Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Betegek jogai fórum

Betegek jogai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
257. kohi (válaszként erre: 256. - 707655fba1)
2009. febr. 2. 09:05

Lehet, de emberek vagyunk......tehát megértést kell mutatnunk, de persze nem tűrni a sértegetést.

Mennem kell kisfiamat( 7 hó )meg kell etetnünk.

Mindenképp jövök, sziasztok

256. 707655fba1 (válaszként erre: 254. - Kohi)
2009. febr. 2. 09:02
Én úgy látom, hogy aki nincs vele, az ellene van.
255. 707655fba1 (válaszként erre: 253. - Serry)
2009. febr. 2. 09:01

"Igenis sajnos nézzetek magatokba! Rutinszerűen végzitek a munkátokat ha jó a kedved ha nem, és nem foglalkoztok azzal hogy emberekkel vagytok ott kapcsolatban.

Kíváncsi lennék hány emberre sikerült már mosolyognod amióta ezt a munkát csinálod."


Én ezt kaptam itt a fórumon.

Meg valami olyat, hogy jobban tudná csinálni mint én.


Mi ez, ha nem általánosítás és személyeskedés?

254. kohi
2009. febr. 2. 09:00

Oké-na most itt mindenkinek igaza van- szerintem.

(Serry-Emőci)

..viszont Ti is tudjátok, hogy mindenki másképp viseli a "hasonló" állapotot, van aki azonnal haza, van aki ( persze többféle indoka lehet) viszont nem meri haza vinni.

Ismét igazat kell adnom, hogy Kkelly tényleg feszeget bizonyos határokat, ....csak NEM direkt? vagy talán tesztel "minket", ki meddig bírja?

Én nem a nagymamám helyzetét használnám erre....

253. Serry (válaszként erre: 250. - 707655fba1)
2009. febr. 2. 08:57

Drága Emőci!

Köszi.

Már számtalanszor javasoltam neki a megfelelő fórumokat.. de semmi..


Sőt leveleimre ilyeneket kaptam kiragadva:


Örülök, hogy annak ellenére, hogy Te Serry a II. kórházban dolgozol mégis mertél reagálni a cikkemre.

Sajnos nekem is meg kellett érnem, hogy hozzátartozóm bekerüljön oda, amit mindenki elszeretne kerülni az életében.

Sajnos még az életemben itt Magyarországon nem találkoztam lelkiismeretes orvossal és ápolóval sem.

Vajon Te Serry lelkiismeretesen bánsz a betegekkel? Vagy rutinszerűen már nem is emberszámba véve az odakerülőket.


Bocs kkelly,de ez a hozzá állása még mindig bánt.

252. 707655fba1 (válaszként erre: 250. - 707655fba1)
2009. febr. 2. 08:54
Tovább megyek, bár nem tartozik rám: miért nem viszi el másik osztályra, vagy haza, ha ennyire méltánytalanul bánnak itt a betegekkel?
251. Serry (válaszként erre: 249. - Kohi)
2009. febr. 2. 08:53

Ne haragudj igazad van. Csak van egy határ amit már ő átlépett.

Persze ez nem jogosít fel sok mindenre,de az indulat indulatot szül.

250. 707655fba1 (válaszként erre: 249. - Kohi)
2009. febr. 2. 08:52

Nem engem szólítottál meg, de szeretnék reagálni!


Valóban nyers megfogalmazás volt Serry részéről, de ahogy itt mindenki, ő is normálisan kezdte-idáig.

Igaza van kkellynek is, de azt nem értem, hogy miért a Hoxán keresi az igazát?

Miért nem tesz panaszt az osztályvezetőnél, ha az nem jár eredménnyel, a betegjogi képviselőnél?

249. kohi
2009. febr. 2. 08:44

Kedves Serry,mi mindketten eü.dolgozók vagyunk.

244-es hozzászólásodtól fogva idáig--- na ez nagyon kemény, és szerintem kissé nyers.

Így nem lehet valakinek az arcába vágni a dolgokat, még ha van igazság alapja , akkor sem.

(tegnap itt voltam ill. végig olvastam mindent, így hogy képben vagyok, mielőtt "nem-értemmel" elküldesz).

kkelly valóban írt nem tetsző ( számunkra) dolgokat, de ez durva.

Én nem védek senkit, csupán a BETEGEKET.....

248. Serry (válaszként erre: 245. - 5fe333ca04)
2009. febr. 2. 08:12

De még mindig nem érted, hogy segítséget kéne kérned??? Mert nem vagy hajlandó otthagyni a jól fizető munkádat és elmenni ápolásira a nagyon szeretett mamikádat. Vannak akik megteszik

S ne haragudj, de amilyen állapotban van ahogy leírtad, sajnos szembe kell nézz ezzel a ténnyel is.


Jó tudom nem akarod elfogadni, én sem akartam, de ez az élet rendje.

247. Serry
2009. febr. 2. 08:09

Egyébként meg tényleg próbálok segíteni ha nem vetted volna észre.


Nekem is volt nagynéném (94 éves volt) az adott kórház adott osztályán. Amikor tudtam mentem hozzá: vittem neki ruhát, segítettem amit kellett.Lehetőségem volt jobb minőségű ételt rendelni a helyzetemnél fogva neki. Nem láttam azokat a korlátokat amiket te felállítasz itt, hogy dolgozol meg minden. Ha igazán akarsz valakiről gondoskodni megtalálod a módját.

Ismerek olyan hozzátartozót aki munka előtt után ment be a kórházba és gondoskodott a beteg hozzátartozóról. S a mai nővér hiány idején a nővérek örülnek ha van aki segít nekik.

De hát úgy látszik a szép szó neked nem használ.

246. Serry (válaszként erre: 243. - 5fe333ca04)
2009. febr. 2. 08:06
Tudod a magas pozicioddal megtanulhatnál írni is, mert én tudok olvasni és nem fály hanem fáj és nem témályú hanem témájú amit írsz.
245. 5fe333ca04 (válaszként erre: 244. - Serry)
2009. febr. 2. 08:05

A hospice otthonba nem lehet bevinni. Csupn csak otthon segítkeznének.De ugye te is tisztában vagy azzal hogy az iménti hozzászólásod nagyon vérlázító! És még ti mondjátok hogy én provokálok itt!?

"Olyan szörnyű maga a haldoklás? Ebből úgy is az lesz nem érted?"

Ha ilyeneket írsz jobb lenne nem jönnél ide többet.

244. Serry (válaszként erre: 233. - 5fe333ca04)
2009. febr. 2. 08:01
Vidd hospice otthonba. Ott jobban ellátják,mint a kórházban, ők erre szakosodtak. Ezt miért nem bírod meghallani? Olyan szörnyű maga a haldoklás? Ebből úgy is az lesz nem érted? Akkor pedig inkább méltósággal. Nem hiszem, hogy ő nem ezt választaná.
243. 5fe333ca04 (válaszként erre: 241. - E71af41436)
2009. febr. 2. 07:44

Még mindíg nem fogjátok fel azt amiről itt szót ejtettem? Én nem szidtam senkit a nővérek közül sem csak amit láttam azt írtam le. Ha végigolvastad akkor tudnod kellene, hogy nem az édesanyámról hanem a mamámról van szó aki 91 éves.

És ha jól megnézzük ezt az érdekes témályú rórumot amit indítottam, nos biztos nem azért van ennyi hozzászólás mert nem érint senkit sem a téma. Javaslom indíts el egy hasonló témályú egészségügyes témát, és megnézzük milyen szapulásokat kapsz.

Továbbá ha tényleg figyelmesen olvastad volna el a fórumot, ti vagytok azok akik szapultok és gúnyos értelmezésű hozzászólásokat tesztek. Már azt hiszem ejtettem erről szót hogy ezt én sem hagyom, és nem fogok rajta mosolyogni és dícsérni a hozzászólást. Te is védenéd magad! Ja és még valami: Olvasd már el az induló szöveget és rájössz hogy csupán a tapasztalataimat írtam le és hogy ez hol történt.

És nem hülyéztem bunkóztam ocsmáróltam le senkit. Ti írtatok irritáló megjegyzéseket.

Továbbá a betegek jogairól indítottam el a fórumot, és érdekes módon ehhez a témához ami ehhez kapcsolódik hogy mik a betegek jogai nem tudtatok szinte semmit szólni.

2009. febr. 2. 07:20

Vagy esetleg keresd meg a kórházhoz hasonló betegjogi képviselőt


helyett:

Vagy esetleg keresd meg a kórházhoz tartozó betegjogi képviselőt

241. e71af41436 (válaszként erre: 240. - 5fe333ca04)
2009. febr. 2. 07:19

végig olvastam az egész fórumot.és az jött le,hogy nem vagy megelégedve a nővérek munkájával és itt a lányok próbáltak eleinte szép szóval segíteni,de aztán TE átmentél személyeskedésbe.

De egyébként a problémát még mindig tudod orvosolni,a hozzátartozót át lehet kérni másik kórházba.ugyanis ez is a betegek jogaihoz tartozik.Vagy esetleg keresd meg a kórházhoz hasonló betegjogi képviselőt.ugyanis ezt is megteheted.azzal,hogy nyitottál egy fórumot,hogy szidd a nővérek munkáját ,a magyar közegészségügyet,Édesanyádnak egy pillanattal sem jobb a helyzete a kórházban.

240. 5fe333ca04 (válaszként erre: 239. - E71af41436)
2009. febr. 2. 07:14
Előtte is olvasgass!
239. e71af41436 (válaszként erre: 238. - 5fe333ca04)
2009. febr. 2. 07:12

nem maga a pozíció irritál.sokkal inkább az,ahogy ezt tálaltad...

azzal az egy mondatoddal éreztetted,hogy a nővérek lenézendő egyedek,de azért tőlük vársz változást....

238. 5fe333ca04 (válaszként erre: 237. - E71af41436)
2009. febr. 2. 07:10
De irritál benneteket ez a magas pozició! Ti épp olyan undokok vagytok mint ahogyan azt ti gondoljátok rólam:))))
237. e71af41436 (válaszként erre: 232. - 5fe333ca04)
2009. febr. 2. 07:09

tudod,mikor Édesanyám beteg volt,pont trombózissal,akkor naponta ha kellett többször is bementem és mindent megtettem az ő kényelméért.Ha kellett ágyat igazgattam,ha kellett mosdattam,ha kellett megvártam az infúzió végét....

soha nem volt belőle probléma,a nővérek pedig elmondták mi az amiben segíthetnék...

de családon belül tudok olyat is,aki az éberkómában lévő rokonát oldotta meg otthon és nem a közkórházak alkalmazottait szidja...

de egyébként a magas pozíciód úgy látszik korlátolttá tesz és magadtól nem jössz rá.Ma Magyar honban szabad orvosválasztás van.Ha nem tetszik a hely,ahol van keress más kórházat,ahol jobbak a körülmények....ugyanis ezt is megteheted...

236. 5fe333ca04 (válaszként erre: 234. - 707655fba1)
2009. febr. 2. 06:57
Akkor majd emlékezz erre amit leírtál akkor amikor te családtagod is bajban lessz, és ápold majd otthon! Ok?
235. 5fe333ca04 (válaszként erre: 229. - Fbab8271ce)
2009. febr. 2. 06:54

Szia:)) Miért lenne baj hogy ide írtál? Semmi gond, de csak annyit szeretnék mondani, hogy én az őszinte tapasztalataimet írtam le fórumkezdéssel, de már mindjárt meglehet nézni hogy már a 5-ös és a 8-as hozzászólásnál elkezdtek fikázni. Továbbá volt aki azt írta csőlátásom, van és miért nem otthon ápolom a mamámat. Nos én is dolgozom, a szüleim akik már elmultak 70 évesek hogyan oldhatnák meg ezt az otthoni ápolást? Nem beszélve azokról a problémákról amik vannak egészségügyi szempontból. Én itt senkit nem szerettem volna megsérteni, de én sem tűröm ha direkt módon elkezdenek belémkötni.Továbbá én itt nem általánosítottam az orvosokat és az ápolókat sem, elismertem már itt hogy igen vannak jó orvosok és ápolók, de valójában ezek elvesznek a sok rossz között. Aki még fiatal az nem tapasztalhatta úgy mint ahogy én, hiszen a kor előrehaladtával egyre több mindenkit veszítünk el és akkor tapasztalhatjuk azt amit én is leírtam.

Mégegyszer nagyon köszönöm hozzászólásod.

234. 707655fba1 (válaszként erre: 233. - 5fe333ca04)
2009. febr. 2. 06:46

De bizony lehet!

Nem egy végstádiumú beteget kiad a kórház!

233. 5fe333ca04 (válaszként erre: 224. - Serry)
2009. febr. 2. 06:40
232-es a válaszom. Vagyis ezt neked is tudnod kéne hogy ilyen beteget nem lehet otthon ápolni!
232. 5fe333ca04 (válaszként erre: 221. - E71af41436)
2009. febr. 2. 06:39

Nem kell neked sem támadni és gondold át azt amit leírtál! Te talán az édesanyádat vagy családtagod bármelyikét otthon ápolnád ha mélyvénás trombózisa lenne, továbbá 40-50 kilóra lefogyna mert nem eszik és nem iszik? Ja és a legrosszabb hogy daganatos beteg!

Mocskolódj te is máshol!

231. fbab8271ce (válaszként erre: 160. - 707655fba1)
2009. febr. 1. 23:33

Megint egy kis kitérő, de valahol a témához kapcsolódik...

XY menő dr úrnál 50-60ezret szoktak adni szülésért!(Terhesgondozáson beszélték a kismamák annyit illik(!!!) adni, amennyi a magánrendelésén egy rutinvizsgálat ára megszorozva tízzel...) Egy boldog apuka hazaindulás előtt ment megköszönni a dokinak a segítséget, de hogy kicsit diszkrétebb legyen a dolog, egy bonbonhoz csomagolta hozzá a borítékot. A doki nem is nézte, csak annyit mondott, nálam x ezer ft ám a szülés, nem egy bonbon!...Apuka fapofát vágott: kibontotta a csomagolást, a borítékból kivette az összes pénzt, leszámolta az összeget, a többit (még egyszer annyit) meg visszatette, és elvitte haza... Több helyen is hallottam a sztorit, mindig ugyanaz volt az összeg és a név...szóval ha nem is 100, de 98%, hogy így volt!

230. 115c013715 (válaszként erre: 212. - Kohi)
2009. febr. 1. 23:02
A férjemmel együtt nagyon tisztelünk Titeket ezért a munkáért és amikor belekerültünk ebbe a helyzetbe akkor döbbentünk rá, hogy milyen értelmes, nagyszerű munkát végeztek Ti és valójában mennyire haszontalan a mienk(mérnök, jogász) és valahol tényleg elszégyeltük magunkat. A férjem most is gyakran mondja, hogy szeretne hasznos dolgot csinálni pl. mentős lenni. És ezt csak akkor láttuk meg, amikor igazán bajban voltunk.
2009. febr. 1. 22:39

Még nem olvastam végig a fórumot:(5.oldalon tartok) de egy két észrevétel: Kkelly és Viki közt...ha megengeditek...

Mindenki a saját szakmáját ismeri legjobban, abban tudja, mi a jó, rossz, probléma.Én biztos nem vonnék felelősségre nővért, mit csinált éjszaka, viszont egy cégvezetőtől sem várnék elszámolást, mit és hogy vezet... Kereskedelemben dolgoztam(most gyeden vagyok), ahhoz értek valamennyit. De attól még nem fogom kioktatni a Tesco vezérigazgatót, mit hogy kell/ene csinálni...

Vikit /hozzászólásaiból/ én úgy ítélem meg, hogy egy lelkiismeretes ember, aki a lehetőségekhez mérten maximálisan elláthatja a munkáját!

Kkelly: tudom, mi az betegen látni egy nagymamát kórházban fekve!Elkeseredett szomorú vagy, nem tudsz rajt segíteni... 91 év, az nagyon szép életkor!Örülj neki, hogy ennyi megadatott neki, neked vele! Mamám 83 évet élt, 6éve hagyott itt minket! Ballagásomon még ott volt, jól volt, egészségesen(csak öregesen)pont egy év múlva pedig...(intenvízen is volt, de a végén "sima" kórteremben feküdt).

Bocs, hogy kicsit kitértem saját történetemre... De ne egymást szapuljátok, ennek semmi értelme!...Sajnos nagy gondok vannak a magyar egészségügyben (is)!!!!!...olvasom tovább, és remélem nem baj, hogy írtam...és,ha lesz észrevételem, írok..

228. mgyneva
2009. febr. 1. 20:00

úgy láttom igen mozgalmas volt a mai nap, ezen a forúmon.

Kkelly, megtudom érteni az elkeseredettségedett.

nekem is anyukám sokáig feküdt kórházban,lebénulva, beszélni, enni,nyelni nem tudott. Szondán / a hasán keresztül/ történt a táplálása.8 hónapon keresztül volt ebben az állapotban. Mindennap mentem hozzá/ többször is/, forgatni, mosdatni, tisztázni,táplálni, száját kenni a kiszáradástól. Szörnyű volt látni őt ilyen állapotba,a szenvedését,a kiszolgáltatottságát.A nővérkék lehett hogy sokszor nem jó szemmel nézték a tevékenykedésemet, de tudtam hogy az a 2 nővér nem tud úgy odafigyelni, törödni, ápolni /sokszor idő hiányában/, mint én.

Paraszolvencia?- igen, én is odaadtam még az utólsó nap délutánján is az orvosnak,ápolóknak, pedig akkor már tudtuk, hogy nincs remény.Ennek most február 26-án lesz négy éve.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook