Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszoktatás a bölcsibe. Nálatok hogy zajlott? fórum

Beszoktatás a bölcsibe. Nálatok hogy zajlott? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
118. Andi 1979 :D (válaszként erre: 117. - Smolika)
2013. nov. 28. 20:06
Köszi!Remélem nem örülök korán...az biztos,hogy sok múlik a gondozónénin!Mikor kezditek az ovit?Remélem könnyebben fog nektek menni,mint nekünk :D
117. smolika (válaszként erre: 116. - Andi 1979 :D)
2013. nov. 28. 17:46
Na gratu :) még nekem is könnyes lett a szemem ahogy olvastam a szavaid,mert én előre félek mikor ovis lesz és nem lesz velem, ki tudja mit csinál, kivel lesz, ovi néninek milyen kedve stb..............
2013. nov. 28. 16:10
Ohh végre!Mondhatom,hogy megtört a jég!Vagyis én már a kicsinek is örülök! :D Szóval a mai 1 órát bent volt kb fél(vagyis majdnem annyit)órát sírt de nem jött könny csak inkább kesergés volt és egyszer csak abbahagyta és játszott a gondozónénivel!Persze a kezében az itthoni nyuszija eddig csak a cumija meg a cumisüvege volt itthonról.Rögtön jött szólni a másik gondozónéni ,hogy lessek be az ajtónál :D és pakolgtta a kockát és beszélt is közben a gondozónénivel!Rámjött a sírás!(még most is hogy csak írok róla!)Szóval úgy tűnik mégis lesz bölcsis az én nagyfiamból!Olyan türelmesek a gondozónénik,nem is értem hogy bírják ezt végigcsinálni minden gyerekkel,hogy elnyerjék vadidegenként a bizalmukat :D alig várom a holnapot,biztos sírni fog mikor beveszik de gondolom holnap kicsit többet fog játszani!Olyan boldog vagyok és köszi hogy lelket öntöttetek mindig belém! :D új cél az ottevés és az ottalvás!De nem lehet mindent egyszerre!
115. smolika
2013. nov. 28. 08:57

NA hogy megy?

Otthoni cucc mindig kell, csak ne hogy elkeveredjen!

114. youlcsi (válaszként erre: 113. - Andi 1979 :D)
2013. nov. 27. 09:19

ó, hát otthonról mindig kell valamit vinni! eddig nem vittetek?

Áron minden reggel kiválasztja vmelyik játékát, kisautóját, stb... hónapok óta csak elrakjuk, aztán amikor hazaérünk, kiveszem a táskájából... de kell az a biztonság, hogy ott van a szekrényében.

Pedig neki sincs semmilyen alvós cucca... vagyis hát én vagyok az, együtt alszunk :)

113. Andi 1979 :D (válaszként erre: 110. - Youlcsi)
2013. nov. 27. 08:16
Mit meg nem adnék érte ha mi is itt tartanánk már!A gondozó néni nagyon kedves le se teszi az öléből de a kis drágám mindig az ablakhoz viteti magát ,hogy nem jön -e anya :( a tegnapi nap bónusz volt mert a fényképezés miatt nem hagytam ott hogy ne piros szemmel legyen az első hivatalos fotóján! :D bár a csoportképen csak Levi sírt a többi gyerek meg 20 fogvillantós csízben ült!De az egyénin még ha nem is mosoyog nagyon kis vagány lesz rajta! :D megbeszéltük mi is sokszor ,hogy elviszem kicsit ottmarad és sietek érte utána megyünk boltba veszünk valamit így is van minden nap :D szeret boltba járni :D most azt javasolta a gondozó néni hogy vigyünk valami itthoni játékot,nincs kedvence, mint sok gyereknek az alvós rongyika meg ilyenek, nálunk csak a cumi ami fontos de azt ki se veszi ha bent van még sírásnál se itthol csak alváshoz kell neki ott viszont nagyon igényli.szóval ma is 10-re megyünk hátha az itthoni nyuszika csodát tesz és legalább egy kicsit kevesebbet sír!Amúgy már 1 hónapja kéne dolgoznom még jó hogy türelmesek és várnak rám! :D Egy óra múlva indulunk ,remélem sikeresebben zárul a mai nap ,mint az eddigiek! :D
112. youlcsi (válaszként erre: 111. - Smolika)
2013. nov. 27. 08:09

én komolyan hiszem, hogy ha megbeszéli a gyerekkel az ilyen dolgokat az ember, akkor ő megérti. nem biztos, hogy teljesen felfogja, de megérti, és ha kell, újra és újra ő is magában végigmondja, hogy anya dolgozik, ő meg most itt van, játszik, eszik, de anya mindjárt jön...


mindig mondtam, kell menni bölcsibe, mert én megyek dolgozni. nem megyek, nincs pénz, nincs kaja, nincs játék, nincs tévé... "nincs csoki!"... szóval azért értette, h miről van szó :)

111. smolika (válaszként erre: 108. - Youlcsi)
2013. nov. 27. 07:07

Ez tök jó!

Tényleg ilyet anya nekem is mondott! :)

110. youlcsi (válaszként erre: 109. - Youlcsi)
2013. nov. 26. 13:40

ja még annyi, hogy kb 1 hónapig ment az, hogy mire felébredt, oitt voltam érte. ilyenkor még uzsi előtt, álmosan, sokszor mezítláb, karban hozták ki...


azt hiszem, legfontosabb, hogy anya határozott legyen, hogy a gyerkőc ne lássa h megingik, hogy sajnálja az egészet. én is törtem össze, de mindig bölcsin kívül már. és persze nagyon fontos egy normális gondozónő, aki partner a szülő elképzeléseihez és nem ragaszkodik feltétlen az általa elképzelt beszoktatáshoz.

109. youlcsi
2013. nov. 26. 13:37

ja, én munkábaállás előtt szerencsére megtehettem, hogy 2 hónapig úgy mentünk a bölcsibe, hogy ebéd után elhoztam, nem aludt ott. a gondozónő szerint ez nem volt szerencsés, de ismertem annyira a gyerekemet, h tudjam, nekünk ez a jó. 2 hónap után (amikor túl volt éppen a kb 1 hétig tartó újra sírós, mert rájött, hogy ez már mindig így mjarad-korszakon), amikor már örömmel ment a bölcsibe, és jól érezte ott magát, megbeszéltük, hogy ott laszik. na, ezt csak valami "nagy" ajándékért volt hajlandó, így kapott az első ottalvásért egy diselt :D az első alkalommal végig ott ültem, vártam, ahogy felébredt, kihozták hozzám. második alkalommal is. aztán még ezen az 1. ilyen héten 1x volt, hogy felhívott a gondozónője, h fél óra után felébredt, nagyon sír, menjek érte, akkor összecuccoltam és mentem. 1 hétig volt kb rossz, hogy ott kell aludni... a 3. ottalvós héten már cumika sem kellett neki.


viszont a lefizetés a mai napig megmaradt. ha én dolgozni járok, és neki a bölcsi a dolgozója, akkor neki is jár fizu... szóval amióta ott alszik, azóta minden héten kap 200 ft-ot :)


vannak további buktatók, sokáig baj volt, ha nem Ági néni volt ott reggel, ha másik csoportszobába kellett menni, ha nyáron a hőség miatt már reggel az udvarra kellett menni, stb... illetve hosszabb (min 1 hetes) kihagyás után még mindig sirdogál a búcsúzásnál... de csak amíg az ablaknál nem integetek neki, ahogy elmegyek előtte.


és a mai napig kéri majdnem minden reggel, hogy beszéljük meg... igaz, a legtöbbször látszik, h csak időhúzás, és vigyorog hozzá... de akkor leguggolok, és megbeszéljük újra és újra, hogy miért kell bölcsibe mennie és én mikor fogok érte sietni.

108. youlcsi (válaszként erre: 106. - Andi 1979 :D)
2013. nov. 26. 13:29

na?

hogy alakul a dolog?


nálunk a gondozónő nem volt híve a hosszas beszoktatásnak... és mivel nekünk bejött, én is úgy látom, hogy ez jó volt így.

2 napig csak 1-1 órát voltunk, tízórai és ebéd között... de már itt is szóltak, hogy én inkább csak szemlélő legyek, mint résztvevő. ha kell és hív a gyerek, akkor menjek, üljek mellé, üljön az ölembe, fogja a kezem, stb... de pl kezet mosni, tisztába tenni, játszani vele, na ezeket ne én csináljam, hanem a gondozónő. 3. napon mondták menjek el nyugodtan "boltba", vagyis ki a folyón lévő "kesergőbe", ahova anyukák beszoktatás alatt sírni járnak :D. de ezt már előző este elkezdtem megbeszélni a gyerekkel. anya elmegy, siet, visszajön, fogadj majd szót, stb. ugyanezt reggel, többször még. az elmenetelt mindenképpen úgy kell időzíteni, hogy a gyerek ne érjen rá azzal foglalkozni. tornázni készültek éppen, én gyorsan elbúcsúztam, elmondtam még egyszer, amit megbeszéltünk, puszi, és mentem. mondták, 10-20 perc, majd szólnak, ha baj van... de a gondozónőnek mindenképpen meg kell próbálnia, tanulnia, tudnia őt megnyugtatni. kb 1 óra múlva jött a gyerekorvosunk, hogy a kisfiam a legnagyobb egyetértésben a többiekkel tízóraizik. 2 órát vártam rá, majd visszamentem, ügyes volt, mentünk haza ebédelni.4. nap ugyanígy. kis játék, majd anya megy, nincs otthon kaja, főzni kell, h mire megyünk haza, legyen mit ebédelni, mit szeretne, meséljen, mi a kívánság, mit főzzek, stb. itt volt kis sírás amikor ott hagytam, de azt mondták, gyorsan megnyugodott. 5. napon már csak elköszöntem tőle és mentem is dolgomra. ő sírt egy kicsit, majd ment játszani... szigorúan csak a gondozónővel (azóta sem játszik nagyon más gyerekekkel, csak ha a gondozónő is játszik velük). én meg az átadóban nyeltem a könnyeimet és hallgatóztam, hogy rendben van-e minden.


a következő héten nem akart menni, így lefizettem :) minden nap kapott vmi apróságot. dobókockát, kulcstartót, kisautót, stb... de ekkor már mentünk reggeli után és ebéd utánig maradt. 3. héten már reggelire is ment. reggel kis sírás, amikor beadtam, de mire mentem el az ablak előtt, már nem volt gond.

DE: minden egyes reggel otthoni öltözéstől kezdve a bölcsibe való ajtón beadásig, ha kellett 30x megbeszéltük, hogy miért megy oda és hogy én sietni fogok, és megyek érte biztosan, és szeretem, és jó legyen, stb... mire elmondtam az egészet, már jött is a kérés: "beszéljkük meg". kicsi csak a gyerek, nem hülye!!! mindent meg lehet beszélni velük, bár ezt siokan elfelejtik... ha máshogy nem, el kell játszani, otthon cipősdoboz=bölcsi, babákat, macikat, dinókat, akármiket kiválasztani, ki kicsoda, gyerkőc, anya, pajtások, gondozó... és eljétszani, mi fog történni.

107. smolika (válaszként erre: 106. - Andi 1979 :D)
2013. nov. 25. 17:49
:)
2013. nov. 25. 15:27
Köszönöm a sok bíztatást megpróbálom holnap ezt a pisilős dolgot smolika jónak tűnik és egy próbát mindenképp megér,lehet hogy tényleg az a baj hogy sok neki egyszerre a 20 perc, itt csak ez az egy bölcsi van bár nagyon tapasztaltak és türelmesek a gondozó nénik még túlságosan is :D az a baj hogy egy gyerkőcöt sem ismer :( ma már vetkőzni sem akart,pedig eddig csak az ajtóban kezdett sírni viszont ma 45 percet volt bent és kétszer 5 percig nem sírt addig könyvet nézegetett..lassan de biztosan haladunk :D ebben a tempóban kb karácsonyra beszokik és amint írtad szurikáta111 pont lesz a szünet nekünk is mint anno neked és januárban kezdhetjük előről :( húsvétra csak beszokik! :D holnap fényképezés a bölcsiben velünk kezdik hogy ne kisírt szemmel legyen az első képe! :D
105. 4c1a787e8f (válaszként erre: 103. - Andi 1979 :D)
2013. nov. 25. 09:09

Nem baj.


Én anno másfél évesen mentem. Szerintem egyébként ez a legrosszabb kor, mert vagy 1 éves korig, vagy kettő után.. De mindegy, nálunk is így jött ki.


30 éve még nem volt anyás szoktatás. (Megjegyzem, ez se ördögtől való, ennek is van előnye, de nyilván ma más az irányelv.) Állítólag 1-2 hétig rohantam be, hátra se néztem, játszottam mint a bolond.. Aztán beteg lettem 2 hétre. Utána viszont olyan cirkuszt rendeztem, hogy nekem külön a vezető engedte az anyás szoktatást.. Megelőztem korom..


Aztán meg imádtam én is, meg a szüleim is...


Türelem.

104. smolika (válaszként erre: 103. - Andi 1979 :D)
2013. nov. 25. 08:48

eLŐSZÖR mikor mentetek, akkor hogy csináltátok?

Mert lehet, hogy akkor gyorsan "elvitték" Tőled!

Ami még lehet, hogy próbáld ki más bölcsibe!

Nem tudom van e arra lehetőség!

Vagy próbáld ki, hogy számodra nem, de számára "idegen" környezetbe, ott tudod e hagyni, pár percre, aztán 1 órára, hogy ott hogy viselkedk!


Amit még tudtok a bölcsibe csinálni, hogy szólsz neki,h mindjárt jössz csak pisilned kell, aztán pár perc múlva tényleg vissza mész 1-2 perc! aztán picit később 1-2 óra mulva ismét akkor mondjuk max 5 perc, ha nem sír 10 perc! következő nap ismét 1-2 perc pisi, aztán később ismét 15-20 perc! 3. nap ismét 1-2 perc az elején vmikor, aztán később fél óra -3/4 óra! aztán így tovább, így talán mindig tudja,h vissza mész,m először csak pár percre mész ki pisilni! De szólj neki,h anyának pisilni kell, de oda ő nem mehet,m ott felnőtteknek való, ő játszon és mindjárt jössz vissza!

kimész 1-2 perc (tuti,h sírni fog), ha nagyon sír akkor fél -1óra múlva ismét próbáld meg csak 1-2 percre! mert ez számára hosszú idő, de gyorsan eltelik, így viszont tudja,h mindig visszamész! aztán ahogy majd hozzászokik az 1-2 perchez utánna (de közeb legyen több perc is)lehet fél óra-3/4 óra! aztán 1- másfél óra! stb

Csinálhatod azt is,h mondjuk először mielőtt bementek megmutatod neki,h anyanak ide kell majd kijönnie pisilni! vagy elsőzör bementek 1. alkalommal ki is viheted magaddal és megmutathatod,h csak oda mész, pisil, aztán visszamentek! következő alkalommal csak szólsz neki,h odamész pisilni ahol voltatok!


Lehet,h ez úgy tünik, mintha be lenne csapva a gyerkőc, de ha máshogy nem megy és nehéz akkor ki lehet ezt is próbálni!



Ha ez se megy, de máshol ami számára úgymond idegen (pl:bnőd, távolabbi rokon, stb,ahol nincs mindnen nap vagy heti rendszeereséggel próbáld ki) ott el van akkor tuti,h az bölcsivel van vmi nem az,h a gyerek nem akar beszokni!

103. Andi 1979 :D (válaszként erre: 102. - Smolika)
2013. nov. 25. 07:50
Hát úgy tűnik,hogy Nekünk kicsit lassabban fog menni ,mint másnál!2 teljes hete próbálkozunk...boldogan ugrándozva megy a bölcsiig levetkőzés cipőáthúzásig minden szuper az ajtóban már nem engedi el a kezem és persze mikor elviszik sír utánam végig míg ki nem hozzák(20-25 perc múlva)hozzám.Próbáltuk úgy is hogy bemegyek vele ,addig minden szuper is ugrádozik nagyon érdeklik az új játékok de végig azt nézi,hogy ott vagyok-e mellette együtt akar velem építeni,kocsikázni.Érdeklik a gyerekek is meg figyel a gondozónénire is de a kezem nem engedi el!Ma is 10-re megyünk max 11.-ig maradunk más gyerek a második nap szokott itt tartani...pedig egyáltalán nem olyan félős gyerek Levike mint esetleg ezekből az írásokból tűnik!Igazi kis rosszcsont nem győzöm az asztal tetejéről,a disznóól korlátjáról leszedni,tegnap is majdnem beleesett a 3 mázsás kocánk válújába mert ő felmászik a korlátra,hogy jobban lássa a kis malacokat(3 hetesek) ja a koca orrába is belenyúl,az apja simsonjára simán felmászik mire észrevesszük majdcsak fejjel jön le persze a sisak kell a fejére ami kizökkenti az egyensúlyból de csak azzal ér valamit a motorozás!Disznóölésnél végignézi ahogy visít a disznó ahogy leszúrja az apja a disznót ,egyáltalán nem fél,sok ilyet látott már,nagy böllér az apja,az első szülinapjára is névgravírozásos dick szúrókést kapott apától :D(de gondoljátok,hogy betegek vagyunk csak érdekli a gyereket,mert ebben él,így nő fel,apa meg nagyon büszke rá!)Szóval itthol minden okés a gyerekkel, nagyon vagány igazi kis rosszcsont de az elválás nagyon nehéz...még velünk alszik (ami tudom hogy baj, de imádom hallgatni a szuszogását meg ha felsír és a puszimtól megnyugszik az nagyon jó érzés :D )Szóval most reményekkel tele 10-re megyünk a bölcsibe és hátha jobban sikerül a mai nap ,mint az elmúlt 2 hét! :D
102. smolika (válaszként erre: 99. - Andi 1979 :D)
2013. nov. 23. 13:15

Hogy megy a bölcsi?

Nem tudok konkrét véleményt írni!

Amit én a játszóházba (ami bölcsibe van) azt vettem észre, hogy a félénkebb gyerekekkel úgy szokták,h a szülő kezd el vele játszani, aztán odamegy hozzájuk más gyerekek is, aztán vagy a gyerkőc megy máshova is felfedezőre vagy a szülő tud óvatosan hátrébb állni vagy a gyerekek-óvónéni bölcsis néni hívja vhova játszani! Először még keresi anyát/apát tekintettel vagy párszor odaszalad, aztán már azt se veszi észre, ha vki kimegy telózni vagy wc-re, stb!

101. 4c1a787e8f (válaszként erre: 98. - Youlcsi)
2013. nov. 19. 13:10
Igen, ez igaz, de azért vannak olyan szituációk, amikor egy előre tisztázott, megbeszélt helyzetnél ha lehet, nem hívjuk fel a figyelmét valamire.. Hiába a klasszikus szabály, azért párszor belefut az ember abba, hogy ezt kell tenni..
100. Andi 1979 :D (válaszként erre: 98. - Youlcsi)
2013. nov. 18. 14:27
Nekem a gondozónő mondta,hogy ne búcsúzkodjak most még hátha később kezd így sírni.Persze később biztos nem így lesz csak most még szerintem mindennel el akarják a figyelmét terelni arról ,hogy otthagyom.Előtte elmondtam én neki hogy ottmarad a babákkal meg a gondozónénivel csak az ajtóban nem búcsúzkodtunk.
99. Andi 1979 :D (válaszként erre: 97. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 18. 14:22
Látom én ,hogy a többi gyerkőc nagyon jól elvan csak sajna mi még nem járunk ott!Ma is 1 óra volt a cél 10 percig bentvoltam,ki se szállt az ölemből aztán elvette a gondozónő majdnem fél óra sírás után kihozta,de már nem folyamatosan sírt, egy-egy pillanatra el tudta terelni a figyelmét :D mostmár nem ikegett egy órával a kijövetel után és mikor kérdzte tőle Marika néni hogy jössz honap bölcsibe?Azt mondta a kis drágám hogy jössz!!Azért már ez is jó nem?Utána mentünk boltba (ott dolgozik az unokatesó)kéredzte ,hogy hol voltál Levike és büszkén mondta,hogy bölcsi meg babához :D végül is a múltheti "nagyon sírás"-hoz képest ez egy fokkal jobb volt!Na de a holnap lesz a mi napunk úgy érzem!Hátha bírja kicsit tovább!
98. youlcsi (válaszként erre: 91. - Andi 1979 :D)
2013. nov. 18. 13:22
átvágtad a gyereket azzal, hogy "elszöktél". nem szabadott volna. de nem mondta a gondozó, hogy ez nem így megy???
97. 4c1a787e8f (válaszként erre: 96. - Dfb934c749)
2013. nov. 18. 09:06
Ez így van.. Nekem még anyósom is bölcsipárti lett, pedig ment előtte a "bezzeg az enyimek sose jártak"... Aztán két hónap után ő maga is elismerte a pozitív változást. Egyébként nem jellemző nála, hogy bármit elismerjen..
2013. nov. 18. 08:56

Sziasztok!

Nálunk tavaly 2 hét volt a beszoktatási idő,amiből a második héten a Fiam reggel 7-től délután 3-ig sem inni,sem enni nem volt hajlandó a bölcsiben,annyira dacolt. De aztán feloldódott,és ma már szereti nagyon. Rengeteget fejlődött az elmúlt 1 év alatt,és tudom,hogy ebben nem kis része volt a bölcsinek. Én maximálisan bölcsi párti lettem,szinte csak pozitív tapasztalataim vannak.

Szóval kitartás,Csajok! Tényleg nem egyszerű,de ne adjátok fel! És ha aggályaitok vannak,igyekezzetek nem mutatni a kicsik előtt,hanem beszéljetek a gondozónőkkel.

95. Andi 1979 :D (válaszként erre: 94. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 18. 08:16
Köszönöm a bíztatást! :D mindjárt indulunk és most még úgy tűnik mintha vágyna... :D csak ezen a héten lennénk már túl!
94. 4c1a787e8f (válaszként erre: 93. - Andi 1979 :D)
2013. nov. 16. 17:08

Az a normális, ha egy gyerek sír. Úgy jelzi azt, hogy neki most valami nem jó. Márpedig egy gyereknek az, ha az anyukája elmegy, elsőre, másodikra, harmadikra... nem jó. Pár hétig még van sirdogálás. Vagy hogy gondoltad, hogy eddig még egy percre se hagytad egyedül, most meg egyik pillanatról a másikra számára érthetetlen okokból egyedülhagyod, és ő ehhez azonnal mosolyogni fog?? Az a normális, hogy nem, ez így van jól..


De ha már most lelkesen beszél a bölcsiről, azért olyan nagy baj nem lesz. Bízzál a gondinénikben, ők azért elég jól tudják ezeket a dolgokat irányítani. Ha eldöntötted, hogy viszed, akkor bizony ki kell tartani, ez nem könnyű.


Hidd el, utána viszont nagyon jó érzés, majdnem teljesen visszakapod régi önmagadat, és ezáltal még pluszt is tudsz nyújtani a gyerekednek. Nem teszel rosszat semmiképpen.

2013. nov. 16. 13:10
Én határozott vagyok!(Vagy nem?? :D )Azért jó, hogy a hétvége van :D hátha hétfőig érik a gondolat mert amikor beszélünk a gyerkőccel akkor lelkesen mondja hogy megy a bölcsibe meg hogy a hintalovon fog játszani :D szeret beszélni a bölcsiről csak azt nem tudom hogy merjek-e elköszönni vagy az "elszökés" a jobb?Akkor tuti rögtön sírna de így se telik el több fél percnél csak így nem nézek a ki szomorú szemecskéibe :( lehet jobb lenne ha nem hallanám ahogy sír de akkor mire telefonálnak meg visszaérek addig végig sírni fog...de azért bízok a hétfőben hátha addig jön a csoda! :D
2013. nov. 15. 17:50

A beszokás álatlában 2-4 hét, de extrém esetben még több is lehet.


"hétfőn kezdtük"


Nyugi, kitartás. Bár nyilván lehet, hogy szerencsésebb lett volna, ha tudod, hogy bölcsis lesz, hogy azért néha másra is hagyod. De ez a vonat már elment..


Légy türelmes, és legfőképpen határozott. A gyerek elsősorban a te bizonytalanságodat érzi. De olyan gyerek nincs még a bölcsiimádók között, aki ne üvöltött volna, legfeljebb a szülő nem hallotta.

2013. nov. 15. 13:55
Nagyon be vagyok pánikolva!Akárkivel beszélek mindenkinek imádja a gyereke a bölcsit de attól tartok az enyém sosem fog így érezni!Hétfőn kezdtük ottvoltam végig vele minden szuper volt kedden mondták jöjjek el fél órára,mikor nem figyelt elszöktem mert nem mertem elköszönni...elvolt háromnegyed órát utánna odaszaladt hozzám ennyi...gondoltam nem lesz ez olyan nagy szám nem is annyira anyás mint gondoltam(Sosem hagytam még a nagyszülőkre sem jövőhónapban lesz 2 éves) aztán szerdán el se akarta engedni a kezem egy pillanatra mikor nem figyel elszöktem... ordított végig 20 perc után kihozták az öltözőbe aztán csütörtökön meg ma is ugyanezvolt 20 perc folyamatos sírás után kihozzák az öltözőbe mert elmenni végképp nem merek csak hallgatom ahogy folyamatosan sír hogy ANYAA :( a szívem szakad meg érte...biztos van másnak ilyen gyerkőce..írjátok már meg hogy mikorra várhatom hogy fütyülve dalolva megy be??
90. youlcsi (válaszként erre: 89. - JUL17)
2013. jan. 17. 13:39

a bölcsiben nekem pont azt mondták, hogy nem jó,ha megszokja, hogy én is bent vagyok a csoportszobában. már a 2. napon otthagytam kis időre, tegnap meg csak beadtam és eljöttem... megszakadó szívvel.


ma nem tudtunk menni, de holnap már reggelire megy.

igaz, a bentalvással megvárom, hogy szeressen ott lenni.

de sztem nem lesz gond, hiszen csak elindulni nem akar, amúgy váltig bizonygatja, hogy holnap is megyünk bölcsibe :D

89. JUL17 (válaszként erre: 3. - 363d535da9)
2013. jan. 17. 09:39
Teljesen így van ahogy leírtad.Mi most kezdtük az ovit.Múlthéten volt a beszoktatás,a héten már egyedül van ebédig.Nem tudom melyik a jobb megoldás:A beszoktatás vagy az ,hogy egyből ott marad a gyerek.Most nálunk az a legnagyobb probléma ,hogy engem hiányol ,folyamatosan azt hajtogatja ,hogy menjek be vele ugyanúgy mint az első napokban.Nagyon sír,ordít.Nem eszik egy falatot sem.Remélem túl leszünk rajta.Bár azt mondják könnyebb a második gyereknél.Nem tudom ,ez is gyerek függő szerintem ,ha lelkis ha anyás akkor teljesen mindegy hányadik gyerek.Ugyanúgy megvisel engem is.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook