Beszélgessünk a szavazások témáiról (beszélgetős fórum)
Szereted a káposztás tésztát?
Talán az egyetlen étel amit soha nem ettem meg és nem is fogok! Számomra vasízű. 😵💫😵💫😵💫😵💫
Szereted a káposztás tésztát?
Nem! Gyerekkoromban sem szerettem.
Azóta nem változott az ízlésem káposztás tészta ügyben.
Szereted a hideget?
Sapka, sál, kesztyű, buli :) Ja, és jó kabát, mert a steppelt műszálas vackok olyanok, mint a nylonzsák.
Pörköltre utólag,,,,,,?
Nem, ha tejfölös húst akarok, akkor azt főzök.
"Pörköltökre utólag teszel tejfölt?"
Éppen aktuális kérdés nálam. Általában nem szoktam, mert nem szereti mindenki, de ma tettem. Nagyon kevés maradék pörkölt volt, tészta viszont több, így tejfölt tettem a pörköltbe és összekevertem a tésztával.
"Pőrkóltókre utólag teszel tejfölt?"
Nem eszek pörköltet.
Illetve körömpörköltet eszek, erőspistás tejszínnel. Mondjuk erőspistás tejszínt mindenre teszek ami nem édes.
Remélem a Hoxa kijavítja.
Tehát megjegyzéseket nem kérek.
Elrontottam.
Gyakran vagy szomorú?
Nagyon ritkán.
Érdekel a családfakutatás?
Igen, csak még nem kezdtem hozzá.
Van már karácsonyi hangulatod? szavazás
Számolom a napokat. 🤗
De a dekorációt csak hétvégén csinálom meg.
Gyakran vagy szomorú?
Nem.
Én szeretem.
Nem tudom, lehet mivel én vidéki lányka vagyok, nekem fontos az, hogy kb közelben legyen minden.
Én egyszerűen nem szeretem a belvárost. A régi épületek számomra nyomasztóak. Nagyon zavaró a körfolyosó, a belmagassága a lakásoknak és az, hogy kevés fény van a lakásokban. És a kinti számomra zavaró dolgokat nem is említem...
Inkább panel, mint ilyen régi társasházi lakás.
Tehát, nekem kizárt egy csomó lakás, ami ilyen, legyen az akárhol.
De úgy vettem észre, hogy sokan szeretik az ilyen lakásokat, és fontos számukra, hogy a belvárosban legyenek.
Én szinte sosem megyek arra. Persze, ott dolgozom a VI. kerületben...
Na ott sem laknék;) De ugye ez az én agymenésem....
Ami tanácsot adnék. A felújításhoz szükséges alapanyagokat ne OBI-ban, Praktikerben vásárold meg, mert sokkal drágább, mint egy tüzépen.
Illetve, nézd meg több helyen az árakat, mert nagyon nagy különbség van árban, még egy egyszerű csemperagasztó esetében is.
Mi pl. csempét is tüzepén vettünk. Szerencse volt, mert pont volt elfekvőben olyan zalakerámia csempe, amilyet szerettem volna és csak 1450 Ft volt 1 nm. A legtöbb helyen nem is volt olyan csempe, amilyen igazán tetszett volna, ráadásul mennyiségben sem volt annyi sehol, hogy elég legyen és az ára 5 eFt/nm felett volt.
Járólapot a Balkán utcában vettünk kétfélét. Az egyik 50x50 cm-es bézs fagyálló, (1 cm vastag), stb. 3900 Ft/nm, a másik fajta pedig nagyon szép szürke 80x80 cm-es 5100 Ft/nm áron. Ehhez hasonló lapok, amik igazán nem tetszettek minimum kétszer drágábbak voltak máshol!
A gipszkarton, hozzá való profilok, csavarok, hézagoló, stb. is olcsóbbak tüzépnél.
A tesóm azt mondta, hogy a villanyszereléshez szükséges kábeleket, dobozokat, csöveket, szerelvényeket kisebb elektromos boltokba érdemes beszerezni, mert harmad annyiba kerül, mint pl. OBI-ban. Ezeket ő vette meg nekem, azért írom az ő véleményét.
A vízszerelőnk is mindig kis boltban vásárolt, mert ott olcsóbb, mint egyéb helyeken.
Szanitereket az obiban és praktikerben vettük meg, mert ott volt olyan, ami tetszett.
Én konyhabútort is próbáltam olcsót beszerezni, így az OBI-ban vettem kész bútort. Így sokkal olcsóbb volt, mintha csináltattam volna, konyha pultot az IKEA-ban vettem, mert ott olcsóbb sokkal, mint lapszabászatban, de azt nekünk kellett kivágni.
Nyílászárók: ablak gyorsan-tól rendeltem és ők is szerelik be. Mivel nekünk 11 db ablak kellett, így kaptunk 45%-os árengedményt. Azt hiszem, hogy ha kevesebb ablak van, akkor kevesebb az engedmény.
A lényeg, hogy nézz körül, hol érdemes megrendelni/megvenni bármit.
Ja, és még egy: mi a kerületünkben lévő tüzépnél vásároltunk mindig. Minden vásárlásnál kaptam 10% kedvezményt és a kiszállítás itt kerületen belül, nagyon kedvező volt, mert csak 7 eFT volt. A legtöbb helyen ennek legalább háromszorosa szokott lenni a kiszállítási díj. Ezek a tüzépesek, mindig segítettek le és elpakolni a megrendelt árut.
Én mindig azt csinálom, hogy kb. 3 helyről kérek árajánlatot (megadom, hogy mit szeretnék venni, mennyit és hova kellene kiszállítani), és onnan rendelem meg, ahol olcsóbb, mert ugye gipszkarton, csemperagasztó és egyebek, mindenhol egyformák.
És eszembe jutott a szilikon, amiből nekünk rengeteg kellett és ugye elég drága. Az elején mapeit vettem, de az közel 6 eFt egy flakonnal, utána áttértem olyanra, aminek az ára 2500 Ft volt. A burkoló húzta a száját, de nem érdekelt. A célnak megfelelt, főleg úgy, hogy rengeteg építő anyagot kellett kidobnunk, mert volt, hogy kibontottak egy mapei szilikont, amiből használtak egy negyed flakonnyit, majd legközelebb azt mondta, hogy vegyek újat, mert ez beszáradt. Ugyan így jártam csemperagasztóval, cementtel, fugával és mindennel....
Azt tudod, mikor újították fel utoljára?
Én több, mint 100 évesben lakom, igaz kevés lakás van benne, de mind elég jól felújított, van amelyik fullra.
Ha ránéz valaki kb. annyit lát, mint te, ha szaki akkor is. Maximum az épület korából tud kiindulni.
Lehet pont annál a konnektornál amit megnéz jól van bekötve, de a többi car vászon, nem csatornában megy a vezeték stb. Ugyanez a víz és szennyvíz is. Most akarom hangszigetelt ablakra cserélni a lakásomon az ablakot,1 ablak 1 millió.
A fűtés is horror, a központihoz a kazán nagyon drága, csövek radiátorok, stb.
Erősen felújítandó lakást, házat annak érdemes venni, aki ért hozzá, vagy barátilag, családilag megoldják, ha egy kedves szomszéd fel nem jelent a NAV-nál, mert már hivatalosan azt sem lehet barátilag, csak számlával.
Egy normális, de főleg a rafinált szaki, hiába ad árajánlatot, benne lesz, a rejtett hibák azok pluszban mennek hozzá, egy ilyennél meg akad hidd el!
Erre mondják, olcsó húsnak híg a leve.