Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsis beszoktatás végén derült ki, hogy nem kapom meg a megígért állást.Ilyenkor maradhat a fiam bölcsiben? fórum

Bölcsis beszoktatás végén derült ki, hogy nem kapom meg a megígért állást.Ilyenkor maradhat a fiam bölcsiben? (tudásbázis kérdés)


1 2
48. danama
2009. szept. 30. 08:03
szerintem igen
47. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 46. - Bebekriszti)
2009. febr. 28. 18:01
Anyagilag csőd, gondolom. :-( Szerintem a kicsi marad akkor hónapokig félnapos a bölcsiben.
46. bebekriszti (válaszként erre: 45. - 9bbb5bd983)
2009. febr. 28. 17:55
Én is nagyon remélem...És akkor mi van ha hónapokig nem találok munkát? Mert a mai világban ez is sajnos előfordulhat....
45. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 44. - Bebekriszti)
2009. febr. 28. 16:12

Pont ezt írtam! Ilyenkor így szoktuk!

Remélem, azért találsz munkát!!!

44. bebekriszti (válaszként erre: 43. - M_Marcsa)
2009. febr. 28. 14:41
Elmeséltem mindent a gondozónéniknek és nagyon normálisan álltak hozzá.....Abban állapodtunk meg,hogy amíg nem találok munkát addíg minden nap haza viszem ebéd után.Szerintem ez így korrekt és a gyereknek is pont jó....
2009. febr. 27. 22:47
Mi a helyzet most?
42. mel81
2009. febr. 17. 17:28

Azért ez gáz. Nekünk van lelkiismeret-furdalásunk, mert nincs elég hely a bölcsiben. Szerintem nagyon sokan járnak ugyanígy, hogy visszaveszik őket a munkahelyre, de aztán 30 nap múlva, mikor már lehet, ki is rúgják. Szerintem egyértelmű, hogy az illető ilyenkor munkát keres, és szüksége van a bölcsihelyre. Én például úgy jártam annak idején bölcsibe, hogy anyukám otthon volt. Veszélyeztetett terhesként majd egész nap feküdnie kellett, hogy az öcsém ne legyen koraszülött. Szerintem ez is előfordulhat mással is. Mikor beadott, még nem volt terhes.

Az a gáz, ha vki tényleg nem csinál semmit csak saját döntéséből otthon ül GYES-en, és a gyerek reggeltől késő délutánig bölcsiben van. Az tényleg elveszi a helyet mástól, de aki állást keres, az szerintem nem.

41. M_Marcsa (válaszként erre: 38. - 2a424e60e7)
2009. febr. 16. 21:48
Miért hazudjon, ha meg lehet beszélni?
40. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 39. - 2a424e60e7)
2009. febr. 16. 19:38
Na, ez aztán a jó tanács! Ezzel azonnal belopja magát a vezető, és a gondozónők szívébe!!! Korrekt...
2009. febr. 16. 12:52
Mármint a vezetőknek hazudj....
38. 2a424e60e7 (válaszként erre: 12. - Bebekriszti)
2009. febr. 16. 12:52
Egyszerű, a gyereknek nem kötelező 3 évig az anyja mellett lennie.Egy ekkora gyereknek is a lehető legjobb a saját korabeli társasága.Ha szereti a bölcsit akkor hagyjad.Próbálj meg beszélni a vezetőkkel és talán megértőbb lesz.Hazudj neki, mondd hogy folyamatban van egy másik állás, e még nem jelentettek be....
37. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 35. - Anyuca66)
2009. febr. 16. 10:10
Nem kell ennyire "túlbonyolítani". Beszélni kell a bölcsődevezetővel, ahogy te is írtad, és már többen. De nem kell hetente 2 állásinterjút mondani. Ha azt mondja, nem jött össze, de jelentkezik több helyre, megértik. Az én "pályafutásom" alatt nem fordult még elő, hogy valakit elküldtek, mert megszűnt, vagy nem jött össze az állás.
2009. febr. 16. 09:59
Remélem nem lett zavaros..
2009. febr. 16. 09:57

Csók Ica 29 hsz be írta....

Szerintem is ezt lépd meg ! Okvetlenül mondd el azt is jelentkeztél más helyekre. Hetente " 2 " állásintejúra mész ! ( kell mennem. Csak nem követnek hogy valóban oda mész ) Nem tudom kire hagyni a gyereket, magammal meg nem vihetem ! Külömben ha nincs bölibe hogyan fog dolgozni... Bizonyára az interjúztató személy megkérdi... Máris ugrik az állás... Lehet hogy 1 hét múlva már szerződést is aláírtad, jobb az ha bölibe marad ! Megszokik egyfajta rendszerességet...

2009. febr. 16. 07:05

Beszélj a bölcsődevezetővel, majd ő megmondja, hogy mit lehet és mit nem.

Iszonyú nehéz a mai világ, nem ellened írtam, hogy másnak kellhet a hely, hanem tényleg így van. Mi is most készülünk bölcsibe, nekünk lesz heyl, de van olyan ismerős aki várólistán van. Ha nem alakul a dolog, fizetheti a babysittert.

Viszont teljsen igazad van abban, hogy mi lesz akkor ha találsz munkát , mi lesz a kisfiad helyével?

Majd írd meg mit mondott a bölcsivezető.

33. csókica (válaszként erre: 31. - Bebekriszti)
2009. febr. 15. 23:32
Szedd össze bátorságod,nem pénzt mész kunyerálni!!:)))
32. csókica (válaszként erre: 31. - Bebekriszti)
2009. febr. 15. 22:56
Elhiszem,hogy sajnálod,pont azért írtam,lejjebb egyik hsz-ban,hogy természetesen az anyuci mellett van a legjobb helye.Nekem 2,5 éves korban ment mind a két lányom oviba,én is nagyon sajnáltam őket,de dolgozni kellett,hisz keresetből éltünk.
31. bebekriszti (válaszként erre: 30. - Csókica)
2009. febr. 15. 22:52
Oké! Megpróbálom,de már most ég a képem! A legjobban a fiamat sajnálom! Nem akarok kiszúrni vele!
30. csókica (válaszként erre: 29. - Bebekriszti)
2009. febr. 15. 22:48
Tudod mit csinálj,hogy a lelkiismereted megnyugodjon,beszélj a bölcsi vezetőjével,hogy sajnos nem jött össze a munkád,de több helyre jelentkeztél,de nem tudod hogy mikor jön össze.Valamit csak fog mondani a vezető,és utánna megint gondolkodhaszt a megoldáson,de ezt lépd meg:)))
2009. febr. 15. 22:40
És mi van ha csak hónapok múlva jön össze a meló??A mai világban minden lehetséges.És nekem biztos nem lenne pofám hónapokig úgy behordani a fiamat,hogy tudják rólam:nem dolgozom.Teljesen tanácstalan vagyok...
28. csókica (válaszként erre: 25. - Csókica)
2009. febr. 15. 22:32
Mifelénk nem volt sohasem bölcsöde,csak ovi,igy nem tudom a szabályt,hogy mikor kaphat helyet a bölcsiben.
27. tücsimücsi (válaszként erre: 23. - 5e48d37001)
2009. febr. 15. 22:28
Egyetértek veled.
26. tücsimücsi (válaszként erre: 24. - _kleo_)
2009. febr. 15. 22:27
Csakis azon múlik! Hiszen a munkáltatói igazolás már be van adva az önkormányzathoz, ki néz utána 1 évig? Évente kell újat vinni, legalábbis errefelé.
25. csókica (válaszként erre: 18. - Bebekriszti)
2009. febr. 15. 22:26
Pont azért hagyjad a gyermeket bent,hogy ne kelljen megint szoktatni.Mert ha tényleg összejön a meló,lehet,hogy akkor már nem lesz bölcsihely.És ha nem lesz hely a bölcsiben,és nincs kire hagyni,akkor dolgozni sem mehetsz el.
24. _kleo_
2009. febr. 15. 22:24
A mi városunkban egyébként az a szokás, hogy ha egyszer beszokott a gyerek, akkor már nem rakják ki. De ez amennyire tudom, leginkább a vezetősége jóindulatán múlik.
2009. febr. 15. 22:24
Annyira nemn bírom az ilyet.Valaki feltesz egy kérdést,és ahelyett,hogy választ adnának rá inkább nekiesnek.Tisztelet a kivételnek.Kinek mi köze van hozzá,hogy miért nem marad otthon a gyerekével,ha már nem kapta meg az állást.Biztos nem akar rosszat neki.Ki akarna ártani a gyerekének.Annyira nem bírom az ilyen embereket...
22. _kleo_
2009. febr. 15. 22:21
Szerintem beszélj a vezetőnővel. Ha van rá reális esély, hogy a közeljövőben találj munkát, akkor biztosan meg tudod győzni, hogy maradhasson. Én mindenképpen megpróbálnám bent tartani, hiszen interjúkra, állásbörzékre is csak úgy tudsz járni, ha a gyerekfelügyelet megoldott. Esetleg próbáljátok meg a fél napot, amíg nincs munkád.
21. bebekriszti (válaszként erre: 20. - Tücsimücsi)
2009. febr. 15. 22:20
Arról nem is beszélve,hogy folyamatos állásinterjúkra kell majd járnom egy újabb állásért! Addíg hova teszem a gyerekem?Nekem nincs segítségem akire ráhagyhatnám akár fél órára is a fiamat!!!
20. tücsimücsi (válaszként erre: 10. - Pmjudit)
2009. febr. 15. 22:18
És mi van akkor, ha 3 hónapon belül megkap egy állást? Akkor hová teszi a gyereket?????
19. tücsimücsi (válaszként erre: 17. - 867f9adc74)
2009. febr. 15. 22:15

Én is ugyanígy jártam és maradhatott a kisfiam bölcsibe.

Olyan anyuka is volt, akinek egyébként volt munkahelye és beszoktatást követően 2 hónappal elküldték. Itt semmi nem biztos, egyik nap még van munkahely másik nap már nincs.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook