Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Betegek jogai fórum

Betegek jogai (beszélgetős fórum)


137. 5fe333ca04 (válaszként erre: 132. - 115c013715)
2009. febr. 1. 14:58

A diagnózis esetekről pedig csak annyit említenék, hogy sűsűbben kellene tévét nézni.

Nem egy olyan esetet mutattak be hogy nem találtak rá a diagnózisra, és belehalt a beteg. Na egy másik eset meg hogy a kórházban a mosdóban halt meg a beteg.

136. 5fe333ca04 (válaszként erre: 132. - 115c013715)
2009. febr. 1. 14:55

ja és pont Amerika az amit felhozól? Hiszen ők 100 évvel előrébb vannak!!!

Miért nem Romániát említetted? Akkor még meg is értenélek.

135. 5fe333ca04 (válaszként erre: 132. - 115c013715)
2009. febr. 1. 14:54

te is szidod:))

"A világ számos helyén még ilyen "szar" egészségügy sincs."

Akkor neked nem kellene elgondolkodni?

134. 5fe333ca04 (válaszként erre: 127. - Serry)
2009. febr. 1. 14:53
Még annyi hogy te nem vagy ápoló és orvos. Akkor miért kérdezed hogy miért nem vagytok megbecsülve?
133. 5fe333ca04 (válaszként erre: 127. - Serry)
2009. febr. 1. 14:52

És mond vajon miért nics elismerve a ti szakmátok? Mit tettetek hogy idáig jutott ez a szakma?

Szerinted?

2009. febr. 1. 13:34
Mindenki aki szídja a magyar egészségügyet: inkább azon gondolkodna el, hogy 50 éve(vagy akár 20, 30) simán elpatkolt volna olyan betegségekben amit ma már sikeresen gyógyítanak. A világ számos helyén még ilyen "szar" egészségügy sincs. Még a nagy Amerikában sem. Inkább örüljünk annak ami van mert nem kevés. Nyilván vannak hibák, mellényúlások és gyenge emberi láncszemek, sajnos ez velejárója és mindig is lesz. Amúgy semmi közöm az egészségügyhöz, csak betegként tapasztaltam egy-két dolgot. Egyszer láttam egy dokumentumfilmet, ami relytélyes orvosi esteket mutatott be. Az Egyesült Államokban egy kislány esetében 3 év alatt jöttek rá mi a baja. Nos nálunk ugyanaz a nagyon ritka betegség előfordult a családban és 5 perc alatt megvolt a diagnózis egy vidéki kórházban. És ez tényleg nem pénzkérdés.
131. Serry (válaszként erre: 130. - Serry)
2009. febr. 1. 13:20
bocs 127.
130. Serry (válaszként erre: 128. - 5fe333ca04)
2009. febr. 1. 13:19

Szóval inkább a 126.-ra reagálj!

Vagy erre nem tudsz mit mondani?

129. Serry (válaszként erre: 128. - 5fe333ca04)
2009. febr. 1. 13:19

Na!

Igen amit megírtál az üzemorvossal azt én el is fogadtam.

De nem én rugdaltalak? Ugye???

Hanem a többiek ezért örülénk ha kihagynál belőle.

Mert ha elolvasod a privát leveleim nem bántottalak és nem ezt érdemlem.

Pontosan azért nem írtam sokáig a fórumra, mert megértettem nem a személyeskedés a célod.


S itt lezárnám és őrülnék ha inkább az utolsó hozzá szólásommal foglalkoznál és arra reagálnál, miszerint az eü csak orvosból nővérből és betegből áll. Holott ennél azért többről árnyaltabb dolgokról van szó.

Mert ez az ami a témához tartozik és nem más.

128. 5fe333ca04 (válaszként erre: 126. - Serry)
2009. febr. 1. 12:28
Serry egy szóval nem említettem sehol kogy "kajtattál" továbbá a személyeskedést visszaolvasva az összes nővér leveleiteket ti voltatok akik kiforgattátok azt amiről én itt beszéltem, továbbá mint mondtam van a cégnek üzemorvosa, és a te táplálkozási tanácsadásod kivitelezhetetlen és ezért írtam meg neked hogy nem tudjuk megcsinálni. És mindenezekelőtt e levélben történő felkérés előtt bizony rendesen tiportátok az érzéseimet. Csak figyelmesen el kell olvasni az összes levelet.
127. Serry (válaszként erre: 126. - Serry)
2009. febr. 1. 12:13

Már írtam arról,hogy a magyar eü-ben a kép ne áll másból mint a betegből, az orvosból és a nővérből. Pedig sokkal árnyaltabb az egész. S nem csak a paraszolvencia baj, hanem pl az is,hogy vannak szakmák amik nincsenek elismerve.

Mi akik ebben a helyzetben vagyunk gürizünk azért,hogy ez jobb legyen, de sajna sokszor kis krumplik vagyunk mi ahhoz.

126. Serry (válaszként erre: 114. - 5fe333ca04)
2009. febr. 1. 12:10

Nem akarom az emelkedett beszélgetést nagyon ragozni: De el kell mondja nem állás után kajtattam nálad. Csak felvetődött egy ötletem és megkérdeztem mit szólsz hozzá Ugye????

Sajnálom,hogy te ezt félre értetted. Nekem egyszerü kérdésem volt hozzád és te elmondta magán levélben, ohgy miért nem vagy benne partner és én ezt elfogadtam, és ha jól emlékszem megköszöntem ,hogy szántál rám időt.

Nem tudom miért kell személyeskedve másképp az orrom alá dörgölni.


A másik amikor leírtad mi van a hozzátartozóddal leírtam milyen fórumokon tehetsz panaszt, ha úgy érzed sérültek a beteg jogai és hol tehetsz etikai kérdésben panaszt ha úgy érzed sérül a hozzátartozód emberi méltósághoz való joga.

Privát is csak segíteni akartam. De te ezt most kiforgattad. Kösz.

125. Serry
2009. febr. 1. 12:01

A paraszolvencia akkor fog megszűnni ha

1:az orvos olyan bért kap,hogy nem szorul rá

2: amikor már ilyen bérelket kap az betegek is leszoknak róla,hogy adjanak

Ehhez pedig évtizedek kellenek.


Egy ismerősöm mesélte, hogy ismerős osztrák orvosnak mikor mondta, hogy mi a paraszolvencia nem akarta elhinni és nem értette, hogy van ilyen. Egyáltalán mi az.

Mire mi idáig eljutunk talán az unokáim lesznek azok az orvosok akik megbecsült és megfizetett tagjai lesznek a magyar társadalomnak.

124. Zarahell (válaszként erre: 122. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 31. 23:16

De jó, hogy ezt mondod! :) Én is reméltem, hogy ennek jobban fognak örülni!


Meg bentfekvésem alatt vagdostam ilyen törlőkendőket, mert egyedül maradtam a szobában, és már nem tudtam mit csinálni unalmamban. :) Vizitnél meg ott röhögtek a dokik, hogy befogtak dolgozni. :D 1 hónapnyi fekvés után örültem, mint majom a farkának, hogy valami értelmeset csinálok. :)

123. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 121. - Mgyneva)
2009. jan. 31. 22:38
Sajnos tényleg nem, mert mindig lesz aki ad.
122. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 120. - Zarahell)
2009. jan. 31. 22:37
Szerintem ez így helyes ahogy csinálod! Sokkal jobbnak tartom ha valaki ilyesmivel próbálja kifejezni a háláját mintha pénzzel. Főleg százezrekkel. És tényleg nagyon tudunk örülni a sütinek és a gyümölcsnek, vagy egy bon-bonnak sokkal meghatóbb mint egy ezres.
121. mgyneva (válaszként erre: 117. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 31. 20:06
Igen egyettértek veled, de sajnos a mai világban mindenüt a pénz dominál. Ha nincs, szóba sem állnak nagyon veled. Tisztelet az egy két kivételnek.Ezt szerintem nem tudják megszünttni.
2009. jan. 31. 19:49

ÓÓÓ! :) Örülök Nektek, hogy szépen beszélgettek! :)

Olvasgatom folyamatosan, mint már említettem közel áll a téma a szívemhez, mind pozitív, mind negatív vonatkozásban.

A "hálapénzhez" én is hozzáfűznék véleményt:

Elvből nem adok, mert szerintem ha tényleg hálás vagyok, akkor azt a fajta hálát nem lehet pénzben kifejezni, ha valaki visszaadja az életem. Viszont nekem sincs pénz, ami jóvátenné, amit egy nagyon felelőtlen orvos hibázott.

Épp ezért én a ápolónőket tortával, meg gyümölcsökkel, vagy házi különleges mézzel szoktam meglepni.. szerintem nagyon örültek neki. :) Azóta is, ha megyek, futnak oda hozzám, hogy mi újság velem, nagyon jófejek! :)

A dokiknak is mindig csak ajándékot veszek, és kitudakolom, hogy mit szeretnek. :)

Valakinek elöl kell járni, hogy ne legyen őrült pénzelés, és ne legyen "amennyit fizetsz, annyit érsz".

119. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 118. - 5fe333ca04)
2009. jan. 31. 18:38

Nagyon elszálltak az orvosok, legalábbis egy nagy része. Tényleg van kivétel. Nálunk volt ilyenis olyanis. Van egy doki aki a hajléktalant is ugynúgy!!! látta el mint azt akitől kapott borítékot. És mindig tudtuk mikor kapott borítékot mert akkor kaptunk tőle egy tábla csokit. Szóval ilyen is létezik.

A betegekre több idő jutna ha sokkal többen lennénk ápolónők. De a kórházak ezen spórólnak. Az emberen. De közben elvárások azért vannak és ha megemlíted, hogy nagyon kevesen vagyunk akkor csak azt kapod, hogy el lehet menni mert százan állnak sorba. Persze ez nem igaz! Sokkal szinvonalasabb ellátás lehetne ha végre lenne pénz az egészségügyre. Nem csak a fekvőbeteg ellátásra igaz ez hanem a szakrendelésekre is! És jobb helyzet lehetne ha meghallgatnának a vezetők javaslatokat nem csak kitalálnának valamit és ragaszkodnának hozzá. Olyan hülye és felesleges dolgok vannak az ilyen ügyek miatt. Nagyon rendbe kéne szedni ezt az egészet de ezt csak olyanok tudnák megtenni akik benne vannak nem a parlamentben fog ez megjavulni. Ha tudnád mi volt amíg volt vizitdíj meg napidíj!! Valaki kitalálta de az nem lett kitalálva, hogy is lesz az kivitelezhető!! Ilyen dolgokról beszélek! Még szerencse, hogy az megszünt!

118. 5fe333ca04 (válaszként erre: 117. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 31. 18:09

Köszönöm Viki35:)) Igazán örülök neki hogy már tudunk emberként is társalogni, nem csak marakodni. Sajnos a betegek jogainál egy kicsit érzékenyen érintettek a hozzászólások, na de hadjuk.

Na de az előbbire visszatérve. Én sem értem ezt az egész orvos beteg közti kapcsolatokat. Én megmondom őszintén azt érzem ha én olyan helyzetbe kerülnék ahol az orvos kijelentené hogy csak akkor hajlandó ezt azt elvégezni ha adok neki 100.150 ezret azt megemlegetné, mert én ezt nem hagynám annyiba. A tévéig is elmennék ez ügyben.

Nos meg kell hogy valjam, bár ezt már itt tapasztalhattad nem hagyom magam egy könnyen, hát ezt sem hagynám.

117. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 116. - 5fe333ca04)
2009. jan. 31. 18:00

Szia kkelly

Ez nagyon nehéz! Mert úgy lehetne megszüntetni ha nem adna senki és elöbb utobb elfogadnák, kénytelenek lennének elfogadni, hogy nem kapnak!

De sajnos szerintem ez sosem fog megvalósulni mert mindig lesz aki ad. Aki képes arra, hogy százezreket adjon egy orvosnak csak mert megoperálta azt nem fogjuk tudni meggyőzni, hogy ne adjon hálapénzt vagy legalábbis egy jelképes összeget. Nem vagyok ellene annak, hogy legyen valamennyi hála hiszen a pincér is kap jattot. De ne legyenek ezek az irreális elvárások, bocsánat, NE LEGYEN ELVÁRÁS!! Érjék be egy üveg borral, vagy tudjon örülni egy 5.000-esnek. Nem értem ez miért nem lehet így? És aki nem tud adni annál meg legyenek tisztába azzal, hogy ez a munkájuk és a betegnek nem kötelesége adni.

A szülészek azzal érvelnek, hogy fizesse meg a kismama ha neki éjszaka is be kell menni mert éppen éjszaka jön rá a szülés! Én viszont úgy gondolom, hogy megkapja a fizetését még ha kevés is, ezt a békát le kell nyelni aki nem tudja ne menjen szülésznek. Én büntetném ha egy szülész megmondja a kismamának, hogy mennyiért segít neki. Most képzeld el ha a postás azt mondaná csak akkor hozza ki a leveled ha fizetsz neki egy 500-.ast? Nem ugyan az? De van egy forum ami ezzel a témával foglalkozik és ezzel a véleményemmel nem voltam túl népszerű!

Láttam, hogy milyen jó forum témát inditottál! Nagyon szimpatikus!!

116. 5fe333ca04 (válaszként erre: 115. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 31. 17:02

Szia Viki35!


Na ezt vártam, ez a beszéd! Én ilyen hozzászólásokat vártam. És nagyon igazat adok neked. Hmm... sajnos én is amikor szültem, vagyis már vittük volna haza a gyereket nem adták ki egész délutánig, mert várták a pénzt. Vagyis a szülész orvosom volt az aki visszatartotta a gyereket.Hát milyen dolog az ilyen. Tulajdonképp ingyenes az szülés, mégis van merszük kimondani, hogy x összeget kérnek érte.

Én is azt mondom meg kell szüntetni ezt a paraszolvenciát! Kérdés hogyan lehetne ezt megszüntetni?

2009. jan. 31. 14:45

Szerintem ez egy nagyon öszetett dolog.

Az allátás úgy ahogy van szar! Ezen csak felsöbb szinten lehetne változtatni. Több nővér, több orvos, a beteg legyen az első ne az adminisztráció, az orvos becsülje meg a nővért és vegye emberszámba azt a beteget is aki nem tud parát fizetni. Adjanak több fizetést tudom, talán szégyen ezt így leírni!

Az orvosok egy kicsit szálljanak le a nép közé és egy kicsit hanyagolják a köreiket. Nagyon el vannak ájulva attól, hogy ők egyetemet végeztek, nagyon lenézőek!

A paráról az a véleményem, hogy tényleg meg kéne szüntetni. Magamellen beszélek mert én is dolgoztam olyan helyen ahol volt rendesen. Ettől függetlenül én azzal a beteggel is ugyan olyan kedves és precíz voltam aki nem adott semmit.

Nagyon elszaladtak a para összegek a betegek hihetetlen összegeket adnak az orvosoknak. Azt meg egyenesen undorítónak tartom, hogy a szülészek megmondják, hogy 100.000 forint egy szülés! De tartom azt a véleményem, hogy a gazdagabb betegek rontották el az orvosokat. Miért kell egy műtétért 50.000-et meg 100.000-et fizetni? És tudok olyat aki ennél többet adott. Aki meg nem tud adni mert tényleg nincs miből annak meg ég a pofája a szégyentől pedig igazuából semmi oka nem lenne szégyenkezni!

Meg kell szüntetni a a parát. És egységesen meg kellenne becsülni az eü. dolgozókat és ezt kifejezni egy méltó fizetéssel.

2009. jan. 31. 14:05

Nos azthiszem mert biztos vagyok benne elolvastátok hogy milyen hozzászólásokat várok, de ti erre mint nővérkék, és táplálkozsi tanácsadók, mert hisz Serry ezt a szót használtad privát üzenetben is amikor kiakartad használni a lehetőséget saját cégemnél nem erre válaszóltatok hanem magatokat védtétek és engem kezdtetek ti ketten szapúlni. Aztán közben meg mindketten munkát akartatok általam, hmmm... ez így nem volt szép dolog! Szapúltok, majd nyájaskodtok hogy segítsek. Nálam ez nem így működik.


Én erre kértem hozzászólásokat. Olvassátok el mégegyszer.


Elsősorban olyan hozzászólásokat várok, melyekből bárki okulhat.

Mondjátok el szerintetek mennyire jó az ellátás magyarországon, mivel vagytok megelégedve, vagy eppen mi elkeserítő.

Aztán mi az oka az alacsonybb ellátásnak?

Paraszolvenciáról nektek mi a véleményetek?

Mindent meg lehet magyarázni a pénzel?

113. Serry
2009. jan. 30. 21:36

Még egy utolsót ami nem személye és nem is kívánom folyatni az ide oda dobálózást.


Hospisce szolgálatról hallottál? Tőlük kéne segítséget kérned, ők foglalkoznak a végstádiumú és haldokló betegekkel. Nem könnyű végig élni ez biztos.

112. Serry (válaszként erre: 87. - 5fe333ca04)
2009. jan. 30. 21:30

Éjszakás műszakban nem forgatjuk a beteget, mert azzal felkeltjük őt is és a mellette nyugodtan alvót.


Egyébként próbáltál már egyedül megmozdítani egy magatehetetlen 80-90kg beteget?

111. Serry (válaszként erre: 73. - 5fe333ca04)
2009. jan. 30. 21:27

Kedves Kkley!

nagyon elszalad veled a ló

kérlek nyugodj meg vegyél egy nagy levegőt és hallgasd meg a lányokat. Ők nem konkrétan írnak rólad.

S ha kedves hozzá tartozód nem eszik akkor nem elég neki az infúzió szondája véletlen nincs? S egyébként szonda táplált beteget is haza lehet vinni és az otthon ápolás megoldja. Ezt már máshol írtam neked. Nem kötelező az elfekvőre vinni a nénikét.

De tudod sok hozzátartózónak ez a könnyebb, majd a kórház megoldja... Igen ám csak ha a kórházban egy osztályon 4 ilyen beteg van akkor ki látja el a többi beteget, mert melléjük pont az a 4 nővér kell aki egyébként az osztályon van a 80 betegre.


Nem védek senkit, csak már nem olvashattam tétlenül a személyeskedő kirohanásaid. mikor a dolgozó nővérek próbáltak objektívek maradni.,

Tudod kívánom,hogy neked egyedül kelljen ápolnod és majd megtudod milyen 24-ből 45 órát ilyen betegek közt eltölteni. Bár ne kellet volna leírjam ezt.

110. 5fe333ca04 (válaszként erre: 109. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 30. 12:47

Köszönöm:))


Nagyon szép hozászólás volt melyet itt leírtál, majd hogy könnycsepp szökött szemembe.

Igen a mamimat próbálták megműteni, de felnyitás után vissza is csukták műtét nélkül, hiszen Ő már nagyon idős ehhez,és az a sok tumor...:(((

Nem bírta volna ki, és az az igazság, hogy sajnos én tudom azt, hogy Ő nem igen lehetett boldog.

A férje már 1970-ben meghalt és nagyon keveset voltak együtt, mert a tatám is sajnos hadifogságban volt.

Sajnos nem igen mondhatom hogy szép és jó volt az élete.

Igen sajnos szőrnyű hogy a legrosszabbra is fel kell készülnöm.

Itt vana cégünk és rengeteg vele a munkám, rengeteg emberrel kell beszélnem is, és ezt úgy végigcsinálni hogy ne roppanjak össze nehéz lessz.

Nem is tudom hogy mondjam el neked, de én másként nem tudom leírni csak úgy hogy imádtam Őt. Annyi mindent megtett értem és a testvéreimért is. Ő volt aki gyermekkoromban kétszer is megmentette az életemet.

A tatám szép színes szívgyógyszerét vettem be és 30 percen múlt már az életem, de Ő gyorsan elvitt az orvoshoz, egy injekcióval semlegesítették azt a gyógyszert amit bevettem. Ha akkor nem tudom megmondani milyen gyógyszert ettem meg már nem írhatnék itt.

Szeretem ezt a portált, és megmondom őszintén már annyit vagyok itt hogy a munkám rovására fog menni.

Ezért most el is köszönök,és mindenkinek köszönöm hogy itt járt ezen a fórumon.

109. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 108. - 5fe333ca04)
2009. jan. 30. 12:31

Igen, erre gondoltam amikor azt írtam, hogy örülök, hogy nem kellett így látnom az édesapám. Ezt nekünk nővéreknek is nehéz végignézni nemhogy a hozzátartozóknak!

Nem tudom mit és, hogy írjak mert félek, hogy, hogy értelmezed! Nem lesz könnyű feldolgozni de szép lasan fel kell készülnöd a legrosszabbra! Neki minden nap egy ujjabb szenvedés! Azért nem tűri már a simogatást sem mert már az is fájdalmas neki. Talán ezért nem is forgatják mert az is fájdalmas neki. Nálunk is volt 2 hónapig egy nőgyógyászati tumoros 82 éves beteg akinek már az egész bélrendszerére átterjedt a tumor. Ágyban fürdettük de minden mozdulat egy kínszenvedés volt neki. Forgatni sem tudtuk mert a jobb oldala, lába is be volt dagadva a tumortól és teljesen arra az oldalra húzott. Addig alíg bírtuk egy kicsit baloldalra fordítani amíg a lepedőt kicseréltük alatta, vagy a hátát megmostuk. A mamádat megpróbálták megműteni vagy már nem lehetett?

Gondolj arra, hogy milyen szép kort élt meg és biztos boldog volt. Ebbe hosszú életben biztos nagyon sok boldogság volt, sok öröm és biztos, hogy szép élete volt. Apukám azt mondta egy rokonunknak mikor a betegségéről beszéltek, hogy " lehet, hogy rövid lesz az életem de szép volt ". Ezt én jóval a halála után hallattam. Ez vigasztalt egy kicsit, hogy ha ő maga így gondolta, hogy szép élete volt. Biztos ebben közrejátszottunk mi a gyerekei az akkor még egyszem unokája, anyukám és az a sok szép dolog amiben közösen részünk volt.

108. 5fe333ca04 (válaszként erre: 106. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 30. 12:03

Kedves vagy! Igazán:))

Nos a Mamám 91 éves, és a felére fogyott. Hirtelen lett magatehetetlen, mert nem evett és ivott, csak vegetált, és ha otthon maradt volna már nem élne,mert infúzióval tartják fent. Sajnos nem tud mozgolódni sem.

Minden összejött.

Nőgyógyászatilag van rákos betegsége. A belein rengeteg nagy rákos csomók vannak amit bocs de észre kellett volna venniük akkor amikor ultrahangon volt, meg nőgyógyászati vizsgálatokon.

Igen, sajnos nem bíromlátni a szenvedését, rá sem ismerek mármint külsőleg.

Olyan vékonyka már szegény, és már semmi sem jó neki. Arra értem hogyha símogatjuk már azt sem tűri. Nem tudom hogyan fogom ezt feldolgozni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook