakban volt 2 ápolónő 7-8 orvosra, 35-40 betegre...

Áh! Mindegy!

Aki nem csinálta úgysem érti meg!

13. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 11. - 5fe333ca04)
2009. jan. 28. 16:12

Nekem nem kell bemutatnod az orvosokat!! 3 évig dolgoztam kezelős nővérként napi 8 órát orvosok közt! Jelenleg ágy mellett dolgozom! Ismerem az egészségügyet minden oldaláról attól függetlenül, hogy szerinted fiatal vagyok! Megvan a véleményem az orvosokról és hidd el nem túl jó! Sőt!! De azt is tudom, hogy van kivétel!! Nem lenne tisztességes most neveket írnom. De te a legelső hozzászolásodban a nővéreket szidtad! A decubitus megelőzés, forgatás, itatás stb mind nővéri feladat. Vannak rossz nővérek, tudom de nem mindenki az!

Az orvosok? Ismerek én olyan orvost, hogy ha halálomon lennék egy éjszaka és ő ügyelne xy kórházban akkor inkább megvárnám a reggelt akkor is ha meghalok addig, mert nem engedném, hogy hozzámnyúljon . Mert egy hentes! És nála az számít, hogy minnél vastagabb legyen a boríték és tudnék róla szépeket mesélni. De most januárban volt egy műtétem és ez a doktornő visszaadta a hitem abba, hogy igenis vannak rendes, tisztességes orvosok. Azok közt is volt akikkel együtt dolgoztam, de abban igazad van, hogy nagyon ritka.

Viszont van egy másik oldala is ennek az egésznek

amit nagyon kevesen értenek meg. Főleg olyanok mint te akik kifogták a lehetőlegrosszabb orvosokat. Az, hogy kevesen vannak és rengeteg munka, adminisztráció hárul rájuk. Nálunk ügyeletben ha rosszul van egy beteg akkor hívnom kell az ügyeletes orvost aki 5 osztályra ügyel!!! Fel kell állítania egy fontosági sorrendet. Van, hogy eltellik másfél óra mire át tud jönni. Ügye nem kell írnom, hogy mi történhet ennyi idő alatt! De sajnos ők sem tudnak osztódni! Ezen csak az állam segíthet! Sajnos! Hiába lelkiismeretes egy orvos, egyszerre csak egy helyen tud lenne!

Szóval sokmindenben igazad van és azokra a műhibákra oda lehetett volna figyelni, hogy ne történjen meg! Sajnálom, hogy igy alakult!!De tényleg ne álltalánosíts mert vannak rendes orvosok is! Csak nagyítóval kell keresni őket! Sajnos!

12. Serry (válaszként erre: 11. - 5fe333ca04)
2009. jan. 28. 15:33

Kedves Kkelly!


Sajnos a 34 évemmel láttam én is dolgokat az eüben. Addig is míg dolgoztam és akkor is mikor hozzátartózóm volt kórházban.

Nekem nem kell elmagyaráznod a világfájdalmad okát. Anno ha lett volna műhiba per nyertünk volna, de az nem hozza vissza a nagypapámat. Az elhanyagolásba halt bele a nagynéném is hiába gondoskodtam neki megfelelő étkezésről, ha nem tudta megenni , vagy nem adták neki oda. De ezek nem hozzák őket vissza.

Ha aktuálisan történik valami és úgy érzed igazságtalan vannak ezenkívül általam már említett fórumok ahol szóvá lehet tenni. S ha etikátlannak tartod az orvos viselkedését akkor panaszt lehet tenni az orvosetikai bizottságnál. Ha a nővérekkel van gonod, akkor ugyna igy van etikai bizottság náluk is.


Vikinek üzenem, hogy nem irigylem nem lehet könnyű neki sem. Kívánok kitartást és életvégig tartó hivatás tudatot neki.

Tudod nekem egy tanárom mondta, hogy ha az eü-ben dolgozol legyél ápolónő vagy dietetikus, vagy védőnő, vagy gyógytornász stb. sohase felejts el mosolyogni. még ha fel dühítenek is mosolyogj mert az gyógyszer és nem kerül semmibe. NA ez aztán nem könnyű feladat.

11. 5fe333ca04 (válaszként erre: 8. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 28. 14:22

Viki35!


Hmm te még fiatal vagy és ezért lehet hogy még nem sokat tapasztaltál a családodban negatív dolgokat.

Csak hogy nekem túl sok már a negatív tapasztalatom az orvosokkal, és ne csodálkozz hogy így gondolkodok. De írhatok neked még tapasztalatokat.

Édesapám egy nyáron flexre erősített vágókoronggal nyírta szét a bal kezének belső felét csulótól könyékig, és majdnem ott vérzett el.

Röviden a műtétről neked. Levartak azthiszem idegszálat vagy talán izmot nem tudom, de a lényeg hogy nem igen tudja ez okból használni a kezét, és sorvad.

És a másik műtétjén amit elvégeztek rajta mivel cukros és prosztata problémák is voltak nála, úgy sikerült a húgyvezetéket felszabadítani a hegesedéstől az orvosnak hogy átszúrta a belét, amit ezekután azonnal kihelyeztek neki az oldalára.

És azt mondod ne általánosítsak?

Meséljek még eseteket a családból?

Ennyit az orvosokról.

10. 5fe333ca04 (válaszként erre: 9. - Zarahell)
2009. jan. 28. 14:15

Zarahell!


Köszönöm hozzászólásod.

Hallod ez kész csoda hogy van ilyen. Ez az Orvos tudja mit jelentett az eskü mikor lerakta.

2009. jan. 28. 12:41

Én ismerek egy orvost, aki egy igazi csoda. Egyszer azt mondta, hogy úgy csinál mindent az osztályán, hogy beleképzeli a betegei helyébe magát, és úgy intézi a dolgokat, hogy a legjobb legyen.

Ja, és nem fogad el pénzt, azt hallottam.

Azt mondja, hogy neki ez a munkája, ez a dolga.

Szóval, van ilyen is. :)

(persze én is megtapasztaltam az ellenkezőjét, magamon is viselem örökre a felelőtlenség tanulságát..)

8. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 1. - 5fe333ca04)
2009. jan. 28. 12:28

Igen a betegnek vannak jogai! És tényleg szörnyű amit leírtál de nem szabad álltalánosítani!

Nem írtad, hogy mi baja volt a hozzátartozódnak és milyen állapotban volt. Biztos nem azért volt lekötözve mert szépen csendben pihent. És nagyon sokmindennek vannak okai amit ha a saját hozzátartozónkról van szó hajlamosak vagyunk nem észre venni. A decubitus - bocsánat, felfekvés - kialakulásába, kezelésébe, mit és miértbe most ne menjünk bele ezt minden laikus hadja meg a szakmának. Vannak helyek ahol tényleg nem törődnek vele ezért lenne jó tudni milyen állapotban volt a kedves rokonod!

Én úgy gondolom mindenkinek aki elégedetlenkedik az egészségüggyel szemben el kell jönni és ki kell próbálni legalább egy hónapot! Mert tényleg van másik oldal is! És az nem arról szól, hogy büdös lenne a munka! Meg kéne azt a pár ápolónőt becsülni aki még kitart és ott van és csinálja! Úgy a vezetőségnek mint a hozzátartozóknak!!!! Tudnék szép dolgokat mesélni és nekünk a 11. óra után is mosolyogva kell válaszolni annak ellenére, hogy esetleg a hozzátartozó igazságtalanul szidja az anyámat! Mert mindenki azt hiszi, hogy csak az ő rokonáról kell gomdoskodnunk, azt mindenki elfelejti, hogy esetleg van még rajta kívűl 35 beteg és vagyunk ketten!

Az ellátást lehet javítani, több nővér kell. A kórházakban a vezetőségnek ezt be kellene látni. De mivel a kórházak nagy része csődben van ezért csökkentik a létszámot, több munka és felelőség. A bérek a béka segge alatt! Nem olyan szakma ami bárkit is vonzana mert a családot el kell tartani de ma 80.000 forintból nem lehet. És szakképzetként szégyen ennyit keresni.

Paraszolvencia? Ha-ha-ha! A hozzátartozók 50% még köszönni sem köszön ha elmegy mellettünk. Az orvosoknak azoknak van paraszolvencia! De a szaros pelenkát mi vesszük ki a beteg alól

De egy másik forumon már leírtam a véleményem a paráról, hogy a betegek rontották el az orvosokat. Nem kellett volna olyan vaskosnak lenni annak a borítéknak sosem és akkor most nem várnák el a 100.000-eket! Ugyhogy nem kell szidni az orvosokat mert mi betegek rontottuk el őket és mi is tudnánk ezen változtatni! Tisztelet a kivételnek! Én pont Szegeden ismerek egy dokinőt akinek a műtét után nem adtam egy fillért sem mert nem volt miből és ugyan olyan kedves velem mintha kapott volna! Ugyhogy vannak kivételek. És a nővéreket sem szabad álltalánosítani! Nem mindenki paráért dolgozik, megkapjuk a fizetésünket mégha kevesebb is mint egy jobb para!

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2009. jan. 28. 11:48
Amit leírtál szörnyű és kegyetlen, ilyennek nem szabad lenne megtörténnie, ha valakinek ennyi emberi érzése sincs az hagyja el a pályát, mert ő nem hivatást gyakoról.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 5fe333ca04)
2009. jan. 28. 11:44

Van ilyen is, de nem kevés pozitív tapasztalatom is volt. Van olyan orvos, professzor aki nem fogad el hálapénzt. Van aki egyenesen elvárja.

A hálapénzt a tisztességes fizetésekkel lehetne elkerülni. 150.000.-ft netto fizetés nevetséges egy orvosnak akinek a kezében emberi életek vannak. Ebből nem tud családot alapítani, továbbképzésekre járni, szakirodalmat vásárolni.

Valakinek, ha nincs családi segítsége vagy elmegy az országból (tették és reszik sokan), vagy van aki szégyenkezve, van aki pofátlanul követelve egészíti ki a fizetését. Sajnos ebben szerintem nem lesz addig változás, amíg egy banki alkalmazott a többszörösét viszi haza sima érettségivel,ügyeletek nélkül, és a sok vezérről nem is beszéltem.

5. Serry (válaszként erre: 3. - 5fe333ca04)
2009. jan. 28. 10:00

Nagyon negatívnak és elutasítónak tűnsz.

Tényleg ennyire egy oldalú lenne és ennyire fekete és fehér a dolog???

2009. jan. 28. 09:54

ha valaki az orvosi vagy épp az ápolási pályát választotta, , akkor az azt kellene jelentenie, hogy becsülettel végezze a munkáját.



De ez ugyanígy igaz az élet minden területére és minden munkájára

3. 5fe333ca04 (válaszként erre: 2. - 707655fba1)
2009. jan. 28. 09:37

Emőci!


Köszönöm hogy hozzászóltál az írásomhoz.

Nos ha valaki az orvosi vagy épp az ápolási pályát választotta,, akkor az azt kellene jelentenie, hogy becsülettel végezze a munkályát.

Csak megjegyzésül amit még le sem írtam, ha már azt mondod nem lehet csak az egyik oldalról vizsgálni ezt az ügyet.

Beszélni szerettem volna az orvossal, be is szóltam neki hogy szándékom vele beszélni, mire Ő az orvos aki otthon van és te az alárendeltje vagy, hát szépen le is passzolt amit az arckifejezéséről lehetett leolvasni, de azt mondta válaszként mindjárt megyek.

Úgy jött ahogy te. Közben ott ült az irodában és csevegett.

Ennyit az egyik oldalról vizsgálva!

2009. jan. 27. 19:55

Szomorú, hogy ilyen dolgok megtörténhetnek, de nem lehet a dolgokat csak az egyik oldalról vizsgálni.

Nem minden fekete vagy fehér.

2009. jan. 27. 18:39

A magyar jogszabályok szerint minden betegnek joga van az életmentő beavatkozásokon túl az egészségi állapota által indokolt ellátáshoz, fájdalmának és szenvedéseinek csillapításához.

Minden betegnek joga van sürgős szükség esetén az életmentő, illetve a súlyos vagy maradandó egészségkárosodás megelőzését biztosító ellátáshoz, valamint fájdalmának csillapításához és szenvedéseinek csökkentéséhez.


Minden betegnek joga van - a jogszabályokban meghatározott keretek között - az egészségi állapota által indokolt, megfelelő, folyamatosan hozzáférhető és az egyenlő bánásmód követelményének megfelelő egészségügyi ellátáshoz.



Sajnos ezt a Szegedi II: Kórházban nem tartják be. Szomjan halhat a beteg. Szája torka kiszáradva, majd meg fullad, szája kirepedve a szárazságtól, és úgy kötözik le a kezét, hogy tiszta véraláfutásos lessz. Hurokra had szorúljon rá ha mozgatja a beteg a kezét. A beteg nem hogy gyógyúlna még más betegségekkel is szembe kell néznie amit ott kap a túl száraz levegő miatt, mint pl: szem kötőhártyagyulladás. A beteg felfekséses is lett és nem látom hogy különösebben ezt próbálnák gyógyítani, mint pl: oldalára fordítani, felültetni, mozgatni, hogy gyógyúljon. / Riasztó képet mutatnak a felfekvéses sebek. Lassan gyógyulnak, és igen veszélyesek is lehetnek. Mire a bőr kisebesedik, alatta rég megindult a szövetpusztulás...Ellenszere a gondos ápolás, de nem ebben a kórházban /És ha még szóvá teszed hogy nem e lehetne..., akkor még ők kérik ki mguknak, ha gondolja írhatunk egy jegyzőkönyvet.


Elsősorban olyan hozzászólásokat várok, melyekből bárki okulhat.

Mondjátok el szerintetek mennyire jó az ellátás magyarországon, mivel vagytok megelégedve, vagy eppen mi elkeserítő.

Aztán mi az oka az alacsonybb ellátásnak?

Paraszolvenciáról nektek mi a véleményetek?

Mindent meg lehet magyarázni a pénzel?

Mindenesetre jó vaskos legyen az a boríték amit az orvos zsebébe csúsztatsz, mivel egy kedves ismerősöm már járt úgy, hogy a boríték átadása után nem sokkal a doki utolérte a folyosón, és visszanyújtotta a kópertát azzal a kísérő mondattal: "Köszönöm Uram, de ma már kávéztam!"

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook