Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszoktatás a bölcsibe. Nálatok hogy zajlott? fórum

Beszoktatás a bölcsibe. Nálatok hogy zajlott? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2008. szept. 10. 21:18

citromfű tea! de ne aggodj, nem lesz gond és érezze a te nyugodságodat!!!

Muszáj!!!!!!

a teát ugy csináld, hogy 1 1/2 lierben pickvik gyümölcsöt kifőződ és bele mártogadtod vagy 10 percig benne hagyod állni (citromfű teát)

aztám rendesen az egészet beizesited és lehűtőd!

rögtön ne várj csodát de jó lesz ;)

2008. szept. 10. 21:12

Sziasztok!

18 hónapos kisfiamat most szoktatom a bölcsödébe és nagyon el vagyok keseredve. Teljesen kibukok, hogy 8-nap a fiam nem akar senkivel sem játszani és ahogy leadom( mert ugye a beszoktatásnál 2 napig engedték hogy ott legyek kb:30 percet)elkezd sírni és van, hogy annyira felzaklatja magát, hogy hány. tudna valaki segiteni, hogy ilyenkor folytassam a beszoktatást vagy a gyerekre nézve jobb ha azonnal kiveszem a bölcsödéből? van valakinek hasonló tapasztalata?

2008. szept. 5. 18:24

Sziasztok!

Meg volt a kisebbikkel az első hét az iskolában. Hát ahhoz képest, hogy a bölcsibe és az oviba semmi gond nem volt, most az iskolában volt bizony. Első nap úgy mentünk le az isibe, hogy a gyereknek reggel hasmenése volt. Na akkor napközben nem volt semmi probléma. Másnap megint suli, délelőtt telefonált a tanárnő, hogy menjünk a gyerekért, mert hány. Azzal fogadott a tanárnő, hogy a gyerek azt mondja mert nagyon izgul. Ráadásul akkor már 3 napja szinte nem akart enni, és inni sem. A dokinő azt mondta, hogy igyon sokat a fiam és egyen mindig rendesen, mert ki van száradva, ezt jelezte a vizeletében a sok aceton is. Nem gondoltam volna, hogy a bölcsi meg az ovi után az isiben így megszenvedjük.

2008. szept. 3. 15:58

Sziasztok Anyukák!


Nektek, hogy megy a beszoktatás?

Én nagyon el vagyok keseredve, hétfőn kezdtük a bölcsit semmi sírás, még szeret menni, amikor eljövök integet, viszont elkezdett verekedni.

Teljesen kiborultam rajta, mert pont amikor beértem az ablakból láttam, hogy megharapott egy kisfiút, de úgy rendesen. Egy másiknak meg a haját tépte. Nagyon akaratos, ami neki kell azt megszerzi. Sajnos nincs testvére, de én úgy érzem nincs elkényeztetve, és nem engedünk meg neki mindent. A gondozónő is azzal fogadott, hogy hát meg fogunk küzdeni vele, mert nagyon akaratos. Meg itthon sem lehet könnyű dolgom vele.

A többiek (gondozónő) meg vigasztaltak, hogy nincs vele semmi gond, nem baj ha megvédi magát, meg majd megszokja...

Tiszta gyomor ideggel megyek be, hogy már megint mit mondanak mit csinált a gyerekem. Itthon órákig eljátszik, semmi gond nincs vele, bármit meg tudok csinálni mellette, sokat is foglalkozom vele. Már szobatiszta, de ma itthon bepisilt persze tudom, hogy ez még később is előfordulhat, de nappal már nagyon régen nem pisilt be. Máskor ebéd után rögtön magától elalszik, most fél négy volt mire nagy nehezen lefektettem. Lehet, hogy Ő sírás helyett így reagálja le az új környezetet?

Van valakinek hasonló tapasztalata?

24. huanita80 (válaszként erre: 3. - 363d535da9)
2008. aug. 5. 22:14
Ez komoly volt!Meg is könnyeztem!Várom a szeptembert első gyerekel.......:)
23. malacka33 (válaszként erre: 22. - Tofa11)
2008. aug. 4. 19:08

szia

az én nagy fiam nem aludt délután mikor elkezdük a bölcsit, de az első nap mikor ott kellett aludni, rögtön el is aludt


elfáradnak és a többi gyerek is ösztönzi őket

22. tofa11
2008. aug. 3. 10:20

Sziasztok.

Mi decemberbe kezdjük a bölcsit de már elöre félek hogyan fogunk beszokni.Alapjábanvéve egy nagyon nyugott kislányom van aki szereti a gyerekeket de az alvással lehetnek gondok nála.

Mi erröl a tapasztalatotok.Volt valamelyiketeknek hasonó problémája??

2008. júl. 28. 10:56
Nagyobbik fiammal 3 hétig kellett ott maradni a bölcsibe, mire nagy nehezen beszokott, utána már hazajövetkor sírt. Majd az óviba is sírt mikor bekerült, az iskolába ugyanúgy. Kisebbik fiam már első nap megszokott a bölcsibe is meg az oviba is. Isibe meg most készülünk.
2008. jún. 26. 14:31

Sziasztok!


Nekem a nagy fiam (már 13 éves) egy nap alattbeszokott, ő is csak akkor sírt amikor haza kellett jönni.

Lányomat tavaly vittem bölcsibe oda ahhoz a gondozó nénihez akihez a fiam is járt és imádta. Hang nélkül beszokott, de mégsem úgy ahogy fiam. A lányom nem fogadta el igazán a gondozó nőt.

Szerintem ha egy gyerek elfogadja a gondozó nénit akkor nem lehet "nagy" baj. De majd kiderül szeptemberbe, mert akkor már az óvit kezdjük.

19. anyuci74 (válaszként erre: 3. - 363d535da9)
2008. jún. 23. 19:41
Hat nalunk ez pontosan igy volt. A beszoktatas 2 het, es utana jött a bömböles, kb 1 honap , azota semmi. Ha reggel nem akar felebredni, eleg csak felsorolni neki a gyerekek nevet a bölcsiböl es mar szalad is es all az ajtoban , hogy gyerunk mar! Ja es most masfel eves. A nagylegenyt 14 honaposan szoktattuk be. En a munkahelyen sirtam Leo meg a bölcsiben. Most meg mar nem akar neha hazajönni.:)
2008. jún. 22. 21:10

Sziasztok!


Jó lenne kicsit elővenni ezt a témát,ugyanis mi is kezdjük a bölcsit ősszel.

Az első tapasztalatok nem valami fényesek,de holnap megyek szülőire,hátha kisül valami!

2008. febr. 13. 09:01

Sziasztok!

Hát én most itt állok(ülök) nagy szomorúan pont a bölcsi miatt.

A kislányom novemberbe kezdte,az apukája szoktatta be ő is hozta vitte,mert akkor még megengedte a munkaideje.Imádta a gyerek a bölcsit,némi betegeskedés után is gyorsan vissza tudott állni.

Csak hogy most otthon voltam vele egy hétig,mert beteg volt,és ahogy elkezdtük újra a bölcsit én viszem reggelenként.Hát.....ott tartunk amit más anyukák szoktak mesélni a beszoktatás idején.Már az otthoni öltözésnél sír:((

Nagyon el vagyok keseredve.Értem a lényegét,hogy most mi lehet a baj....de annyira sajnálom,hogy megszakad a szívem.

Őt tartották bennt az egyik legjobb kedélyü kislánynak,haza se akart jönni az apjával.

Most mit tegyek????:(((((

16. 14775640c4 (válaszként erre: 9. - *Gyöngy*)
2008. febr. 8. 09:21

csak a nagy csoport de azért jó ha előbb is megy

mert kell nekik a társaság

2008. febr. 8. 09:20

én első nap bevittem a kicsit a bölcsibe és aznap hisztizett mert nem akart hazajönni

másnap már ott aludt :)))

sosem sirt mindig örömmel megy

2007. nov. 6. 16:54
Nekem csak a középső volt bölcsis. A beszoktató napon egyszerűen kilökdösött a homokozóból, és még maradt vagy 2 órát+-ban.
2007. okt. 11. 19:41

Sziasztok!


Én új vagyok még itt.

Elolvastalak titeket, és nevetve sírtam...:)

Ugyanis a két és fél éves kisfiammal most vagyunk a bölcsis beszoktatás kellős közepén.

Nagyon tetszett gyöngyös írása!

12. 18235c4fc5 (válaszként erre: 13. - Juniperus)
2006. okt. 24. 15:05

Az biztos. És elképesztő, hogy a munkám során mennyi önállótlan kamasszal találkozom. Annyira önállótlanok, hogy pl. elmagyarázom, hogy melyik folyosón, melyik ajtón kopogjon, ha be akarja fizetni a menzáját, és elbizonytalanodik. Azt meg már teljesen elképzelhetetlennek tartja, hogy bemenjen a titkárságra mondjuk, hogy az elvesztett diákját pótolandó egy újat igényeljen. Pedig semmi másból nem áll az egész, csak egy nyomtatványt kell kitölteni.

Bocs a hosszú léért.

11. 18235c4fc5 (válaszként erre: 11. - Juniperus)
2006. okt. 24. 14:08

Nagyon egyetértünk, Juniperus.


Az én ikerlányaim decemberben töltik a 2-t, és november 2-án kezdjük a bölcsit. Voltunk benn játszani már csak úgy, és nagyon élvezték, a gondozónéni is aranyos, szóval, remélem, könnyen megy majd a dolog. És én is azt hiszem, hogy akármennyire is mondják, hogy az első 3 évet ne hagyja ki az anyuka, stb. a gyereknek akkor is gyerek a barátja.

10. Brigitte (válaszként erre: 9. - *Gyöngy*)
2006. okt. 2. 11:37
Ez így van!
2006. okt. 2. 11:05

Sziasztok!


Van egy amatőr kérdésem. Mondjátok már el, hány éves kortól kell a babaának oviba mennie? Ha jól tudom, csak a nagycsopi kötelező.

2006. szept. 29. 16:30
Gyöngyi nagyon klasszul összefoglalta a lényeget, ehhez tényleg nem sokat lehet hozzátenni. Annyit azért mondhatok, mint bölcsödei gondozónő, és mint szülő, hogy van amelyik gondozónő szimpatikus, van amelyik nem, nem vagyunk egyformák. Mi kolleganők is néha nehezen viseljük egymást, de egy dologban biztosak lehettek, hogy a gyermekeitek biztos, hogy megfelelő ellátásban részesülnek.
2006. aug. 24. 22:33
Nekem nagy szerencsém volt a gyerkekkel.Már a második napon nyugodtan elmehettem volna.Reggel bementek és nem is akartak hazajönni.Ők azért sírtak, mert muszáj volt eljönni a bölcsiből.A kislány 18 hónaposan,a kisfiú pedig 32 hónaposan kezdte( óvodába még nem mehetett,oda mindenképp be kell tölteni a 3 éves kort).
2006. aug. 23. 22:00
Nálunk is srással kezdődött,meg aztmondta a kisfiam:Nyuszikám ne hagyj itt!Azt hittem aszívem megszakad.De egy olyan tündéri gondozó nénink volt,hogy nagyon könnyen beilleszkedett a kisfiam.És a mai napig emlegeti,meg ha megérez egy parfüm illatot amit ő használt,akkor azt mondja,na látod Anyailyen volt a Zsuzsa néninek.A mai napig hálás szívvel gondolunk rá,pedig már a fiam 13 éves.De nagyon szeretett bölcsibe járni.És hálisten mindösszecsak egyszer volt beteg az 1 év alatt míg odajárt.
5. Hoxa
2006. júl. 20. 18:09
Gyöngyös, köszi, ez nagyon jó volt! :)
4. notredame (válaszként erre: 3. - 363d535da9)
2006. júl. 5. 02:16
ehhez nincs mit hozza fuzni, tenyleg ilyen!!!!
2006. júl. 1. 02:41

A nagyfiam 14 hónaposan került bölcsibe. (MIvel szülés előtt ott dolgoztam mint gyermekgondozónő, mindenkit és mindent ismertem. Azt is megtudtam azonban milyen amikor a hóhért akasztják.) A beszoktatás lényege, hogy 2-3-4 hét (te és a pici döntitek el mennyi idő alatt)alatt beszoktatod vagy anyásan, vagy anya nélkül. (Vagy bemész vele a csoport szobába, vagy nem) Az első napokban 1-2 órát töltötök el a bölcsiben. Ha már megszokta a környezetet, a gyerekeket, elfogadja a 10 órai folyadékot stb. akkor jöhet a próba eszik-e, (vannak gyerekek akik "éhségsztrájkkal" tiltakoznak), ha eddig minden OK. akkor meg lehet próbálni, hogy játék közben ott hagyod egy 10-15 percre, majd visszamész hozzá. Így fokozatosan növeled a távolléted idejét. Míg már ebéd időben is egyedül van bent. Az alvás a következő menet. Ezt már a gondozónőre kell bízni, hogy hogyan látja jobbnak, ha bent vagy, vagy ha kezdettől fogva egyedül próbálja altatni. Segítséget jelent, ha beviszi magával a kedvenc játékát, alvós kendőt, rongyot, pléd darabot, mama pólóját, bármit ami fontos neki. Ne csinálj semmiből problémát, a gondozónők találkoztak már mindenfélével. (Egyszer a roma anyuka azt mondta, hogy a bébi csak cicivel a szájában alszik el. Fél évig cukkoltuk az akkor 50 körüli kolleganőnket, hogy miért nem ad meg mindent a gyereknek, amire szüksége van.)És amikor már mindenen túl vagy és kényelmesen hátradölsz a képzeletbeli fotelban, akkor jön hogy a látszólag beszoktatott gyerek az első "éles" bölcsis napon sírdogál öltöztetés közben, a második napon már hangosan sír, a harmadik napon már ordít és ketten próbálják szorító kis kezeit lefejteni a nyakadról, minek következtében öt perc múlva Ő bent, te meg kint bömöblsz és megfogadod, hogy ez volt az utolsó nap amikr idehoztad szegényt. Miután érte mész délután, a gondozónő megnyugtat, hogy csak öt percig sírt és egész nap semmi baj nem volt vele. Ebből te egy szót sem hiszel, hiszen mikor szólnak neki, hogy megjöttél, ugyanúgy sír, mint reggel. Másnap elhatározod, hogy leleplezed a gondozónő hazugságait. Öltözés..., bömbölés..., csimpaszkodás..., lefejtés..., neked is potyognak a könnyeid..., hallgatózás... és legnagyobb megdöbbenésedre kb. öt perc múlva csend. Délután kis kerülővel mész hátulról, hogy meglesd, biztosan magányosan áll, senki nem figyel rá és sír. Ehelyett újabb meglepetés. Önfeledten szaladgál, homokozik, biciklizik, a gondozónő kedvesen megsímogatja, megtörli az orrát, megigazítja a ruháját stb. Megnyugszol. Ő meglát... és bömöbölve szalad feléd, nehogy azt hidd milyen jó itt neki. És mire teljesen megszokná addigra (kb. 2 hét múlva, de max. 1 hónap) beteg lesz. Otthon vagytok min. 1 hetet, és kezdődik minden elölről. Azzal a különbséggel, hogy először csak a bölcsiben sír, aztán amikor beléptek a bölcsőde udvarára, aztán amikor befordultok az utcába, majd amikor bezárjátok az ajtót otthon, majd amikor öltözteted reggel, majd amikor felébred, majd egész nap és közben mondogatja:Nem megyek bölcsibe, már voltam! Ez így megy cka. fél évig. Aztán minden megváltozik mint a karikacsapás. Elmúlnak a gyakori betegségek, megszűnik a bömbi, repül a gondozónőhöz, ölelgeti, puszilgatja... és te teljesen megnyugszol, hogy jó helyen van! ...Majd hatalmába kerít a féltékenység, hogy ez az idegen nő még teljesen elszereti a te bébidet.... Aztán rádöbbensz, hogy a köldökzsinor után megint elszakadt egy vékony szál köztetek, és ez mostmár mindig így lesz. Megkezdte önálló kis életét és neked ezt meg kell szokni!

Vigasztalásul: 1/Vannak olyan gyerekek, akik először egyáltalán nem sírnak. (...Csak kb. egy hónap elteltével.)

2/Általában csak az első gyereknél éled át ennyire intenzíven a dolgokat. (A másodiknál ott megállsz, hogy: bömbi..., csimpaszkodás..., te is bömbi..., hallgatózás...., leselkedés..., és megnyugszol)

3/A gyermekgondozónő nem parancsnok és nem állatidomár. Szereti a gyerekeket, azért ez a munkája.

Hát ennyit tudtam segíteni.

2. Hoxa
2006. máj. 29. 21:08

Hahó, bölcsisek! Sehol egy segítő sor?

Én istenbizony leírom majd, de az még odébb van! :)))

2006. máj. 26. 18:02
Beszoktatás a bölcsibe. Nálatok hogy zajlott?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook