Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Betegek jogai fórum

Betegek jogai (beszélgetős fórum)


77. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 65. - 5fe333ca04)
2009. jan. 30. 11:03
Sikerült nagyon félreismerned! Szerencsére mindig szerettek a betegek éppen azért mert alapból mosolygós ember vagyok. Alapból szeretem az embereket és ezt megérzik! Annak viszont örülök, hogy olyan beteggel még nem nagyon volt dolgom amilyen te lennél betegen! Pedig 3 év alatt a sebészeti ambulancián elég sok emberrel találkoztam!
76. 707655fba1 (válaszként erre: 68. - 5fe333ca04)
2009. jan. 30. 11:01

Nem tudom, mivel sértettem az érzéseidet!?

Semmi olyat nem írtam.

75. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 68. - 5fe333ca04)
2009. jan. 30. 10:59

Jajj szegényke! De az, hogy te mennyi mindenkit sértesz meg az nembaj? Most nem magamra gondoltam engem egy ilyen ember nem tud megsérteni!

Elég szomorú, hogy 45 évesen ennyit értettél meg ebből az egészből! Ez sajna téged minősít!!


Azt, hogy olyankor már nem viszket és nem fáj az sajnos tényleg úgy van. Ezzel én senkit nem akarok megbántani. Sajnos aki már abban az állapotban van, hogy nem tudja mi folyik körülötte, nem tudja hol van és ki is ő valójában annak már tényleg nincsenek ilyen fajta érzései. És itt nem a te a hozzátartozódról volt szó! Volt olyan betegünk aki egésznap ütötte a térdét, hangosan csapkodta már vörös volt a térde majdnem véres, de nem hagyta abba. Mikor etettem megpróbáltam a térdét lenyomni, hogy ne tudja ütni akkor ütötte a fejét. Ez a beteg alkoholista volt és már nem érezte a fájdalmat!

74. 5fe333ca04 (válaszként erre: 73. - 5fe333ca04)
2009. jan. 30. 10:56

Ja igen lemaradt.


Az első idézetnél a válasz


"Mindeközben félóránként körbenézünk és ha probléma van megoldjuk!


nem csak probléma esetén kellene a betegekkel foglalkozni.

73. 5fe333ca04 (válaszként erre: 69. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 30. 10:55

Idézek neked és mindjárt írom a választ rá.


"Mindeközben félóránként körbenézünk és ha probléma van megoldjuk!


2., Nem hiszem el, hogy nem volt mozgatva a hozzátartozód! Nem hiszem el, hogy 40 napig nem evett, nem fürdött, nem kakilt, nem pisilt stb.


Nos a válaszom hogy december közepétől fekszik, és épp azért lett a kórházba vitetve, mert nem evett és nem ivott, közben mélyvénás trombózist is kapott. És képzeld az infúzió amiről már annyit beszéltem mit gondolsz miért kapja? Mert nem eszik. A többihez meg már nem is mondok semmit mert nálad ugyis felesleges.


Ja és okos vagyok? Igen!:)))

Tettem feljelentést? Képzeld nem:)))

És hogy mi a szakmám? :))) Semmi közöd hozzá, de sokkal magasabb pozicióban vagyok saját erőmből mint te!:)))

72. 707655fba1 (válaszként erre: 70. - 5fe333ca04)
2009. jan. 30. 10:53
Ezt hol is írtam?
71. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 63. - 5fe333ca04)
2009. jan. 30. 10:50
Te idióta mi a zavart betegekről beszéltünk nem a rákosokról! Le is írtam tanulj már meg olvasni!
70. 5fe333ca04 (válaszként erre: 66. - 707655fba1)
2009. jan. 30. 10:48

De akiket ki kell kötni azoknak már nem fáj és nem viszket, hidd el!


Ez nem egy általánosítás volt részedről? Szerintem meg te vagy az aki épp általánosít.

69. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 61. - 5fe333ca04)
2009. jan. 30. 10:48

1., Igen van olyan nővér aki alszik éjszakai műszakban, én speciel nem szoktam! A naplómban megnézheted mivel szoktam tölteni azt a pár órát amig a betegek alszanak és nincs már nekem sem dolgom! De elmondom, hogy tellik a műszak. Este fél hétkor elkezdjük fürdetni a betegeket, 2 kórtermet ez kb: 20 beteg! Utánna a másik két kórteremben is rendetteszünk, megitatjuk a betegeket, kacsa, ágytál pelus csere stb. Utánna aki kér altatót, fájdalomcsillapítót azt kiadjuk. Mire ez kész van kb. 10 óra van. Utánna megvacsorázunk, majd elkezdem kiosztani a 36 beteg másnapi gyógyszereit a gyógyszeresdobozokba. Ez kb. éjfélre készen van! Utánna megírjuk az ápolási lapokat a sebkezelőlapokat. Ha van más adminisztráció is /pl. gyógyszerosztót átírni. / Akkor azt is megcsináljuk. Ha a fertőtlenítő folyadékokat éppen cserélni kell megcsináljuk, műszereket elmosuk, sterilizáláshoz elkészítjük. Mindeközben félóránként körbenézünk és ha probléma van megoldjuk! Félnégykor indulunk reggel ha a nappalosnak be kell segíteni a fürdetésbe. Mert ha csak két nappalos jön - és álltalában annyi jön - akkor az éjszakás még segít reggel fürdetni! Szóval túl sok idő alvásra nem jutna, mondjuk úgy nem érdemes lefeküdni És egyébként sem aludni járok a munkahelyemre ezt a feltételezést kikérem magamnak!

2., Nem hiszem el, hogy nem volt mozgatva a hozzátartozód! Nem hiszem el, hogy 40 napig nem evett, nem fürdött, nem kakilt, nem pisilt stb.

3., ha ilyen okos és ügyes vagy akkor miért nem viszed haza a kedves rokonodat és látod el otthon te magad olyan tökéletesen ahogy azt elvárod másoktól! Ezekszerint meg tudod csinálni és neked nem negyven beteget kellene ellátnod csak azt az egyet. Haza kell vinni és gondoskodni kell róla, és akkor nem kellene másokat szidni. Fürdesd, pelenkázd, etesd, és lesz időd 2 óránként forgatni is!

4., Van egy tippem: Te tettél feljelentést is, ugye? Álltalában az ilyen rosszindulatu hozzátartozók szoktak feljelentgetni.

Neked mi a szakmád?

68. 5fe333ca04 (válaszként erre: 66. - 707655fba1)
2009. jan. 30. 10:45
Figyelj csak te is vehetsz vissza, mert már nem egy írásoddal sértetted az érzéseimet.
67. 5fe333ca04 (válaszként erre: 64. - Zarahell)
2009. jan. 30. 10:43
Nem általánosítottam, csupán a tapasztalataimat írtam le, és hogy azt hol tapasztaltam.
66. 707655fba1 (válaszként erre: 60. - 5fe333ca04)
2009. jan. 30. 10:43

Te most miért is személyeskedsz?

Honnan tudhatod azt, hogy én milyen vagyok?

Kikérem magamnak ezt a hangnemet!

Sajnálom, hogy csak negatív tapasztalataid vannak, de azért vegyél vissza kicsit!


Egyébként fenntartom a már leírt véleményemet: úgyis nővérhiány van, gyere, aztán mutasd meg te mit tennél és hogyan!


Elnézést mindenkitől, nem így akartam, de ez a személyeskedés már nagyon durva volt!

65. 5fe333ca04 (válaszként erre: 58. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 30. 10:42

Figyelj!


Te tényleg nem érted a téma lényegét! És képzeld, én megértem szépen is ahhoz nem kell csúnyán írni. Vagy talán már a 45 évemmel azok közé sorolsz akiket itt leírtál?

Nem gondolod hogy te és a családtagjaid is kerülhetnek ilyen helyzetbe, és majd akkor róluk is így nyilatkoznak. Neked jól esne?

Na és pont a megnyílvánulásaidból lehet arra következtetni hogy egy gyarló nővér "ápoló" lehetsz.

64. Zarahell (válaszként erre: 60. - 5fe333ca04)
2009. jan. 30. 10:36

Ne haragudj, nem szoktam mások fölött látatlanban ítélkezni, de ez az általánosítás valami hihetetlenül nagy butaság.

Nem ismered azokat, akikkel itt beszélgetsz, szerintem kicsit objektívebben kéne hozzáálnod, és nem minden mögé odaképzelni azt, hogy minden egészségügyben dolgozó ember rossz.

63. 5fe333ca04 (válaszként erre: 58. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 30. 10:31

Nem fáj? Ez nagyon bosszant engem. Ha netán véletlen úgyhozná a sors hogy te is rákos betegként mégy el, szívesen megkérdezném, hogy neked viszketett e és fájt e?

Buggyant

62. 5fe333ca04 (válaszként erre: 58. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 30. 10:29

Már megbocsáss Viki35!


A véleményed nagyon gyarló, mi az hogy

" De akiket ki kell kötni azoknak már nem fáj és nem viszket, hidd el!"

Te tényleg dilis vagy, vagy teteted magad?

61. 5fe333ca04 (válaszként erre: 59. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 30. 10:26
Ja és mit gondolsz? Miért lett felfekvéses? Biztosan azért mert mozgatják a beteget naponta több alkalommal is ugye? Egy felfekvéses beteget legalább két óránként kellene mozgatni a nővérnek, de ha nem kétóránként akkor legalább tenné meg egyszer kétszer, de hát erre sincs idelye. Mondjátok ti ami sokszor nem igaz, ott alszotok éjszakásként, de nem sokat érdekel titeket az a sok beteg.
60. 5fe333ca04 (válaszként erre: 56. - 707655fba1)
2009. jan. 30. 10:23

Emőci!


Ne hitetlenkedj, mert igen sajnos 40 napja fekszik, és mi vagyunk azok akik amikor bemegyünk hozzá felültetjük, mert kéri. És nem állítottam olyat hogy azóta meg sem mozdult. Te csak a magadét hajtogatod, és nem akarod megérteni miről van szó!

A keze igen le van kötve, de azt sem állítottam hogy azóta nem oldozták el. Csak azt mondtam hogy az infúzió beadásáig kellene hogy lekötözve legyen, de ha nem tesszük szóvá akkor csesznek rá, és nem oldozzák ki.

Igenis sajnos nézzetek magatokba! Rutinszerűen végzitek a munkátokat ha jó a kedved ha nem, és nem foglalkoztok azzal hogy emberekkel vagytok ott kapcsolatban.

Kíváncsi lennék hány emberre sikerült már mosolyognod amióta ezt a munkát csinálod.

59. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 54. - 5fe333ca04)
2009. jan. 30. 10:04

Most akkor az orvosokra haragszol vagy a nővérekre?

Írd már meg milyen állapotban volt a hozzátartozód? Ha 40 napig feküdt akkor nyilván pelenkázták, tehát már a pelenkacseréknél meg lett mozgatva! Ha 40 napig feküdt akkor nem egyedül fürdött, igaz? Vagy kitolták fürdető kocsival zuhanyozni vagy ágyban fürdették de akkor is megmozgatták! Gondolom evett is 40 nap alatt valamit. Akkor naponta legalább 3x fel kellett ültetni , hogy enni tudjon. De ha etetni kellett akkor is minimum félülőhelyzetbe! Vagyis mozgatva biztos, hogy volt! De ha láttad, hogy nem mozgatják miért nem segítettél neki?

58. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 53. - Emrus)
2009. jan. 30. 09:53

Igen! El tudom képzelni! Főleg magamból kiindulva!

De akiket ki kell kötni azoknak már nem fáj és nem viszket, hidd el! Most nem azokra gondolok aki 50 éves és egy műtét után egy napra egy kicsit zavart lesz! Hanem a 70-80-90 évesekre akik azt sem tudják mit csinálnak vagy betegségből, öregségből kifolyólag vagy mert alkoholista és elitta az agyát. Csunya dolgot írok tudom, de nem tudom jobban megfogalmazni, hogy megértsd: Ezeknek az embereknek már nincs agyuk, hiába adsz nyugtatót, hogy ne kelljen kikötni nincs mire hasson! Persze pszichiáter megjavasol gyógyszereket ha áthívjuk konziliumba ami hatna de akkor meg alszik éjjel-nappal, nem etethető nem itatható, kiszárad stb. Ez nem működő dolog. Hidd el nem gonoszságból kötjük ki őket és ez nem mindennapos dolog. Néha van 1-1 beteg akit muszály, aztán hónapokig nincs olyan akivel ilyen gond lenne. De amikor egy beteget már másodszor szedsz ki az ablakból akkor nem várod meg, hogy harmadjára sikerüljön neki kiugrani. És nem tudsz mellette ülni egész éjjel mert rajta kívül még van 35 beteged és munkád éjszakai műszakban is amit meg kell csinálni. Ránézhetsz 10 percenként de 10 perc elég hosszú idő ahhoz, hogy kiugorjon az ablakon. Vagy aki egész éjjel megy! Azzal mit tudsz csinálni? Felkellti a többieket, kutat az éjjeliszekrényen, megissza a tusfördőt, befekszik a másik beteg mellé az ágyba stb. Ezt sem kisérgetheted 12 órán keresztül egész éjjel! / mert nappal kisérgetjük és erre megy el egy csomó időnk, hogy azt lessük merre jár. Az ajtó nyitva van ez nem zárt osztály, bármikor kimehet, aztán kereshetjük. Szoval ez azért nem játék! / És hidd el, nem fáradnak el! Amit adhatunk altatót, nyugtatót amihez nem kell orvos mindent kipróbálunk, hogy ne kelljen kikötni, de nem hat nekik. Mert szegénynek már nincs mire hasson!

57. 707655fba1 (válaszként erre: 53. - Emrus)
2009. jan. 30. 09:51

Borzasztó az, ha kikötve látjuk a beteget, főleg, ha a hozzátartozónk. De hidd el, az a legutolsó megoldás, amit tesz az ápoló, hogy kiköti, ha zavart a beteg.

Ha nincs kikötve és véletlenül kilép a harmadik emeleti ablakon, (mert a 2 nővér nem tud egyszerre 40 beteg mellett állni), akkor jön a feljelentés.

Nem kitaláció, megtörtént eset.

56. 707655fba1 (válaszként erre: 54. - 5fe333ca04)
2009. jan. 30. 09:14
Bocsáss meg, de azt nem hiszem el, hogy 40!!! napja senki nem mozdította meg a beteget, senki nem oldotta fel a kezét, mégha rövid időre is!!!
55. 5fe333ca04 (válaszként erre: 54. - 5fe333ca04)
2009. jan. 30. 09:02
Ja és hiszen épp ezért lett felfekvéses is a beteg.
54. 5fe333ca04 (válaszként erre: 53. - Emrus)
2009. jan. 30. 09:01
Köszönöm emrus hogy te is csatlakoztál a véleménynyílvánításhoz. Végre valaki rájött és megírta hogy milyen szar háton feküdni, (40 napja) úgy hogy segítség nélkül meg sem tud már fordúlni. Csak egy napot próbáljon ki a nővérke is háton feküdni úgy hogy meg sem fordúlhat, de még csak meg sem mozdulhat, hiszen ki van kötve, meg egyébként sem tud már mozgolódni.
53. emrus (válaszként erre: 39. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 30. 08:52
És el tudod képzelni, hogy ha a beteg estleg elfárad a hátán és szeretne megfordulni, milyen szar lehet. Vagy esetleg el is zsibadhat a keze, vagy éppen viszket valamilye, vagy netán fáj a háta és nem tud hanyat feküdni?
52. 5fe333ca04 (válaszként erre: 51. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 30. 06:47

Szia!


Mindenesetre gratulációm ehhez a nagy eredményes fogyásodhoz.

Miért nem írsz a Hoxa alkotójának, hogy a rendszert modósítsa meg hogy ne kerülhessen be ilyen kép.

51. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 49. - Katalin1962)
2009. jan. 29. 20:56
Köszönöm nagyon kedves vagy! Büszke is vagyok magamra és leszek is majd 20év múlva ha sikerült megtartanom ezt az eredményt! Mert az lesz a legnehezebb! Mégegyszer köszi a kedves szavakat!
50. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 45. - 5fe333ca04)
2009. jan. 29. 20:46
Az a három négy kép a hasplasztikás forum miatt van kint! Ha egyre gondolunk! A hasplasztikás galériába kerül de olyan a rendszer, hogy a saját képeim közt is szerepel!
49. Katalin1962 (válaszként erre: 43. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 29. 19:59
Nagyon bátornak kell lenni ahhoz, hogy megoszd másokkal amit véghez vittél. Remélem sok embernek adsz erőt ehez a nagyon kemény embert próbáló harchoz. Nagyon szép lett a hasad biztosan én is megcsináltattam volna ha nekem ilyen peroblémám lett volna. Fogadd gratulációmat amiért megnyerted a harcot a kilóid ellen!
2009. jan. 29. 19:52
Sajnos értjük miről beszélsz. Nem vagyunk egyformán "jó nővérek" mint ahogy ahogyan a világban sem mindenki egyformán jó. Nem az észrevételeid súlyosságát akartuk bagatelizálni hanem a mi problémáinkra is felhívni a lajikusok figyelmét. Személy szerint addiktológiai osztályon dolgozom ahol a deliráló beteg önmagára és betegtársaira is veszélyes. Véleményem szerint ágyhoz rögzíteni hevederrel (eu. szabvány és egy ember teljes rögzítésére való mennyiség 70 e. ft-ba kerül tehát nem gagyi)sokkal humánusabb mint hálóságyba tenni mint állatot a ketrecbe. Persze arról már nem is beszélve, hogy milyen pert akasztana hozzátartozó a nyakunkba ha a beteg elesne és megsérülne a feje vagy még rosszabb subdurális haematómája lenne. Mi is használtunk egy időben ágyrácsot, de a betegek átestek rajta vagy rájuk esett mert sajnos ez nem amerika és nem is vészhelyzet színvonal. Bár olyan lenne szerintem sokkal több nővér vándorolna vissza a szakmába a nagyáruházak polcai mellől ahol minden felelősség nélkül több pénzért dolgozik. Tudjuk, hogy vannak problémák és azt is tudjuk, hogy nem mindíg mosolygunk, de könyörgöm te tudnál mosolyogni pl. ha gyereked otthon van betegen de neked váltani kell mert az éjszakásnak haza kell menni és éjszakára vissza jön helyetted meg nincs senki a vállalná a műszakot? Nem vagyunk szupermenek és tökéletesek sem de higgyétek el a többség nagyon keményen és becsületesen dolgozik imádja és hivatástuddattal végzi a munkáját márcsak tőlünk működik az egészségügy.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook