Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babavállalás! :) fórum

Babavállalás! :) (beszélgetős fórum)


54. skyb (válaszként erre: 52. - 27b551925e)
2014. okt. 29. 14:18
Nekem azt tetszik ebben a nödokiban,hogy nyiltan kimondja a szemedbe,hogy igy meg iyg áll a helyzet ezt meg ezt lehet csinálni.Az elözö doki alig szólt pár szót,esetleg ha kérdeztél valamit,de akkor is egy kettö lerázott.Jövö héten megyek kiveni a vért és majd meglássuk milyenek lesznek az eredmények.Ma vár rám az a feladat hogy beujságoljuk apának hogy mi a helyzet.Egy kicsit tartok töle mit fog mondani :/
53. Hunny (válaszként erre: 51. - 27b551925e)
2014. okt. 29. 14:16

Mi 5 éve vagyunk együtt és 1,5 éve vagyunk házasok. Azért majd alaposan meg akarjuk fontolni h milyen lakást is veszünk, nem akarjuk elkapkodni, ha nem 1 hónap alatt találjuk meg azt ami kell, akkor sincs semmi:) Nem lesz egyszerű, mert Zoli építész, így aztán tuti h mindenbe bele köt majd:D De cserébe meglepetés se fog nagyon érni:)

Ti mióta vagytok együtt?


Sógornőm is a család pici szeme fénye, de szerencsére mindenki, a szülei is tudják, látják hogy nem kicsit van elkényeztetve a kisasszony. Meg is lepődtem mikor most hétvégén ezt anyósom kimondta nekem:D

52. 27b551925e (válaszként erre: 50. - Skyb)
2014. okt. 29. 14:01

Óh ez így tényleg gáz :(

De képzeld én sem voltam jobb helyzetben. Elmúlt kb évben már 9 nődokim volt, amiből az utóbbi 3 magán. Sztk-s dokik sz@rnak az ember fejére. 1x elhordott mindennek az egyik doki, hogy miért jöttem ide, semmi bajom nincs máshoz képet, csak elveszem a többiektől a helyet. Kb akkor se jött meg fél évig, de neki ez nem volt akkora nagy probléma. Ekkor döntöttem el, hogy elmegyek magánhoz, de rájöttem, hogy azok se jobbak. Kettő csak gyógyszert akart írni minden áron, nem voltak képesek felfogni, hogy nem kell fog.gátló. És most a 3. magán nődoki, akinél vagyok, egy nagyon rendes pasi. Talán végre kicsit megnyugszom, hogy sikerült egy valóban felelősségteljes, és nem bunkó majom orvost találnom :D

51. 27b551925e (válaszként erre: 49. - Hunny)
2014. okt. 29. 13:57

Igazából nagyon jó az elrendezése. Minden pár nm-el kisebb, mint a 46-osban. Konyha pl nekünk 3nm, 46-osba 10nm. Fürdő is 3 nm nekünk, 46-osba 10nm. Azért mondom, hogy a 46 nm-esben már én is jobban érezném kicsit magam :D

Igen, nálunk is nagyon csúnyán viselkedett a sógórő, amit én sem fogok neki soha megbocsájtani. Hálistennek azóta már elhúzott másik országba, így vele csak karácsonykor kell találkozni, amikor itthon van, de sokat nem érek vele, anyós állandóan csak a kislányáról beszél akkor is, ha eljönnek hozzánk. És nem érti, miért nem vagyunk kíváncsiak rájuk:D

De amúgy jobb a fiataloknak külön, bármennyire jóban vagy a szülőkkel. És gyereket nevelni is jobb külön :D

Ti mióta vagytok együtt amúgy?

50. skyb (válaszként erre: 43. - 27b551925e)
2014. okt. 29. 13:48
Ugy mond ez az egyetlenegy doki volt eddig a faluban igy választási lehetöség nem igen volt.Ö vezete min 2 terheségemet.Elötte probálkopztam azzal is h utaztam kb.20 km levö másik hát mondhatni városba,és ott sokkal rendesebb volt a doki,de utána beszüntették nem akartak senkit a falubol elfogadni mert mindenki átment.Most érkezet egy uj és mondtam miért is ne mehetek én hozzája is.És milyen jó tettem.
49. Hunny (válaszként erre: 48. - 27b551925e)
2014. okt. 29. 13:36

Ejha 36nm-t egy szobásnak tudok elképzelni:D

nem irigyellek titeket, mi azért úgy ahogy megvagyunk a többiekkel. Szerencsére mostanság nem sok probléma van sógornőékkel, jól kijövünk, de én ezt csak jópofizásnak mondanám. Anno az esküvőnk szervezésekor nagyon csúnyán viselkedett, amit sose fogok elfelejteni, és megbocsájtni.

48. 27b551925e (válaszként erre: 47. - Hunny)
2014. okt. 29. 13:29

Igen, így valóban elég idegesítő, hogy ők ott veszekednek..:S Nekünk viszont szinte nem volt választási lehetőségünk, szó szerint menekültünk onnan, mert nagy hagytak minket békén...

A 46 nm-es lakások azok valóban jók, olyat én is el tudnék viselni :D Mi 36 nm-es 1,5 szobásat vettünk.

47. Hunny (válaszként erre: 45. - 27b551925e)
2014. okt. 29. 13:16

Épp tegnap jöttem rá, hogy most a héten lesz 3 éve h ott lakom:) Probléma nincs szerencsére, nem szólnak bele a mi dolgunkba, sógornőék is főként azért idegesítenek, mert ők veszekszenek, és egyrészt nem szeretjük hallgatni, másrészt van h rajtunk vezetik le a feszültséget, harmadrészt a srác nem épp úgy használja a közös helységeket ahogy kellene (számomra kiakasztó, hogy reggel a trikóját a konyhaasztalon találom meg, ahol én enni szeretnék, és hasonlók).


Én egyenlőre úgy érzem, hogy a 12nm-es szobából egy 40-50nm-es lakásba költözés kánaán lesz, úgy érzem minden cuccnak lesz helye, és lehet, hogy a ruháimnak csak 1 picike szekrény fog jutni:D

46. Hunny (válaszként erre: 42. - Skyb)
2014. okt. 29. 13:05

Én ezért tartok tűzben egyszerre 2 dokit. nekem méhszájsebem van, ezért félévente javasolt a rákszűrés, így felválvta megyek hozzájuk:D


Ez a fogyás érdekes dolog. A PCOS egyik tünete valóban a súlytöbblet, de sok esetben pont a hormon zavar miatt nem tudnak fogyni a betegek szerintem.

45. 27b551925e (válaszként erre: 44. - Hunny)
2014. okt. 29. 13:03

Öööö nem, azt hiszem nem:P Amúgy Pesten lakunk.

Szintén 1,5 szobás lakással rendelkezünk. Igaz, ennyire volt pénzünk, többre nem, de kb 2 naponta rájövök, hogy milyen kicsi ez a lakás:( Folyton szelektálnom kell, semmit nem tudok tartogatni, mert nincs hová pakolni. Most így még ketten elvagyunk a férjemmel, de egy gyerekkel már nehezen fogunk elférni. Szerintem max 5-6 éves koráig tudjuk majd kihúzni, utána mindenképp szeretnénk nagyobb lakásra cserélni ezt.

Ismerős a szitu...én 2,5 évig laktam anyóséknál és ááááááááááááááááááááá soha többet:D Ebben az évben pl 2x voltunk náluk, ők is 2x voltak nálunk...nem véletlen:D

Eléggé rosszul hatott a kapcsolatunkra az, hogy náluk laktam. Mind a férjemmel való kapcsolatra, mind pedig anyósékkal és a sógornőmmel való kapcsolatra. A férjemmel természetesen azóta már jóba vagyok, anyósék meg úgy maradtak..:D De nem gondoltam, hogy ez lesz belőle, így utólag meg már mind1....ez van, ezt kell szeretni.

44. Hunny (válaszként erre: 41. - 27b551925e)
2014. okt. 29. 12:55

De jó, akkor szinte mindent egyszerre csinálunk!:) Csak azt ne mondd, hogy szegedi vagy, mert akkor lehet skizofrén lettem, és magammal beszélgetek:D


1,5 szobást lakást szeretnénk, hogy kényelmesen elférjünk a babával. Jelenleg anyóséknál lakunk egy 12nm-es szobában, a házban összesen 6-an vagyunk (anyós-após, sógornőm és a pasija, és mi). Mielőtt megkérdeznétek: jó dolog anyósékkal együtt lakni, csomó házi munka leesik a vállamról, és jól kijövünk. Ellenben azt nagyon nem bánná senki se ha sógornőék elköltöznének.

43. 27b551925e (válaszként erre: 42. - Skyb)
2014. okt. 29. 12:46

Igen, én is próbálkoztam mindennel, hát ha ez majd segít...gondoltam...

Az viszont elkeserítő, hogy 1,5 év alatt semmi nem tűnt fel a dokinak :(

Magán orvoshoz jártál?

42. skyb (válaszként erre: 38. - 27b551925e)
2014. okt. 29. 12:40
Köszi a biztató szavakat.Hát mióta megjöttem bujom a netet hogy miként lehet kezelésbe vennem magam,mert mondta a doki h a fogyás is segit ilyen esetben.Igy most ezt is kiprobálom veszteni ugysem fogok csak nyerni.
41. 27b551925e (válaszként erre: 40. - Hunny)
2014. okt. 29. 12:33

Jahm értem. Nekünk is fundás hitelünk van :)

Mekkora lakást szeretnétek venni?

Azt néztem, hogy egy idősek vagyunk, én is 88-as vagyok :)

40. Hunny (válaszként erre: 39. - 27b551925e)
2014. okt. 29. 12:29
Hát mi még csak gyűjtögetünk, gondolkodunk hogy hogy is kellene a dolgokat, milyen feltételek vannak (fundamentás hitelt szeretnénk felvenni), és gyűjtögetjük az alaptőkét. Nézelődés még csak vágy szinten megy, de azt beszéltük párommal, ha megvan az önerő, akkor indulhat a projekt:) Ez legkésőbb 1 év múlva lesz, de ha a bankok kegyesek lesznek a devizahitelsekkel, akkor akár már jövő nyáron is megtörténhet:)
39. 27b551925e (válaszként erre: 37. - Hunny)
2014. okt. 29. 12:15

Hú sok sikert!


Mi 2,5 éve vettük meg a lakásunk, azóta is erre dolgozunk. Nem kis pénz a felújítás :( Ezért is tolódott ennyire el nekünk a baba, mert nagyon sokat költöttünk eddig a lakásra. Hamarabb szerettünk volna, de most már mind1, jó lesz ez így is :)

Ti hol jártok a megvételben? Van már valami konkrét, vagy csak most nézegetitek?

38. 27b551925e (válaszként erre: 34. - Skyb)
2014. okt. 29. 12:13

Szia skyb!


Amióta járok nőgyógyászhoz 17 éves korom óta), már első pillanatban közölték velem, hogy PCO-m van. Gyakran jártam vérvételre, illetve havi szinten uh-ra is. Mindig teli volt a petefészkem cisztákkal, ami ugye befolyásolta a menstruációt. Sok tünete van, én ebből csak azt vettem észre, hogy nem jó a menstruációm, nagyon össze vissza jön meg. Rajtam a fogamzásgátló sem segített, sőt csak rontott a helyzeten, ezért úgy döntöttem, hogy soha többet nem is szedek. Összesen 2 évig szedtem. Aztán 2012-től szedtem fél évig barátcserje kapszulát már végső elkeseredésemben. Nem tudom, hogy mi történt vagy mi nem, illetve annak köszönhető-e, de hogy valami megváltozott az tuti. 2013 márciusban megjött a menszeszem, és már 5 hete véreztem egyhuzamban. Nagy nehezen eljutottam egy dokihoz, aki írt fel gyógyszert, attól már másnapra elmúlt a vérzésem. És 2013 júniustól teljesen normálisan menstruálok, minden hónapban rendesen megjön. Még tavaly nyáron találtak cisztát a petefészkemben, de ebben az évben csak 4x uh-ztak meg, egyáltalán semmi jele nem volt már cisztának. :) Sőt, 2 hete voltam nődokinál aki akkor azt mondta, hogy jelenleg olyan egészséges vagyok hormonálisan és szervileg is, hogy óvatosan gondoljak a terhességre, mert csak a gondolattól is megfoganok... :) Persze ez majd gyakorlatban fog kiderülni, ha eljutunk odáig. Bocsi, ha hosszú lett egy kicsit. Ne keseredj el te sem, attól függ, milyenek az eredményeid, de nem reménytelen a dolog. Lehet kicsit nehezebben tudsz majd teherbe esni, vagy tovább kell próbálkoznotok, de már másnak is sikerült :)

37. Hunny (válaszként erre: 35. - 27b551925e)
2014. okt. 29. 11:54

Üdv köztünk!:)

Akkor hasonló cipőben járunk, mi is kb 1 év múlvára tervezzük a babát, és mi is lakás ügyön dolgozunk, csak nekünk még meg is kell vennünk:D Mi azt mondtuk, h amint megvan a lakás, jöhet a baba!:)

36. Hunny (válaszként erre: 34. - Skyb)
2014. okt. 29. 11:52

Skyb nagyon sajnálom!:( Gyere, és számolj majd be a fejleményekről, milyen eredményeket mutattak a vizsgálatok!


Ismét gyorsan utána olvastam, hogy mi is ez, és milyen tünetekkel jár, hát őszintén megijedtem rendesen. A tünetek fele rám is igaz, mostanság különösen. Tini koromban a fogamzásgátlót a pattanásaim miatt szedtem, amivel felhagytam tavaly májusban. Kb 1 évig tűrhető is volt még utána az arcbőröm, idén tavasszal kicsit csúnyább lett, de tűrhető, viszont most augusztus óta valami borzalom! Jelenleg is 7db nagy gyulladt pattanásom van az arcomon, szó szerint egybe függnek. Illetve a mensim se a leggyönyörűbb, 30-31 naposak, de augusztusban ez is 34 napra kúszott. Jellemző a szőrösödés, úszógumi a hason, és természetesen pattanások a karomon, és a hátamon is vannak, és azért nem vagyok már tini (26 múltam), ráadásul a pajzsmirigyem is néha vicceskedik velem. 1-2 héten belül megyek bőrgyógyászhoz, rákérdezek nála, hogy ő mit gondol. Egyedül ami vigasztal, hogy nincs teherbe esési nehézségem.


Kicsit kutass utána a dolgoknak, életmódváltással, mozgással, aviva tornával jól kezelhető!

Nagyon szurkolok Neked, hogy mielőbb rendbe gyere!

2014. okt. 29. 11:26

Sziasztok!


Én is csatlakoznék hozzátok.

Mi is szeretnénk lassan bele kezdeni a baba"gyártásba" a férjemmel:)

Munkahelyi problémáim vannak, így ez most tőlem függ nagyban, hogy mikor kezdjük el, de legkésőbb 1 év múlva azért már szeretnénk belevágni. Addig is még 1-2 dolgot kicsit átalakítunk a lakáson, hogy ne akkor kelljen erre költeni, amikor már terhes leszek, mert akkor másra kell a pénz :)

34. skyb
2014. okt. 29. 11:00
Hát csajok,sajna rossz hirekkel jövök.Az egész babaprojektnek annyi.Egy jó ideig jegelve.MIvel ma nem a saját dokimhoz mentem hanem váltottam orvost hát volt meglepetés böven.Az én dokim szerint minden oké.Na most az uj doki szerint pedig semmi nincs rendbe,ugyanis UH is csinált és PCOS-em van,de majd a pontos diagnozis felálitás majd ha megérkeznek az eredmények.13 féle hormon vizsgálatott kell megcsinálnom.De szerinte minden tünet erre utal.Igy most elégé levagyok törve.
33. Hunny (válaszként erre: 32. - Oliva01)
2014. okt. 28. 15:19

Jobbulást a párodnak, egyen sok-sok C-vitamint!:) A pé-dig csak meggyógyul!


Képzeljétek, tegnap olvastam egy meglepő dolgot, hogy akik babát szeretnének, egyáltalán nem tanácsos nekik gyakran szeretkezniük, ugyanis az alhasi vérbőséget okoz, és a túlzott gyönyör menstruációt is okozhat (ami ugye nem cél). Valamint a sportolás, bicajozás és minden egyéb "ugrálós" tevékenység tiltott.

32. Oliva01 (válaszként erre: 17. - Hunny)
2014. okt. 28. 15:12

Sziasztok! :)


Hát hamar eltelt a hétvége ( sajnos). Én még a menzeszem végén tartok, de már alig várom, hogy elmúljon. Viszont a páromnak sikerült nagyon lebetegedni, ami meg fogja nehezíteni a dolgunkat! :( Viszont remélem hamar jobban lesz!

31. Oliva01 (válaszként erre: 26. - Maditta)
2014. okt. 28. 15:09

Szia! :)

Nagyon örülök, hogy így tudsz hozzáállni egy ilyen nehéz dologhoz! Nagyon sok jót kívánok neked és a családodnak!!!!

30. Hunny (válaszként erre: 29. - Maditta)
2014. okt. 28. 09:42
Nagyon helyes, légy erős, és szeresd ezt a picikét, és minden egyes pillanatot boldogan éljetek meg!:)
2014. okt. 28. 08:55
Igen nagyon nehéz, de választhattam, hogy vagy belehalok vagy erős leszek és próbálom minden percét kiélvezni az együtt töltött időnek.
28. skyb (válaszként erre: 26. - Maditta)
2014. okt. 27. 13:30

Sajnálom :(

Biztos nehéz igy ezzel a tudattal...

27. Hunny (válaszként erre: 26. - Maditta)
2014. okt. 27. 12:53
Nagyon sajnálom, borzasztó lehet így élni!: :'(
26. maditta (válaszként erre: 25. - Hunny)
2014. okt. 27. 12:45
Beteg a kisfiam aki most 4 hónapos. SMA 1 a betegség neve. Max 2 évig fog élni... :'(
25. Hunny (válaszként erre: 21. - Maditta)
2014. okt. 27. 12:30

Egy másik fórumban ezt írtad:

Persze normál esetben én se gondolkoznék még a kistesón, de sajnos nem lehet tudni, hogy a 3 hónapos picikénk meddig lesz még velünk... :'(


Megkérdezhetem, hogy miért?:$

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook