Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Babaváró támogatás tapasztalatok fórum

Babaváró támogatás tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
2019. júl. 4. 22:14

Hajrá! Éljen mindenki aki csak tud az olcsó pénz lehetőségével!


A követelésbehajtás is nagy üzlet ma már.

20. f8db0709b8 (válaszként erre: 18. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 4. 21:14

Az Ltp-vel érvelnék...arról is az kering hogy nincs...de van....kering,hogy elvették az állami támogatást az évi 72000ft-ot...igen,azoktól akik október 16 után kötöttek új szerződést..

Én úgy gondolom a devizáért se tartottak fegyvert senki fejéhez hogy vedd fel..az látható volt jó előre,hogy ez lesz...

Itt ha most felveszik,kormányváltás,bármi,ezt nem vehetik el!

Nem mondhatja az uj kormány hogy pakoljatok,oda mentek ahova akartok,megszüntetjük,lesz veletek ami lesz..ok nélkül 1 szerződés sem bomlik fel.

Devizánál azok lettek földönfutók akik egyáltalán meg se próbálták fizetni,egyezkedni bármi...a nem együttmüködésnek szivás a vége...

19. BorosTyánka (válaszként erre: 17. - Papája)
2019. júl. 4. 21:11

Köszönöm a jóindulatú,őszinte gondolatot. Egyetértek

Veled.

18. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 13. - Bless the child)
2019. júl. 4. 19:41

Köszi, van házam, gyerekeim (és nem azért szültem őket hogy abból legyen ház) nem tartok rá igény 😊

Volt valaha ilyen lelkes devizahiteles emberek akik mára foldonfutok lettek.

Lesz egy kormányváltás aztán mindent visszavonnak vagy úgy alakítanak hogy ne tudják az emberek megoldani.

De sok sikert.

Szép estét 😊

2019. júl. 4. 17:36

Hajrá fiatalok ! Van egy mondás, ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el - ha jól tudom.

Bolondok lennétek, ha nem élnétek a lehetőséggel. Igen jól át kell gondolni mire megy el ez a pénz. Biztos vagyok benne, hogy a többség okosan használja fel. Az is biztos, hogy a legtöbb házaspár is akar gyereket ezzel, vagy e nélkül is. Igen kezdjétek könnyebben az életet, hogy a folytatás se legyen megerőltető.

Amennyiben viszont valaki nem okosan használja fel a pénzét, hát az az ő baja lesz.

Nem kell itt Macukának jósolgatnia, nem az ő gondja lesz. Ne vegye el a kedvet és a reményt az "én megmondtam" szöveggel.

16. Pasionella (válaszként erre: 10. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 4. 16:53
Miert kene sirnom? Ha esetleg barmi okbol nem jon ossze a baba 5 even belul akkor sem esem ketsegbe h 45ezer helyett 70ezret kell kifizetnem, jelenleg alberletre ennyi megy el es nem nelkulozunk semmit sem es meg felre is tudunk valamennyit tenni. Nem gondolnam hogy magyarazkodnom kellene, miert szolsz hozza olyan forumhoz amivel egyaltalan nem ertesz egyet. Igen, mielott meg tovabb mennel, velemenyed lehet, ezt el is mondtad, hat legyel vele boldog :-) na meg attol is ha a profeciad beigazolodik es sirni fogunk...
15. Bless the child (válaszként erre: 12. - Imicus)
2019. júl. 4. 16:43
Mi annak idejèn a szocpolos generáció voltunk. Nincs ebben semmi rossz.
2019. júl. 4. 16:39
Mi a falusi csok-ot tervezzük kihasználni. Van ingatlanom, 3 gyermekem, de ha csak úgy hozzàm vágnak 10 milliót, hülye lennék ott hagyni
13. Bless the child (válaszként erre: 10. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 4. 16:35
Mi a gondod? Talán te nem tudsz semmit igénybe venni és ez fáj? Imádom az ilyen "szomszéd lova is dögöljön meg" hozzáállást
12. Imicus
2019. júl. 4. 16:15
Én már kezdem elengedni a fölháborodásom, és lassan hozzászokom a gondolathoz, hogy a mi generációnk a Csok-os jelzővel lesz megbélyegezve. Végtelenül szomorú vagyok, hogy egyesek azt hiszik a gyerek születik a csok miatt és nem fordítva...Minden pénzt és minden lehetöséget a gyerekek miatt használunk ki, azért hogy nekik jobb legyen mint nekünk volt, óriási segítséget kapunk ehhez, de ettől még az ő javukat szolgálja első sorban...Olyan hihetetlen, hogy szeretetből akarunk gyereket? Nem a Csok meg a kamattámogatás fogja fölnevelni, kitaníttatni, meg majd kiházasítani azt a gyereket, ez jár neki a szüleitől rögtön a feltétlen szeretet után ☺
11. f8db0709b8 (válaszként erre: 10. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 4. 16:09
Meglátjuk....miért vagy ennyire negatív?
2019. júl. 4. 16:02
Meglátjuk 10 év múlva hányan sírnak majd.
9. f8db0709b8 (válaszként erre: 4. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 4. 15:13

Annyira imádom ezt a pesszimista hozzáállást...ezt a mindenkit legyalázunk,mert úgyse tudja fizetni....

Tényleg itt tartunk?

Mi is felvettük a csok-ot,úgy vettünk házat...de átgondoltan,megfontoltan kezdtük el...kezdve egy előminősítéssel,mert a törlesztő nem mindegy és a hitel nagysága se...17500ft-ot fizetünk havonta,7 év mulva lejár...

Az pedig hogy a legkisebb gyermekünk 2018 jan.1 után született,nevezhetjük szerencsének,mert a jelzálogból 1 milla lejön és csökken a törlesztőnk..de nem a csok és a támogatás miatt szültem!

Gondolom aki ezt a mostani dolgot igénybe tudja venni,felelősségteljesen dönt,én bízom benne nem fejvesztve rohannak a pénzért....hisz nem kis feltételeknek kell megfelelni,és bizony aki megkapja,jogosan kapja meg!Mert letett az asztalra már valamit!

Én úgy érzem ezeket a negatív kommenteket azok nyomatják,akik már nem tudják igénybevenni,vagy bedőlt hitellel rendelkeznek,vagy egyszerűen csak irigyek!

8. Pasionella (válaszként erre: 5. - Pasionella)
2019. júl. 4. 14:56
Termeszetesen ettol fuggetlenul is tervben volt mar a gyerek. Azert a tobbseg nem tamogatas miatt szul!!! Szerencsere a kisebbseg javaresze ebben nem lesz tamogatott hiszen 3 ev munkaviszony kell es nem eleg hozza a minimalber!
7. Tilvia (válaszként erre: 4. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 4. 13:12

Mi most tervezzük a gyerkőcöt, úgyhogy mi ezért vágtunk bele, meg 2016 óta próbáljuk rendbe rakni a házat amit vettünk. Én nem azért akarok szülni, hogy milliókat vegyek fel rá(juk), hanem azért mert 1. szeretnék, 2. egy olyan helyre akarom szülni a gyereket, ahol minden biztosított neki.

Mi is csak egy gyerkőcben gondolkodunk és nekem és a férjemnek az számít igazán, hogy KAMAT MENTES és nincs jelzálog a házon.

Köszönöm

De ki hogy gondolja...ha csak ezt látja benne, hogy tenyészkanca /bocsánat/ akkor sajnálom.

6. gabbbicica (válaszként erre: 4. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 4. 12:41

Szerintem mindenki el tudja donteni, mi fer bele neki.


Mi is gondolkodunk rajta, de mar van 1 gyerekunk, aki nem szamit.



Ha sikerul a masodik baba, akkor felvesszuk egy reszet es bovitjuk a házat belole. Ami igy kamatmentes lesz.

5. Pasionella (válaszként erre: 4. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 4. 12:16

Gondoltam hogy lesz hasonlo hozzaszolas...

Nyilvan mi akik ezt igenybe vesszuk ezt atgondolva tesszuk, ha mas nem az az O baja. Speciel mi egy gyereket "merunk" bevallalni, szoval igazabol sok mindent nem kapunk azon kivul h kamatmentes hitelhez jutunk ami szerintem jobb mint a sima lakashitel...

Nem kockaztatnek sem 2 sem 3 gyerekkel... esszeru hatarokon belul indulunk neki es koszonom de nem kell sajnalni :-)

2019. júl. 4. 12:04
Már most sajnálom azokat akik ezeknek a dolgoknak bedőlnek. Ezek a támogatások elfogy bak ha egyáltalán megkapja az aki kéri aztán ott lesz x gyerek akiket fel is kell nevelni
3. Pasionella (válaszként erre: 2. - Tilvia)
2019. júl. 4. 10:09

Mi meg nem dontottunk bank mellett, a bankmonitorral tartom egyelore a kapcsolatot. Mi is a max-ot szeretnenk de mo hazvasarlasra hasznaljuk majd fel, kiegeszitjuk vele a keszpenzunket szoval nem oneronek akarjuk hanem siman hozzatenni.

Orulok h jol jon a forum, hatha tudunk egymasnak tapasztalatokat nyujtani.

2. Tilvia (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2019. júl. 4. 09:16

Szia,

Mi voltunk hétfőn a bankba. Persze mi voltunk az elsők :D

A TB igazolás az, ami necces mert tuti ülni fognak rajta.

Az a bank, ahol voltunk /KH/ ott pl kell egy költségvetési tervezetet is benyújtani, hogy nagyjából mire/mennyit költenénk a lakásfelújításnál, mert ezt is kérik hogy mire akarom költeni :/

Ezzel a bankkal csak ennyi baj, hogy tökmindegy milyen kölcsönt veszel még még a személyinél is kérik, hogy ugyan mire akarod használni. /Valamit be kell írnia a banknak/.

Mi már elindítottuk, pénteken megetünk vissza aláírni a papírokat, ha megjön a TB igazol. Ha nem akkor várnunk kell két hetet a fiók vezetőre, mert szabin lesz :/

Szóval nekünk ha sikerül is majd csak augusztus közepe táján lesz belőle valami. Mi a maxra megyünk rá :) Kicsire nem adunk :D

Ha van valami fejlemény még írok.

Örülök, hogy indítottad ezt a fórumot :)

2019. júl. 4. 07:56
A fórumot azért hoztam létre, hogy tapasztalatokat cserélhessünk egymással a jelenleg rendelkezésre álló infók alapján, illetve az igénylés során plusz információkat cserélhessünk. Mi még előtte állunk, pár napon belül megérkezik elvileg a tb viszonyról az igazolás, utána indítjuk a banki ügyintézést.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook