Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszoktatás a bölcsibe. Nálatok hogy zajlott? fórum

Beszoktatás a bölcsibe. Nálatok hogy zajlott? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
148. smolika (válaszként erre: 145. - Andi 1979 :D)
2013. dec. 4. 16:47
ez így igaz!
2013. dec. 3. 15:01
Mai nap is siker! :D 5 perc sírás másfél óra ottlét!10-től 11-ig kellett volna lenni de 11-kor mondták hogy elvan,had maradjon még fél órát,evett az ebédből is és mikor meglátott büszkén mondta hogy nem sírt!:D olyan boldog vagyok! :D
146. Bonti74 (válaszként erre: 145. - Andi 1979 :D)
2013. dec. 3. 07:19

Engem is 1 évesen adott be anyu a bölcsibe, ha hiszitek ha nem vannak emlékeim. Sajnos...

Az hogy egyedül érzem magam, hogy görcsben van a gyomrom, a szagok stb.... Van egy konkrét képem is, mikor kint vagyunk a teraszon és én állandóan kukucskálok, hogy mikor jön az anyukám. Hát nem kellemes élmények.... Egy gyermeknek, ha egy mód van rá 3 éves korig az anyja mellett a helye. TErmészetesen vannak élethelyzetek mikor ez máshogyan alakul. Mindent meg lehet érteni. A mi csoportunkban is voltak 2 évesek, akiknek tudtam, hogy az anyukájuk otthon van. Még csak állást sem kerestek...

145. Andi 1979 :D (válaszként erre: 143. - Smolika)
2013. dec. 3. 07:11
Lehet,hogy alkalmazkodóbbak,de a szívem szakad meg...van a bölcsiben egy egyéves kislány menni is alig tud az anyja meg otthol ül meg csavaraog egész nap szegény pici baba meg bölcsiben,nem sír csak elfogadja h ez van...még el se tudja mondani,hogy esetleg mi a baja.Én még így is korainak tartom,majdnem 2 évesen!Ma lesz az első nap,hogy amikor elhallgat (remélhetőleg 5 percen belül)el merek menni 1 órára! :D egész délután mindenkinek dicsekedett hogy ő nem sírt,rendesen büszke magára!Azért egy 1 éves kisbaba még fel se nagyon fogja hogy anya mindjárt jön csak kivárja és lesz ahogy lesz.
144. smolika
2013. dec. 2. 17:48
remelem holnap is igy fog menni! azt is,h d.u-an otthonrol irhatunk!
143. smolika (válaszként erre: 142. - Andi 1979 :D)
2013. dec. 2. 17:47
bocsi,h csak most irok,m k.-ba vagyunk babuval! ugyik! gratu! en ugy tudom,h minel kisebb a gyerek annal alkalmazkodobb!
142. Andi 1979 :D (válaszként erre: 140. - Bonti74)
2013. dec. 2. 14:21
Rengeteget számít pár hónap...fél év!A nagylányaim nekem se jártak bölcsibe csak oviba 3 évesen,max 1 hét alatt mind a kettő beszokott,ott is aludtak,bezzeg a kisfiammal 3 hete kezdtük,3 hete fél órákat voltunk minden nap ott és végig sírt,múlt hét pénteken(a 3.hét végén) és ma volt az, hogy el is hallgatott az egy óra alatt és még valószíűleg az idén nem is fog ottaludni,jó ha az ottlétét 2-3 órára ki tudjuk tolni!Sokat számít egy két hónap is,na meg minden gyerek más...vannak ott épp 1 évesek is mégis jól elvannak és azt mondták könnyen beszoktak 1 hét se kellett nekeik! :D
141. youlcsi (válaszként erre: 139. - Andi 1979 :D)
2013. dec. 2. 13:07

ügyes!


az én cserfes kisfiam, aki amúgy állandóan énekel meg beszél, kb 5-6 hónappal a bölcsikezdés után kezdett a töbiekkel EGYÜTT énekelni, mondókázni.

140. Bonti74
2013. dec. 2. 12:54
Én a harmadik lányomat adtam csak bölcsibe. Az első kettő 3 évesen ment oviba. Most viszont úgy jött ki a lépés, hogy 2,5 évesen szeptemberben elkezdtem dolgozni. Azt hittem simán fog vele is minden menni, hiszen fél év az nem olyan sok. Hát rá kellett jönnöm, hogy bizony sok. Elég nehezen ment a beszoktatás. Illetve eleinte nem is volt semmi probléma, de 2 hét után bizony minden reggel sírt. Igaz állítólag nem sokáig, de nekem éppen elég volt. Aztán 2 hónap után megtört a jég és egyszer csak már nem sírt. Sőt. Szeretett járni... Még most is be-be akar menni, mert hiányzik neki. Igaz az oviban is nagyon jól érzi magát. Féltem, hogy a nyári szünet után ott is küszködni fogunk. De minden simán ment. Első pillanattól jól érzi magát, be se kellett szoktatni.
139. Andi 1979 :D (válaszként erre: 138. - Youlcsi)
2013. dec. 2. 12:49
Simábban ment,mint gondoltam :D csak én aggódtam túl a dolgot!Ma is bement ,sírt kb 2 percet ugyanúgy elvolt a másik gondozónénivel is ,igaz végig ölben volt, de nem sírt,nézegették a könyveket ,mondókáztak(a többiek,az enyém csak figyelgetett)letelt az 1 óra és mior meglátot6t akkor kezdett sírni :D büszkén mondta apának a telefonba hogy baba nem sír :D és kereste a rudiját :D (megígértem mielőtt bement, hogy megyek a boltba rudiért, de nem mertem elmenni féltem,hogy sírni fog!)Együtt boltoztunk :D ott is dicsekedett,hogy nem sírt :D mostmár végre látom a dolog végét! :D
138. youlcsi (válaszként erre: 137. - Andi 1979 :D)
2013. dec. 2. 11:01

meg kell tanulnia, hogy előfordul, hogy nincs ott az ő gondozója.


nálunk ezzel nem volt gond. viszont 3 csoport van reggelente és délutánonként összevonva. na amikor reggel nem volt ott az ő csoportjából egyik gondozónő sem, hanem a másik szobába, a másik gondozókhoz kellett bemenni, az kezdetben katasztrófa volt. pedig a 2 szoba egy nagy kétszárnyú ajtóval állandóan össze van nyitva.

de előbb utóbb megtanulta, hogy néha velük is kell lenni.


rendben lesz minden!

2013. dec. 2. 06:56
Na megint hétfő...nálunk úgy van,hogy 10 gyerek van 2 gondozónénire és mi gondozónénink ma nem lesz, a másikkal meg még nem is volt egyáltalán a kisfiam,de mivel év vége van venniük kell kifelé a szabadságukat...húzós lesz a mai nap is :(
136. smolika (válaszként erre: 135. - Andi 1979 :D)
2013. nov. 30. 07:37

Ok!

Semmi!

Örülök, hogy siker van! :)

Reméljük,h folytatódik! :)

135. Andi 1979 :D (válaszként erre: 134. - Smolika)
2013. nov. 30. 07:03
Ne haragudj nem úgy értettem,hogy az nem lényeg,hogy beteg a gyereked!Csak nagyon felfokozott állapotban voltam mikor írtam, hogy végre 3 hét küszködés után van eredmény a bölcsiben!Mégeszer bocsi !Nem akartalak megbántani! :D
134. smolika (válaszként erre: 133. - Andi 1979 :D)
2013. nov. 29. 18:22

Hála Istennek nem :)

kopppp-kopppp-kopppp-kopppp

Mindenkinek a saját gyereke a legfontosabb, a lényeg!

Örülök, hogy megtört a jég :)

133. Andi 1979 :D (válaszként erre: 131. - Smolika)
2013. nov. 29. 14:38
Remélem azóta sem volt semmi gond a gyerkőccel mióta írtál de mifelénk is van ilyen 2napos vírus és magától elmúlik(csak igyon eleget!)Na de a lényeg :MEGTÖRT A JÉG!És ezt már biztosan mondhatom!A mai napunk nagyon szuper volt!Bár nem akart el se indulni Levike a bölcsibe(eddig csak bemenni nem akart) pityergett is de nyújtotta a kis kezét a gondozó néninek 5 perc sírdogálás(de nem volt vészes )után mondókázni kezdtek(mikulásos és karácsonyidalokat mondókákat)odahívtak az ajtóhoz úgy hogy Levi ne lásson, Marika néni fogta az ölében közbe a többi gyerkőc lelkesen mondta a mondókát és tapsoltak az enyém meg csak kapkodta a fejét,hogy mindenki tudja :D nagyon tetszett neki olyan jó volt látni,hogy elvan!Most először elmerészkedtem a boltig ami 3 percre van a bölcsitől vettem neki jutalom rudit,mikor visszaértem max 10 perc múlva szalad elém a másik gondozó néni, hogy be ne menjek mert nagyon elvan, csak lessem meg :D épp egy traktort tologatott és közben beszélgettek vele ,rendesen válaszolt mutatta a kerekét :D úgyhogy büszkén állíthatom,hogy mégis lesz bölcsis a kisfiamból!!Olyan jó fejek a bölcsiben azt mondták nem fogják erőltetni ,jövőhétem max fél órával maradunk tovább ,lehet karácsonyra jutunk el az alvásig lehet hogy csak januárra :D (remélem a munkahelyen is megértik majd de nem tudunk gyorsabban haladni,ő ilyen gyerek és kész!)2 hét múlva lesz a szülinapja(2.) biztos akkor már vagy 2-3 órát is ottlesz és meg tudjuk a gyerekekkel is ünnepelni!
132. youlcsi (válaszként erre: 131. - Smolika)
2013. nov. 29. 12:24

óóó, a garzon nem rossz, csak lefekvés előtt ne, mert felpörgeti. a kisfiam is megissza azt kb 8-10 hós kora óta citromlével, cukorral.


tolj a gyerekbe esetleg egy kis probiotikumot. normaflore-t vagy protexint pl.

131. smolika (válaszként erre: 130. - Youlcsi)
2013. nov. 29. 11:36

Nekem se ízlik apának viszont nagyon!

Próbáltunk mindnet semmit nem hajlandó meginni, csak a vízet (ami persze nem baj) és a mi teánkat (barna dobozos Garzon)cukorral citrommal, de abból csak pár kortyot kap!

Most érünk haza k.-ból, anyukám ott dolgozik és már tiszta ideg voltam, kértem,h beszéljen a dr. G. doki nénivel,mert jön a hétvége én meg tuti,h hülyét kapok!

Vírus, kiszáradva nincs, jó fizukumu, diéta, picit jobban , mint eddig, de úgy néz ki,h már jobban van kopppp-kopppp-kopppp-kopppp

130. youlcsi (válaszként erre: 129. - Smolika)
2013. nov. 29. 08:08

nem támadásból írtam... csak szerintem már felesleges dolog ennyi idősen a tápszer.


próbálj meg esetleg neki vmi light-os gyümölcsteát adni, az jó lehet a gyomrának is. vagy rooibos-t.


(egyébként te kóstoltad már a tápszert? én anno megkóstoltam. a kakaósat, vaníliásat is... atyaég! nem is értem, hogy válkaszthatja egy gyerek azt a tej/kakaó helyett!)

129. smolika
2013. nov. 29. 08:01

nem azért nem iszik tejetm nem akarok neki hanem,m nem szereti! és olyan tápszert kap/iszik amit 6 éves korig lehet, és nem napi 5x issza :)

reggel-este, néha napközbe! (már pár hónapja)

meg vizet iszik, mint fdolyadék (tápsz. kívül),m mást nem hajlandó!

128. youlcsi
2013. nov. 29. 07:48

*reggel*


ááá, ma nem tudok írni :)

nem vagyok ám ilyen paraszt, hogy nem tudok helyesen írni... csak a gép nem akarja!

127. youlcsi
2013. nov. 29. 07:47

na, engem lehet, ezért megköveznek... de 19 hónaposan miért iszik még tápit? szerintem semmi szüksége nincs már rá, főként nagy mennyiségben. azt még megértem, h tejet nem akarsz adni neki, és az helyett... de ez max regel-eset 1-1 pohár.


remélem, már most rendben lesz :)

126. smolika
2013. nov. 29. 07:39
19 hónapos! azóta nem hányt! kopppp-kopppp-kopppp-kopppp
125. youlcsi (válaszként erre: 123. - Smolika)
2013. nov. 29. 07:35

én elvinném a másikhoz is... még mielőtt rosszabb lesz és esetleg kórház lesz a vége infúzióval.


amúgy meg adj neki magnéziumot, az csökkenti a hányingert.

vagy daedalonetta kúpot, ha van otthon.

124. youlcsi (válaszként erre: 122. - Smolika)
2013. nov. 29. 07:33

szerintem beteg, vidd orvoshoz!


mennyi idős is pontosan?

123. smolika
2013. nov. 29. 07:32
persze dokinál voltunk! csak ma épp szabin van és máshoz nem szívesen viszem!
122. smolika
2013. nov. 29. 07:31

LEnne egy kérdésem!

Ő főleg tápszert iszik (bár most tudatosan már vízet is adok) persze mellette eszik mást is!

A hét elején nagyon hasmenése volt, éjjel 1-2 óránként pelus csere!

1ik nap hányt 1szer (tápszer jött ki)!

azóta nincs tápszer-már mint nem adtunk neki!

aztán csak hasmars, köv nap éjjel hajnalba, sok vizet ívott és szetm az jött ki,m csak víz jött ki! aztán azóta csak hasmars tegnap reggelre éjjel nagyon éhes volt kevés tápszer (120ml) adtam eki!

aztán reggel reggeli tízórai (alma, smectával), aztán ebéd, aztán uzsi levessúrúje (azt kérte),aztán vacsira májkrémes kenyér, almát szerettem volna smectával, de nem ette meg, viszont 1dl vízbe feloldottam és úgy kanalanként megedte(alma nélkül), kevés májkrémes kenyeret evett, később 1-2 óra múlva kért tápszer adtam neki egy keveset (120ml) zaátn pihi! tegnap volt a 2. nap,h napi 2 smectat kapott!

éjjel elkezdett nyügös lenni, forgolódni, aztán hányt olyan vízszerű vmit! aztán aludt picit és megint hányt, de akkor már aleves sűrűje jött ki , viszont nagyon büdi volt, olyan fura (lehet,h smecta)! szerintetek lehet, hogy a tápszer vagy inkább a smecta? de az is lehet,h még a vírus csinálja ezt? Bocsi! Köszi!

121. Andi 1979 :D (válaszként erre: 120. - Smolika)
2013. nov. 29. 07:28
Nálunk 1 bölcsi van 5 csoporttal meg 2 ovi :D nagyon izgulok,hogy mi lesz ma,előrelépünk-e vagy vissza!Tegnap voltak nálunk vendégek és azt mondta nekik hogy nem megy ma bölcsibe és ők is észrevették Levikén,hogy milyen visszahúzódó lett.Eddig rosszalkodott mikor nálunk voltak a vendégek,produkálta magát ,válaszolt ha kérdeztek tőle most meg az ölemben ült végig,vagy a nagytesója hátsójába bújva ment be a szobába és ott már rosszalkodott a gyerekekkel,de a felnőttekkel nem állt szóba...lehet,hogy csak rossz napja volt.Na de mindjárt megyünk megint :D
120. smolika
2013. nov. 29. 02:05

óóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó

még 16 hónap!

csak ped. assz.-nek tanulok és oviba és voltam/vagyok gyakorlaton és hát mondjuk úgy,h az ovival nincsen semmi problém, de van olyan ovis néni és csoport,h hozzá tuti, hogy nem engedem,h a hyerekem járna! Türelmes, nyugodd, de ha olyanja van akkor, a lényeg,h oda nem! A másik csoportba meg azt ecseteli,h az elöző munkahelyén milyen volt,h ott mennyi köv volt, hogy ott mekkora hely volt, stb. úgy,h ebbe a 2 csop.-ba biztos,h nem!a 3-ba azért nem,m ott dolgozó se engedné abba a csoportba agyerekét% még szerencse,h ezeken kívül van még vagy 3 csoport az oviba! meg a környéken vagy 4 ovi biztos! mivel kirúgott a munkáltatom, ezért nem kell bölcsi eddig! de ha siekrül elhelyezkednem, akkor igen! járunk játszóházba ami bölcsin belül van (oda jártam még én is és megismernek) igaz nem a közvetlen környezetünk be van, de vagy oda vagy ami itt van "mellettünk"2! még szerencse,h van választás :)

119. youlcsi (válaszként erre: 116. - Andi 1979 :D)
2013. nov. 28. 22:20

ügyes!


nálunk sokat segített, hogy én azt is elmagyaráztam a kisfiamnak, hogy mivel a gondozónéni van napközben anya helyett, szeretném, ha őt is nagyon szeretné... 1-2 hét múlva már teljes meggyőződéssel állította, hogy szereti Áginénit :)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook