Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszoktatás a bölcsibe. Nálatok hogy zajlott? fórum

Beszoktatás a bölcsibe. Nálatok hogy zajlott? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
178. Andi 1979 :D (válaszként erre: 176. - 4c1a787e8f)
2014. márc. 1. 07:23
Nagyon jól jött a bíztatás :D az egyik ismerősöm egy hét után feladta a bölcsibe való szoktatást...mert sírt a gyerek..az enyém 5 hétig sírt s nekem is borzasztó volt(de a segítségetekkel átvészeltük!)...össze kellett volna hoznom veletek a fórumon és lehet azóta beszokott volna a gyereke!Későn jutott eszembe ráadásul aztmondják a nagyok hogy ezek után ovinál akaratosabb hisztisebb lesz(De szerencsére ez nem az én gondom!)BIG LIKE NEKTEK! :D
177. Andi 1979 :D (válaszként erre: 175. - Youlcsi)
2014. márc. 1. 07:19
Már 3 napja nem cumizunk,ezt (IS) a gondozónéninek köszönhetjük!A bölcsiben nap közben nincs cumi csak a beszoktatósoknak meg alvásnál,és mivel a többi gyerkőcnek sincs cumija elfogadta hogy neki sem kell,persze ahogy kiléptünk a bölcsi kapuján onnantól másnap reggelig a szájában volt :( mondta a gondozónénink hogy tereljük el a figyemét mindig vmivel cumi helyett és erősitsük benne, hogy ő már "Nagy" bölcsis és nem kisbaba,mert ha nap közben elvan nélküle akkor otthol se kéne gondnak lenni.3 napja szaladt ott egy cica és neki pont kiesett a cumi a szájából,és felkaptam de ő nem látta és azt hitte hogy a cica vitte el :D azóta kergeti a cicát hogy hozza vissza, de mondtam neki hogy ő már nagy bölcsis és elvitte a cica a szomszéd kisbabának az ő cumiját mert ő még kisbaba Levike meg nagy bölcsis.Esti alvásnál egyszer egyszer megkérdi hogy hol a cumija de már válaszol is hogy elvitte Jázminnak a cica...buta cica :D olyan kis okos olyan büszke vagyok rá!(de hamar megnőnek.... :D )
176. 4c1a787e8f (válaszként erre: 174. - Andi 1979 :D)
2014. febr. 26. 16:26

Ugye milyen okosak vagyunk. Lájk nekünk..


DD


Nagyon örülünk, csak így tovább. Ezen előbb-utóbb minden gyereknek és szülőnek! át kell esni. De nem könnyű, nincs két egyforma gyerek.

175. youlcsi (válaszként erre: 174. - Andi 1979 :D)
2014. febr. 26. 12:08

örülök!


érdekes, de az enyém gyerek is 6x inkább szót fogad a gondozónőknek, mint nekem :o :D

2014. febr. 25. 15:08

Sziasztok!Rég jártam erre és olvasgatom vissza a két hónappal ezelőtti írásaimat :D hát nem gondoltam volna ,hogy valamikor itt fogunk járni!5 hét kínlódás után egyik napról a másikra nem sírt sőt boldogan megy be minden nap!Imádja a dajkanéniket,rengeteget fejlődött a beszéde,volt farsang...nagyon nagy élmény volt!Sokat táncol,mindíg éhes :D nagyon jól alszik,mostmár...eleinte 20 perc után felébredt de már 2-2,5 órát is alszik a kis drága!Mostmár ki kimennek az udvarra is az is nagyon bejön neki!Egyre többet bilizik és úgy rendesen január óta járunk!Ja,és (eddig!)nem volt beteg!Ettől tartottam nagyon...kis orrfolyása volt de semmi komoly!Pedig a többiek elég sokat betegeskednek!Már nem kell neki csak alváshoz a cumi(persze csak a bölcsiben)itthol mindig kisrja magának...ott jobban hallgat a dajka nénikre meg szerintem szégyelli a többi gyerek előtt,hogy ő sem kisbaba...itthol meg kéri midig!Nagyon bejött nekünk ez a bölcsi dolog köszi mégegyszer a sok bíztatást nagyon nehéz volt az eleje....lehet feladtam volna ha nem tartjátok bennem a lelket...a férjem is 1 hét után aztmondta vegyük ki...még jó hogy rátok hallgattam és nem apára

! :D

173. youlcsi
2014. febr. 7. 10:17
én olvasgatok... csak komolyan, olyan régen volt már a beszoktatás... hogy teljesen ledöbbentett a gondolata annak, hogy lassan kezdődnek az óvodai beiratkozások :)
172. Bka1 (válaszként erre: 171. - 4c1a787e8f)
2014. febr. 6. 17:13
:)
2014. febr. 6. 15:03

Örülök, hogy jól haladtok.

Ez nagyon jó, hogyha alkotnak, ehhez nálunk volt alkotószoba a nagyoknak külön..


A sírás meg normális, kifejezi az érzéseit, és kész..

170. Bka1
2014. febr. 6. 15:01
Kár, hogy egymagam vagyok a fórumon :(
169. Bka1
2014. febr. 6. 15:00

Tegnap hazahoztuk az első bölcsis alkotást :) Csinált csigabigát. Cukin mondta: "Timi néni lálajzolta jelemet, pöttösbögje :D"


Ma megint volt sírás reggel, de szerintem ez annak tudható be, hogy nagyon rosszul aludt az éjjel valamitől :(

168. Bka1
2014. febr. 1. 09:46

3 hete jár a lányom a bölcsibe. A 2. héten volt reggelente egy kis pityergés, de hamar megvigasztalódott.

Alvástól tartottam kicsit, hogy fog menni, de semmi gond nincs vele, simán alszik 2-3 órát. Ő a legkisebb a csoportban, most nagyon örülök, hogy már szépen beszél, így hamar be is fogadták, nekem meg külön öröm, hogy elmeséli a napját :)

Kopp-kopp-kopp, egyelőre zökkenőmentes a bölcsikezdés, de még biztos lesznek nehezebb időszakok.

167. 4c1a787e8f (válaszként erre: 165. - Bka1)
2014. jan. 4. 09:11
Egyébként meg olyan ez, hogy vannak rosszabb évek, meg jobbak. Tavaj pont a lányom, - aki már évek óta nem volt beteg - volt otthon több hetet is tüszős mandula gyulladással..
166. 4c1a787e8f (válaszként erre: 165. - Bka1)
2014. jan. 4. 09:11

Én is ezért olttattam őket, hogy megspóroljak két-három hét otthon ülést. Ennek ellenére elkapták a bárányhimlőt. Ugyanúgy itthon kellett lenni. Csak nem voltak annyira betegek, mint mások.


Egyébként a lányomnál meg is bántam, hogy beadattam, örültem, hogy végül elkapta. Azért nagyon nem tisztázott, hogy meddig véd az, állítólag ahol korábban kezdték adni kiderült, hogy egy idő után nem hat. Nem örültem volna, ha lányomat éppen rosszkor kapja el.. Meg felnőtt korban állítólag még nagyobb gáz..


Én most a legkisebbnek a rotán gondolkodom, asszem be is fogom adatni..

165. Bka1 (válaszként erre: 164. - 4c1a787e8f)
2014. jan. 3. 21:00

:DDD


Eddig az a tapasztalatom, hogy csak az első közösségbe kerülős év ennyire húzós... Legalábbis a nagylányom középső csoportban már szinte nem is volt beteg. Nagyon remélem, hogy ez a másik kettőnél is beigazolódik, és akkor csak egy húzós év lesz.


(amúgy murphy nálunk családtag, szerintem az első dolgozós napomon valamelyik bárányhimlős lesz, az akár 6 hét betegácsi is lehet. Erősen gondolkozom az oltáson... )


Egy kis vicces: Ma a főnököm üzente, hogy azét nem kell kezem/lábam törni a munka miatt. Ha-ha. Szerintem jót mulatnak rajtam, ugyanis sikerült alig 1 hete kezemet törnöm :))) Jól kezdődik ez az év.

164. 4c1a787e8f (válaszként erre: 163. - Bka1)
2014. jan. 3. 19:37

3 év szabid van?


De azért nyugi, egyszer el kell kezdeni, hogy később jobb munkaerő lehess..


:-)

163. Bka1
2014. jan. 3. 14:50

Remélem jár még erre valaki.

A kislányom jövő héten kezdi a bölcsit. Itt is nagyon telített, elég nehéz bekerülni. Munkáltatói alap, mind a két szülőnek, én a 3 gyerekességünket is előhoztam, hátha segít... Nagy mázli, hogy lett helyünk. Én a szabimat kezdtem meg, jó sok van, mert egymás után érkeztek a gyerekek, csak tanfolyamra kell majd mennem, talán februárban.

Remélem a gyakori betegséges időszak még a szabim alatt lezajlik majd. (Mondjuk nagy illúzióim nincsenek, tartok tőle, hogy a 3 gyerekből egy mindig hazahoz majd valami bacit... nem én leszek a legjobb munkaerő úgy sejtem :( )

A kislányom egyébként eléggé szereti a társaságot, a hasonló korú gyerekeket. Jól kommunikál, szépen ragozva beszél. Viszont nagyon akaratos, és attól is félek, hogy verekedni fog. Karácsonykor töltötte a kettőt egyébként.

162. youlcsi
2013. dec. 11. 11:29
itt nálunk jelenleg 7-8 fővel működnek a csoportok. a max 12 helyett... szóval simán :) főként, hogy beindult a csana is, ami vmi alapítvány jóvoltából ingyenes... de náluk is van még hely. korábban itt is 1 évvel előbb kellett jelentkezni... de aztán felépült az új bölcsi, 30 helyett 60 vagy 70 (nem is tudom mennyi) férőhellyel, és sok sznob szülő mindjárt oda hordja a gyerekét, csak mert új... pedig a város határán van, vagyis az után még jobbra :D na, oda nem is lehet bejutni, csak hónapokkal előbb feliratkozva. de ez nekünk jó :D
161. 4c1a787e8f (válaszként erre: 159. - Youlcsi)
2013. dec. 11. 11:12

Felénk meg (régebben Budapest 11, most 14. kerületében) hajtépés van. Nálunk se ártott a testvér fogyatékos papírja, még 3 gyerek mellett se. De volt egy anyuka, aki 5 gyerek után ment volna vissza dolgozni, de nem volt még papírja. És elküldték. 5 gyerekkel. Mondtam, hogy menjen már be az önkormányzathoz, de ha lehet, az öt szőke gyerekével, és azért csapjon az asztalra.. Végül valami ismerős írt neki papírt. Gondolom, ahova ment ott nem igazán papírosan dolgozott..


Igen, sokféleképpen be lehet jutni, de nálunk tényleg komolyan dolgozó szülőkkel van tele a bölcsi, mert azért elég jól megszűrik, hogy tényleg a dolgozó gyereke legyen ott.. Ehhez képest most pont én vagyok itthon a picivel.. Ezt úgy sikerült, hogy szeptemberben még hivatalosan dolgoztam (októberben szültem), és vittem a papírt. Meg egyébként is valahogy megkérvényeztem volna, hogy maradhasson a gyerek, mivel egy év bölcsis lét után tényleg elég gáz lett volna, ha kirakják, és elsősorban neki. Én elvagyok itthon vele, de tényleg neki szűk már ez a tér..

160. 4c1a787e8f (válaszként erre: 159. - Youlcsi)
2013. dec. 11. 11:07

Ott veszik annyira komolyan az igazolásokat, ahol sokszoros a túljelentkezés.


Bizony, hogy általában jó már nekik a társaság. Sőt, most az enyém egy hónapja itthon van, majd megőrül, és nagyon hiányolja a bölcsit.

159. youlcsi (válaszként erre: 157. - 4c1a787e8f)
2013. dec. 11. 07:38

nálunk pl elég volt az egyik szülőnek munkáltatói igazolást vinni. Apája hónapokig otthon volt még, amikor a gyerkőc már bölcsis volt... én/mi azért vittem/vittük, mert egyszerűen nem lehetett már otthon kezelni... van aki szerint ez hülyeség, mert ekkora gyereknek még nem kell, de az enyémnek 2évesen igenis hiányzott a gyerektársaság. és bizony a bölcsiben változatosabban is eszik, mint otthon... na meg jobban odafigyelnek, dietetikus, gyerekorvos állítja össze az étrendet.


ja, egyébiránt gyerekorvos, védőnő pont a szociális kapcsolatokra hivatkozva írhat ajánlást a gyereknek a bölcsihez, hogy vegyék fel. ilyenkor felveszik, még ha minden szülő otthon is van.

meg ahogy tapasztaltam, nálunk felveszik a gyerekeket, mert van bőven hely, erőlködni sem nagyon kell. én pl bementem 1x ősszel, akkor ugyan a gyerek nevét felírták, de mondták, akkor menjek, ha akarom már járatni. bementem januárban gyerekestül... kérdezték, mikortól jönne... mondom: most? azt mondák jó... kb 20 perc múlva már a csoportszobában voltunk.

158. smolika (válaszként erre: 157. - 4c1a787e8f)
2013. dec. 10. 17:04
:) ÍGY IGAZ
157. 4c1a787e8f (válaszként erre: 149. - Smolika)
2013. dec. 10. 10:35

Igen. Én is ilyen vagyok. Lehet kiakadni. Amikor napi 16 órám elment az egyetemre, nagyon nem volt időm a megfelelő táplálkozással, bevásárlással is foglalkozni, és igenis szempont volt az is, hogy ott ez meg van oldva.


Ha meg valaki annyira csóró, meg szerencsétlen, hogy azért teszi ezt, az belőlem inkább sajnálatot vált ki, és nem dühöt, annak a gyereke inkább legyen ott, és etessék meg rendesen.


Egyébként mivel munkáltatóival, meg gyed-lemondóval lehet ma már csak gyereket bölcsibe adni, azért én ezeket az otthon van, semmit sem csinál, és a gyerek bölcsibe van dolgokat azért legfőképpen urbanlegendnek tartom. Bár nyilván papírt lehet sokféleképpen szerezni, de az meg a rendszer hibája, hogy nem rögtön a nav-nál ellenőrzik, hogy ki után fizetnek valóban adót.. Bár tőlem, mint egyéni vállalkozótól már kértek nav-igazolást..

156. 4c1a787e8f (válaszként erre: 146. - Bonti74)
2013. dec. 10. 10:28

Az enyémeknek is vannak emlékeik, és imádták. A mai napig visszasírják.. Az ovi már közel se volt egyértelműen ilyen jó.


Tehát ez is olyan dolog, hogy valakinek vagy bejön a Camamber, vagy nem.


Meg azért 30-40 éve más volt a bölcsi, mint ma...


Bár ami nekem van emlékem, az pozitív. Egyszer táncoltam az Andrissal, egyszer meg úsztam a medendcében, amit egyébként nem lehetett használni, de az apukám megcsinálta...

155. Andi 1979 :D (válaszként erre: 154. - Youlcsi)
2013. dec. 6. 11:53
Hát biztos lesznek még nehéz napok,de a mai is nagyon jónak ígérkezik,a bejáratnál találkoztunk a mikulással,nagyon tetszett neki és még mondta is neki hogy ő jó volt!Alvásra kell értemennem,de szerintem megint el fog aludni.A téli szünet után biztos lesznek nehéz napok,de tegnap már játszott és tetszik neki ez a bölcsi-dolog! :D
154. youlcsi (válaszként erre: 153. - Andi 1979 :D)
2013. dec. 6. 07:32

ügyes!


még azért készülj, hogy lesz egy pont, amikor megint kiakad a gyerek. olyan 1,5-2 hónapnál szokott bekövetkezni... amikor rájön, hogy ide nem csak néha jövünk játszani, hanem ez most már mindig így lesz, őt most már mindig reggel otthagyja anya.


(és tényleg! a következő 15-16 évben ez már tutira így lesz... aztán meg... "mégígyebb" :D)

2013. dec. 6. 07:11
El se hiszem,hogy ennyi kínlódás után ilyen gyorsan megy a beszoktatás!Tegnap mikor beadtam nem is sírt,visszamentem ebédre evett ,úgy volt hogy megpróbálják lefektetni várjam kint hátha sikerül,kicsit megsimogatták a fejét el is aludt hamar(pedig nem volt besötétítve!) egy óra múlva mentem vissza hogy ottlegyek mire ébred,még várnom kellett ,felkelt kihozták jó kedve volt mesélt hogy mivel játszott úgyhogy mostmár csak fél fél órákkal nyújtani kell az időt! :D és már nem mondja h nem fog menni holnap a bölcsibe! :D
152. Andi 1979 :D (válaszként erre: 150. - Smolika)
2013. dec. 5. 07:26
:D köszi! A tegnap is nagyon jól sikerült!Beadtam és épp csak egy kesergős anya után kifordultam a csoportszobából, de nem sírt kicsit se!Egy perc múlva már mikor visszakukucskáltam a hintalovon ült!:D másfél óra múlva ,mentem vissza éppen ebédeltek,Levi hol a kezével hol kanállal be-be kapott egy falatot(pörkölt volt,azt legalább szereti!)mert még nem teljesen tud enni egyedül sőt itthon inkább én etetem.Bementem érte örömében majdnem sírni kezdett!Ma már megpróbálják lefektetni is!Tegnap nézte ahogy a gyerekek az alváshoz készülődtek,nagyon tetszett neki,csak azt nem tudom hogy hogy fog ott aludni,még be se sötétítenek(itthon sötétben szokott)de gondolom ezt is meg lehet szokni. :D
151. smolika
2013. dec. 4. 16:51
hazaértünk :)
150. smolika (válaszként erre: 147. - Andi 1979 :D)
2013. dec. 4. 16:50
grATu :)
149. smolika (válaszként erre: 146. - Bonti74)
2013. dec. 4. 16:50
nem semmi! de van olyan, én hallottam olyanró,aki azért adja bölcsibe, mert ott rendesen kap kaját és minőségit!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook