Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Babaváró támogatás tapasztalatok fórum

Babaváró támogatás tapasztalatok (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
317. Tündérmogyoró (válaszként erre: 304. - Emese 87)
dec. 2. 20:36
A terhesség betöltött 12.héttől tehát magzatkortól igényelhető.
316. Manuela77 (válaszként erre: 300. - Hera1983)
dec. 1. 14:35

Sziasztok!

Ha kaptál erre választ akkor leírnád nekem? Sajnos annyi minden van fennt a neten hogy már nem igazodok ki rajt.

Köszönöm 😊

nov. 30. 18:59

Sziasztok!

Segítsetek légyszi.

Beadtuk a kérelmet, én vagyok az adós, a férjem az adóstárs. Ő passzív KHR-es, ezért ez az opció biztonságosabbnak tűnt. Nekem egy kisebb személyi kölcsönt is kiváltana a babaváró pont emiatt kicsit kevesebbre is kalkulált az ügyintéző mint a maximális 10 millió . A bankban lévő két bírálaton megfeleltünk, de a központtól is várunk egy áment. Az ügyintéző gratulált, hogy ez tuti megvan mert nem szokták felül bírálni ha a rendszer szerint megfelelnek. Bízom benne! Kérdésem, hogy ilyenkor már nem jöhet az, hogy kevesebbet ajánlanak nekünk ugye? Mert minden fillérre szükségünk lenne. Keddig meglesz a válasz, de nagyon izgulunk, hamarosan érkezik a kicsikénk is, sajnos kevesebb összeggel nem megyünk semmire.

314. Emese 87 (válaszként erre: 305. - Tradius25)
nov. 27. 09:12
Tradius 25!Nagyon köszönöm a válaszod!
313. Molly11
nov. 7. 12:26

Sziasztok!

Van tapasztalata valakinek azzal kapcsolatban, hogy passzív KHR-es megkapja a babaváró hitelt? Párom szerepelt a listán, de tartozását rendezte. (2 hónapja)

Olvastam, hogy az MKB Bank-nál lehetséges.

Előre is köszi.

312. ancsa92 (válaszként erre: 311. - Bajzekferenc)
nov. 6. 08:38

Szia,

mivel szabadfelhasználású elméletileg nem szólhatnak bele mire költöd. Ezzel szemben pl a k&h is elkéri mire akarod költeni. Szerintem ez is bankfüggő lesz, hogy ha erre akarod költeni odaadják e. De nem olvastam semmi ilyen információt, hogy erre ne lehetne költeni...

nov. 4. 12:20

sziasztok,

ma voltam a Unicredit Bankban igényelni, s azt a tájékoztatást kaptam, hogy a támogatásból nem lehet Állampapírt venni. A Bank ezt okt 28-án adta ki a kollegáinak.

A mai állás szerint nincs megkötés erre a 44/2019 Kormányrendeletben, valamint felhívtam a kormányvonalat, azt mondták nem változott semmi,továbbra is szabadon felhasználható a hitel.

Mi a véleményetek erről?

Van valakinek hasonló tapasztalata?

Mert mi megyünk tovább az OTP irányába.

Köszi előre is a válaszokat.

310. pegazus3 (válaszként erre: 309. - Renibeni)
okt. 30. 20:38

Nem buli, az biztos...

De nem a felfüggesztés miatt. Az állam kezességet vállalt elméletben a hitelért.

309. renibeni (válaszként erre: 308. - Birebora)
okt. 26. 14:39

Gondolom azért,mert akkor szigorúbban bírálják el,tudván,hogy pár hét múlva a törlesztés felfüggesztését kéred,illetve kevesebb bevételed is lesz fizetni.

Épp most olvastam,hogy az Erste-nél már a felvett babavárók 46%-át kérték felfüggeszteni,valószínűleg más bankoknál is ez a helyzet.Tehát minimum 3 évig,de aki ügyes,még tovább,semmilyen kötelezettség nem terhel a visszafizetést illetően.

Nem annyira buli ez a bankoknak...

308. birebora (válaszként erre: 304. - Emese 87)
okt. 26. 08:17
Miért kell eltitkolni?
307. renibeni (válaszként erre: 302. - Bad)
okt. 26. 07:59

A lányomék ott igényelték,mert ott volt a lakáshitelük is.Nekik be kellett mutatni az adás-vételi szerződést,ami nonszensz szerintem egy szabadfelhasználású kölcsönnél.

Ez 3-4 hete történt,pénzt még nem kaptak.

Mondtam nekik,hogy az OTP sokkal rugalmasabban és gyorsabban kezelte volna,de ők nem akartak más bankhoz is menni.

A végtörlesztést már megcsinálták ugyanott,bár az sem volt teljesen problémamentes.Szerintem irtó körülményes bank.

okt. 25. 13:54
Sziasztok!Az érdekelne hogy valaki kapot e úgy babaváró hitelt hogy csak a párjának volt munkahelye. Szeretnénk igényelni de én még nem tudtam vissza menni dolgozni. Kérem ha valakinek van ilyen tapasztalata megosztanám velem. Köszönöm
305. tradius25 (válaszként erre: 304. - Emese 87)
okt. 21. 13:09

Szia Emese,

Mi az Otp-nél igényeltük, és a teljes összeget megkaptuk (10 millió).

A terhességet nem titkoltuk el, tehát a mi példánk alapján ez nem kizáró ok.

Az előszűrések alapján ami inkább problémás lehet, az a már meglévő hitel, vagy pl. a határozott idejű munkaviszony.

okt. 21. 11:40
Sziasztok! Több hozzá szólásban olvastam, hogy terhesen nem adják meg a hitelt és jobb le tagadni. Azt szeretném kérdezni, hogy ilyen az OTP-nél is van? Ha ott szeretném igénybe venni akkor inkább ne szóljak a terhességről? Előre is köszönöm!
303. Pasionella (válaszként erre: 302. - Bad)
okt. 12. 23:41
Szia, mi ott igenyeltuk es megkaptuk de akkor meg nem kellett hozza adasveteli meg ilyesmi, csak bemondtuk h lakascelra es kesz.
302. Bad
okt. 12. 16:59

Sziasztok! Olyan kerdésem lenne, hogy van olyan aki a k&h-nál igényelt megkapta lakáscélra megvan az adásveteli is amit kérnek és a pénz is a számlán?

Arra lennék kíváncsi mennyi idő alatt utaltak?

301. pegazus3 (válaszként erre: 299. - Ani0630)
okt. 10. 06:32
Így szerintem nincs meghatározva, hogy minimum jövedelem. Sok összetevője van, nyilván a legfontosabb, hogy a hitel törlesztése ne veszélyeztesse a megélhetéseteket.
300. hera1983 (válaszként erre: 287. - Nelly25)
okt. 9. 14:24
Szia! Gratula a sikerhez. Ha jól olvastam passzív bár listával sikerült az otp nél a babavárót fel felvenni!? Mekkor a összegget adtak? Mekkor a össz fizuval. Bocsi a sok kérdésért, de szeretnének mi is beadni de eddig nem olvastam hasontó tapasztalatot.
299. ani0630
okt. 8. 13:55
Sziasztok . Valaki tudja esetleg hogy a Takaréknál mennyi a minimum jövedelem amit elfogadnak.?köszi
298. fildus (válaszként erre: 296. - Renibeni)
okt. 3. 08:51
... és a leglenyúlósabb. Egyéb hitel kiváltásom volt, csak Ők segítettek, de sem a futamidő, sem a kamat nem volt kedvező. Aztán fél év után váltottam. Erste bank szó nélkül kiváltotta, kedvezőbb feltételekkel, egyből léptem, amint lehetett az otptől.
297. pegazus3 (válaszként erre: 296. - Renibeni)
szept. 23. 21:58

Igen, nagyon gyorsak... 3het után én mentem be megkérdezni, hogy mi a helyzet a hitelbírálattal, ahol indoklás nélkül közölték, hogy elutasították.

A Takarékbankban 3nap múlva hívtak, hogy megvan a pénz.

296. renibeni (válaszként erre: 295. - Szmeli86)
szept. 23. 06:01
Szerintem nem véletlenül,hogy az eddigi adatok szerint a fiatalok 70%-a az OTP-től veszi fel a hitelt.Ők a legtapasztaltabbak és a legrugalmasabbak,sőt a leggyorsabbak is.
szept. 18. 14:48

Sziasztok.Olyan kérdésem lenne hozzátok,hogy sikerült-e úgy igényelni babavárót bárkinek akinek van lakáshitele(jelzáloghitel). mert mi ma voltunk az Unicreditnél és elutasítottak minket mivel én Gyed-en vagyok és az nem minősül jövedelemnek. Azt mondta az ügyintéző hogy volt olyan elutasítás is hogy valakinek 1 milliós volt a fizetése és azt sem fogadták el.

ki melyik bankot tudja ajánlani?hol lehet - hol érdemes próbálkozni mostanság?

294. filcike (válaszként erre: 292. - Eddbb3f348)
szept. 18. 05:53
Ha neked meg van a 180 nap,úgy is jó.
293. filcike (válaszként erre: 290. - Veruska01)
szept. 18. 05:51

A Nav felé a 40 ezrest rendezzétek,ha rendes ügyintézőt fogtok ki akkor kiadja a nullás igazolást ha az illeték rendesen van fizetve..legalábbis nekünk kiadták.

Én is kb ban kaptam a fizut,mikor bemutattam a bérpapírt,visszadobták,hogy ilyet bárki tud csinálni,visszakérdeztem hogy gondolja akkor 32000ft-ot írok rá?

Számlakivonatot vagy valamit szerezzetek,mert számla egyébként is kell.

szept. 18. 02:51

Sziasztok,

Feleségemmel külföldről költöztünk haza a Babaváró hitel miatt.

A feleségem külföldi TB jogviszonya 2019.06.16-án járt le és a budapesti munkaügyi központba 2019.07.23-án regisztrált.

(Jelenleg dolgozik, hogy meglegyen a 180 nap.)

De, ha jól számolom 36 naptári nap van a kettő között, ezek szerint már nem tudjuk megigényelni a 10 milliós Babaváró hitelt ?

Köszönöm.

291. ZINA2 (válaszként erre: 289. - Ancsa92)
szept. 17. 18:28

Szia!

Köszönöm, de ma tudtuk meg, hogy a szerződéskötés dátuma számít. Sikerült is, pont ma! Mindenkinek sok szerencsét kívánok!

szept. 17. 10:41

Sziasztok!

Mi is nagyon gondolkozunk a Ferjemmel a babavaro tamogatason! Az interneten elerheto kalkulatorok alapjan,mind szerint jogosultak lennenk ra! Azokhoz lenne kerdesem akik a Takarek banknal inteztek az igenylest! Akik esetleg elbuktak,min? Akiknek sikerult,milyen feltetelekkel? Annyit olvastunk mar utana es hol ezt-hol azt irnak,teljesen lehetetlen kiigazodni! 27 evesek vagyunk,semmi banki hitelunk nincsen,egyedul provident amit lelkesen fizetunk! Semmi elmaradasunk nincsen semmiben! Egyedul a Ferjemnek egy ezer eves munkahelyi mizeriaja miatt(nem volt hivatalosan bejelentve meg huszonegynehany evesen) van egy 40ezer ftos tartozasunk,pont most kuldte ki rola a NAV a levelet,nyilvam ezt a napokban mindenkepp rendeznek az igenylestol fuggetlenul is,mert ugyebar alapfeltetel,hogy nem lehet a NAV fele tartozasa egyikunknek sem! Ezen kivul,van sajat hazunk hala istennek,orokoltuk Ferjem Nagymamajatol,melyben mar egy eve elunk! Nyar elejen jott szinten a Navtol a level a haz illeteke utani osszegrol,melyre akkor reszletfizetest kotottunk a NAV-val,melybol meg 3 havi reszlet van hatra kifizetesre,ha a 40ezres tartozast rendezzunk,es utana mennenk igenylest benyujtani,ez a hivatalosan lepapirozott reszletfizetesi szerzodes mennyire buktatna meg az igenylesunket szerintetek? Egyebkent a tb jogviazony mindkettonkel megvan,mindketten joval tobb mint 3 eve folyamatos munkaviszony alatt allunk,semmi hitelunk sincs semelyik banknal! Az osszeget a haz felujitasara es Ferjem az indulo vallalkozasaba fektetne,plusz felretennenk belole! Babat 1et szeretnenk,a hiteltol fuggetlenul is 30eves korunkig mindenkeppen(tehat 3 even belul)

Nagyon sok jo tapasztalatot olvastunk itt Toletek,es gratulalunk a sikeres elbiralasokhoz is! A kersesunk,hogy az illetek tartozas a NAV fele melyet havonta fizetunk meg 3 honapig mennyire befolyasolna az elbiralast? Plusz,nekunk a Takareknal van szamlank,de egyikunk sem szamlara kapja a fizeteset,mindkettem kezben kapjuk,a szamlat csak akkor hasznaljuk,ha valamilyen utalasos dolgot kell inteznunk! Ez mennyire befolyasolo tenyezo,ha mindketten munkaltatoival tudjuk igazolni a kereserunket?

Bocsanat,ha hosszura sikeredett,de ugy gondoltunk elobb ilyen formaban tajekozodnank,mieoltt a bankba mennenk :) Szep napot Nektek!

289. ancsa92 (válaszként erre: 288. - ZINA2)
szept. 15. 22:47
Szia! A baba születésénél a benyújtás időpontja számít, én így tudom.
288. ZINA2
szept. 14. 09:44

Sziasztok,

Segitsetek kérlek, mert nekem nem egyértelmű néhány dolog. Szeptember 10-én nyújtottuk be a kérelmet hiánytalanul.Az a dátum számit vagy a szerződéskötés dátuma? Igérték, hogy gyorsítják az elbírálást, hogy jövő héten szerződjünk. De ki tudja, nekem kegyeg az idő,mert 1 hét múlva születnek császárral az iker babáim. Ha addig nem szerződünk, akkor mi van? Vagy a benyújtás időpontja számit?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook