Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Betegek jogai fórum

Betegek jogai (beszélgetős fórum)


47. 5fe333ca04 (válaszként erre: 46. - Zarahell)
2009. jan. 29. 18:50

Szia!

Köszi hogy te is hozzászóltál ehhez apikáns témához.

Ja és igérem nem fogok itt én sem szapulni senkit.

Sajnálom hogy nem igazán értik meg miről beszélek/tem.

Én csupán az érzéseimet és a tapasztalataimat próbáltam én is leírni, mint itt annyian. Hiszen vannak itt igen komolytalan feltett kérdések is.


Díjaozom e honlap alkotóját. Minden elismerésem azért hogy ezt létrehozta.

2009. jan. 29. 18:40

Na!

Azért ne szapuljátok egymást nagyon! Ez egy tök jó fórumtéma, és úgy, ahogy vannak jó emberek, és rossz emberek, ugyanúgy vannak jó orvosok, és rossz orvosok. Lehet, hogy rossz orvos több van (sajnos), de akik tényleg lelkiismerettel dolgoznak, nem a pénzért, nem az elismerésért, azoknak nem esne jól, ha azt mondanánk, hogy "minden orvos rossz", vagy ha egyáltalán általánosságban beszélnénk az orvosokról. Ugyanez a nővérekkel. Ismertem jó nővért, meg rosszat is.

No, és ne felejtsem el mondani, hogy én is feküdtem egy szobában olyan beteggel, akitől úgy kiborultam, hogy kint sírtam a wc-ben.. :S Gusztustalankodott, folyamatosan vinnyogott, miközben neki tized annyi baja sem volt, mint nekem, aztán a szoba közepére kakált..

2009. jan. 29. 18:04

Viki35!


Ne haragudj, de épp most néztem meg a képeidet, véleményemszerint ha megengedet hogy hozzászóljak, hisz gondolom ezért raktad ki hogy bárki hozzászólhat, nos én azt a három-négy képet biztosan nem raknám ki a helyedben.

44. 5fe333ca04 (válaszként erre: 43. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 29. 17:59

Szia semmi gond, csak azt gondolom nem értettél meg engem. Én azt írtam le amit és ahogyan az orvos bánt velem, és tuladonképp már az édesapám is ismerte mert már kezelte, és vele sem úgy bánt ahogyan egy orvosnak kellene. Nagyon közömbös és mondhatom azt is nyugodt szívvel hogy nem szolgálja a beteg érdekeit.

A hurkos dolog, meg azért bosszant, mert tényleg olyan hevederszerűvel kötik ki mint a redőnyzsinor és igazából hurokra nem is volna szabad kötni a beteg kezét, mert az elszorítja.

43. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 42. - 5fe333ca04)
2009. jan. 29. 17:22

Persze, hogy tudom mi a hurok!

Úgy kell lekötni a beteg kezét, hogy ne tudja kioldani, ne tudjon kibújni belőle de ne is szorítsa el a kezét! Nálunk erre a pizsamanadrág vállt be a legjobban. Nem kemény, durva anyag és jól lehet vele bánni.

A másik témát ha rosszul értelmeztem és eltúloztam akkor elnézést érte!

42. 5fe333ca04 (válaszként erre: 39. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 29. 17:02

Hát persze, és én nem is állítottam hogy nem lehet lekötözni, és ne aggódj én is tudom miért kötözik le, csak hogy most te sem olvasol helyesen! Én azt hibáztattam az egészben hogy hurokra kötik le. Tudod mi a hurok? :))))

Nem így szokták a beteget lekötni, és főleg nem olyan eszközanyaggal mint amivel te esetleg a redőnyödet húzhatos fel. Nem tudom tudo e követni. Ez nem egy finom anyag. Ja és a lekötözés csak az infuzió adásáig mondták hogy kell, de sajnos a nővéreknek már a kioldozásra nincs idelyük, mert rohannak a másik beteghez.

41. 5fe333ca04 (válaszként erre: 40. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 29. 16:58

Én nem állítottam ilyet mint amit te írtál. Ezt te nagyon eltúloztad!


" Vagyis számodra minden orvos szar, szemét!"

40. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 35. - 5fe333ca04)
2009. jan. 29. 16:27

Szia kkelly!

Megnéztem a szavazást! Szerintem olvasd el te is mégegyszer, hogy mire szavaztál ha szavaztál! Ugyanis ott az van, hogy " az orvosok nagy része " és nem az, hogy minden orvos! Te viszont mint írtuk általánosítasz! Vagyis számodra minden orvos szar, szemét! Erről próbállak meggyőzni, hogy ez nem igaz, van kivétel! Egyébként én is igennel szavaznék! De tudom az okát is, hogy az orvosok nagy része miért olyan amilyen! És van egy részük akik tényleg alapból férgek! És van egy másik rész akik rendesek!

39. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 38. - Emrus)
2009. jan. 29. 16:17
A betegek keze nem azért van lekötözve mert a nővérek gonoszak és nem akarnak vele foglalkozni, vagy éppen nincs rá idejük. Az ápolónői szakma nem arról szól, hogy egy nővér 20 beteg mellett áll egyszerre, hogy felügyeljen rájuk. Ez ugye fizikai képtelenség! Van ágyrács! De láttál már olyan beteget aki átmászott rajta és pofára esett? Ne legyél rá kiváncsi! A lekötözés a betegek testi épsége érdekében történik!! És sokszor ezzel együtt a miénkben is. Bár már látom nektek ez nem számít!
38. emrus
2009. jan. 29. 16:08

Én is szeretném tudni, hogy mi annak a 70 betegnek a joga, akikre kettő nővér jut és a problémásabb betegeket lekötözik, mert nem tudnak vele foglalkozni, és ágyrács sincsen amivel megtudnák akadályozni, hogy leesenek. Az egész osztályon két ágyrács van.Belgyógyászat.

Vajon mit szólna ehhez az egészségügyi miniszter?

Lehet, hogy semmit.

37. 707655fba1 (válaszként erre: 36. - 707655fba1)
2009. jan. 29. 15:58

Ja, bocsi !

Teljesen másról beszélünk!

36. 707655fba1 (válaszként erre: 35. - 5fe333ca04)
2009. jan. 29. 15:56
Akár egyetértesz vele, akár nem, ez sajnos így van!
35. 5fe333ca04 (válaszként erre: 34. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 29. 13:59

Sajnálom De nem értek veletek egyet, és nem vagyok ebben egyedül.


[link]

34. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 32. - 5fe333ca04)
2009. jan. 29. 12:23
Na látod, itt a probléma! Ez a munka nem a mennyiségről hanem a MINŐSÉGRŐL kellene, hogy szóljon!!!!! Ezt rontották el azzal, hogy minnél kevesebb nővérrel minnél több munkát végeztetnek. Nem mi vagyunk a hibásak hanem a rendszer! És akkor még nem említettem az adminisztrációt. Sok felesleges baromság a betegek kárára megy. és ha jön az ÁNTSZ ellenőrizni akkor azt nézni, hogy " le, van írva? Vezetve van? " De azt nem kérdezik meg, hogy xy nénit ma hányszor volt időd megforgatni a decubitus védelem miatt!
33. 707655fba1 (válaszként erre: 32. - 5fe333ca04)
2009. jan. 29. 08:18

Lehet, elképzelhető.

Csak itt nem arról van szó, hogy ki mennyit bír, hanem mire jut időd!

Ugyanakkor nekem is vannak rossz tapasztalataim.

CSak én azt úgy könyveltem el, hogy x.y. doktor, és v.z. nővér, és nem úgy, hogy az orvosok, a nővérek, a kórház.

Mert ez az általánosítás sért mindenkit, aki becsületesen végzi a munkáját!

32. 5fe333ca04 (válaszként erre: 31. - 707655fba1)
2009. jan. 29. 08:07

Hidd el semmi bajom nem lenne ha beállítanál erre az ápolói munkára! Valamikor ezt a pályát szerettem volna választani.

Ja és hozzáteszem nem olyan nő vagyok akinek megalszik a tej a szályában, ígyhát még nem e többet bírnék mint te.

És ezt nem bántásból írtam neked.

Mindíg is teljesítményes munkám volt és elsők között voltam.

31. 707655fba1 (válaszként erre: 29. - 5fe333ca04)
2009. jan. 29. 07:55

Bocsáss meg, nem bántásból, de az teljesen más jellegű munka. Nem lehet összehasonlítani a kettőt.

Én csak azt tudom mondani, hogy ki kell próbálni, csak egy hétre.

2009. jan. 29. 07:47
Mindenkinek nagyon köszönöm a hozzászólásait.
29. 5fe333ca04 (válaszként erre: 27. - Serry)
2009. jan. 29. 07:46
Mint látom a nővérek itt nagyon összefogtak. De nekem a véleményem akkor sem változik. Én is írhatok hasonlatot, - ha neked lenne saját üzleted és azt szeretnéd hogy minél több vendéged legyen bizony akármennyire is nehéz, de mosolyogva kedvesen és illemtudóan fogod fogadni a vendégedet ugye? Te vagy a vendégért és nem a vendég érted!
28. nikol38 (válaszként erre: 23. - Katalin1962)
2009. jan. 28. 22:49
Ez tökéletesen így van,szó szerint ahogy leírtad.
27. Serry
2009. jan. 28. 22:01

Még annyit mi ezt az oldalt látjuk, a hozzá tartozók pedig azt amikor nővérhiány és egyéb ok miatt ellátatlan marad a beteg.

Sajnos a hozzátartozók sokszor nem hiszik el,hogy nem azért nem mész oda ,mert lelketlen vagy hanem mert nem tudsz, rangsorolni kell.

26. Serry
2009. jan. 28. 21:59

Úgy látom itt most nagyon összejöttetek nővérékék:))) Ami szerintem nem rossz:)

S mi van más szakmákkal. Például tudtátok, hogy 1 osztályos dietetikusra jó esetben 100 beteg jut? S azt,hogy egy dietetikus általában 2-3 osztályra van beosztva és általában ez felszorozva akár 200-250 beteget is jelent. Szerintetek lehet így megfelelő munkát végezni?

S azt tudtad kedves nővértársam,hogy amíg a ti munkátok az oep finanszírozásában teljes értékben szerepel hogyan finanszírozza az oep a kórháznak az én szakmunkámat ( mert az enyém is és a tiéd is az)

Tudtad, hogy a kórházad ahol dolgozol az oeptől az én munkámét finanszírozásban ugyanannyit kap,mint a te általad lehúzott ágynemű és a munkaruhád mosatásért együtt véve???

Na itt a nagy probléma!!

Vannak szakmák akik az elismertségért harcolnak vannak akik már eljutottak odáig, hogy a megbecsülés is szóba kerülhet és vannak akik azt mondják mindez nem elég nekik még több pénz kell. Hol van itt az igazság???


Pedig egyik szakma sem lehet meg a másik nélkül. Mert ha az orvos nem írja ki a megfelelő diétát a betegnek és nincs aki felügyelje, hogy elkészüljön a konyhán az étele, és nincs aki megtanítsa otthon hogyan csinálja, ha nincs az osztályon aki oda adja az ételét a jó ételt, amit előírtak. Akkor az a beteg csak rosszabbul lesz és ismét ott köt ki ahonnan indultunk.

Csak ennyit akartam így este.

2009. jan. 28. 21:33
Bocs még valami nagy a felelősség hiszen ember életekről van szó. Rengeteg az adminisztráció ami a minőségi betegellátás alapja lenne már ha teamtagként kezelnék a nővéreket és valakit érdekelne mit írnak a beteg állapotáról. Az, hogy a papírtól nem ér rá beteget ápolni az senkit nem érdekel csak, ha baj van.
24. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 23. - Katalin1962)
2009. jan. 28. 21:31

Teljesen egyetértek!!!!!!!!!!!

Minden szavad úgy igaz ahogy van!!!!!!!!!!!!

2009. jan. 28. 21:29
A rossz ellátás oka véleményem szerint 45%-os nővér hiány, az utánpótlás hiánya és képzés hiánya ebben az évben 18 azaz tizennyolc! nővér fog végezni budapesten. A szakma kiöregedőben van. Fiatalok nem akarnak nővérek lenni inkább médiasztárok. A nővérek túlterheltek 50 betegre jut két nővér abból az egyik segédápoló! Majdnem minden nővérnek másod és harmad állása van, hogy a család ne csak hó elején tudjon enni. A fizetésük nem éri el a 90 - 100 ezer Ft-ot de ehez már képzettnek és legalább 10 éves munkaviszonynak és éjszakásnak kell lenni. Túlórázniuk kell havonta minimum 20-30 órát, de a túlórát csak félévenként fizetik ki ha kifizetik.Pedig a közértben nem adnak hozomra kenyeret. Nincsenek megbecsülve sem anyagilag sem erkölcsileg. Az orvosok csak használják őket nagyon kevés aki emberszámba veszi a nővéreket. A hálapénz csak az orvosnak jut a nővér meg húzza az igát és még egy köszönömöt sem kap. A hozzátartozó elégedetlenségét is a nővérek nyelik le az ócsároló szavakról nem is beszélve. Egyenlőre "csak" ennyi jutott eszembe.
22. 707655fba1 (válaszként erre: 21. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 28. 20:55

Ha tudnád mennyire egytértek veled!!!!

Az utolsó mondatod pedig maga a tökéletes igazság!!

21. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 20. - 707655fba1)
2009. jan. 28. 20:44
Én jelenleg nem aktív osztályon dolgozom de dolgoztam ott is. Sebészeten és traumán. Ez az osztály nem elfekvő de nem aktív osztály. Direkt nem írom ki mi az osztály hivatalos neve. De kórházban működik. Ide a hozzátartozó kérésére jönnek a betegek, vagy a saját maguk kérésére. Éppen ezért haragszok mikor elkezdenek elégedetlenkedni álltalában igazságtalanul. Hiszen nyugodtan haza lehet vinni a hizzátartozóikat és egyébként is ők akarták behozzni hozzánk a kedves mamát vagy papát mert nem tudnak otthon gondoskodni róluk. Sokszor több baj van egy hozzátartozóval mint a beteggel.
20. 707655fba1 (válaszként erre: 19. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 28. 20:15

Ismerős!!

Némelyek azt hiszik, hogy egy aktív betegellátó osztály egy elfekvő.

Volt olyan, amikor a 88!! éves nagymamát nem akarták hazavinni, mert nem tudta már ellátni magát.

"De hát a múlt héten még kapált!Meg biciklizett! Nem tudjuk megoldani a gondozását!"

19. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 18. - 707655fba1)
2009. jan. 28. 20:08
Igen, vannak érdekes hozzátartozók. Én azt utálom a legjobban, hogy ha nem maradhat már tovább a beteg akkor ezért meg azért feljelentenek, de ha maradhat akkor nagyon aranyosak vagyunk és tökéletes minden! Na ettől hánynom kell! És ha maradhat a kedves beteg akkor szépen mosolyogva el kell viselni a kedves hozzátartozót!
18. 707655fba1 (válaszként erre: 16. - 85ef3bb3d1)
2009. jan. 28. 19:28
Volt olyan is, amikor megkérte az orvos a hozzátartozót, hogy ne üljön a tiszta ágyra, mert akkor az ápolónak újra át kell húzni az volt a válasz: mééér, az a dóga!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook