Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Babaváró támogatás tapasztalatok fórum

Babaváró támogatás tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
411. Hitelszakerto (válaszként erre: 410. - Ildike04)
2020. dec. 28. 17:32

Tehát az igényléstől számítottan visszafelé folyamatos 90 napnak kell meglennie magyar jogviszonynak. (mivel külföldről jöttetek haza)

Illetve ha esetleg a covid szigorúbb intézkedései alatt történt a megszakítás elvileg azt az időt is biztosítottnak tekintik.

410. Ildike04 (válaszként erre: 408. - Hitelszakerto)
2020. dec. 18. 04:10
Szia,köszönöm a válaszod.Jövő hétre kaptunk időpontot az OEP-be,akkor megtudjuk mi is van.de az mit jelent,hogy külföldről jöttünk haza kevesebb időt vesznek figyelembe?Arra gondoltál,hogy 90nap magyar jogviszony kell?az meglesz,csak a megszakitas időtartam nem tudom mennyi lesz,hogy az osztrákok mit igazolnak le,mert úgy tudom,külföldről haza jössz,kicsit tovább van tb igazolasod,mint ameddig dolgoztál,mert hagynak időt a dolgaid elintezesere és a haza utazasodra,ezt az ugyvédünk mondta ,és amikor Németországból jött haza a férjem ott is így volt.
409. zsoka92
2020. dec. 17. 16:24

Sziasztok!

Leírom én is a tapasztalatom, hátha valakinek hasznos lehet, ugyanis én is sokat böngésztem a fórumokat a tapasztalatok miatt.

Mi első körben a bankmonitoron keresztül szerettük volna egy pártatlan hitelügyintézővel felvenni a kapcsolatot, hátha segít nekünk kiválasztani a legmegfelelőbb bankot, ahol sikerrel járhatunk. Első körben az ügyintéző akinél landoltunk nagyon furcsán lehúzta az OTP-t (saját bankunk), és az Erste bank online(csak szerződéskötésre kell személyesen megjelenni) babaváró hitelét ajánlotta (csak bankmonitoron keresztül elérhető). Ezen a ponton egy kicsit pihentettük inkább a babaváró témát, mondván hogy lehet inkább mégis a saját bankunknál próbálnánk meg először. Viszont az első ügyintézőnk elmondása szerint az OTP nem adja meg hitelkiváltásra a babavárót, így pár hónap múlva, mégis megint megkerestük a bankmonitort, hogy a biztosra menjünk úgymond.

Mivel meglévő OTP személyi kölcsönt is kiváltottunk, kellett hozzá egy igazolás a OTP-ből, ami kb 8.000 Ft-ba kerül, és nincs is meg azonnal, tehát jó esetben emiatt már 2x meg kell fordulni a bankban. (így az online hiteligénylés kényelme már értelmét veszti). A bankmonitoros ügyintézőnk szerint az OTP hetekig ül a bírálaton míg végül elutasítják a kérelmeket.

Nos, nálunk nem ez volt a helyzet. Amikor elmentünk hogy igazolást kérjünk a meglévő hitelünkről az Erste online babavárójához, az OTP-ben szerencsére kicsit erőszakosabb ügyintézőhöz kerültünk, aki rábeszélt minket arra, hogy próbáljuk meg első körben inkább a saját bankunknál. És milyen jól is tette. Kedden reggel vittünk be minden szükséges papírt, a maximum felvehető összeget kértük, és még aznap délután telefonált az OTP-s ügyintéző, hogy pozitív a bírálat, szerződéskötésre vár a babavárónk. Másnap bementünk, aláírtuk a szerződést, és még ki sem léptünk a bankból, már a számlánkon volt a pénz.

408. Hitelszakerto (válaszként erre: 404. - Ildike04)
2020. dec. 15. 08:21

Szia!

Mivel külföldről hazatérők vagytok, így kevesebb időt vesznek nálatok figyelembe.

Én szeretek biztosra menni ezeket illetően, egy tb igazolást kellene kikérni a kormányhivataltól. (Elektronikusan vagy személyesen)

Ez alapján 100% hogy meglenne a kérdésedre a válasz.

Plusz az igényléshez is kelleni fog. Arra viszont figyeljetek, hogy 30 napig érvényes, tehát ha lejár a kiállítás és a hitel beadása közötti idő akkor újra kell igényelni.

Alap esetben a 30 napot úgy kellene nézni, hogy összesen 3 év alatt.

Jelenleg viszont rengeteg kérdéses dolog van: - covid ideje alatt történt a munkahely váltás, külföldről érkeztetek haza így kevesebb időt vesznek figyelembe stb.

407. Hitelszakerto (válaszként erre: 402. - Tjános)
2020. dec. 15. 08:13

Kedves Tjános!


A babaváró hitelt egy házaspár egyszer igényelheti.

Amennyiben CSOK-ot szeretnének igényelni ház vásárlásra, vagy bővítésre arra van lehetőségük.

406. fildus (válaszként erre: 395. - Kata910216)
2020. dec. 14. 12:08
Minket ott elutasítottak.... most megyünk az erstéhez...
405. Ildike04 (válaszként erre: 292. - Eddbb3f348)
2020. dec. 14. 04:10
Szia,azóta sikerült a hitel?
404. Ildike04 (válaszként erre: 396. - Hitelszakerto)
2020. dec. 14. 03:56
Szia,akkor ha valakinek a 3év alatt volt két megszakítás,egy 30 napos és egy 16napos,attól még megfelel a feltételeknek?
403. gabbbicica (válaszként erre: 402. - Tjános)
2020. dec. 1. 23:30
A 10plusz10 az a csok, semmi koze a babavarohoz.
402. Tjános
2020. dec. 1. 23:04

Sziasztok!

Mi tavaly már felvettük a babaváró hitelt 10 milliót, közben megszületett a második gyermek mellyel teljesítettük azt amit kell, nos szeretnék egy harmadik gyerkőcöt is, ha visszafizetjük egyben a 10 milliót fel lehet venni újra a hitelt 10+10 et?

Köszönöm szépen a választ!

401. Dycca92
2020. okt. 14. 20:24

Sziasztok!

Ma adtuk be a K&H-ba az igénylést. Mennyi idő alatt bírálták el Nektek?

Köszönöm a válaszokat!

400. aszparagusz (válaszként erre: 397. - Hitelszakerto)
2020. okt. 14. 08:05

Ismerősünk vette fel a babavárót, nem kellett igazolnia mire fordítja.

Az egész összeg ment lakásvásárlásra.

399. Hitelszakerto (válaszként erre: 375. - Docika88)
2020. okt. 14. 07:52

Kedves Docika88!

Mindenképpen ajánlom, hogy keressen fel egy független hitelszakértőt. Ebben esetleg tudok segíteni.

Meglévő hiteleiket a babaváróból tudják végtörleszteni.

A megfelelő bankot kell megtalálni az önök számára, ahol engedik a folyósítást.

398. Hitelszakerto (válaszként erre: 388. - Sopen0)
2020. okt. 14. 07:46

Kedves Sopen0!

Az ügyintéző félre tájékoztatta.

Ajánlom Önnek, hogy keressen egy független hitelközvetítőt aki segít kiválasztani az Ön számára legjobb bankot. Ebben nagyon szívesen tudok segíteni én is.

Tény és való, hogy a babaváró hitel igényléstől számítva az első 3 hónapban az igényelni kívánt összeg 75%át lehet csak lakásvásárlási célra használni. Mivel egy szabad felhasználású személyi kölcsönről beszélünk így Önök arra használják az összeget amire szeretnék.

397. Hitelszakerto (válaszként erre: 391. - Aszparagusz)
2020. okt. 14. 07:41

Kedves Aszparagusz!

Ez nem teljesen így van, ugyanis az igényléstől számított 3 hónapban lakás vásárlási célra maximum a hitel 75%-át lehet önerőként venni. A 3. Hónap után lehet a teljes hitelösszeget lakáscélra használni.

396. Hitelszakerto (válaszként erre: 393. - Mohoyoyo)
2020. okt. 14. 07:38

Kedves Mohoyoyo!

A tb igazolásra érvényes elfogadás mely minden banknál ugyanaz: 3 éves tb jogviszony igazolás. Két munkahely között maximum 30 nap lehet mely nem igazolt.

A tb jogviszonyba beletartozik a felső fokú iskolai képzés is (főiskola/egyetem).

2020. szept. 30. 11:57

Tegnap voltunk a sber bankban 8milliót ajánlott a rendszer, elfogadtuk mert már sürget minket az idő. Most pedig jön az idegörlő várakozás... minden ismerősöm aki a sber bankba ment másnap már értesítették hogy siker... várom a telefont nagyon és bízom abban hogy pozitív lesz a bírálat.

Az ügyíntéző annyit mondott nekünk, hogy a héten lesz válasz mert elég gyorsak és hogy ami a rendszeren átmegy az 99%ban teljesül. Remélem nem mi leszünk az a maradék 1%... szurkoljatok

394. Kata910216 (válaszként erre: 393. - Mohoyoyo)
2020. szept. 30. 11:54
Úgy tudom hogy a tb-be beleszámít de az ne legyen az utóbbi 6 hónapban, de nem vagyok ebben 100% biztos
2020. szept. 18. 10:58
Sziasztok! Végigolvastam az összes hozzászólást huhh :D Nekem az lenne a kérdésem, hogy pár hónapig 2 munkahely között álláskeresési támogatásban részesültem. Így ez bele számít a tb jogviszonyba? Világéletemben dolgoztam, előminősítés szerint Ersténél zöld utat kapnánk. Köszönöm :)
2020. szept. 16. 09:19

Sziasztok, a mi történetünk sem mai januárban kezdtük akkor vettük volna fel a babavárót de 2 hónap hiányzott a tb igazoláshoz így szeptemberig várnunk kellett. Most szerezzük be a papírjainkat és a sber bankot ajánlották nekünk. A mi hrlyzetünk sem túl egyszerű van 3 hitelünk törlesztője kb 90e ft, éltűnk a moratóriummal mivel sok bonyodalom volt körülőttünk amit nem részleteznék. Bevételünk én alkalmazottként átlag nettó 200at párom most katás vállalkozó de 19ben sima egyéni vállalkozó volt a nav jövedelemigazolás alapján havi 160 a bevétele. Bankmonitorral állunk kapcsolatba ők küldtek minket a sber bankba. Voltunk bent érdeklődni hogy minden papír összeszedjünk és érdeklődjünk a moratórium miatt is hogy maradjon, kilépjünk belőle esetleg a hátralékot kifizessük, az ügyíntéső azt mondta maradhat minden úgy ahogy eddig. Így elkezdtük beszerezni a papírjainkat és amint megérkezik minden bele is vágunk. Nagyon idegesek vagyunk mivel házat szeretnénk venni és ez az egyetlen esélyünk. Ragozhatnám miért is vagyunk ilyen helyzetbe igazából csak annyi hogy "drága" apósom eladta a házat a fejünk felől.


Egyébként gratulálok mindenkinek akinek eddig sikerült, végigolvastam az összes posztot és szurkolók mindenkinek.


Minden vágyunk egy saját ház vagy lakás hogy végre a saját lábunkra állhasunk, úgy gondoljuk dolgoztunk már és szenvedtünk is már annyit hogy ennek sikerülnie kell. Végre valami pozitívnak kell történnie. Szurkoljatok! Köszi 🙂

391. aszparagusz (válaszként erre: 388. - Sopen0)
2020. szept. 3. 18:34

A babaváró szabad felhasználású.

Ha megkapod, arra fordítod, amire akarod.

390. vkatka
2020. szept. 3. 17:45
Sziasztok! Az Erste-nél igényelte valaki?
389. gabbbicica (válaszként erre: 388. - Sopen0)
2020. szept. 3. 15:04
Otpnel senki nem kerdezte, hogy mire kell.
388. sopen0
2020. szept. 3. 14:43

Sziasztok!


Babaváró hitelről akartam érdeklődni a K&H banknál, és az ügyintéző azzal nyitott, hogy a K&H banknál a babaváró hitel 50%-át lakáscélra kell fordítani.

Mondtam, hogy ez nem lesz probléma lakásvásárlásra szeretnénk felhasználni. Viszont azt is mondta, hogy rövid időn belül, példának felhozva, 5 éven belül meg kell történnie.

Kérdeztem, hogy a bank hogyan szankcionálja, ha nem történik meg?

A válasz az volt, hogy büntetőjogi felelősségem tudatában írom alá a szerződést.

Rákérdeztem, hogy akkor a szerződésben szerepelni fog egy feltétel, hogy x időn belül lakáscélra kell költenem?

Azt válaszolta, hogy nem, ezt ő most elmondja nekem.


Kérdésem, hogy a babaváró hitel esetében élhetnek ilyen kikötéssel a bankok, hogy a hitel x%-át mire és mennyi időn belül kell fordítanom, vagy az ügyintéző félre tájékoztatott?

387. Pasionella (válaszként erre: 385. - Durden)
2020. szept. 1. 09:15
Ez nem rugalmas, júli 1 után születettekre vonatkozik és pont.
386. aszparagusz (válaszként erre: 385. - Durden)
2020. aug. 31. 15:06
A 2019. július 1. után született gyerekre vonatkozik.
385. Durden
2020. aug. 31. 15:04

Sziasztok,

kislányom 2019.05.15-én született. Van rá valami esély, hogy a babaváró hitelre jogosultak legyünk? Mivel nem tervezünk több gyereket, hát mit mondjak...örülnék neki ha beférnénk. Mennyire rugalmas ez a "july 1 előtt" szabály?

384. Pasionella (válaszként erre: 383. - Puszuka)
2020. aug. 25. 10:13
Még ilyen "tanácsot" nem hallottam.... vicc az otp minden szempontból. takarékkal nincs tapasztalatunk, nekünk k&h-nál sikerült egyből.
383. Puszuka
2020. aug. 22. 18:36

Sziasztok! Az én tapasztalotamat szeretném megosztani.

2 hete voltunk bent az OTP bankban, minden papirunk rendben volt elsőre, majd 2 órás ügyintézés után közölte velünk az ügyintéző, hogy el lettünk utasítva... Javasolta,(mivel eddig nem volt semmilyen hitelunk) vegyunk fel 2-300 ezer forintot, hogy lássa a bank hogy megbízhatóak vagyunk. Megköszöntük, és szépen eljottunk, hogy megprobaljuk másik banknál. Most augusztus 19-én voltunk bent a Takarék Bankban, és ott jelenleg elfogadták a papirjainkat, és most az elbirálásra várunk. Remélem jövőhéten kiderül, megkapjuk vagy sem. Esetleg van valakinek tapasztalata Takarékbankkal kapcsolatban?

382. Hekate
2020. aug. 8. 20:03
Mi tegnap írtuk alá a szerződést. Szerdán bementünk a bankba, kitöltöttük az igénylést..másnap reggel telefon, hogy elfogadták. Ennyi. :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook