Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 tavaszán született babák anyukái, nálatok mikor megy bölcsibe a gyerkőc, ha megy? fórum

2010 tavaszán született babák anyukái, nálatok mikor megy bölcsibe a gyerkőc, ha megy? (beszélgetős fórum)


2011. márc. 24. 18:35

Sziasztok!

Voltunk beiratkozni.Nagyon kedves volt a vezető bölcsis néni, mondta, hogy a túljelentkezés nagyon magas, de én bizakodó vagyok.

Kisfiamnak nagyon tetszett, rögtön odasétált volna a többi gyerkőchöz:)Imádja a gyerekeket, így remélem jól érzi majd magát:)

15. kri76
2011. márc. 21. 13:52

Nálunk jövő hét csütörtök-péntek a beiratkozás, utána kiderül, kit vesznek fel. Remélem, az én pici fiamat.

Amúgy 2009. novemberi a kiskrapek.

2011. márc. 21. 11:01
Hanga 2010. márc. 6-i, idén szeptembertől lesz bölcsis, elvileg a helye is megvan -jó az ismeretség!!-
13. lujzaa
2011. márc. 4. 10:34

Jó annak, aki meg tud fizetni egy magánbölcsit. Itt, pesten 80nál kezdődnek+étkezések.

Így szerintem majdnem egy főnek a keresete.

2011. márc. 4. 09:49
Igen, a magánbölcsik húzósak...Nálunk ha nem jön össze a bölcsi, akkor nagy valószínűséggel anyósom fog rá vigyázni, ő nyugdíjas.Mondjuk valóban joban örülnék a bölcsinek, gyerektársaság, sok inger...
11. Marylu93 (válaszként erre: 10. - Kri76)
2011. márc. 4. 09:24
Hát igen, nagyon drága. Viszont a Gyes az még kevesebb, mint ami marad a bölcsi befizetése után.. Azért a remény hal meg utoljára. Nagyon bízom benne, hogy beveszik.
10. kri76
2011. márc. 4. 09:18
Magánbölcsi nálunk 80EFt. Picit húzós. Családi napközi nincs.
2011. márc. 4. 09:15

Ez azért annyira elkeserítő, hogy izgulni kell, hogy felveszik e...

Mi úgy vagyunk vele, hogy ha nem veszik fel, két éves kortól kénytelenek leszünk beadni csanába vagy magánbölcsibe.

2011. márc. 4. 09:06

Mi reménykedünk, hogy ősztől felveszik.

Lakcímkártya, munkáltatói feltétel nálunk és meg is van. Várnak vissza a munkahelyemre már nagyon, igaz, teljesen nem estem ki, mert félgőzzel dolgoztam itthonról folyamatosan. (Most beteg a kolléganőm, nem tudni, mi lesz vele, megműtötték, így az Ő munkájából is jutott.)

A kisfiam szinte a születése percétől várólistán van, de így sem kecsegtetnek, hogy biztos a helyünk.

Szociális alapon előbb felveszik. Pl. van 6-8 gyerek, de nem tudnak nekik enni adni a szülők, előbb felveszik.

Szóval reménykedünk.

7. mimmo33 (válaszként erre: 1. - A6f314dfad)
2011. márc. 4. 08:52

Máté is másfél éves volt amikor elkezdett bölcsibe járni.Kellett neki a gyerektársaság;)

Öcsit is szerettem volna vinni szeptembertől, de mivel Máté akkor kezdi a sulit így nem megy

2011. márc. 4. 08:49

Akkor szerencsések vagytok.

Én is ezt hallottam. Petikém nagyon jól elvan társaságban. Ha viszem valamilyen foglalkozásra, akkor már megy is a többiek közé.. szóval szerintem ellesz. Persze vannak félelmeim, de mi is túléltük anno a bölcsit.

Márciusban lesz nyílt nap a közeli bölcsikben. Nagyon kíváncsi vagyok. Azért, ha nem lenne 2 éves kortól a GYES téma, akkor szerintem még várnánk.

5. Lavéria (válaszként erre: 1. - A6f314dfad)
2011. márc. 4. 08:47
Az én lányom 11 hónaposan kezdte a bölcsit, magánbölcsit. Bár járt 2 napot és beteg lett. Aztán 3-4 napot majd újabb szünet, Most már minden oké. Sokat gondolkodtam, több orvos véleményét meghallgattam, de én magam azt tapasztalom, hogy sokkal ügyesebb lett és sok mindent látott a többiektől, azaz sokat tanul/tanult a nagyobbaktól. A közösséget valamikor el kell kezdeni és legyen az bölcsi vagy ovi, az első betegeskedés nagyon hasonlóan zajlik.
4. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - A6f314dfad)
2011. márc. 4. 08:47

Jó kérdés, én éppen azon filózok, hogy írassam be, vagy nem...

Az enyém augusztusi, tehát még csak 1 lesz akkor, és igazából 2 éves koráig maradnék...

Viszont nekem nincs még munkahelyem, és most keresgélek... Tehát ha meg mégis valami ideálisat találnék, nem szeretném azért visszamondani, mert nincs bölcsihelyem..


Asszem beíratom, legfeljebb visszamondjuk, és jöhet a következő a listán...csak örülnének..

Ma már lassan könnyebben jutsz egy öröklakáshoz a Rózsadombon ingyen, mint egy bölcsihelyhez..


A másik bajom ezzel, hogy ugye azonnal kell vinni a gyed lemondó határozatot, meg a munkáltatóit.. A munkáltatói rendben lenne, mert egyéni vállalkozóként az ok., de én csak akkor tudok lemondani a gyedről, ha már kapom a fizut, mert sajna abból élünk... Csak hát ugyebár az se lenne baj, ha "gyerek nélkül" tudnék állást keresni.. mert talán interjúra nem vele kéne menni.

2011. márc. 4. 08:37

Szia!Nekünk talán van ismeretség;)

Anyósom dada, és azt mondja, hogy az ő tapasztalatuk az, hogy a másfél-2 éves kor környékén beadott gyerekek magabiztosabbak lesznek, gyorsabban tanulnak, sajátítanak el dolgokat.

2011. márc. 4. 08:35

Szia!


mi is szeptembertől akarjuk beíratni. Viszont nem sok jót hallottam. Nem sok esély van rá, hogy be fogják venni.

Nektek már tuti a hely?

2011. márc. 4. 08:33

Csak kíváncsiság.

Nálunk a kisfiam ősszel megy bölcsibe,akkor lesz másfél éves.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook