Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Babaváró támogatás tapasztalatok fórum

Babaváró támogatás tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
291. ZINA2 (válaszként erre: 289. - Ancsa92)
2019. szept. 17. 18:28

Szia!

Köszönöm, de ma tudtuk meg, hogy a szerződéskötés dátuma számít. Sikerült is, pont ma! Mindenkinek sok szerencsét kívánok!

2019. szept. 17. 10:41

Sziasztok!

Mi is nagyon gondolkozunk a Ferjemmel a babavaro tamogatason! Az interneten elerheto kalkulatorok alapjan,mind szerint jogosultak lennenk ra! Azokhoz lenne kerdesem akik a Takarek banknal inteztek az igenylest! Akik esetleg elbuktak,min? Akiknek sikerult,milyen feltetelekkel? Annyit olvastunk mar utana es hol ezt-hol azt irnak,teljesen lehetetlen kiigazodni! 27 evesek vagyunk,semmi banki hitelunk nincsen,egyedul provident amit lelkesen fizetunk! Semmi elmaradasunk nincsen semmiben! Egyedul a Ferjemnek egy ezer eves munkahelyi mizeriaja miatt(nem volt hivatalosan bejelentve meg huszonegynehany evesen) van egy 40ezer ftos tartozasunk,pont most kuldte ki rola a NAV a levelet,nyilvam ezt a napokban mindenkepp rendeznek az igenylestol fuggetlenul is,mert ugyebar alapfeltetel,hogy nem lehet a NAV fele tartozasa egyikunknek sem! Ezen kivul,van sajat hazunk hala istennek,orokoltuk Ferjem Nagymamajatol,melyben mar egy eve elunk! Nyar elejen jott szinten a Navtol a level a haz illeteke utani osszegrol,melyre akkor reszletfizetest kotottunk a NAV-val,melybol meg 3 havi reszlet van hatra kifizetesre,ha a 40ezres tartozast rendezzunk,es utana mennenk igenylest benyujtani,ez a hivatalosan lepapirozott reszletfizetesi szerzodes mennyire buktatna meg az igenylesunket szerintetek? Egyebkent a tb jogviazony mindkettonkel megvan,mindketten joval tobb mint 3 eve folyamatos munkaviszony alatt allunk,semmi hitelunk sincs semelyik banknal! Az osszeget a haz felujitasara es Ferjem az indulo vallalkozasaba fektetne,plusz felretennenk belole! Babat 1et szeretnenk,a hiteltol fuggetlenul is 30eves korunkig mindenkeppen(tehat 3 even belul)

Nagyon sok jo tapasztalatot olvastunk itt Toletek,es gratulalunk a sikeres elbiralasokhoz is! A kersesunk,hogy az illetek tartozas a NAV fele melyet havonta fizetunk meg 3 honapig mennyire befolyasolna az elbiralast? Plusz,nekunk a Takareknal van szamlank,de egyikunk sem szamlara kapja a fizeteset,mindkettem kezben kapjuk,a szamlat csak akkor hasznaljuk,ha valamilyen utalasos dolgot kell inteznunk! Ez mennyire befolyasolo tenyezo,ha mindketten munkaltatoival tudjuk igazolni a kereserunket?

Bocsanat,ha hosszura sikeredett,de ugy gondoltunk elobb ilyen formaban tajekozodnank,mieoltt a bankba mennenk :) Szep napot Nektek!

289. ancsa92 (válaszként erre: 288. - ZINA2)
2019. szept. 15. 22:47
Szia! A baba születésénél a benyújtás időpontja számít, én így tudom.
288. ZINA2
2019. szept. 14. 09:44

Sziasztok,

Segitsetek kérlek, mert nekem nem egyértelmű néhány dolog. Szeptember 10-én nyújtottuk be a kérelmet hiánytalanul.Az a dátum számit vagy a szerződéskötés dátuma? Igérték, hogy gyorsítják az elbírálást, hogy jövő héten szerződjünk. De ki tudja, nekem kegyeg az idő,mert 1 hét múlva születnek császárral az iker babáim. Ha addig nem szerződünk, akkor mi van? Vagy a benyújtás időpontja számit?

287. nelly25
2019. szept. 10. 15:39
Sziasztok nekünk is sikerült és nagyon gyorsan csütörtökön beadtuk a papírokat és tegnap hívták a férjem hogy ma mehetünk szerződni amíg írtuk alá azonnal a számlán volt(otP)
286. Bellzo (válaszként erre: 285. - Ikres_anyu)
2019. szept. 9. 13:43

Én is ezt olvastam, de lehet az a legtisztabb ha bemegyek egy bankfiokba es megkerdezem!!!

Koszonom a segitseget

285. ikres_anyu (válaszként erre: 283. - Bellzo)
2019. szept. 9. 13:08
Nő, úgy tudom 10 millánál 75-80 ezerre nő a havi törlesztő!
284. Pasionella (válaszként erre: 283. - Bellzo)
2019. szept. 9. 13:07
No igen, kb olyan torlesztes lesz mint egy sima lakashitelnel.
283. Bellzo (válaszként erre: 282. - Ikres_anyu)
2019. szept. 9. 13:07
Akkor felénél kb 1 milla a büntetés amit 120napon belul fizettetnek ki velem! De ezek utan nő a torlesztesem is mert rajon a thm?!
282. ikres_anyu (válaszként erre: 281. - Bellzo)
2019. szept. 9. 11:28

Szia, a kamattámogatást kell egy összegben, 120 napon belül visszafizetni, a fennmaradó tőketartozás pedig piaci kamatozású hitellé alakul (személyi kölcsön hitelévé, azt hiszem.


Az 10 milla kamattámogatása kb 2,2 milla, az 5 milla esetében nem tudom, mennyi.

2,2 milla a júliusi kamatszinthez képest számolva, a későbbi hónapokét nem tudom, az augusztusban felvett hiteleknél talán 1,7 milla lett volna a bünti kamat, úgy olvastam.

281. Bellzo
2019. szept. 9. 11:01

Sziasztok

Én csak kérdezném hogy 3 meglévő gyermek mellé ha igényelnénk a babavárot (ami ugye szabadon felhasználhato) kb 5 millio ftra, es ha nem jon az uj kisteso 5 éven belul akkor a torlesztő ugyugy marad mint egy lakashitelé? Vagy egyosszegbe kerik tolem vissza az 5 milliot?

Koszonom a valaszokat

280. pegazus3 (válaszként erre: 279. - Walter Gibson)
2019. szept. 8. 15:58
Akkor épp belefértek a 10 napba...
2019. szept. 8. 15:38
Sziasztok. Mi július 29-én adtuk be a bankba (OTP) az igénylést. Augusztus 29-én csütörtökön telefonáltak, hogy elfogadták, 30.-án, másnap bementünk aláírni kb. délután 14-kor, este 17:30-kor, miután hazaértem, megnéztem a netbankom, és már rajt volt a 10m. Sok sikert mindenkinek!
278. pegazus3 (válaszként erre: 277. - Pegazus3)
2019. szept. 6. 15:51
Szóval ha most elhelyezkedsz dolgozni*
277. pegazus3 (válaszként erre: 276. - Halexandrah)
2019. szept. 6. 15:50

Szia!

Sajnos egy így van, a bank monitor.hu oldalon van egy cikk, ami ezt részletezi.

[link]

Ha most elhelyezkedést dolgozni,akkor 180 nap múlva tudtok ismét próbálkozni.

2019. szept. 6. 13:32

Sziasztok!


Mivel csak egyikünk TB-igazolása elég a babaváró hitelhez, ezért most kicsit értetlenül állunk a történtek előtt.:


Párom vállalkozó és 1,5 éves vállalkozása miatt neki elutasították a TB-igazolását, így mivel úgy tudtuk és értelmeztük, hogy aki felsőoktatási hallgatói jogviszonnyal rendelkezik (ami nekem idén lesz ötödik éve), neki is elfogadják ebben az esetben a TB-igazolását. Sajnos a hivatalos papírt nekem is elutasították, így viszont nem igazán értjük, hogy az én hallgatói jogviszonyom miért nem felel meg a feltételeknek. Jártunk két banknál, de ebből kifolyólag nem tudtuk felvenni a hitelt és azt mondták, hogy ebben az esetben nekem szükségem lenne az elmúlt tanulmányi éveim mellé még fél éves munkaviszony is. Járt így valaki? Ez így valóban nem felel meg a feltételeknek? A törvényben a jogviszony melletti munkaviszonyról nem találtunk mi semmilyen leírást.

2019. szept. 5. 21:26

Jó olvasni,hogy ennyien megkaptátok!!

Gratulálok!👏😘

2019. szept. 5. 21:22
Nekünk tegnap szóltak,hogy pozitív volt a hitelbírálat, megkaptuk mi is a Takarékbankban! Ez a 3. hely,ahová beadtuk, de itt nem jeleztük, hogy babát várok.
2019. szept. 5. 18:36
Sziasztok! Leírom,hogy nàlunk hogy zajlott a babavàró igénylés. Szeptember 15-én beadta a hitelügyintèző az igénylést az OTP Bankba. 10 nap letelte után mèg mindig csak annyit tudtunk,hogy bírálás alatt van a dolog. Szeptember 2-án betelefonàltam,annyit tudtam meg,hogy màr az államkincstàtnàl van a kérelmünk. 5 percenként nèzegettem az emailemet,hogy jött-e valami válasz,hogy elbírálták-e. Augusztus 30-ig alàkellett volna írnunk az adásvételi szerződést. Pènz mèg sehol. Mi tiszta idegek vagyunk. A kivitelező rendes volt,adott mèg 2 hèt haladékot. Felhívtam ma az államkincstàr központi számàt,érdeklődni hogy mi van. Ők ügyfelekkel nem foglalkoznak,fàradjak be abba a bankfiókba,ahova le lett adva az igénylőnk. Bemegyek,odaadom az iraratimat,2 kattintás és mondja az ügyintéző,hogy màr el van bírálva,megkapjuk a pènzt,mehetünk szerződést írni. Hurrá,hurrá,nagy az öröm,de hol az email,hogy el lett bíràlva? Ha nem megyek be mèg 2 hètig,akkor még 2 hétig nem tájékoztatnak a fejleményekről? Kitudja mikor bíràlták el? Lehet hétfőn a telefonhívás után? Jó hogy ennyire képben vannak a Bankok! Meg úgy mindenki! Ha valaki szintèn ebben a helyzetben van,jobban jàr,ha minden nap bemegy megérdeklődni,hogy hol tart az ügy,mert nem állnak a helyzet magaslatán! Sziasztok! :)
272. Pat (válaszként erre: 270. - Nelly25)
2019. szept. 4. 23:12

A 197. Hozzászólásban mindent leírok azt olvasd el ha érdekel. Most az Erste volt az aki megadta de hitelszakértő segítségét kértem és ő ajánlotta az Erstét. Azt kell hogy mondjam ennyire frankó bankkal még nem találkoztam. Feltétele az igénylésnek a számlanyitás + jövedelem érkeztetés. Mi 26.-án hétfőn igényeltük, szerdán már hívtak kértek hiánypótlást munkáltatói igazolást. Sajna ez csak most hétfőn lett meg de még az nap bevittem a bankba, kedden hívtak hogy engedélyezték ma reggel meg már meg is érkezett. Plusz még jóváírtak 20ezret mert náluk nyitottam számlát úgyhogy ma reggel ott figyelt a számlán 10millió 20ezer forint. Nagyon gyors és laza bank. Ha nem kell várnom a munkáltatóira 4-5 nap alatt meg lett volna az egész. De a többi bankhoz képest még így is hipergyorsak.

Úgyhogy csak ajánlani tudom őket. Nálunk a Hitelnet szakértője és az Erste volt a nyerő kombináció.

2019. szept. 4. 11:24
Sziasztok, megjött az utalás!!!! :) 8. munkanapra
270. nelly25 (válaszként erre: 268. - Pat)
2019. szept. 4. 11:14
Szia megkérdezhetem hogy az előzö két bank miért utasított el és melyik bankok voltak
269. fildus (válaszként erre: 267. - Katapetra)
2019. szept. 4. 09:04
Munkanap mindig :)
268. Pat
2019. szept. 3. 18:11
Végre!!!! Csoda történt. Ma hívtak hogy engedélyezték a 10milliót, a héten utalják. 2 hónapnyi idegeskedés, kínlódás után a harmadik igénylésünket a harmadik bankban elfogadták.
2019. szept. 3. 11:28

Sziasztok!

Tavaly költöztünk ki közös lakàsunkból egy magunk àltal épített kertes hàzba.

Van egy gyermekünk és nagyon szerettünk volna neki tesót, de nem úgy jött anno, ahogy elképzeltük. Februàrban derült ki nagy örömünkre, hogy mégis csak sikerült. Veszélyeztett terhesként a szakorvos rögtön tàppénzre írt ( munkàm miatt is).

Mivel a hàzunkon van még mit csinosítani, így gondoltuk belevàgunk a babavàróba.

A K&H bankhoz mentünk be 2-àn, csupàn érdeklődni. Közben a férjem lekérte a tb igazolàst.

Vàrtunk...vàrtunk...de 2 hét elteltével sem jött a postàn semmi. Akkor iràny a Teve utca, ahol szerencsénkre egyből kiadtàk, majd 22-én leadtuk az összes papírt elbíràlàsra (26. hetes kismama voltam).

Teltek a napok, lassan hetek, mikor betelefonàltunk, hogy mizu?

Ügyintéző szabin, de a kolléga ràtudott nézni, miszerint "csak" 5 millióra vagyunk jogosultak, mert nekem havi 30.000-et igazoltak le a folyószàmlàim alapjàn. Mi vaaaan?

Megvàrtuk, hogy az ügyintéző visszajöjjön a szabiról, iràny a bank...osztottunk, szoroztunk, sehogy sem volt jó, amit kiszàmoltak.

Végül kiderült, hogy 08.08. előtt a K&H-ban a tàppénzt nem szàmoltàk bele, így a JTM a havi min.alà esik...de most màr módosult a belső szabàlyzat és elfogadjàk.... OMG!!!!

Akkor újrabíràlàsra visszaküldettük....

Tik-tak, ment az idő, napok, hetek...telefonok...végül elfogadtàk...mehetünk szerződni...3 nap vàrakozàs a szerződés kézhezvételétől az alàíràsig....

Augusztus 26- àn, hétfőn, alàírtuk a 10 millióra.

Akkor azt mondta az ügyintéző, hogy kb7 nap az utalàs...jelenleg a 9.napunk ketyeg...vele együtt az idegrendszerünk....

Persze az utalàs lehet, hogy 7 munkanap...akkor viszont ma kellene utalniuk...

Július 2-a óta eltelt 2hónap...

266. ancsa92 (válaszként erre: 263. - Veronika07)
2019. szept. 2. 14:06
Szerintem aki belevág az minden egyes lehetőséget számbavesz. A gyerek pedig nem fog adósságba születni. Fedél kell a fejünk felé, és más opció nincs. Én spec nem szeretném tovább az albérletet fizetni, ami nem lesz az enyém és kb bármikor kirakhatnak, és nem szeretnék albérletben gyereket nevelni (ez is ugyanúgy mindnekinek a saját döntése). A sima hitelnél is ugyanúgy meg van a kockázat hogy nem tudja tovább fizetni az ember, nem csak a babvárónál és társainál. Én is mindneképp szeretnék 5 éven belül gyereket, ezzel a hitellel pedig végre el tudtunk indulni. Szerintem mindenki el tudja dönteni, hogy bele akar e vágni vagy sem.
265. Pasionella (válaszként erre: 263. - Veronika07)
2019. szept. 2. 11:27

3szor raktad ki ugyan azt a hozzászólást.

Egyébként ha összejön a gyerek nincsen semmi gond, a 20 év nem kötelező, vissza lehet hamarabb is fizetni.

264. Pasionella (válaszként erre: 260. - Veronika07)
2019. szept. 2. 11:26

Senki sem mondta, hogy nem rizikós, azonban ha esetleg nem jön össze a baba akkor sem rosszabb mint egy lakáshitel. Mi enélkül is szeretnénk gyereket 5 éven belül, sőt 2 éven belül. Mi úgy vettük fel, hogy számoltunk a következményekkel de még mindig jobb hiszen jelenleg albérletre 70ezer Ft-ot fizetünk... ha elveszik a kamattámogatást akkor 76ezer lenne. Örökké semmivel sem jobb ha albérletbe maradunk és más zsebébe perkálunk...

Bízunk benne, hogy nem lesz gond és egy baba mindenképpen összejön.

Sajnos máshogy mi nem mostanában jutottunk volna saját ingatlanhoz.

2019. szept. 2. 11:20

ma 11:16


Én csak a szegény gyerekeket sajnálom hogy adósságba születnek. Ha meg nem jön össze a baba legy en az bármien orvosi probléma 5 év után több mint 2 milkát visdza kell egyösszegbe fizetni. Megy 10 milió 20 évre ??? Vaó egyszóval az ifjúság adóssággal a nyakában indul neki az életnek! Azt ne is mondjam mivan ha halálozás esetleg válás van! Nagyon gáz hogy így elvannak lehetetlenítve a családok hogy nincs más választás a hitelen kívül!

262. Veronika07 (válaszként erre: 252. - Tilvia)
2019. szept. 2. 11:19
Max majd a gyermeked fizeti.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook