Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Beszélgessünk a szavazások témáiról fórum

Beszélgessünk a szavazások témáiról (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
175642. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 175639. - Amaunet)
ma 14:27
😂😂😂
175641. Panna.33
tegnap 19:16

"Hány mm-es endometriummal sikerült teherbe esned?"

Nem mértük.

Amúgy endokrinológushoz jársz? Olvastam, hogy a TSH-d 2.6 de volt magasabb is a fotók szerint. Teljesen rendben most a hormonháztartásod? Csak érdekességképp, a múltkor a nőgyógyász azt mondta, hogy 4mm a méhnyálkahártyám, ne nagyon várjam, hogy megjön, aztán egy hét sem telt el, és megjött. Szóval az UH a pillanatnyi kép csak.

Sok sikert!

175640. Panna.33 (válaszként erre: 175639. - Amaunet)
tegnap 18:23
Tartok tőle, hogy valamit félreértettél. 😂😂😂
175639. Amaunet
tegnap 18:17

"Hány mm-es endometriummal sikerült teherbe esned?"

Még nem hallottam, hogy így hívták volna, de olyan 190 milliméter lehetett.:D

Most ez valami verseny?

175638. bnedora
tegnapelőtt 09:51

Melyik tészta félét szereted jobban?

Minden tésztát más ételhez használok, így nincs kedvencem.

175637. timycat
tegnapelőtt 00:57

"Gyönyörű égi fényjáték lesz ma éjjel éjfél körül és után. Nézed?"

Néznénk, néznénk, de 1 csillagot sem látunk... pláne nem hullót ☹

175636. globus (válaszként erre: 175627. - New(l))
okt. 20. 08:51

Vállából nem tud lefaragni. Mondhatnánk, hogy növessze hozzá a fenekét, de nem jó ötlet.

Van ilyen testalkat, akik felül erősebbek, ruházat szabásával próbáljon inkább taktikázni.

175635. Zribbiath
okt. 20. 08:44

Szoktál online élelmiszert rendelni, ha igen honnan?

Van az a helyzet, amikor rendelnék, de sajnos ide senki nem szállít, ahol lakom.

175634. Lávli (válaszként erre: 175632. - Miss Angel)
okt. 19. 15:24
Jól látod. :)
175633. timycat (válaszként erre: 175629. - Miss Angel)
okt. 19. 15:10
Én is meglepődtem. Pláne hogy sokkal többen csináltatnak nagy mellet, mint feneket, ebből arra gondoltam hogy inkább a mellek milyenségére helyezik a hangsúlyt. De persze lehet úgy gondolkodtak hogy az alap kis mell nem gáz, mert pikk-pakk meg lehet nagyobbíttatni.
175632. Miss Angel (válaszként erre: 175631. - Lávli)
okt. 19. 15:09

a lapos fenék tényleg nem szép,ezzel egyet értünk.Viszont ezt bizonyos határokon belül sporttal lehet fejleszteni-javitani.

Mondjuk ebbe kár belemenni,mert nem ez a lényeg, a kiiro tényleg csak két opciót adott meg amiből választani lehetett,vagy kihagyni,biztos arra volt kíváncsi,hogy ki mit tudna jobban elfogadni a kettő közül...

175631. Lávli (válaszként erre: 175629. - Miss Angel)
okt. 19. 14:58

Pedig egyszerű.

Még mindig jobb a telt, de nem kövér (így van írva), mint a lapos fenék.

175630. Guruljka
okt. 19. 14:45

"Szoktál online élelmiszert rendelni, ha igen honnan?"

Rendelnék, de ide nem szállít még a közeli teszkó sem.

175629. Miss Angel
okt. 19. 13:38

Inkább melyiket választanád az alábbi 2 közül?

kissé elcsodálkoztam,hogy eddig a többség a nagyobb feneket,telt,körteszerű alkatot választotta a másik helyett,holott a többség ki van akadva ha nagyobb a feneke,orrba szájba fogyókúrázik,vékony akar lenni és ki van akadva,ha nagyobb a tesTsúlya,nekem ez a kettő valahogy nem fér össze.

175628. Heida
okt. 19. 13:27

Szoktál online élelmiszert rendelni, ha igen honnan?

Ahol én lakom, ott a Tesco-n kívül más lehetőség nincs is, úgy tudom. Ez sem régóta működik.

175627. New(l) (válaszként erre: 175626. - Globus)
okt. 18. 18:44
Ez egyfajta önfelmentés: azért car az életem, mert széles a vállam és sose lehetek boldog így! Dredd 2.0.
175626. globus
okt. 18. 18:34

Inkább melyiket választanád az alábbi 2 közül?

Széles váll és hát, nagy mellek és keskeny csípő lapos fenék, de súlyra átlagos vagy vékony

Keskeny váll és hát, kicsi mellek és széles csípő kerek fenék, de súlyra átlagos vagy telt (nem kövér!)

Fel nem foghatom, hogy a módszeres önkínzás miért jó neked.

175625. Zribbiath
okt. 14. 14:30

Szoktad kávézaccos vízzel öntözni a szobanövényeidet?

Nincs kávézaccom.

175624. Plútó15
okt. 13. 08:32

Csak a törzspontok miatt döntesz?

Sosem étdekelt!

Azt sem értem mire jók a pontok.

175623. CILUSKA
okt. 12. 20:42

Akik fiatalon összejöttek (20 éves lány, 22 éves fiú) lehet tartós a házasságuk?

A válaszom IGEN!

A menyasszonyom 19 éves, én 18 múltam, amikor összeházasodtunk. 35 boldog évet éltünk együtt, két gyermekünk született. Kitartottunk jóban, rosszban.

A feleségem súlyos betegségben hunyt el.

okt. 12. 16:42
Hová tűnt a LÉNYEG????
175621. globus
okt. 12. 14:06

Szerinted a 60-70-es években is ennyi megcsalás volt a pároknál, mint most?

Ennyi adott feltétele biztosan nem volt.

Nuku ismerkedés ország túlfelén élőkkel (internet híján), nuku odautazás egy kufircért (jármű híján), nem lehetett csapatépítő tréningre, meetingre hivatkozva könnyen lelépni hazulról néhány napra.

Nyilván közvetlen környezetből meg lehetett oldani, szervezni.

Védekezés: [link]

"Az Infecudint, a magyar antibébi tablettát 1967 májusában, a Bisecurint 1971-ben vezették be Magyarországon. 1972 végéig a 17-49 éves nőknek a 10%-a szedett fogamzásgátló tablettát. A gyógyszerek elterjedése forradalmasította az addig leggyakoribb, megszakított közösülésen alapuló védekezést. Az Infecundin bevezetése utáni másfél évben nem csökkent a művi vetélések száma. Az eredeti rendelet előírásai szerint nagyon bürokratikus volt a tabletta beszerzése, de utóbb a rendelet előírásait módosították. A tablettát ezt követően gyakorlatilag minden szak-rendelőintézetben, kórházban, klinikán felírhatták, s a vényt bárhol beválthatták. 1970 decemberében 170 ezer csomag Infecundin tablettát váltottak ki a gyógyszertárakban. Az 1971-es adatok szerint Budapesten 40 ezer nő szedett Infecundint. Havi ciklusonként 54,6 mg hormonmennyiség került a szervezetbe az Infecundinnal, ami igencsak jelentős a későbbi Bisecurinhoz (22,05 mg/havi ciklus) képest. 1976-ban minden 18. évet betöltött nő szedhetett fogamzásgátlót orvosi rendelvényre. 18 éves kor alatt csak akkor írta fel az orvos, ha a nő már volt terhes. 1971 novembertől volt kapható az Intrauterin nevezetű méhen belüli eszköz, a spirál."

Bocs, hogy hosszú lett :)

175620. globus
okt. 12. 09:56

"Vállalnál éjszakai műszakot jó pénzért?"

Bizonyos feltételekkel igen, ami nem csak a pénzt jelenti.

175619. Panna.33 (válaszként erre: 175618. - Panna.33)
okt. 9. 21:35
Kb. Leírtam, amit te.😁
175618. Panna.33 (válaszként erre: 175614. - Andi6020)
okt. 9. 21:33

Nekem a mosással nincs bajom, az elpakolás már időigényesebb. Meg mosogatógépem sincs.

Igazából a tennivaló nem megterhelő, hanem az zavar, hogy elszalad az idő.

175617. Enissa (válaszként erre: 175616. - Globus)
okt. 9. 20:29
Hááát, igen.
175616. globus (válaszként erre: 175613. - Enissa)
okt. 9. 13:15

Nekem akkor lett Vjatka automatám, amikor gyerek éppen kinőtt a pelenkából. Addig bizony mosi-mosi, ötszöri öblítés a kádban és vasalás. Kiegészíteném mondandódat azzal, hogy nulla akadálymentesítés volt, azt sem tudták, mi fán terem. Gyerekkocsival sehova nem lehetett menni, csak az utcán sétálgatni. Nemhogy akadálymentes multi áruház, még akadályos sem :D Mikrohullámú sütő, bébiétel melegítő helyett lábaska volt a gázon, amin melegítettünk. Természetesen azt a bébiételt, amit megfőztünk.

Nem összehasonlításképpen, csak mondom, "hátha valaki nem ismeri".

175615. fincsi5 (válaszként erre: 175614. - Andi6020)
okt. 9. 13:08
A felsoroltak között is a mosás a legkevésbé munkás. Még koszos sem lesz a kezünk, nem úgy, mintha a mosogatógépbe pakolunk be.
175614. andi6020 (válaszként erre: 175595. - Fincsi5)
okt. 9. 11:19

Ezt úgy imádom.

A mosás csak annyi, hogy beteszem a ruhát a gépbe.

A mosogatás szintén.

A porszívózás? Csak húzogatni kell a gépet a szőnyegen.

A portörlés? Csak egy anyaggal simogatom a bútort. Vasalás kb szintén ennyi meló. A főzés kikapcsolódás. A vásárlás semmi. Cuccokat kell pakolni a kosárba. Szóval ez mind mind semmi. Mégis elment a nap.

175613. Enissa (válaszként erre: 175612. - Zinege19)
okt. 6. 11:12

"Azzal viszont egyet értek hogy régen tényleg jobban ráértek"

Ezt meg honnan veszed? Az 1800-as években íródott szerelmes regényekből? Ahol együtt ült a kastélyban a család , egyik hímzett a másik zongorázott, a nagyi teát iszogatott, a cica gombolyaggal játszott és a gyereket bevitte nevelőnő, cseppet játszon vele az anya is?

A valóság ennél sokkal puritánabb volt a többségnél.

Hajnalban felkelt az anya, apa. Férj ment napszámba, feleség megfejte a teheneket, enni adott az állatoknak, aztán begyújtott a tűzhelybe, hogy fűzzön egy teát, nem bedugta a forralót a konnektórba. Megetette, a valószínű népes gyereksereget.

Dagasztotta a kenyeret a két kicsi kezével, feltette az ebédet, kiment a földekre, kapált , aztán rohant főzni., hogy délre ebéd legyen az asztalon, mire megjön a férja, jobb esetben a munkások, legyen meleg, tartalmas étel. Közben a kútról húzott vizet melegítette, a teknőben a 2 kicsi kezável, netén valami segédeszközzel, mondjuk gyökérkefével kimosta a család ruháit. Este melegítette a vizet a mosakodáshoz a nagy lavórba. Vasalt szenes vasalóval, a kezével mosta a pelenkákat is, sokszor a rongyokat.

Aztén a II. világháború után a legtöbb nő munkába járt. Még mindig nem volt mindenkinek, szinte a többségnek mosógépe, hűtője, porszívója. Voltak a kölcsönzők, ahonnét lehetett bérelni mosógépet egy-egy nagyobb mosáshoz, ha persze volt akkora a telepulés, hogy megérje.

A 80-as években lett elterjedőbe az autómata mosógép. A nők hajnalban keltek, vitték óvodába, bölcsibe a gyerekeket. De sokan még akkor is textilpelenkát használtak, tehát mosták őket. Curva jó volt nekik. Ébredj királylány!

Lehetne oldalakon át mesélni milyen "jó volt" régen.

És bizony még mindig vannak emberek, családok, akiknél nincs folyóvíz a csapból, nincs központifűtés, sőt radiátor fűtés sem. Nincs fürdőszoba. Ennyit a régi és a mai jólétről.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook