Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Babaváró támogatás tapasztalatok fórum

Babaváró támogatás tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
201. pegazus3 (válaszként erre: 200. - Pegazus3)
2019. aug. 19. 19:17
Olvasható*
200. pegazus3 (válaszként erre: 198. - Aszparagusz)
2019. aug. 19. 19:17
Mivel ahogy olvashatták,lakást akarnak venni... Lehet most 100 ezer forint albérletet fizet. Az gondolom senkit nem érdekel, hogy azt miből fizeti ..
2019. aug. 19. 11:06
Senkinek sem akarok rosszat ez biztos de en orulok annak, hogy ilyen szigoru szabalyok kozott adjak csak meg mert igy vegre pl a kisebbssegnek szinte eselytelen ezt megigenyelni es nem ok jarnak ismetelten jol ilyen tamogatassal. Aki pedig egyik naprol a masikra el, nem hiszem h elobbre viszi oket egy majd 50ezre torleszto.
198. aszparagusz (válaszként erre: 197. - Pat)
2019. aug. 19. 08:31

Miért csodálkozol? 314 ezerből éltek jelenleg hárman, pár hónap múlva négyen. Ha a 25 ezres gyest, meg a családi pótlékot hozzászámolod, a fejenkénti jövedelmetek a létminimumot alig haladja meg.

De erre még egy 10 milliós hitelt akartok bevállalni.

197. Pat
2019. aug. 18. 16:59
A mi storynk úgy kezdődöt hogy júli 17én bementem a számla vezető bankomhoz (Cib) hogy babavárót akarok igényelni, mit vigyek hozzá? Közölték hogy náluk még nem indult el nem is tudják mikor fog. Akkor irány az utca túloldala Otp 19.re időpont, igénylés benyújtás, minden ok utólsó 3havi bérem átlaga 314ezer,csak én keresek feleségem a gyerekkel otthon gyesen plusz 13hetes terhes, ügyintéző szerint tuti a 10millió. Nagy az öröm, jön a vàrakozás. Júli 30 csörög a telefon,Otp ügyintéző sajnos 6,9et adnak csak ő sem érti miért, totális összeomlás kisebb idegösszeroppanás. Szerinte adjuk be a Cibbe mert a tapasztalat az hogy a számlavezető bank megadja a 10et Másnap miután megbeszéltük a feleségemmel hogyan tovàbb, Otp-t hívom köszi nem kell a 6,9, megyünk a Cibbe aug 2. Időpontra.Oké mondja akkor gyorsan törli az igénylést nehogy baj legyen a Cibnél. Aug 2 Cib igénylés beadás. Minden oké. Újabb várakozás. Majd kerek kéthét elteltével levelet kapunk hogy elutasítottak mivel nem feleltünk meg a rendeletben foglaltaknak vagyis egyszerre 2 helyre nem lehet beadni igénylést. Agyvérzés, idegösszeroppanás minden játszott egyszerre. Eközben màr költöznénk csak a pénzre lenne szükség, sürget az idő. Otp ügyintézőt hívom biztos lemondta az igénylésünket? Válasz: tuti még akkor mikor hívtam 2hete, a probléma az lehetett hogy a lemondás és az ismételt beadás között csak 2nap telt el és mivel sok az igénylések száma az Otps igénylèst csak később törölték a rendszerből tehát mikor a Cibhez beadtuk még nem törlődött az Otps. Szuper ezen ültek 2hete és potyára húzták az időmet a rendszer lassúsága miatt. Mivan ilyenkor? Nincs más hátra mint előre, újra be kell adni kezdhetjük előről. Tb igazolàs lejárt azt is igényelhetem újra. Ha valaki tudja a XIII.ker. teve utcába kiállítjàk e már azonnal vagy még mindíg 8nap posta azt megköszönném ha van valakinek ilyen friss tapasztalata és megosztja velem. De nem adjuk fel addig megyünk míg valahol nem adják meg. Csak ne tartana minden ilyen nagyon sokáig.
2019. aug. 14. 13:06

Megvagyunk :-) alairtuk, varhatoan jovoheten kapjuk meg az osszeget. Nalunk minden sinen ment azon kivul hogy az elbiralas tartott sokaig. Semmilyen kezelesi koltsege nincs, a k&h majd jovair 50000-et, rakerdeztem kivancsisagbol az ugyintezore amit itt irt valaki 80ezret kezelesi koltsegkent de nem is hallott rola, korabban srm volt koltsege itt Szolnokon, teljes osszegnel sem, szoval passz h az mi volt.

Mostmar koncentralhatunk a hazikora, keressunk ugyvedet aztan hajra :-)

Meg sosem volt ekkora de megkozelito hitelem sem igy furcsak h "ennyire" eladosodtunk... de meg mindig spkkal jobb mint egy lakashitel plane ha lesz baba.

Mindenkinek sok sikert!

195. ancsa92 (válaszként erre: 194. - Gabbbicica)
2019. aug. 14. 08:48
Nálunk a CIB-nél csak ennyit kértek, semmi mást.
2019. aug. 13. 21:31

Sziasztok


Valaki le tudna irni, hogy miket kell beadni a hitelhez?


A munkaltatoit, jovedelemigazolast es tb igazolast tudom.


Illetve ha jol latom, a Sberbank a leg"engedekenyebb".

193. pegazus3 (válaszként erre: 191. - Szandra1346)
2019. aug. 13. 19:49
Mi is hasonlóképpen jártunk velük 😒
192. fildus (válaszként erre: 191. - Szandra1346)
2019. aug. 13. 15:48
Nem babaváró, de a saját bankom (raiffeisen) elutasította a kérésem, amit egy másik bank (Erste) vígan kiutalt!
2019. aug. 13. 14:07
Sziasztok!A tapasztalatomat és a felháborodásomat szeretném csak megosztani veletek.Mi kb 1hónapon keresztül járkáltunk a ferjemmel a papirok után hogy júli 1-el minden meglegyen.Elsején be is mentünk a K&H-ba ahol igen régóta van számlánk.Nagyon nem tudtak velünk kezdeni semmit mert csak ideiglenes igazolásunk volt az OEP-től.Nehogy egyszerű legyen a párom nem utalással kapja a fizetését ezért őt még külön elküldték a NAV-hoz kérjen igazolást a tavalyi évről hogy márpedig ő dolgozik stb stb.Várnunk kellett a hivatalos OEP-igazolásra közben szinte minden papirunk lejárt.Újat kellett kérni.Igy is tettünk.Megérkezett a papirunk amikor közölték hogy hiányzik róla egy számocska ami ugye fontos...Jó rendben igénylünk újat,ja de nem lehet mert odafent az okosok vitatkoznak erről hogy mi is legyen azon a papiron.Gondoltuk hát jó.Ennek ellenére a bank megkezdte az előminősitést.Kettőnk jövedelme meghaladja a 400ezer Ft-ot,állandó munkahellyel,tb-jogviszonnyal rendelkezünk,nem vagyunk BAR-listások.10milliót szerettünk volna,hogy a lakásunkat felújitsuk stb stb...Az ügyintézőnk jelezte,hogy nagy valószínűséggel megkapjuk a hitelt.Öt napon belül jött a telefon hogy nem kaptuk meg mert a párom nem utalással kapja a fizetést ezért őt nulla Ft-ra hozták ki.Nem is értettem mondom oké de az én fizum 200ezer Ft felett van és arról volt szó hogy minimum annak meg kell lennie most nem mindegy hogy egy embernek van ez meg vagy kettőnek.Ment a rizsa és az ész osztás de én hatalmasat csalódtam a bankba.Undorító lekezelő stilusban bánnak az emberrel mintha az ő pénzükből menne ez az egész.Bezzeg ha az ő saját hitelüket vettük volna fel nem lett volna gond.Így hát elhatároztuk hogy idén felbontjuk velük a szerződést ennyivel mi is megköszönhetjük a "kedvességüket" és a hozzá nem értésüket.
190. Pasionella (válaszként erre: 185. - Tilvia)
2019. aug. 12. 15:22
En a szerzodesben ilyet meg nem olvastam, szerdan megyunk alairni, az varhato volt legalabbis szamomra h lesz koltsege hiszen nem kereken 10milliot kell visszafizetni hanem vmivel tobbet. Nem teljesen ertek mindent a szerzodesbol de majd rafogok kerdezni, amugy 41ezer valamennyi a torleszto es ha nem lesz baba 69ezer lesz, de persze itt kamat ott kamatlab van irva stb... szoval semmit sem veszek szentirasnak :-)
2019. aug. 12. 14:54
188. ancsa92 (válaszként erre: 185. - Tilvia)
2019. aug. 12. 11:09

Köszönjük! ^^ Hát ez amúgy tényleg érdekes... nekünk nem mondtak semmit hogy levonnak bármi összeget is... És elméletileg ennek semmi költsége nincs.

Amúgy szerintem a héten már kiutalják :) Ahogy olvastam a legtöbb helyen megtörtént az utalás.

187. Hmkati (válaszként erre: 138. - Walter Gibson)
2019. aug. 11. 15:10
Azért számolnak 80000-rel, mert annyi ha nem születik 5 éven belül baba. A bank mindig a legrosszabb esetet nézi,
186. pegazus3 (válaszként erre: 185. - Tilvia)
2019. aug. 11. 09:20
Azt nem a készpénz-felvételre kell fizetni?
185. Tilvia (válaszként erre: 182. - Ancsa92)
2019. aug. 11. 09:12

Gratulálok 💗

Mi is a heten voltunk alairni a szerződést, nagyon remélem, hogy jövő héten lesz is belőle pénz. Viszont még egy dolog aki a K&Hnál vette fel a hitelt: 80.000 forintot majd le fognak venni (mi a max összeget kapjuk) mint ügyintézési dij vagy mi a túró. Erre nagyon mérges lettem :(. Viszont aki a K&H-nál aug.1 és 31 között igényel és kap, annak jóváírnak 50ezer forintot.

Csak én ezt nem értem ha nekem a 10 misi kell akkor azt is utalja és ha jól tudom úgy volt reklámozva mindenhol hogy semmi költség nem lesz :(

184. pegazus3 (válaszként erre: 182. - Ancsa92)
2019. aug. 10. 21:54
Nagyon jó, gratulálok!
183. pegazus3 (válaszként erre: 181. - Pasionella)
2019. aug. 10. 21:53
Hú de szuper! Gratulálok!
182. ancsa92 (válaszként erre: 181. - Pasionella)
2019. aug. 10. 19:10
Gratulálok!! Nekünk is meglett a teljes összeg, aláirtuk a szerződést és jövő héten utalják. :) Végreee, intézhetjük majd a dolgainkat.
2019. aug. 10. 15:16
Most jott az email, megkapjuk a teljes osszeget! :-) Bogtem oromomben, lesz hazikonk!!! :-) :-) :-)
2019. aug. 9. 20:05
Ja, értem! Akkor sok sikert kívánok!
179. ancsa92 (válaszként erre: 177. - Pegazus3)
2019. aug. 9. 18:33
A westendben van nyitva fiók :) alapból oda szoktunk járni
178. fincsi5 (válaszként erre: 177. - Pegazus3)
2019. aug. 9. 18:32
Munkanap, aug. 20 miatt.:)
177. pegazus3 (válaszként erre: 175. - Ancsa92)
2019. aug. 9. 18:07
Szombaton?🤔
176. Pasionella (válaszként erre: 175. - Ancsa92)
2019. aug. 9. 17:16
Nalunk ma is semmi, hetfon bemegyek a bankba...most hetvegere igertek, vicc...
175. ancsa92
2019. aug. 9. 16:59
Végre visszahívtak minket. Holnap mehetünk be szerződés miatt. Annyit mondott hogy nem történt változtatás, szóval reméljük megkapjuk a teljes igényelt összeget.
174. fildus (válaszként erre: 173. - Aszparagusz)
2019. aug. 9. 10:10
Jövőlátó vagy?
173. aszparagusz (válaszként erre: 172. - Fildus)
2019. aug. 9. 10:08

Nem visszamenőleges eltörlést írtam.

Azt, hogy pl. 2022-ben változik az szja törvény és akkor már nem él a mentesség.

172. fildus (válaszként erre: 170. - Aszparagusz)
2019. aug. 9. 10:06

Most is 8 órában dolgozom :)

Visszamenőleg még nem töröltek el semmit, szóval bármi lehet...


Nyilván nem ezért szülném a 4.-et, hisz a hármat sem a pénzért szültem, mert még sosem használtam ki a csok lehetőséget sem, semmit. (10/8/2évesek)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook