Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszoktatás a bölcsibe. Nálatok hogy zajlott? fórum

Beszoktatás a bölcsibe. Nálatok hogy zajlott? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2010. aug. 31. 14:20

Sziasztok!

Kislányom 17 hónapos, felvették bölcsibe, novemberben kellene beszoktatnon, viszont én csak májusban kezdek dolgozni. Nem szeretném még most bölcsibe adni, majd csak márciustól (akkor jár le a GYED). Tudtok valami tanácsot adni?

Van erre valamilyen törvényi szabályozás? A vezető gondozónő szeint a márciusi kezdés nem megoldható. Biztos vannak kiskapuk! :)

2010. júl. 19. 11:01

Sziasztok!


Nekem korán mentek bölcsibe a gyermekeim, sokat bölcsiztünk, ezért gondoltam írok egy pár sort.


Az egész lényegének azt látom, hogy az anya (apa) biztos legyen benne, (vagy legalábbis határozott) hogy az egész családnak jó az, amit csinál. Ha ez így van, nem lesz lelkifurdalás, hiszen az akkori helyzet szerinti legjobbat teszed. Az más kérdés, hogy esetleg nehéz elengedni, meg féldet, meg stb... (Senki gonosz, irigy, buta megjegyzésével nem szabad foglalkozni. Senki sem tudja úgy átlátni a saját helyzetedet, érzéseidet, idegi állapotodat, mint saját magad. Ha látják, hogy jól működik a család, el fognak hallgatni.)


Meg ez változik is, de az akkori döntésedet el kell tudni fogadni később is... Az elsőnél még csak 23 éves voltam, vagyány egyetemista, lazán vettem, és nem is volt semmi gond... Annyi volt, hogy sokat volt beteg, de aztán 3 éves korra azt is kikezeltük, kinőttük. Aztán ahogy idősödök, egyre többet parázok a gyereknevelésen...


Az mondjuk biztos, hogy egy korán közösségbe került gyermek immunkrendszerét jobban kell támogatni, mint azt, aki otthon van. Ez némi "vegyszerezést" jelent, meg sok pénzt, de máskülönben a legtöbben otthon lesznek mindig. (Broncho-Vaxom, laktobacilusos vitaminok, C-vitamin, jobban el kell gondolkodni a védőoltásokon, meg érdemes sókamrába járni, stb..)


De a legfontosabb a lelkiállapot. Ha anya kiegyensúlyozott, azt érzi a baba is, és kevesebbet lesz beteg, meg a délutánok teljes értékű kapcsolatokká fejlődnek...


És a végén siratni fogjátok a bölcsit, mint ahogy most azt mi tesszük...


Ui: A beszoktatás nálunk fokozatos volt, 1-2 hétig mindig többet volt ott a gyerek, először velem együtt. Ez nekünk bejött, nem volt olyan durva, bár ők még csak 7-8 hósak voltak. De az ilyen kicsiket is komolyan kell venni, attól mert még ők nem tudnak úgy válaszolni. A nagyobbakkal meg rengeteget kell beszélgetni. A mai napig ezzel sok rosszat tudunk ellensúlyozni, hogy ha igénylik, akár este 10-ig beszélgetünk, beszélgetünk....


Sok boldogságot mindenkinek!!

2010. jún. 26. 13:52

Sziasztok!

Mi januárban kezdjük, hasonló érzésekkel küszködök, mint a lentebb írtak.

55. csféva (válaszként erre: 3. - 363d535da9)
2010. jún. 17. 11:56

Göngyi! Nagyon szépen köszönöm, amit itt leírtál.


Kislányom szeptemberben kezdi a bölcsit. A halmozott szabadság miatt, csak októberben állok munkába.

Ma az erkélyen teregettem, ahonnan a bölcsi udvarára látni és mindent hallani ami ott zajlik. Elszorul a torkom ha arra gondolok, hogy hallani fogom, hogy sír és nem szaladhatok oda hozzá, hogy megvigasztaljam. Mi a francot fogok én csinálni a hirtelen rám szakadó szabadidőmmel és hogy bírom ki azt, hogy nem látom olyan sok órán át.

Kinek hogy ment az elengedés és mivel próbáltátok elterelni a gondolatot arról, hogy nincs ott a gyerek a közelben?

Beszélgessünk erről, mert én egyelőre csak bőgni tudok hacsak rágondolok.

2010. márc. 23. 13:52

Azt meg elfelejtettem odaírni hogy ez volt a 2. napunk a bölcsibe:)

Szóval nagyon friss a dolog!

Nem is várhatok többet!

Remélem mielöbb megszokja a helyzetet!

53. Eseme26 (válaszként erre: 46. - C42aaaac41)
2010. márc. 23. 13:48

Sziasztok!

Szia qui76,egyáltalán nem voltál kioktató! Nagyon jól írtad azt hogy nem szabad bizonytalannak lenni mert az nagyon rossz! Ez tökéletesen így van!

Az én félelmem csupán abból adódik hogy azzal hogy én otthagyom Őt nehogy elvesszen a bizalom!Nem akarom hogy a lelke fájjon azért mert otthagytam! Első gyermek szóval nincs tapasztalatom, lehet hülyeség az amit gondolok!egyébként Marci 21 hónapos!

Volt már egy két sírás is de az főleg azért van mert ha látja hogy sírnak körülötte akkor Ő is elkezdi:)) Viszont nagyon megkedvelte a bölcsisnénit:) ennek nagyon örülök!!

52. c42aaaac41 (válaszként erre: 51. - Anya83)
2009. márc. 26. 12:48
Nekünk az első pár hónap volt kicsit sírós,de most már minden simán megy!Kivéve a sok betegséget.Bár most lekopogom,3 hete járunk és nem beteg a gyerek!!!Csoda!Mondjuk mi 18 hónaposan kezdtük.De edzett a gyerkőc elválás terén!
51. anya83 (válaszként erre: 50. - C42aaaac41)
2009. márc. 26. 11:48

26 hónapos

És nálatok mi újság?

50. c42aaaac41 (válaszként erre: 49. - Anya83)
2009. márc. 26. 11:46

Drukkolok,hogy később is így legyen!:D

Mennyi idős a lurkó?

49. anya83
2009. márc. 26. 11:26

Sziasztok lányok!

Mi újság?

Mi a második héten vagyunk!9 re megyünk és ott is alszik!Jól érzi magát eddig nem sírt!Remélem nem is fog!

48. oalmao
2009. márc. 10. 17:15

Sziasztok,

a kissebbik 2 éves lányomat novemberben kezdtem el beszoktatni. Hát mit mondjak, pokolian szenvedtünk mindketten. 2 nap ott lehettem vele, azután sírt,sírt,sírt. Ő amolyan családhoz kötődő tipus, idegenektől kifeljezetten félt. Furcsa, de egy idő után színte örültem, hogy minden hónapban beteg lett 1-2 hétre,-itthon helyrerázódott a kis lelki világa. (Most épp bárányhímlősök a lányaim-színtén a bölcsi jóvoltából). Mégis azt tudom csak tanácsolni mindenkinek, aki rá van szorulva, hogy tartson ki.

Egy idő után ugyanis megtört a jég, és elkezdte jól érezni magát. Akkór már csak "nekem sírt", ahogy a bölcsisnénik mindig hangoztatják, és ténleg: amínt beadtam abbahagyta, láttam hogy mosolyog, és egyből megy be játszani. És akkór kezdte csak újra, amikor engem meglátott délben.

Most már nagyon büszke rá, hogy ő bölcsis, mindenkinek elmeséli, és a régi szelíd, jószívű karaktere is visszatért.

Mégis ott tartunk még mindíg, hogy délben megyek érte, mert enni nem hajlandó, és annyi gyerek jött most, hogy nem is fírtatják a nénik az ottalvást...tömegnyomor van.

Ha kigyógyulunk belekezdünk abba is.

Eleinte nagyon fel voltam háborodva a sok betegség miatt,-most már rezignáltan tudomásúl veszem.

2009. márc. 6. 16:59

Sziasztok. Hát hogy megnyugodjatok, nem is olyan vészes ez a bölcsi ahogy én féltem tőle.

Dávid ma is nagyon jól elvolt nélkülem. Persze lesz majd még sírás de jó helyen van. A gondozónők nagyon szeretik őket, foglalkoznak velük a gyerekek meg nagyon okosak, értelmesek, sokat beszélnek. Remélem az én fiam is hamarosan fog. Úgyhogy anyukák nem kell félni a bölcsitől.

2009. márc. 4. 19:05

Lányok!

A gyerekek szeretnek bölcsibe járni,ha olyan a közösség!Én másfél évesen adtam be a fiamat,mert egyedül álló anyaként,albérletben élve nem tehettem meg,hogy tovább maradjak otthon.Viszont életem egyik legjobb döntését hoztam,mikor a fiamat a Kontyfa bölcsibe beirattam.Pedig a fiam és én közöttem erős a kapocs,de megszokta a bölcsit ,a gondozónőket a gyerekeket.Rengeteget fejlődött!A gyerekek csak úgy húzzák maguk után.Soha ne bánjátok,hogy bölcsissé tettétek a lurkót!Egyébként ez csak Mo-on van így,hogy évekig otthon vannak az anyák a gyerekkel.Mindenhol hetek után visszamennek dolgozni...Attól ők még nem rosszabbak!Szóval fel a fejjel minden kezdőnek!És egy fontos dolog,ha Te bizonytalan vagy a bölcsit illetően,akkor a gyereked is az lesz.Mert érzik!!!!!Bocs,ha kioktató voltam esetleg!Nem annak szántam...

2009. márc. 4. 18:42

Sziasztok. Mi ma kezdtük a bölcsit. Fél órát kellett ott lennünk, holnap már egy órát és ki kell mennem majd a teremből kb. negyed órára.

Ma persze hogy elvolt mert ott voltam vele. Játszott a gyerekekkel de a szeme sarkából figyelt hogy ott vagyok-e. Nehéz lesz az biztos.

44. gabi0630 (válaszként erre: 40. - Anya83)
2009. márc. 4. 15:20

Szia!


Mi március 23.-án kezdünk, ha addig lemegy a bárányhimlő járvány!

2009. márc. 4. 15:17
Együttérzek minden anyukával, aki leírta, hogy milyen rossz érzés otthagyni őket. Sírtam veletek, ahogy olvastam.
2009. márc. 4. 15:17
Sziasztok. Én még csak most keresem a bölcsit. Ha pesten jártok bölcsibe melyiket tudjátok ajánlani?
2009. márc. 4. 15:09
Hát nem tudom kinek hogy van a csemetéje,de mi itthon vagyunk közel 3 hónapja.Marcinak 3 hónapig kutya-baja nem volt,imádta a bölcsit,gyorsan megtanult már a 2. héten miindent.Minek hogy van a rendje,mi után mi jön, már 3. nap osztotta az előkéket a tízóraihoz.Mindent Ő csinált a leghamarabb és 1 hónap múlva előállt nekem a csoport névsorral, stb stb, aztán nov végén egy 3 napos lázzal indult minden rossz.Ami után jött egy hasmenős és felsőléguti hurutos vírus,aztán pár nap szünet és egy hugyuti fertőzés,aztán egy felsőléguti megint, amiből ahelyett hogy meggyógyult volna,ráment a fülére is,minden kezelésem és igyekezetem ellenére.Aztán 2 hét egészség...akkor járt bölcsibe, reggel nem esett neki jól 2 hónap otthonlét után a búcsú,de nem volt semmi gond.Mikor mentem érte,örülten szaladt mindenen és mindenkin át,hogy "megjött kicsi anyukám" Hát ezen volt nagy könnyezés a nevelőnők körében :-)én már megszoktam itthon :-) hogy úgy imád engem,ahogy a legcsodálatosabb egy fiúgyermek szeretete az anya felé :-) Erre mondják azt hiszem, hogy "szerelem" :-)))) És már egy hete ithon vagyunk ismét...hasmenés, felsőléguti hurutos köhögés,taknyosság..és a hasmenés elhúzódik minden kezelés ellenére...most viszzük majd laborvizsgálatra sajna. Hát ennyit erről...de azért mondta ma is az én éppen 2 éves Marcim,hogy neki két barátja van, "a bölcsikében Viki néni és Anyukám " :-)))))))))))))
40. anya83
2009. márc. 1. 13:24

Sziasztok!

Remélem van valaki, aki most fogja szoktatni a gyermekét a bölcsibe!

Mi 2 hét múlva megyünk először!Kicsit félek!

2008. szept. 30. 21:42

Sziasztok!


Hogy vannak a kis bölcsisek?

Mi holnap kezdjük a szoktatást...:(

38. 09ca1d3343 (válaszként erre: 37. - 9a55b7563a)
2008. szept. 22. 12:56

Szia! :)


Azért jó volt olvasni,hogy az első napokon túlvagytok!

Nekünk ez az utolsó hetünk kettesben...

Az anyagiak diktálnak sajnos...sokunknál!

37. 9a55b7563a (válaszként erre: 36. - 09ca1d3343)
2008. szept. 22. 09:18
Szia :-) Sziasztok .-) Hát nálunk sikeres volt az első hét.1.map ben voltam vele 1,5 órát, másnap is, harmadnap egy picit, aztán elköszöntem Tőle..kint vártam, elvileg fél órára mentem ki, amiből 1,5óra lett,olyan jól elvolt.Negyedik nap beadtam szépen, elmagyaráztam neki mindent ahogy szoktam .-) és 2 óra múlva mentem érte, pénteken 2,5 órát voltam távol..kint voltak az udvaron..ma evett volna ott először,de nagyon sírt reggel,álmos volt, egy órát zokogott,tegnap is volt délután egy ilyenje,talán remélem most is csak a foga,de nayon szenved és érzékeny.Ma nem ment volna,ha viszem,a mai nap egy kudarc lett volna mindenkinek! Úgyhogy a nagy ebéd eltolódott.Remélem holnap azért majd tudunk menni..Várakozásomnak megfelelő volt részéről a hozzáállás, bár még kicsit magányos farkasként deríti fel néha a terepet.Mig a többi sírt,Marcika szépen játszott a 3 évesek logikai játékával, egy síró szava nem volt, édes volt nagyon dícsérték...csak egy nagy gondunk van, ha korán kel, szenved a fáradságtól, merthogy Ő még délelőtt is aludna ha lehetne...:-))) De semmi nem változott meg bennem ettől függetlenül.Mérges vagyok és bizony pénteken sem láttam a könnyeimtől ahogy jöttem hazafelé, utáltam magam érte és azt éreztem hogy én ezt nem akarom csinálni...de persze ezt gyorsan be kellett fejeznem,illetve csak itthon egyedül sírhattam ki magam miatta, nehogy Marci is érezze.Mire odaérek Hozzá, levetkőzöm ezeket a kínookat és reménykedek,sikerül nekem is túllenem ezen a fájdalmon, bár meggyőződősem még,hogy soha nem fogom magamnak megbocsátani, mint Anya..SOHA, pedig a pénz meg kell :-(((
36. 09ca1d3343 (válaszként erre: 34. - 9a55b7563a)
2008. szept. 19. 21:17

Szia!


Elmondanád hogy alakul a helyzet? Tényleg érdekelne!


Az én kis Marcim másfél hét múlva kezdi a bölcsit, hasonló érzések kavarognak bennem,amiket írtál...

Nagyon félek...pedig sokan biztatnak,hogy megszokjuk, stb. Mit szokok meg? Hogy elválunk? Hogy vége a nyugodt hétköznapoknak?

Meglehet ezt szokni valaha? :(((

2008. szept. 19. 15:15

sziasztok,

mi a héten kezdtük a beszoktatást, a kislányom 20hós és egyelőre azt mondhatom hogy a várakozásaimhoz képest jobban fogadta a dolgot mint gondoltam:) Csatlakozok amúgy Judye véleményéhez. Nálunk is 2 hét a beszokás és úgy ment, hogy H-K 9-10, majd 9-11-ig voltunk ott együtt. Szerdán 9-ebédig és együtt is ebédeltünk közben 1x mikor úgy látták elvan én kijöttem akkor sirt kicsit majd bevitték neki a kistakaróját ami nálunk a vigasztárgy, megnyugodott és onnantól játszott csak akkor mentem vissza mikor az ebédet hozták kint ültem addig. TEhát már a 3.nap elvolt a tizorai előtt-től ebédig. 4.nap fél10-kor elküldtek, akkor megint pici sirás volt aztán játszott ebédig, majd már nem velem ebédelt hanem odaült a gondozónője és figyelt rá hogy egyen, kapott kisebb kanalat és a husit is összepépesitették mert még csak 9 fogunk van. Ma pénteken pedig már sirás sem volt a kistakaró sem kellet hanem 9-kor eljöttem miután valami érdekeset talált magának a szobában és ebéd után mentem érte. Teljesen jókedvű volt és szaladt hozzám:) radikálisan beszoktatni!! Nekünk egy jellemzést is kellett irni a gyerekről az üzenőbe, hogy azért bizonyos dolgokat tudjanak róla mig teljesen meg nem ismerik és odafigyelnek rájuk mikor bekukkantottam hogy ne vegyen észre épp puszilgatta a másik gondozónéni. Persze a dologhoz hozzá tartozik hogy egy olyan gondozóhoz kértem a gyereket akiről csak jót hallottam de persze ez nem garancia hogy hogy reagál a gyerekem a bölcsire pedig mindig velem volt mióta megszületett alig vigyázott rá más. Remélem másnak is jó tapasztalatai lesznek és igy marad a jövő hetünk is, az ott alvástól még én is félek azért:)

2008. szept. 14. 22:00
Sziasztok!Én is nevetve,hol sírva Gyöngyi utolsó pár során..olvastalak Titeket.MI holnap reggel kezdjük a beszoktatást 18 hónapos Marcimmal :-( Munkám miatt vagyok erre kényszerítve mivel saját cégem van és szerződést bontanának velem,ha nem tudok többet ott lenni.Lelkileg iszonyatosan megvisel,egy víígasztal és éltet még ma este,hogy Marci nagyon koraérett,imádja a gyerekeket,és a napokban vettem észre rajta,hogy néha már kevés vagyok neki,hiába imádjuk egymást veszettül!!Dada nagyon édes nő..de bele tudnék zavarodni,mikor eszembe jut,hogy nem látom az arcát,nem hallom a hangját,nem csodálhatom,nem taníthatom,nem én etetem,nem én teszem le aludni,stb stb,mint amit imádok annyira!!!Dühös vagyok hogy ebben az országban nem tehetik meg az anyák azt amit a legtöbben szeretnének,a gyermekükkel lenni otthon és nem kényszerűségből választani a gyermektársaság eme módját.Az,hogy ehhez mit fog szólni Marci majd kiderül...múltkori látugatásunk után vidáman beszéltem neki róla.Kérdeztem tetszett-e neki a dada..nagyon tetszett neki,de mikor azt mondtam, hogy ő fog majd rá vigyázni a bölcsiben, akkor rámkiabált, hogy "nem " és a nyakamba ugrott..aznap nem akart nélkülem elaludni,nem akart nélkülem lenni..éjjel is be kellett mennem hozzá,mert hívott..lehet Benne is kettős érzések vannak, ahogy bennem? Nem tudom...bocsi hogy itt elmélkedtem egy kicsit..tudom nem vagyok egyedül az "önző anyai fájdalmaimmal és a kényszeremmel sem"
33. petra523 (válaszként erre: 31. - Vincze.era)
2008. szept. 14. 20:50
Sziasztok! Mi augusztus elején kezdtük a bölcsit (pontosabban családi napközit), most 23 hós a lányom. Az első héten végig ott voltam vele, a második héten eljöttem 1-1 órára. Most már dolgozok, így reggel héttől kb 4-ig bent van. Szereti nagyon, eszik, alszik, játszik. Ő is visszaesett a szobatisztaságban, általában az utolsó utáni pillanatban szólt a bölcsiben (itthon minden ok volt). A gondozónő nem adott rá pelust, csak szorgalmasan öltöztette, és türelmesen magyarázott neki. Most már csak egyszer van baleset, ha nagyon belemerül a játékba. Gondolom, ahogy lelkileg is elfogadja az új helyzetet, úgy oldódik meg ez a próbléma is. Biztos nálatok is így lesz, csak rengeteg türelem kell hozzá.:-)
2008. szept. 11. 12:58

Sziasztok!


Olvasom a fórumot,mi 2 hét múlva kezdjük a bölcsit,hát már nagyon ideges vagyok...

Fiam még nem is szobatiszta, talán hisztisebb,mint az átlag, nem tudom mi lesz, ráadásul nagyon anyás is...

Voltam beíratni,benéztem a leendő csoportjába,akik már szoktatáson vannak,eléggé sírtak szegénykék!


Szép napot Nektek!

2008. szept. 11. 11:39
Nekünk ez a második hetünk a bölcsibe, verekedés szerencsére már nem volt, viszont a szobatiszta gyerekemet, újra teljesen pelenkázni kell. Egyáltalán nem szól csak a kakilás miatt. Szerintetek ez mikor áll helyre? Látszólag minden rendben van vele, szeret menni, soha nem sír, puszit ad, integet, de folyamatosan bepisil.
30. 867f9adc74 (válaszként erre: 27. - MELINDA7)
2008. szept. 10. 21:25

Szegéynkém:-(((

Ezt nem lenne szabad egy 18 hónapos babánál.

Nálunk 2 hét a beszoktatás, minden nap kevesebbet vagyok a gyerek mellett. És még így is, ha netán sírni fog, azonnal hívnak, h menjek érte.

Egy ilyen pici gyereket nem lehet ennyire radikálisan beszoktatni!!

Nem tanultak pszichológiát azoka a dadák??

Itt is van egy 14 hónapos kisfiú, aki sírdogál sokat, de legalább elfogadja a dadát!!!

A te gyereked szerintem nem fogadja el a dadát, így képtelenség megvígasztalni.Attól, h ilyen picike, nagyon is sérül a kis lelke:-((((

2008. szept. 10. 21:19
nézzd vigyál neki saját kis valamit egy rongyocskát mire varjál macit autót bár mit ;)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook